Reklama

Podvazky a punčochy

Aramis (So, 17. 7. 2021 - 13:07)

Jak to tak vidím,tak za chvíli bude nosit podvazkový pás s punčochami více mužů než žen ))). Takže pánové co kdybychom už pomalu přešli na to nošení sukní?

Návštěvník (Ne, 18. 7. 2021 - 23:07)

Jako ve středověku .

Aramis (Po, 12. 7. 2021 - 08:07)

Vidím,že se tady roztrhl pytel s příspěvky na téma silonky a s nimi spojené nostalgické vzpomínky na "krásnou dobu minulou". Ale jestlipak víte jak ten název "silonky" vůbec vznikl a jaký je rozdíl mezi silonkami a nylonkami? A mezi klasickými a strečovými punčochami? A kdo si chce zavzpomínat při krásné dobové hudbě,tak tomu doporučuji navštívit pražské divadlo ABC a hudební komedii " Zítra swing bude zníti všude". Vedle krásné hudby uvidí i krásné zpěvačky oděných do původních nylonek se zadními švy. Krásný zážitek . . . .

karolina (St, 14. 7. 2021 - 17:07)

Do Prahy určitě nepojedu, ale musím říci, že ty komunistické Elite punčochy určitě vydržely více.
Koupila jsem si Brana 15DEN a vydržely mě jeden DEN.To se dřív nestávalo.

Aramis (Čt, 15. 7. 2021 - 20:07)

Souhlasím s Vámi,že kvalita současných punčoch Elite je bídná a že na běžné nošení moc dlouho nevydrží. Jestli mohu poradit kvalitní a pěkné podvazkové punčochy za nepříliš vysokou cenu, tak doporučuji si objednat na Wischi ( u kterého jste objednala ten váš podvazkový pás s 12 velvetami) dámské punčochy s efektem stehu 15 D Rosesakura, mají je v barvě černé, šedé, kávově hnědé a tělové. Myslím,že i Mikimu by se líbily,kdyby si je odzkoušel. Obecně jsem byl docela překvapen,že asijská konkurence dokáže vyrábět kvalitní zboží z kvalitních materiálů a za pro nás docela příjemné ceny.

Miki (Čt, 15. 7. 2021 - 16:07)

No to Vas podvedli-misto abyste je mela alespon tech 15 dni Vam vydrzely 1 den!!! Ale ted vazne nebyly to nahodou strecove? S temi ja mam ty nejhorsi zkusenosti. Ony vypadaji luxusne, ale tak nosit je na doma a opatrne, ale vyjit v nich ven, tak to konci fiaskem. Ja v soucasne dobe nosim puncochace ktere maji skoro 30% Lycry, takze kdyz se zatrhnou, nebo se udela ocko, tak neutece. I jsou takove lehce zdravotni a stahujici, treba na cestovani do letadla. Jinak dnes bych si od Elite asi nekoupil nic. Zkuste puncochy od firmy Gio. Sice jsou drahe jako cert, ale ty neco vydrzi. Tedy ono je vic firem, ktere vyrabeji puncochy z praveho nylonu6.6-to jsou ty prave silonky-receno Cesky, ikdyz jsou to nylonky. A ja osobne rozdeluji puncochove zbozi na prave tyhle prave puncochy /silonky,nylonky/ a pak na ruzne chabe nahrazky viz ruzne s Lycrou/ale to uz nejsou prave silonky, ikdyz se pripinaji na podvazkovy pas/ a nejhorsi jsou prave ty strecove. U me maji vyjimku pouze ty samodrzici puncochy, ktere v sobe ten elastan proste mit musi, ale smeju se, kdyz si je nejaka"hvezda" pripina k podvazkovemu pasu-to je komedie. Takze mila Karolino vezmete asi tak 750,-korun o tedy i neco na postovne, takze se do tisice vejdete a objednejte si opravdove a skutecne prave puncochy. A za par tydnu napiste hodnoceni. Budu velice zvedavy. Mejte se hezky. M

senior (St, 7. 7. 2021 - 16:07)

Dobrý den, všem.

