Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rob (Po, 5. 5. 2008 - 18:05)

terina: většina náboženství nabádá k toleranci a lásce? Hmmm, historie mi zatím dokazuje pravý opak.

terina (Po, 5. 5. 2008 - 13:05)

Bůh je vše co je i není. Božstva, bohy a bůžky (Jehovu nevyjímaje) si vymysleli lidé, protože nebyli schopni pochopit podstatu Boha v jeho prostotě. Bůh nemá žádné vlastnosti, protože ON JE všechny ty vlastnosti. Nemá moc, protože ON JE moc. Nemá soucit, lásku ani krutost, protože tím vším ON JE... Nepotřebuje nic mít, protože je vším. Bohužel, tahle prostinká pravda zůstává většině lidí skrytá, proto si vymýšlejí své bohy a bůžky, dávají jim lidská jména a přisuzují lidské vlastnosti. Je to snaha o přiblížení Bohu, jenže vede jaksi chybným směrem. Ano, je to svým způsobem užitečné, jak píše Šárí, protože většina náboženství nabádá k toleranci a lásce, a tak se nám všem žije o něco lépe. O splynutí s Bohem to ale není...

Šárí (Po, 5. 5. 2008 - 13:05)

Takového Boha za přítele skutečně nechci, Ilono, který jako důkaz víry vyžaduje ochotu zabít vlastní dítě. Vážně nevím, co na něm vidíte.

Ono to není to jediné, co je na Jehovovi hrubě pochybné. Jób, zapůjčený Satanovi pro podbný experiment, například-další nechutnost.
Celý ten Jehova je prostě jen vynálezem židovského národa. Tak se to tenkrát dělalo, různé národy si vytvářely různé Bohy podle svých potřeb, stmeloval se tím národ a to bylo tenkrát dost důležité. Židovská věrouka pak posloužila jako podklad pro křesťanství-to je také celkem běžné, že jedno náboženství staví na základech jiného staršího. Nic víc bych v tom nehledala.

Jistě, pokud je někdo v magickém zajetí nějaké víry tak jako ty, nevidí věci úplně reálně. Já bych taky někdy přísahala, že moje Bohyně je živá... Lidská představivost, přiživená mýty, historií a magickým myšlením, může být hodně dokonalá.

Monika (Po, 5. 5. 2008 - 10:05)

Ahoj,sleduji tuto diskusi.V 15ti letech jsem poznávala SJ,dlouho jsem se snažila hledat něco na co mi nemůžou logicky odpovědět a vždy odpověděli,tak jsem se k nim přidala,nechala se pokřtít....jenže v 18ti letech jsem se zamilovala,do člověka který není z řad SJ,a asi jak víte smilstvo je hřích a já byla vyloučena.Nesla jsem to těžce,první jsem hledala chyby na SJ,ale po dvou letech se mi narodilo dítě a já si uvědomila co od života chci,a toužila jsem se vrátit... přijali mě zpět a jsem šťastná,jsem šťastná že mám nějakou naději....Mám dvě děti,a manžel sympatizuje se SJ,podporuje mě.Nechápu,proč někteří tak plujete na SJ,vždyť se jen snaží žít podle bible,nikomu nedělají zlo,jen by rádi aby každý byl informován co nabízí bible,a to si přeje i Bůh.Padla tu otázka zda vůbec jsme třeba zkoumali i jiné náboženství a já mohu říct za sebe že ano.Byla jsem rozená katolička a nauky se skutečně neshodují s bibli,a nejvíc mě děsilo,že když člověk hřeší jde po smrti do pekla....bratr je v apoš.cirkvi,ti zase věří v trojici že ježíš kristus je bůh,i v tom jsem se přesvědčila že pravda tam není.
Můj manžel říká,že kdyby se každý snažil žít podle bible,tak na světě není také zlo.A za ty léta co jsem mezi SJ,jsem zažila spoustu lidí,kterým biblická pravda změnila život,a k lepšímu.
Přeji všem pěkný den

L (Po, 5. 5. 2008 - 08:05)

Problém biblického studia doporučovaného Ilonou myslím je, že bude jednostraně viděn z pohledu SJ.
Přijde mi to poněkud absurdní znám něklik adventistů, ti nesnášejí katolíky, protože světí neděli a podle bible prý byl sedmý den odpočinku sobota. Každá církev a každá orgabizace nenávidí tu druhou a přitom uctívají stejného boha, což je zvláštní.
Proč? Protože neznají skutečnou vnitřní skrytou podstatu svých svatých spisů a nevidí ta podobenství a chápou toto učení exoterně.
Takže myslím že BIBLE SE STUDOVAT NEDÁ.

