Reklama

cvičky

Honza (Pá, 16. 3. 2012 - 18:03)

Také se mi moc líbí holky ve cvičkách. Na základní škole, bylo to na přelomu osmdesátých a devadesátých let, nosilo spoustu spolužaček gymnastické cvičky. Nejvíce se líbily klasické bílé od Botasu, s gumou přes nárt. Podobné, jako se prodávají dnes, ale s trochu jinou podrážkou. Nejblíže jsem k nim měl při hodinách angličtiny, protože v lavici přede mnou seděly dvě spolužačky, které si je braly ve dnech, kdy měly tělák. Celou hodinu jsem sledoval jejich nohy, a nemohl se soustředit na výuku. Někdy jsem měl dokonce podezření, že jsem byl odhalen , a že se mi v nich doslova předvádějí. Opíraly si nohy o židli té druhé, různě se vrtěly a nakláněly. No,nemusím vyprávět, co to se mnou dělalo. Také se mi líbí Jarmilky, ale v dobách dospívání, je ta nejhezčí děvčata moc nenosila. Velice mám rád i ženy v plátěných teniskách, typu Keds, Superga a Converse.

Informator (Út, 13. 3. 2012 - 20:03)

Jana: Jen, kde je ta cena. Cvičky, sice nejsou tak zdobené, ale stojí méně. Tam zase jde spíše o praktičnost.

Jana (Út, 13. 3. 2012 - 12:03)

Nemůžu říct, že by mne ženské nohy v cvičkách přímo přitahovaly, ale sama baleríny nosím ráda, obzvláště v létě. Líbí se tyto http://www.stylovynakup.cz/modni-doplnky/boty-do-kapsy/ ...zdobené, které nevypadají obyčejně, ale bohužel je většinou nemají skladem. Než si ničit nohu na podpadku, raději dávám přednost těmto lehkým botičkám.

Informator (Út, 13. 3. 2012 - 11:03)

Bude to možná znít jako reklama, ale přesto informaci shledávám zajímavou. Nesplňuje to úplně definici cviček, ale má to jednu pro vás dobrou vlastnost - minimum materiálu na noze. Jedná se o univerzální botky 01M One Moment, jsou určeny pro všechny (muže i ženy). Více informací a možnost nákupu česky na http://www.smartstore.cz/doporu/01m-one-moment.html , v angličtině na domovské stránce http://www.onemoment.es/en/ . E-shop na domovské stránce dodává i sem, má lepší ceny a poštovné není vysoké. Ze Smartstore se nákup vyplatí v případě 1 páru a možnosti osobního odběru tam nebo na výdejně Zásilkovna.cz. Jinak se spíše vyplatí nákup od výrobce.

Jirka (St, 29. 2. 2012 - 11:02)

Včera jsem se díval na ČT1 na Pupendo - úplně jsem zapomněl na jednu scénu, kde jsou v akci ty probírané cvičky BOPO.

Tim (Pá, 24. 2. 2012 - 23:02)

nechtě jsem to odklepnul :-/. Takže v tu dobu 70.-80. léta u nás nosilo cvičky minimálně cca 2-5 holek ze třídy. Ono se to rok od roku měnilo. Vzpomínám si taky, že jsem jednou potkal v šatně domu pionýrů a mádeže kluka v bílých gymnastických cvičkách. Byl asi stejně starý jako já cca 5-6 třída. Musel být z jiné školy, protože jsem ho neznal. Dodnes si pamatuji, jak jsem zůstal jako opařený a říkal jsem si ten se má... :-)

Tim (Pá, 24. 2. 2012 - 22:02)

Začal jsem chodit na ZŠ koncem 70tých led

JK (Pá, 24. 2. 2012 - 12:02)

Už si vzpomínám a...Hm, zdá sa mi až neuveriteľné, že si to Jirka normálne dokázal nosiť v škole a dokonca aj na strednej. V ktorých rokoch sa cvičky - či už tie koženkové alebo tie Botasky - bežne nosili na školách? Pozeral som staré triedne fotky, no nikto také nemal. Na ZŠ som začal chodiť v r. 1982. Jedna spolužiačka nosila Jarmilky, ale na druhom stupni už nie. Pozeral som aj nejaké staré triedne fotky nájdené na internete, no nikto nič. Maximálne tak Jarmilky.
Napadlo ma, či sa nepokúsiť z nostalgie vyrobiť kópiu tých koženkových BOPO cvičiek, keď už boli také populárne a nedožili sa súčasnosti.

Jirka (Pá, 24. 2. 2012 - 11:02)

Už si vzpomínám a...Tenhle typ cviček se dělal s různě barevnými podrážkami. Já osobně měl pak třeba červené s tmavě červenou podrážku. Jedna spolužačka měla tyhle cvičky modré třeba s červenou podrážkou. Jiná spolužačka měla taky tyto černé cvičky s podrážkou černou s bílými kytičkami.
Co se týče barevnosti, tak na střední škole v té době byly běžné cvičky Botas i v barvě tmavě modré a spolužačka Anička jako jediná na škole červené. Byla u mě jednička :-)

Tim (Pá, 17. 2. 2012 - 18:02)

Už si vzpomínám a vyrábělo to BOPO, u nás na základce se vyskytovaly ty koženkové taky, ale jen v červené barvě a měly černou hladkou podrážku a přesně jak píšeš moc nevydržely maximálně 1 školní rok. Jinak samozřemně bavím se taky o 1. polovině 80tých let.