S mimořádným potěšením pročítám všechny diskuzní příspěvky na tomto vláknu. Je to skoro povznášející, vědět, že v tom našem všeobecném marasmu jsou lidé, kteří , své pocity a myšlenky dokáží prezentovat kultivovaně a s určitým odstupem.
Zároveň, vzhledem k obsahu toho to vlákna ,bych se rád zmínil o jedné "věci", která mně, ctitele punčoch na dámských nožkách, doslova trhá srdce.
Zhruba, asi před 4 měsíci, se na webu "Detektorweb"objevil příspěvek od někoho, z naší, detektorářské komunity. Popisoval tam, jak vyklízeli pozůstalost po nějaké velmi staré ženě v bývalých Sudetech, bez konkrétního určení místa. Ta paní byla patrně sběratelkou, či bývalou "obchodní agentkou."Ten dům prý byl, doslova, napěchován punčochami z různých období. Patrně, jak naznačil, snad od doby 2.WW. Snažil jsem se s ním zkontaktovat, nepovedlo se. Podle fotografií, které doprovázely jeho příspěvek, to musel být, doslova punčochový "masakr." I takové věci se dosud dějí. Dodnes mám nepříjemný pocit z toho, že jsem pro tu "naši věc" neudělal víc. Tenčlověk očividně netušil, na jaký poklad narazil. Pro muže, ve věku, okolo 25 let je klasická punčocha něco, o čem vůbec netuší, k čemu ta věc sloužila.
Jsem vděčný osudu, že svůj nejproduktivnější věk jsem prožíval v časech, kdy se móda lámala na klasické punčochy a punčochové kalhoty. Také já jsem se ve vztahu s manželkou projevoval, jako "staromilec". Nebylo to nic platné. "Štrample" zvítězily. I za cenu různých mykóz. Dnes, s odstupem noha let, zdá se, můj názor je akceptován. Pozdě, ale přece. Aniž bych chtěl dělat reklamu jakékoliv firmě, doporučuji, erotickepradloxxl. cz Je tam k nalezení to, o čem se řada přispěvatelů na tomto vlákně, zmiňuje. Za velmi rozumné ceny. Manželka je nadšena.

Miki (St, 7. 7. 2021 - 18:07)

Velevazeny pane,
pokud ty puncochy nechal ten hlupak zlikvidovat a jeste za to zaplatil, tak udelal neco neodpustitelneho. Ale ti mladi netusi co jsou ty historicke/z jejich pohledu/ za poklad. To vime pouze my a tyka se to i dalsiho damskeho pradla z let 1950-1980-Trikota Vrbove, Elite, Triola, Upavan i treba Tosta As, ale i jine, na ktere jsem nevzpomnel, neb uz je to tuze davno a temer nad vsemi se diky tomu nenazranemu kapitalismu zavrela voda. A pokud ne, tak se dostaly do klesti a verim, ze se ty kruhove pletaci stroje na puncochy prodaly za cenu srotu a dnes na nich pletou klasicke puncochy treba i v te firme Gio, nebo jinde. Nechali jsme si rozkrast nasi krasnou a bohatou republiku par lotry a tezko to uz pujde navratit. Ano ja take zazil tu dobu prechodu z puncoch na puncochace. Zprvu jsem z toho byl nadseny, jako skolou povinny mladik a stacilo mi videt par spoluzacek v minisuknich a v puncochacich/ktere mely jeste tu zesileny kalhotkovy dil, nekdy az do pulky stehen/ a ja z tech pohledu mel temer nocni poluci. Ale i kalhotky z Trikoty, podprsenky z Trioly a z Upavanu, ale i dederonove pradelko od nasich DDRonovych sousedu bylo krasne, jemne, prusvitne, pruhledne a dlouho vydrzelo jako nove. Oni meli velice kvalitni i puncochace, ktere jsem mel moznost sam na sobe nosit a byl to pro me vzdycky vzrusujici a krasny zazitek. Vite o tehle vecech by se dalo psat a hovorit az do aleluja-proste stale a ti kdoz tu dobu fyzicky zazili si pamatuji takove unikatni detaily. Ja mam napriklad v Cechach asi 600 original zabalenych damskych puncochacu tak asi v me velikosti-tedy L/XL. Kupoval jsem si je hlavne pro sebe, ale i tady v Anglii, jsem si udelal take slusnou sbirku. Nejvic se mi libi, kdyz krasna zena si obradne otvira tu pruhlednou obalku s puncochaci, nebo s puncochami, ktere si potom opatrne obleka a vytahuje na sve krasne nohy. Ja proste miluji veskere damske silonove-nylonove pradelko a tez zeny-ty prave damy, ktere si ho stale oblekaji a nosi-a nevadi jim. Jako nektere chteji bavlnu, jenze jak vypadaji bavlnene kalhotky po pulrocnim noseni a jak nylonove? Jsem svym zpusobem take staromilec, ktery v te dobe zil a vi, ze i v ni bylo mnoho krasnych a dobrych veci-nesnasim tu falesnou propagandu, ze to stalo vsechno za ..... Ano vekslaci, reznici a zelinari-tez pracovnici v zahranicnim obchode meli desetitisice v zahranicnich bankach a museli si zadat o par desitek dolaru devizoveho prislibu. To vsechno byla jejich spinava prace. Nekomu stacily Slapy, nekomu Machac a nekomu Bulharsko a zil si v klidu. Levne bydleni, potraviny podle norem, zdravotnictvi, ktere nam zavideli. A dnes? Neni uz nic-bidu a zmar nam nikdo zavidet nebude. Bohuzel. Omlouvam se, ze jsem odbocil od tematu, ale vzdalene to s nim souvisi. Preji Vam a Vasi manzelce/uz v puncochach?/ jen to nejlepsi. Zdravim, M

