Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Tome (Po, 13. 9. 2021 - 19:09)

Tak verim tomu ze teraz to ALs nebude kedže mam ťažkosti a by to tam na tych ihlách videli . Skôr ma trápia furt tie bolesti ruky a ta Neuropatia ci to bude alebo nebude ono je ro zvláštne ked dve doktorky si protirečia jedna to napíše do záveru a druha povie ze sa jej to nezdá a chce si to sama overiť vyšetrením. Každom prípade toto fórum neni o neuropatii ale o als a to púšťam z hlavy kedže tam nic tie ihly
Neukázali na viacerych svaloch .. co bude ďalej somnou a ci vôbec sa nájde príčina tych bolesti ruky to zz vie asi len boh ale aspon ze ALs to neni a snáď sa vylúči za dva týždne aj ta neuropatia opatrujte sa zatial nech sa Vám darí ..

Tome (Po, 13. 9. 2021 - 15:09)

Dakujem Vám chcel som sa
Opýtať co znamená NCV?
bol som stymi výsledkami u mojej neurologičky a ta mi povedala tiez ze ALS mam uz pustiť z hlavy ale
Povedala ze ta polyneuropatia ze sa jej to nezdá ze u takeho mladého človeka ze ona mi to vyšetrenie zopakuje za dva týždne este raz elektrické EMG lebo podľa jej neurologického nálezu nemam s nohami nic nemam zníženú citlivosť ani nejaké bolesti ze jej to nesedí a ze doplnia sa este tie spomínané borelie a podobne infekcie ktoré by mohli stym mat nieco spoločne .. ona bola až prekvapená z tej polyneuropatie lebo ze u nej bol 2x neurologicky nález normálny na nohách a vlastne sám okrem nejakých kŕčov v lýtkach a príležitostných fascikulacii nemam nohách žiadne ťažkosti .. s tou pravou rukou ktorej som sa toľko bál ci tam nemoze začínať ALS kvôli
Bolestiam svalov ma poslala ortopédovi ze z jej hľadiska to nebude neurologického pôvodu.. a vlastne obidve tie doktorky aj moja ktorá ma ma na starosti a ta co robila EMG vyšetrenie (nepoznajú sa a pracujú v nezávisle od seba) zhodli ze ALS svaly nebolia takto ze nane zatlačíte a boli vás alebo to skáče raz rameno predlaktie raz malicek raz palec.. čiže aspon z tohto hľadiska som kľudnejší akurát teraz este ako to dopadne s tou polyneuropatiou podstate otom tiez nic neviem ale dúfam ze druhy x za dva týždne to vide negatívne . Otom ochorení je aj dosť malo informácií a podobne ale doktorka hovorila ze nemam nad tým este premýšľať ze si to musi overiť ze spravi mi to EMG vyšetrenie s inou doktorkou na tu polyneuropatiu ale
To uz iba to elektrické .. kedže ihlove bolo čiste

H. (Po, 13. 9. 2021 - 16:09)

No vidíte Tome, stály vám ty nervy za to? Máte v ruce výsledek, tak mu hlavně věřte, a ne že se sem za měsíc vrátíte s pochybnostmi, zda to bylo správně provedeno :-)))

T. (Po, 13. 9. 2021 - 16:09)

NCV je zkratka pro studii rychlosti vedení, kterou vám dělali - to je ta první část EMG! Polyneuropatii nemá smysl komentovat, je to obecný termín, nejspíše ji ani nemáte. Ještě jednou - bál jste se ALS, ta je vyloučena (a to byla už předtím, protože vaše klinika tomu naprosto neodpovídá, především bolesti apod.), čili opravdu moc nevím, co dál chcete řešit.

T. (Po, 13. 9. 2021 - 15:09)

Zásadní je, že jehlová EMG je bez nálezu, tam by se ALS prokázala. Při NCV bývá u ALS někdy trochu zpomalené motorické vedení, ale i to máte v pořádku. Čili už to opravdu neřešte - čisté jehlové EMG vylučuje, že by v současnosti byly vaše potíže způsobené ALS.

Tome (Po, 13. 9. 2021 - 13:09)

Dobry den pane T bol som dnes na vyšetreni EMG aj s elektrošokmi alebo ako sa to
Odberné vola a potom s ihlami.. výsledok bol : normálne vodivosti motorickych nervov na HK aj DK neprítomné odpovede z NN. Surales. Ihlova EMG bez známok neurogénnej a myogennej lezie. Záver : bez známok MND. Prítomná polyneuropatia DKK chcel som sa Vás opýtať na tu polyneuropatiu ked mi dávali tie elektrické impulzy do noh ma to dosť bolelo na obidvoch ona hovorila ze to silne svedčí proti ALS ze kedže ma
Boleli obidve nohy ruka v pohode. Co si otom myslite vy ako výskumník ? Doktorka hovorila ze sa stretla s ALS uz vo vela
Prípadoch. Co vlastne znamená ta polyneuropatia ? Inak robili mi ihlami asi 5 svalov konkrétne tieto : na nohe potom na dlani medzi palcom ukazovakom,na ramene, jazyk, a este aj na líci sval co je dosť ze na žiadnom nebolo nic co by pre ALS nasvedčovalo.

