Reklama

Existuje Bůh?

mirek (Út, 27. 7. 2004 - 08:07)

Existuje bůh? Podívejte se do zrcadla.

Jelca (Ne, 25. 7. 2004 - 18:07)

myslim, ze neexistuje, ale je to skoda...

Daniela (So, 24. 7. 2004 - 19:07)

Bůh existuje. Ale moc mě zkouší, a nerozumím tomu. A mlčí, když hledám odpověd. Ale asi nás má rád, ikdyž zdánlivě mlčí.

tomas (Po, 21. 6. 2004 - 07:06)

Ahoj Tero, mám kamoša s podobným názorem ten říká že si bude užívat no a až sem spadne atomka tak ať to má rychle za sebou a na zdi po něm zbyde jen stín jak v Hiroshimě. Já si samodřejmě taky užívám no ,ale když mám prachy tak ten kryt v domku udělám ,když nic tak to bude aspoň na brambory...

tiksi (So, 19. 6. 2004 - 11:06)

http://www.dechzivota.wz.cz

Pip (Pá, 18. 6. 2004 - 22:06)

Když teda narážíte na možnosti zničení naší civilizace, tak je nutno říci, že dnešní věda disponuje poznatky, jak tuto civilizaci udržet a rozvíjet. Problém je v tom, že hraje druhé housle. O světě totiž rozhodují jiní - vůdcové. Tito lidé způsobili všechny války a i nadále jsou příčinou utrpení národů. Bohužel je nutné mezi ně řadit i vůdce demokraticky zvolené. Stejně tak jako v přírodě si stádo postupnými šarvátkami vybere nejsilnějšího býka jako vůdce stáda, tak i my si, i když trošku civilizovanějším způsobem vybereme toho nejsilnějšího. Bohužel u takto vybraného jedince není možné předpokládat jednu v dnešní době velmi důležitou vlastnost - mírumilovnost, neboť sám se dostal "nahoru" bojem. V přírodě se bojovnost vůdce stáda velmi osvědčovala, zahnáním okolních stád zajistil více potravy pro vlastní stádo. Jenže v přelidněném světě tento postup jaksi není použitelný. Není možné bojovat, je nutné se dohodnout, ale toho takto zvolený politik často není schopen, neboť on je nejsilnější a nedá si nikým "do toho mluvit". A v tom je podle mne hlavní problém dneška - výběr vedoucích osobností. Jsem si jist, že v každém národě jsou stovky lidí, kteří po všech stránkách, především ale morálně, vysoko převyšují všechny politiky, jenže je problém jak je najít a jakým mechanizmem je dostat k moci. Pokud si tohle lidé neuvědomí včas, skončí naše civilizace v některé z dalších světových válek.

Tera (Pá, 18. 6. 2004 - 10:06)

A ma cenu stavet atomovy kryt, kdyz nevime, jestli nas zitra neprejede auto ? Zijme radsi pritomnosti.

tomas (Pá, 18. 6. 2004 - 10:06)

Debata se zajímavě rozvíjí a tak to má bejt. Já si myslím že tato dnešní doba ,kdy je lidstvo přemnoženo a planeta umírá je neudržitelná. Bůh to za nás neviřeší, dal nám rozum a tak je to jen na nás. V budoucnu asi nastanou hrozné věci pro lidstvo a přežije jen hrstka. Dle věštců se přeživší lidé poučí a vytvoří novou tisícletou civilizaci míru nastane velký materiální i duchovní pokrok lidé budou mít stejně na nebi jak na Zemi, smrt už nebude utrpením ,ale novým začátkem. Bohužel jen člověk ,který zažije utrpení je schopen dobra a proto snat naše duše prochází mnoha životy... Je snadné nenávidět Araby či jiné ovšem je to cesta do pekel. Musíme si na ně dát pozor ,ale nepodléhat emocím jednou se střetneme a zvítězíme ,ale jaké to bude vítězství ,když po nás zůstane jen spustošená Zem... Nostradamus celkem podrobně vše popisuje a rozhodně to není čtení na dobrou noc - povztanou z hrobů ,aby vytvořili nový lepší svět /hroby-atomové bunkry ,na vskříšení nevěřte žijem v realitě a né pohádce/.Tím nejhorším budou přírodní katastrofy dopad asteroidu, nástup doby ledové, kdy Evropa bude znovu zaledněna zamrzne i středozemní moře /dle Nostradama/. Kontinent pod vahou ledu začne klesat do moře, EU ve snaze tomu zabránit a zachránit tak zatim obyvatelné oblasti odpálí jaderné nálože ve středozemním moři to způsobý ještě věčí zhoršení celé situace. Věřte nebo nevěřte já do jisté míry věřim a taky se na to připravim tedy jestli to bude k něčemu stavět atom kryt ,jako zástěrka poslouží výstavba rodiného domu. Jaderné kryty si lidé budují hlavně v japonsku a Americe ,kdo ví možná ví víc než mi ,nebo nevijou co s ptachama...