senior (St, 7. 7. 2021 - 21:07)

Pane Miki, děkuji za Vaši reakci na moje "plky". Stejně, jako Aramis, i já jsem téměř 26 pracoval v jednom velkém, módním domě na Severní Moravě. Mám na dobu, kdy se do popředí dostávaly punčochové kalhoty, jednu vzpomínku. Polští turisté, v té době, vykupovali klasické punčochy, doslova po desítkách kusů. Byly ve výprodejových cenách, tuzemští zákazníci o ně neprojevovali žádný zájem. Patrně věděli něco, co my jsme v té době ani netušili.
Ještě jeden postřeh z té, krásné doby. Roky 1966 až 68 jsem prožíval, coby vojín základní služby v Bratislavě. I když to bude vypadat neuvěřitelně, v té době , lidé, pamatující dobu před válkou, hovořili německy a nebo a to hlavně, maďarsky. V kavárnách a cukrárnách na korze byl slyšet takřka výhradně maďarský jazyk. Také jedna zvláštnost odlišovala Maďarky od Slovenek. Maďarky, i v tom nejparnějším létě, chodily v punčochách. Totéž platilo i o Východním Slovensku. Vzhledem k tomu, že v té době už byly sukně dost krátké, jsme my, mladí muži, nabití testosteronem, byli "neustále v pozoru."

Miki (Po, 5. 7. 2021 - 18:07)