Je zvláštní že lidé kteří vždy byli bráni jako heretici, přinesli do náboženství vždy něco hlubšího... Giordano Bruno, Mistr Eckahrt, Jakub Bohme, sv. Terezie (její spis Vnitřní hrad doporučuji), Jan z Kříže, to jsou lidé kteří pohnuli křesťanstvím tím správným směrem. Nikoli představitelé církví ani biskupové ai pánové a dámy v krásných oblecích kteří ás dnes a denně navštěvují v našich obydlích...

qui (Po, 5. 5. 2008 - 07:05)

Ilono, mohu se zeptat, jak jsi ty poznala Svědky Jehovovy? Sama, přes známé či jiným způsobem? A asi v které době? Potřebovala jsi pomoc nebo naopak chtěla někomu prospět? Co tě k tomu vlastně vedlo a proč zrovna SJ? Poznala jsi i jiné církve nebo učení?

racek (Ne, 4. 5. 2008 - 22:05)

Nevidím důvod, proč si tu nedáváte, taky s Ilonou nesouhlasím, rozhodně bych jí vživotě neřekl křivého slova, jen proto, že je jehovista atd.
Martino, hlavu a patu to možná má, ale má to své mezery, které jsou velice stěžejní a na kterých ale celá jejich systém stojí a to jsou ty mezery, které říkají, že Bůh chce být uctívaný, Bůh potrestá ty co v něho nevěří, Bůh je smutný... V Bohu nic takovéno není, v abolutnu je pouze Láska, všeobjímající bezpodmínečná Láska, to jediné je obsaženo v Bohu, to je Bůh a z toho všeho vychází, vše je tvořeno Láskou, ikdyž to tak někdy na první pohled nevypadá.

Martina (Ne, 4. 5. 2008 - 20:05)

Anonyme jsi skutečný ubožák, je mi tě líto.
Proč to nezkusit?
Na mě to působí dobře,co Ilona psala, ty věci jsem ještě neslyšela tak vysvětlený, má to hlavu a patu.

Návštěvník (Ne, 4. 5. 2008 - 20:05)

4. 5. 2008 20:19:00,

jo dementi a ty s nima,vzdy se najde nekdo koho bude tesit vase jehovisticke pindy obohacovat.

halooooo ilono,chystej kádě,další jehovista,
martino nachystej si plavky budou te koupat na Strahově.

Martina (Ne, 4. 5. 2008 - 20:05)

Ilono měla bych zájem o to biblické studium, jak si psala.
Zájímalo by mne to.
Kam si mám napsat? Jak dlouho to asi trvá?

Návštěvník (Ne, 4. 5. 2008 - 20:05)

Vy co nedokážete nic jiného než být vulgární, vám bych doporučil založit si diskusi "nejvugárnější nadávka", tam si můžete třeba i rozšířit svou slovní zásobu.

souhlas s karlo (Ne, 4. 5. 2008 - 19:05)

jo jsou to sektari,extremisti,dementi!nevim jak zvladaji ty kravky domacnost a jeste sedet u pocitace a psat takove bludy!i kdyz pochybuju ze takova .....ma nejakou rodinu,jo ma bandu blaznu !

Andy (Po, 5. 10. 2020 - 04:10)

Hansi, nemusím tam jezdit nenápadně, jezdím tam úplně normálně. Dělá v hospodě a pokud aspoň trochu víš, jak to v tomhle oboru chodí, přece Ti dojde, že se tam dá bokem k hezkým penězům přijít. Promiň, ale ty Tvoje smyšlenky o dealerství jsou v tomto případě opravdu dost scestné. Ale díky za příspěvek.

karla (Ne, 4. 5. 2008 - 19:05)

to je síla,jak ty věřící do sebe jdou a pak..miluj bližního svého...to má z vás Jehova nebo jiný bůh, je to snad jedno jak se jmenuje, radost.Jehovisti praštěný,znám jich tady taky dost..Karla

L (Ne, 4. 5. 2008 - 12:05)

Ilono já vidím že to co píšeš není z tvého srdce ale jsou to dogmata vštěpovaná ti nějakou církví.
Trvám na tom že bible NENÍ KOMPLETNÍ A VÝZKUMY HISTORIKŮ TO POTVRZUJÍ.