Danda (Čt, 17. 6. 2004 - 22:06)

Domnívám se,že je Zdeněk zcela zdravý. Na rozdíl od lidí,kteří věří v Boha a v jeho dobro a spravedlivost má otevřené oči.Lidi vždyť na světě se mezi lidmi děje špíny, copak to nevidíte? Dějiny se neustále opakují a tak je velmi naivní si myslet, že přijde nejaká vyjímečná doba. Taktéž Tomáš má dle mne pravdu. Jak vznikl vesmir,Zeme, Homo Sapiens,tak i zanikne. A než uplně zanikneme, tak čím bude věda na vyšší úrovni, tím víc se budou moci lidi bránit nepříznivým vlivům z galaxie, či se třeba v případě zániku Zeme přemístit jinam atd.

Emil (Čt, 17. 6. 2004 - 16:06)

Si zdravej?????????

Zdeněk z Ostrav (Čt, 17. 6. 2004 - 11:06)

Zde se pokusím nastínit hypotetický scénář ARABSKÉHO útoku na západní civilizaci. Nechci tím šířit poplašné zprávy, navádět k útokům nebo něco podobného. Chci, aby si každý uvědomil, jak je naše civilizace ve skutečnosti zranitelná různými úchyláky a jaká nebezpečí plynou z naší bezstarostnosti. Pokud patříte k labilnějším jedincům, tak raději níže uvedené řádky nečtěte, nebo neručím za zdravotní následky (např. nespavost). Jak uvidíte, k útoku není potřeba žádných supermoderních a drahých zbraní. Stačí použít šikovnou kombinaci běžně dostupných prostředků společně s nekonvenční taktikou a hlavně nekonvenčním uvažováním nezatíženým definicemi a pravidly. Když jsem vytvářel tento děsivý scénář, tak jsem vycházel z mnoha pramenů o současných vojenských a speciálních jednotkách (velice pomohla kniha Viktora Suvorova Útvary SpecNaz), teroristických útocích v minulých letech, z běžně dostupných informací z novin, televize a internetu. Pokusil jsem se poskládat dohromady střepiny a vytvořit z nich hypotetickou operaci zaměřenou na likvidaci západní civilizace. Abych mohl něco takového napsat, musel jsem se naprosto zbavit psychických zábran a naivity, přestat si dělat jakékoliv iluze o lidskosti a soucitu, uvědomit si nekonečný fanatizmus, zaslepenost a odhodlání náboženského fanatika obětovat vše pro svou víru, uvědomit si naprostou morální otrlost vůdců zemí třetího světa vůči utrpení svého lidu. Bylo nezbytné uvědomit si slabá místa, zodpovědět si otázku, co je třeba zasáhnout a s čím je třeba počítat. Při psaní jsem se musel plně přeměnit v útočníka, vidět cíl z jeho pohledu a "myslet jako terorista". Nikdy jsem o světě neměl příliš valné mínění, takže to nebyl až takový problém. Čtěte prosím pozorně a pokud se Vám budou následující řádky zdát neuvěřitelné, tak o mne prosím nesmýšlejte ve zlém, nejsem cvok, ale nevěřím na lidskost či soucit. Pokusil jsem se napsat scénář toho, CO BY SE STÁT MOHLO, pokud nebudeme dost obezřetní. Doufejme jen, že to, co zde popisuji, se nikdy nestane. Doufejme..."Válka chudých proti bohatým bude nejkrvavější ze všech válek, které kdykoliv lidé vedli."B. Engels"Učili nás, že války se začínají bez rytířského varování."admirál N.G.Kuzněcov"Jsme zde, abychom šířili islám. Pokud se nám někdo postaví do cesty, bude džihád."Umar Abdarrahmán"Všichni nepřátelé islámu a všichni, kteří zůstávají neutrální - muži, ženy i děti - musí být vyhlazeni."Abu al Mundhir"Zkušenosti dvacátého století bohužel jasně ukazují, že záměrná omezení, jež si dobrovolně ukládá civilizovaná válčící strana, jsou k ničemu. Spojenci i nepřátelé si je vykládají ne jako důkaz lidskosti, nýbrž jako přiznání viny a nedostatek poctivého úmyslu."Paul Johnson"Poznej nepřítele, poznej sám sebe a ve stovce bitev se nikdy neocitneš