Jirka (Pá, 17. 2. 2012 - 13:02)

Tak to žasnem, že si nosil...Ano, všechny měly tu bílou ozdobu, jen tehdá byly ty ozdoby tak o 1/3 menší a neměli tam ty kolečka a okraj té bílé ozdoby byl zubatý, jako, když to ostřhneš zubatými nůžkami. Ta ozdoby jako na obrázku byla až pozdější inovace, ale to už jsem měl botasky.
Na jedné cyklo dovolené před mnoha lety měla manželka kamaráda ty červené cvičky, tak zkusím najít fotky, jestli to tam nebude vidět.
Jinak tyto koženkové cvičky myslím nedožily v obchodech ani roku 1985. A že jsem je nosil jako kluk? Mě to tak nepřišlo a byl jsem rád alespoň za tyto oobyčejné. Byly asi 3x levnější než ty bílé, ale taky dost méně vydržely. Když jsem v nich denně chodil + tělocvik, tak vydržely jeden školní rok.
Na naší základce byl ještě jeden kluk, co nosil taky takové cvičky, takže jsem ani nebyl sám.
Na střední škole jsem byl sám. No dlouho jsem se odhodlával, než jsem si je prvně vzal do školy. Holky byly v pohodě, někteří spolužáci si dělaly ze začátku srandu (dnes na to vzpomínám s úsměvem ... prostě puberťáci). Myslím, že tak po 14-ti dnech už to nikomu nepřišlo divné.

JK (Pá, 17. 2. 2012 - 11:02)

V 80. letech tedy době, o...Tak to žasnem, že si nosil tie koženkové - netušil som, že ich nosili aj chalani. Moja sestra mala také červené, tajne som si ich požičiaval, pokým mi nenarástla noha :( Odvtedy som ich nikde nevidel, okrem pár fotiek cvičkových zberateľov.
Aj tie čierne a modré mali vpredu tú bielu ozdobu?

Jirka (Pá, 17. 2. 2012 - 11:02)

To si přesně dokážu...Ještě jsem našel jeden lepší odkaz na ty staré cvičky http://www.flickr.com/photos/21533728@N06/2805143295/in/photostream

Jirka (Pá, 17. 2. 2012 - 11:02)

To si přesně dokážu...V 80. letech tedy době, o které jsem se zmiňoval byly v obchodech běžné klasiky bílé Botas a pak tyto obyčejnější koženkové a co si pamatuji, tak se prodávaly černé, červené a modré. Pátral jsem na netu po nějaké fotce a jsou na http://teamgymtrutnov.rajce.idnes.cz/Sportovni_gymnastika_Trutnov_-_historie_1/#skenovani0190.jpg ..... má je na nohou ta paní napravo. Co si pamatuji, tak v tělocvičně na parketách dost klouzaly a tak se v nich špatně běhalo.
Jak jsem již psal, měl jsem jako první černé, pak červené a po nich už vždy jen bílé Botas.
Je to krásná historie.

Petrp (Pá, 28. 4. 2023 - 08:04)

Super retro fotky

Tim (Čt, 16. 2. 2012 - 16:02)

To si přesně dokážu představit. To se nezapomíná. U nás, jestli si dobře vzpomínám, měli v obchodě jen bílé od Botasu. Možná proto mi je naši nechtěli koupit.

Jirka (Čt, 16. 2. 2012 - 07:02)

Ano, měl jsem na mysli gymnastické cvičky. Jarmilky mě nikdy nebraly, spíše naopak. Do dnes si pamatuji na ten den, kdy jsme je kupovali a i tu slast, když jsem si je druhý den ráno v šatně obul a vyrazil. A hned ten den jsme měli i tělocvik. Později mi už to tak nepřišlo, ale ten první den se mi zaryl hluboko pod kůži. Cvičky byly černé s černou podrážkou a stály 23 Kčs.

Tim (St, 15. 2. 2012 - 22:02)

I já mám ze školy...To jsi nosil kožené gymnastické cvičky, nebo textilní jarmilky? Taky jsem moc toužil po gymnastických cvičkách hned od 1. třídy, ale mě je rodiče koupit nechtěli a protože jsem byl celkem poslušný syn, tak jsem si je sám nekoupil. Jinak textilní Jarmilky, kterým jsme říkali Spartakiádky jsem samozřejmě měl, ale ty mě vůbec nebraly :-/.

Jirka (Út, 14. 2. 2012 - 12:02)

JJ Richarde presne tak...I já mám ze školy příjemné zážitky s cvičkami a tato záliba mě vydržela dodnes. Měl jsem tak jako vy to štěstí, že za našich let se cvičky nosily běžně (dneska už je na školách neuvidíte). Na základce je nosila běžně tak polovina a na střední drtivá většina.
Mě se osobně cvičky líbily už od první tříd a podařilo se mi tehdá ve 4. třídě přemluvit mamku, že mi cvičky taky koupila. To byla paráda, nosil jsem pak jen cvičky až do 7. třídy, kdy mi to přišlo jako puberťákovi blbé. Další pokračování přišlo na střední škole poslední 2 roky. Ve cvičkách jsem se tedy něco nachodil a nacvičil. A třetí etapa a návrat ke cvičkám přišel někdy před 15-ti lety. Nosím je běžně doma jako domácí obuv + tak různě, kde je potřeba nějakého přezutí. Momentálně mám 5 x cvičky a pak ještě piškoty, baletní i gymnastické špičky. Ale na školu vzpomínám často a rád - cvičky kam se podíváte. Taky jsme měli na stř. škole tělocvikářku, která ještě učila ruštinu a dost často po škole chodila taky v cvičkách Botas.

Default User Image
Petrp (Pá, 8. 3. 2024 - 19:03)

Ano to mas pravdu mu e-mail [email protected] 

Rad bych si o tom popovídal mám jich hodně a rad v nich chodím doma venku 

Reklama

Přidat komentář