Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (St, 3. 11. 2021 - 20:11)

Můžeme si napsat a uvidíme

Návštěvník (Pá, 8. 10. 2021 - 13:10)

Nebylo jednoduché ve 13 nasadit brýle a nosit je. Teď se tomu směji,ale tehdy jsem to obrečela. Ilona

Iveta (Čt, 30. 9. 2021 - 12:09)

Já šla na kontrolu zraku, kvůli řidičáku. Nikdy jsem nepociťoval žádné problémy, ale naměřili mi 1,5 dioptrie. Šla jsem si brýle udělat a z optiky vyšla s brýlemi na nose. Sedly mi hned, vidím ostřeji a od té chvíle je nosím pořád. Brýle už mám patery, užívám si jich a údajně mi i sluší.

Sabina (Po, 27. 9. 2021 - 19:09)

Brýle jsem ignorovala od dětství a nikdy nechtěla moc nosit. Stále jsem myslela, že to ještě zvládám, až do doby, kdy jsem jsem neviděla na hřišti, kam se mi schovala dcera a já ji nemohla najít. V ten okamžik jsem usoudila, že situace je vážná a já opravdu nevidím. Při příchodu domů jsem nasadila své tři dioptrie, já viděla a věřte, že už jsem brýle nesundala. Časem přibyla ještě jedna dioptrie a brýle jsem musela přijmout za své.

Honza (St, 29. 9. 2021 - 08:09)

Mít tři dioptrie a nenosit brýle je docela hazard. Nechápu moc, jak jsi mohla takto fungovat.

Michal (Út, 28. 9. 2021 - 15:09)

Já taky brýle dlouho ignoroval a vůbec nechtěl nosit. Já při dvou dioptriích jsem už neviděl skoro nic, nikoho na dálku nepoznal a tak chtě nechtě jsem brýle v 19 letech musel na trvalo nasadit. Dneska mám už dlouho 4,5 dioptrie a brýle neřeším.

Návštěvník (Pá, 1. 10. 2021 - 15:10)

Také jsem do dvou dioptrií brýlím vzdorovala,ale potom šlo vše ráz na ráz a ze dne na den jsem je začala nosit stále. Teď už koukám přes šestky a bez nich prakticky nevidím. Helena

Návštěvník (Po, 4. 10. 2021 - 13:10)

První den s brejlema,to je vždycky ze dne na den))) Tomáš

Jaroslav (St, 22. 9. 2021 - 10:09)

V našem deseti členném pracovním kolektivu nosí čtyři brýle trvale a tři na čtení, jen na blízko. Nějak nás brejlatých je stále víc.

Zdeněk (So, 18. 9. 2021 - 08:09)

Dobrý den.
Sbírám dioptrické brýle. Kdyby mi někdo chtěl přispět do sbírky, ozvěte se prosím na sbirambryle(zavinac)seznam.cz. Ve sbírce mám zatím velmi málo těch brýlí s vysokými dioptriemi. Děkuji.

Dana (Ne, 12. 9. 2021 - 16:09)

Nosím brýle od 16 roků a postupně jsem si na ně zvykla, takže mi popravdě nevadí. Mám problém v tom, že se mi líbí muži v brýlích. Bude to możná nějaká úchylka, mužům se zase prý líbí ženy v brýlích. Některým brýle fakt moc sluší a jsem z toho úplně hotová. Několikrát se už stalo, že se jsem pánům brýle pochválila a začala konverzace o brýlích. Někdy hodně zajímavá.

Návštěvník (Ne, 12. 9. 2021 - 19:09)

Máš pravdu, mě se zase líbí ženy v brýlích a za žádnou úchylku to nepovažuji a sám brýle potřebuji, napiš. email a můžeme si napsat.

Dana (Po, 13. 9. 2021 - 16:09)

Brýle mohou být zajímavé pro více lidí a pro mě určitě jsou. Možná bych neměla problém si o tom napsat, ale jestli si chceš napsat, tak bys měl svůj email uvést zřejmě ty.

Návštěvník (Po, 13. 9. 2021 - 17:09)

Máš pravdu Dano napíšu
[email protected] můžeš se ozvat

Martin (Ne, 12. 9. 2021 - 18:09)

A kolik máš dioptrií.a na kolika si začínala.

Luboš (Čt, 9. 9. 2021 - 12:09)

Vždy jsem měl a mám, prostě si vybírám partnerku s brýlemi, které považuji jako krásný šperk. Je pravda, že i některé nechtěly brýle nikdy za żádných okolností sundat. Mě to nevadí, spíš i naopak mě více přitahují.

Kačka (Čt, 9. 9. 2021 - 14:09)

Brýle se nesundávájí proto, protože nevidíme. Já bez brýlí nevidím i to co mám na talíři a chci vidět určitě všechno. A když už je musím nosit, tak je nosím ráda.

Alena (Ne, 5. 9. 2021 - 10:09)

Můj manžel nosí brýle od dětství je bez nich úplně slepejš a jinak než v brýlích ho neznám. Bez brýlí vypadá hodně divně. Myslím si že celoživotní nošení brýlí zanechává jisté změny v okolí očí a nosu. Já jsem začala nosit brýle na čtení asi před pěti roky s 1D a dnes mi pomalu nestačí 4,5 dioptrie. Dost rychle mi dioptrie přibírají.

Romana (So, 4. 9. 2021 - 12:09)

Poprvé jsem brýle nasadila ve 14, přes počáteční potíže, nástrahy, časté změny dioptrií jsem dospěla do posledního stádia. Bez brýlí vypadám už naprosto šeredně, s brýlemi mi to prý moc sluší, zvykla jsem si na ně. Potřebuji je už mít na sobě, cítit je, mám taky silný velmi výrazné obroučky stylu retro a v poslední době mánii kupovat stále nové brýle. Sundávám brýle jen na spaní s mýma dioptriemi P-8,5 cyl.4 a L-10,5 cyl.4,5 jistě chápete, že nevidím. A doporučuji brýle nosit i na ty moje výrazné celkem chlapy hodně letí.

Návštěvník (Čt, 9. 9. 2021 - 20:09)

Tomu že na ně chlapi letí se nedivím, také bych letěl škoda že se neznáme.

Reklama

Přidat komentář