v úzkých."Sün-C', asi 400 př.n.l.Už několik měsíců panuje relativní klid. Dokonce i v Izraeli ubylo útočících Palestinců (Vždyť říkám že je to science fiction!). Západní politici si potřásají rukama s arabskými vůdci, v euforické náladě probíhají mezinárodní jednání a vypadá to, že nebezpečí od Arabů nehrozí. Do arabských zemí proudí humanitární pomoc "strádajícím" a přes OSN směřují miliardy dolarů na programy rozvoje. Inspektoři OSN postupně ruší embarga na jednotlivé země a mezinárodní obchod jen kvete. Při ohromných tocích prostředků přes OPEC a další organizace nikdo ani nepostřehne, když se pár milionů "někde zatoulá". Vyspělé země přijímají na svá území tisíce uprchlíků z arabských zemí. Po evropském a severoamerickém kontinentu se projíždějí zástupci "humanitárních organizací" a od důvěřivých lidumilů vybírají příspěvky na "hladovějící" dětičky v Africe a jiných "vykořisťovaných" zemích. Mezitím přicházejí do celého arabského světa zásilky vojenského materiálu z Číny, Ruska, Francie... Tyhle zásilky se dostávají do stovek izolovaných táborů, kde jsou školeni nejnebezpečnější kriminálníci světa. Takových táborů je po celém arabském světě spousta. Na první pohled vypadají jako obyčejné vesnice. Nikdo by je nespojoval s nějakou nekalou činností, natož aby uvažoval o nějakém globálním spiknutí. Jenže, jejich obyvatelé chodí do práce s kalašnikovem v ruce a hroudou semtexu v kapse. Ale dnes už jsou tyto "školy" prázdné, většina "studentů" vyrazila ke svým cílům. Odjížděli postupně, po jednom, po dvou, v malých skupinkách vydávajících se za obchodníky, studenty, turisty, uprchlíky... Celé týdny a měsíce, třeba přes půlku světa. Dnes zde zůstávají jen příslušníci speciálních likvidačních komand, kteří se stanou ostřím chystané invaze. Budou posledními, kdo vyrazí. Zbytek bojovníků už číhá v západním světě jako skrytí agenti. Nad vyprahlou pouští zapadá slunce a nastávají poslední hodiny míru. Za několik hodin bude zahájena válka, jejímž bojištěm bude celý svět. Vždyť už několik měsíců hlásají duchovní blížící se příchod velkého dne, kdy vzplane Velký Džihád. Islám se stane náboženstvím všech a nevěřící zhynou v plamenech seslaných Alláhem.Do Rotterdamského přístavu vplouvá irácký tanker. Přepravuje 80 000 tun zkapalněného zemního plynu. V rejdě přístavu loď najednou vybočí ze směru a přímo narazí do vedle stojícího tankeru. Obě lodi se v okamžiku ocitnou v plamenech a v zápětí dojde k úniku plynu. Obrovský mrak se ve vteřině rozlétne po okolí a smísí se s okolním kyslíkem. Nastává exploze. Tisíce tun plynu mají účinek podobný taktické jaderné zbrani. Polovina Rotterdamského přístavu je okamžitě v troskách a plameny přeskakují mezi přeživšími budovami a loděmi. Hasičské sbory se pouští do nerovného zápasu se živly, ale nemají nejmenší šanci. Ohně postupně uhasnou až za dva týdny. Už nebude, co by hořelo. Když vítr odvane kouř z požárů, světu se ukáže obraz totální zkázy. Polovina Rotterdamu bude v troskách, oběti na životech se budou počítat na tisíce, materiální škody na stovky miliard. Evropa přišla o svůj největší přístav a ropný terminál. V okamžiku uhasnutí požárů však bude mít svět zcela jiné starosti. Nechme zatím Rotterdam hořet a pojďme dál. Dva dny po výbuchu v Rotterdamu naráží libyjská nákladní loď do vrat plavební komory Panamského průplavu. Ačkoliv je loď jen lehce poškozena, z neznámého důvodu se v několika málo minutách potopí, čímž totálně zatarasí