Jak můžeš dokázat že ctíš boha? Jakoukoli lidskou činností, při které se mu plně odevzdáš, místo aby jsi tlachala na netu. Prováděj plně svou práci a neusiluj o výsledek pro sebe, dělej to pro potěchu boha. myslím že stáním v metru s časopisama se bohu nezalíbíš. je to zahálka a tvá ruka by se uplatnila jinde (v indii ase tomu říká karmajoga)

V bahagavtgitě se píše: Celý tento vesmír ač nemám tvaru projeveného byl Mnou rozprostřen, veškeré bytosti sídlí ve Mně. Z čehož vyplývá že všechny bytosti jsou v bohu už teď jen si to neuvědomují.

A krásná věta, která ukazuje moudrost (jakou bohužel vy SJ neoplýváte). "I ti kteří se klaní jiným bohům ó synu(bůh zde mluví ke krišnovi což byl indický spasitel něco jako Kristus), jestliže to činí s vírou, klaní se ve své nevědomosti Mně.

Kdo všude vidí mne a kdo vše ve Mně vidí, toho neopustím a on také není pro mne ztracen
a v bibli se říká: "A já slávu kterou jsi mi dal, dal jsem jim aby byli jedno jako my jedno jsme - Já v nich a ty ve mně, aby dokonáno bylo v jedno a aby poznal svět, že jsi ty mne poslal a že jsi je miloval, jakož jsi mne miloval." (Jan, XVII., 22-23)

lepší jest vědění než opakovaná snaha, lepší než vědění je však koncentrace )mysli), odříkání se ovoce skutků jest vyšší než pouhé hloubání, neboť z takového odříkání přichází bezprostředně mír.

Ilono a všichni náboženští fanatikové, vizte že i v jiných knihách je ukryto mnoho moudrosti

Ó synu Bharaty, kdykoliv spravedlnost mezi lidmi umdlévá a kdykoliv se probouzí nespravedlnost, promítám se do stvoření.
Bible: "Duch svatý sestoupí v Tě a moc nejvyššího zastíní tebe a protož i to co se z tebe narodí slouti bude Syn Boží

JE TO DOST JASNÉ?

Rob (Ne, 4. 5. 2008 - 09:05)

"skutečný Bůh je jenom jeden, ale lidé ho neuctívají vůbec anebo tak jak se to líbí jim samotným, a to zlé, moc zlé. To se Bohu nelíbí."
Co Ty holka všechno nevíš.

Návštěvník (Ne, 4. 5. 2008 - 08:05)

Ilona spravně uvedla, že má právo se o poznaní dělit, takže jí ze zákona nikdo v tom nesmí branit a ta povinnost je spíše moralní, protože si přeje, aby se o tom dozvěděli všichni, co je na tom divného, nikomu nic nevnucuje, je to stejně jako, když mám děti citím povinnost je vychovat. Sám Ježíš řekl: "musím oznamovat dobrou zprávu", apoštol Pavel řekl "bědo mi kdybych nekazal", to neznamená, že když někdo cití povinnost, že to musí byt někým nařízeno, kolik věci musíme denně udělat, aníž to máme nařízené

qui (Ne, 4. 5. 2008 - 08:05)

Ilona
Právo jistě, ale proč povinnost? O právu si mohu rozhodnout, zda ho využiji, či ne. Ale povinnost musím vykonávat, ať se mi to líbí, či nelíbí, dokonce o její správnosti ani nemusím být přesvědčená.

David (Ne, 4. 5. 2008 - 00:05)

Ilono, stojím za tebou, štěkot psů mrakům neublíží. Vím, že jsi si toho vědoma.

racek (So, 3. 5. 2008 - 22:05)

To qui
Ano i jiná náboženství to říkají, jen tomu neříkají Akáša, já jen citoval knihu, použil jsem jí proto, že nemá s náboženstvím nic splečného. Slova Bůh, Akáša, Já, Absolutno, jsou pouze lidské jména pro jedno a totéž.

Reklama

Přidat komentář