T. (So, 11. 9. 2021 - 08:09)

Fascikulace často aktivuje i silný poklep, hlavně na jazyku. Izometrická kontrakce také (tedy taková, kdy se délka svalu nemění, ale zatíná se, např. když působíte proti síle). Mimochodem, i u zdravých lidí jde často silným poklepem na uvolněný jazyk vyvolat pár fascikulací, zkoušel jsem u několika, kteří jinak fascikulace nemají.

T. (So, 11. 9. 2021 - 08:09)

Fascikulace často aktivuje i silný poklep, hlavně na jazyku. Izometrická kontrakce také (tedy taková, kdy se délka svalu nemění, ale zatíná se, např. když působíte proti síle). Mimochodem, i u zdravých lidí jde často silným poklepem na uvolněný jazyk vyvolat pár fascikulací, zkoušel jsem u několika, kteří jinak fascikulace nemají.

Radovan (Pá, 10. 9. 2021 - 19:09)

Neviem či zrovna tak ale určite mi šklbal aj lakeť proste nemám sval ktorý mi nešklbal. Dokonca raz mi aj prostata sklbala .

Návštěvník (Pá, 10. 9. 2021 - 18:09)

Radovan a cukal vám někdy tak jak popisuju loket?

Radovan (Pá, 10. 9. 2021 - 18:09)

Mne robili len tri svaly. A to tie ktoré mi vtedy vôbec nesklbali.Mám sa báť? Nebojím sa kašlem na to nemá to význam. Treba sa s tým jednoducho zmieriť.

Návštěvník (Pá, 10. 9. 2021 - 18:09)

Kichnuti mi rozjede zaskub pod zebry:)))to máme stejne.Jen ten loket teď je moc na jedné skupině svalu toho se bojím Úplně mi to stáhne svaly a začne salva zaskubu a to je mi divne a ty svaly mi nikdo emg netestovala.Ja nevím jestli to je jen bfs ale tak jsem to ještě v létě nemel

H. (Pá, 10. 9. 2021 - 16:09)

Ano po kýchnutí je temer jistota, že zacne něco skubat..

Radovan (Pá, 10. 9. 2021 - 16:09)

Tiež si dokážem vyvolať fascikulacie hocikde si klepnem, buchnem natiahnem sa , kychnem si tak chvíľu šklbem. Mávam epizódy že mi týždeň v kuse sklbu očné viečka. Ale každý deň šklbem všade chvíľu jazyk chvíľu krk , chvíľu ramená, chvíľu chrbát, brucho , zadok, stehná okrem lýtok a chodidiel tie mi šklbú nonstop 3,5 roka. Kreatinkinaza stále zvýšená najviac som mal 7 norma je do 2,5 tuším. Naposledy som mal 3,14. MUDr. to vôbec nerieši. Máte čisté emg ste úplne ok.

Návštěvník (Pá, 10. 9. 2021 - 14:09)

Všichni se vás ptají dokola na to sama ja vím vsak to musí být vyčerpávající ale pomůžete žtim všem tady.
Už mi normálně cukalo v ruce ale max den dva a byl klid teď to je skoro mesic s přestávkami a jen kolem loktů a ten tlak a pálení se bojím ze to už mi třeba mizí svaly ja mam pocit ze mam už takový trojúhelník na vně boku loktů.
Omlouvam se jen js fakt nevím jestli tomu nechat čas nebo co dělat.

Návštěvník (Pá, 10. 9. 2021 - 14:09)

Pan T a pani Hještě mam jednu poslední otázku na vás ohledně cuku v loktů.Ja si to cukani kolem lokta muzu sam zahájit tím ze vezmu něco těžkého nebo se v ležmu o tu ruku opiram nebo do něčeho tlacim tou rukou proti oporu divne ne?!a dneska mne tam i pali a přejde a zase nanovo.
Vsak toto asi není nic jen tak ne?prosim řeknete mi to uprimne at se připravím na nejhorší

H. (Pá, 10. 9. 2021 - 14:09)

Benigní fascikulace si můžete vyvolat pohybem, je to vcelku běžné a v podstatě "důkaz", že to je fakt benigní. Stejně tak se to dá i vypnout. Ale jen občas. V jazyku si to občas dokážu vyvolat určitým pohybem. Pak mi zacuka a přestane. Nevím na jaké nejhorší se chcete připravovat s čistým EMG, fakt nevím. Nic mě nenapadá.

Tome (Čt, 9. 9. 2021 - 20:09)

2 mesiace ma to uz trápi brali mi krv len základne vyšetrenie a potom vápnik horčík kreatinkinaza Atd borelie nie ale neviem ci by to 2 mesiace bolo
Len na jednej ruke
Pravej keby to je ta borelioza

Tome (Čt, 9. 9. 2021 - 20:09)

Nebrali este Vôbec ale nemal som kliešťa aspon teda som si ho nevšimol.. no ale ja mam tu bolesť svalov
Len pravej ruke na Jednom mieste a skáče mi to na rôzne miesta napr sval
Pri malicku predlakti a fascikulacie mam po celom tele.. rôzne miesta

Radovan (Čt, 9. 9. 2021 - 19:09)

A Tome krv na boleriozu ti brali? Pri nej je bolesť svalov aj fascikulacie.

Reklama

Přidat komentář