průchod mezi Atlantikem a Pacifikem. Svět si této nehody takřka nevšimne, protože všichni sledují drama v Rotterdamu. O den později dojde v ústí Suezského průplavu ke srážce syrského tankeru s egyptskou nákladní lodí. Obě lodi se potopí přímo v plavební dráze průplavu. Obrovská ropná skvrna pokryje hladinu Středozemního moře. Vítr žene skvrnu směrem k izraelskému pobřeží. Dva dny po nehodě zasáhne obrovská skvrna izraelská odsolovací zařízení na výrobu pitné vody. Izrael se ocitá v kritické situaci, bez dostatku pitné vody dlouho nevydrží. Obrovský saúdský supertanker narazí v nočních hodinách v Perském zálivu do americké nukleární superletadlové lodi USS John C. Stennis (CVN-74). Na těžce poškozeném Stennisu zahyne během několika vteřin na padesát námořníků, zatímco saúdský tanker mizí pod hladinou. Americká loď se musí ihned vrátit do Států, čímž z oblasti rázem zmizí americká vojenská přítomnost. Ve Francii vypukne v jedné z životně důležitých rafinérií požár. Ačkoliv jsou okamžitě zahájeny záchranné práce, požár zachvátí téměř celou rafinérii a způsobí její totální zničení. Odborníci se nemohou shodnout na tom, jak vůbec mohl tak rozsáhlý požár vzniknout. Nedokáží si vysvětlit, jak mohl požár vzniknout na několika místech zároveň. Spekuluje se o chybě v počítačích řídících celý provoz nebo o chybě operátorů. V Německu dochází ke srážce rychlovlaků, při které je vyřazen veledůležitý most přes Rýn. Vypadá to na selhání signalizačního zařízení. Další nehody následují. Na nehody v rakouských a švýcarských tunelech jsme zvyklí, ale i tak je vyřazení nedávno opraveného Gothardského tunelu šokem. Zahynulo zde více než třicet osob, když se kamion přepravující chemikálie změnil v ohnivou kouli. Nehody však ještě nekončí. Výbuch přepravovaného nákladu a následný požár vlaku uvnitř Eurotunelu znamená vyřazení této důležité komunikace z provozu. Na aljašském ropovodu dojde k závadě na hlavní přečerpávací stanici a ropa přestává téct. V Severním moři dochází k nehodě na vrtné plošině. Po několika hodinách se převrací a potápí. Odborníci spekulují o korozi vzpěr. Ve Francii, Řecku, Jugoslávii, USA, Austrálii vypukají obrovské lesní požáry, které spalují vše, co jim přijde do cesty. Na velkých základnách NATO propukají masivní epidemie běžně nakažlivých chorob - salmonely, chřipky, žloutenky... Někde byli lidé nakaženi ve veřejných jídelnách, jinde kvůli závadě v čističce... V celém demokratickém světě propukají demonstrace anarchistů, greenpísáků, komunistů a dalších extrémistických skupin. Policie je přesycena lavinou kriminality a nárůstem aktivit "mírových hnutí". Jakoby odnikud se po celé Evropě objevují v médiích skandály kolem politiků i vojenských činitelů. Terčem je vše, na co si jen lze vzpomenout a využít ke zkompromitování dotyčné osoby - zneužití pravomoci, obcházení zákonů, nepořádek v úřadech, korupce, známosti a kamarádíčkovství, spolčení s nepřátelskými tajnými službami, špionáž, závislost na lécích či drogách, sexuální úlety, obvinění z homosexuality či pedofilie... Vše, čím lze zasít u veřejnosti sémě podezření, zpochybnit pravdivost oficiálních informací. Extrémistické skupiny napadají vojáky a politiky NATO, v několika zemích NATO dochází k volání po neutralitě. Na vrtulník britského premiéra vystřelí neznámý útočník několik střel z těžké půlpalcové odstřelovačské pušky. Jen díky skvělým reakcím pilota Královského letectva vrtulník neskončí v plamenech. Řízen

tomas (Út, 15. 6. 2004 - 07:06)

Ahoj taky si kladu otázku o smyslu života. Já myslím že smyslem je poznání ¨, vývoj všeho nic nezustane stejne. Bůh je přitom nedokonalý a zdokonalováním svého díla zdokonaluje i sebe a o totéž bychom se mněli pokoušet i my lidé ,být také tvůrci jen tak se mu přiblížíme. Tvůrce nezná dobro a zlo to jsou jen lidské představy . Pokud něco stvořím mohu to i zničit ,abych vytvořil zas něco jiného ,smyslem je mé sebezdokonalování vždy mohu znovu vytvořit to co jsem zničil ,ale smyslem je vytvořit něco jiného. Špatné je však když mi lidé ničíme to co vytvořil nemáme na to pravo. Nedávno jsem se dal do křížku s kamošem který studuje teologii. Chce činit dobro lidem ,ale na přírodu nějak zapomíná a přitom devastace přírody /Božího díla/ bude i náš konec. Ptal jsem se ho co by Bohu vadilo víc ,kdyby zmyzela miliarda lidí, nebo tisícovka Plejtváků šedých která zbývá ,myslící člověk odpověď zná ovšem v jeho případě to bylo velké dylema. Nakonec teologie nechal...

Pip (St, 9. 6. 2004 - 21:06)

Pro Violu: Docela by mi zajímalo,jaký si myslíte, že má život smysl. Já se totiž nemohu ubránit dojmu, že žádný. Kdyby lidstvo z jakýchkoli důvodů zaniko, nic se neděje, vesmír bude existovat dál a jednou se pravděpodobně stejně zhroutí do jednoho bodu, ze kterého při Big Bangu vyšel a zanikne úplně vše. A i když život možná žádný hlubší smysl nemá, je to stejně fantastická fascinující záhada.

Viola (St, 9. 6. 2004 - 13:06)

Věda a víra se nevylučuje, každá objasňuje něco jiného, věda nikdy nezodpoví otázky smyslu života, které si člověk přirozeně klade.

tomas (St, 9. 6. 2004 - 12:06)

Ahoj o to se pokouší mnoho lidí z jedněch se stanou náboženští fanatici druzí se z toho zblázní. Myslím že Boha nemužem nikdy najít ,ale je tu jeho dílo a když ho pochopíme ,pochopíme i ho a konečně jse mu stanem partnery. Snazší je uvěřit některému z náboženství ,člověk si prožije spokojený život až jen pro pocit že Bůh nad ním drží ochranou ruku ,ovšem je to jen iluze .Bůh nepotřebuje tupé ovce ,které ho budou uctívat a neco po něm furt chtít. Chce svobodný lidi i duchem a né loutky, partnery ,kteří by ocenili jeho dílo a né ho ničili....Z tohoto pohledu nikdo z nás není hoden Boha jen vše ničíme a tak jak mi nemáme slitování s jinými tvory nebude mít slitování ani Bůh s námi. Věřící či nevěřící to bude jedno všichni zemřem a nedostanem ničeho jen díky naší hlouposti.....

tomas (St, 9. 6. 2004 - 12:06)

Vy pošetilci myslíte že jste našli Boha ať už Kristus, Alah či Budha byli jen lidé sice vzory archetypi člověka ,ale né Bozi...Věda /jinými slovy lidský rozum/ postupně vyvrací bludy a přináší lidem poznání hledá skutečné pravdy a névytváří pohádky. Tak že lidi nebuďte blbci a začně te se konečně zajímat o to co vytvořil Bůh jak to činí věda a né o to co si vymysleli lidi v náboženstvích v temném dávnověku nevědomosti

tomas (St, 9. 6. 2004 - 12:06)

Těma vašema pižlákama proti našim atomovým zbraním ,proberse ty opičáku.Jedna naše atomová ponorka třídy Tajfun se svýma 24 atomkama vymaže vaši civilisaci z povrchu zemského ,máte štěstí že jsi zatim s váma jen hrajem jako kočka s miší...Tak bacha opičáku !!!!!!!!!!!!!!!!

tomas (St, 9. 6. 2004 - 12:06)

Ty islámistický prase komu bys chtěl podřezavat krky? Laskavě si přečti Nostradama a začni se třást hrůzou protože až s vámi skončíme nezůstane z vašeho národa nikdo.......

tomas (St, 9. 6. 2004 - 11:06)

My vám tam mrdnem atomku a nepomůže vám ani ten váš salámista Aláh vy opičáci...

tomas (St, 9. 6. 2004 - 11:06)

Jestli je Bůh? Kdyby nebyl tak by si ho lidi museli vymyslet jinak by se z toho zbláznili. Každá inteligence musí řešit tyto otázky i Bůh hledá svého Boha...Až jednou budou roboti s umělou inteligencí převišující naši ,asi pro ně bude těžké pochopit že ti nedokonalí lidé jsou jejich tvůrci a Bozi..... Budou hledat svého Boha tak jak mi nejsme schopni pochopit že jsme vrcholným výtvorem přírody a převišujemeji. To že to nezvladame vymýšlíme náboženství ,otupujem se drogami ,je jen důsledek vysoké nezvladatelné inteligence lidského mozku...což je nejvěčí zázrak přírody jen se sním naučit pracovat a pak už budem opravdu Bohy

Reklama

Přidat komentář