Zdravim pani Ludmilu, pani-nebo slecnu Karolinu i toho musketyra.
Libi se mi jak hezky a slusne pisete o noseni puncoch a puncochacu. Ja mozna nejake originalni Elite silonky mam, ale protoze dlouhodobe ziji a pracuji v Anglii, tak navic diky opatrenim s tim virusem jsem uz v Cechach nebyl asi rok a pul. Ja si tedy koupil prave silonky od firmy Gio- mam je jeste nerozbalene a chci prejit na vyssi level a koupit si podvazkovy pas s minimalne 10ti podvazky, jinak pro doma si oblekam a nosim nejake tenke vice Lycrove puncochace-mam rad takove, co se jim ten pruzny pas neshrnuje a daji se vysoko vytahnout-temer az k podprsence. Kterou si take oblekam, diky ubytku testosteronu mam velikost 80/A a a to jak me stahuje hrudnik mi dela docela dobre- jen moje posledni pritelkyne mi ji nekam zasantrocila a ja ji nemohu najit. Jinak nemam problemy s tou nejbeznejsi damskou velikosti 75/B, protoze podprsenka se celkem prizpusobi a sedne. Takze doma nosim hodne lycrove puncochace okolo 15DEN, nejradeji mam takovou tu bronzovou od Bellindy, alei od te Cecilie jsou ty puncochace krasne-tam se mi libi ten jejich lesk. Nekdo leskle puncochace hani, ale ja si myslim, ze kdyby se nelibily zenam-nebo i muzum, tak je nebudou vyrabet, ani prodavat. Jinak pro bezne noseni si oblekam takove puncochace pro baletky asi 40-50DEN-jsou uplne plne-vysoky strih, maly klinek a zesilena spicka, jsou leskle, ale ne zase tolik a hlavne uz je nosim delsi dobu bez zatrzeni a bez ocka. Ani nevim kolik maji v sobe Lycry. Ale jsou perfektni-v zime hreji, v lete chladi. Ty prave silonky od Gio o dost podrazily, ale vyrabeji je i na muzskou nohu, takze pro me je to jedina mozna volba. S tim podvazkovym pasem mi radil i pan Aramis, ale ja chci pevny, asi silonovy, nebo satenovy v telove barve. A to nejen pro sebe, ale i pro svoji pritelkyni, se kterou si zatim jen dopisuji. Tu kdyz jsem videl v tech cernych nepruhlednych puncochacich/asi 100DEN/ tak mi spadla brada. Ja opravdu nenajdu k sobe na svete zenu, ktera by si bez premlouvani oblekala a nosila nejake puncochace, nebo silonky v telove barve. Jo a hrozne moc se mi u pncoch libi ta medena barva/copper/ ty jsou tak vzrusujici, az k zblazneni. Zvlaste ty dlouhe Full Fashion. Ty RHT se mi take libi-kvuli te zesilene pate, ale jsou moc kratke-tak do pulky stehen a to je pro me malo. Obcas si vezmu i hold-up, ale ne s krajkovym, ale obycejnym pruznym lemem na hornim okraji. Nemam rad nejake prezdobene puncochy, ani jine damske pradlo. Ani bych si ho nekoupil a nenosil. Ano a je tu otazka, proc ho tedy nosim? Protoze se mi to silonove a nylonove pradelko hrozne libi a uz mamka me zacala trochu formovat do pozice divky-alespon divcimi kalhotkami, silonovymi damskymi puncochaci-kombine a podprsenky uz byly pozdeji v moji rezii kdyz mamka onemocnela. Ale stale me to pradelko vzrusuje i bavi a ja ho mam moc rad, stejne tak mam rad lidi, kteri o nem pisi tak hezky, at jsou to damy ve stylu pani Ludmily, nebo panove. A kteri si ho aktivne oblekaji a nosi-coz je nejdulezitejsi, nez ho mit ve fochu ve skrini.

Ludmila01 (Út, 6. 7. 2021 - 17:07)

Dobrý den Miki. " Pohybovat " se v diskusi o dámském prádle mezi tolika mušketýry, je příjemné. Nyní ovšem zcela vážně Miki. K Vašemu příspěvku se několika slovy posléze vrátím. Pokud Vaši větu..... možná nějaké originální Elite silonky mám "....změníte na .....mohu nabídnout k odkoupení..... ujišťuji Vás, že máte vážného obchodního partnera.. Mám opravdu zájem získat někulikery punčochy v původním balení, pokud možno bez známek poškození. Jedná se mi ovšem o punčochy, nikoli silonky. Jsem ochotna Vám....za nerozbalené punčochy....uhradit cenu....o kterou si sám řekněte, aniž bych s Vámi smlouvala. Ráda se s Vámi po návratu z Anglie spojím, abychom se mohli domluvit na detailech. Pokud mi poskytnete několik snímků k nahlédnutí.... nebo se domluvíme na osobní návštěvě....ponechám pouze na Vás. Mám o ty punčochy nejen.... opravdu velký zájem....ale svým způsobem jsou pro mne i " srdeční záležitostí ". Budu se těšit...přeji Vám příjemný den.

karolina (So, 10. 7. 2021 - 21:07)

Asi jsem ze staré školy, ale myslím si, že silonky a punčochy je to samé. I když dnes nějaká žena řekne, že nosí silonky tak nosí asi punčocháče a nebo nosí punčochy, tot otázka. Já mám tu zkušenost z obchodu, že když řeknu, že chci silonky tak mi nabízejí punčocháče, musím je opravit,
že chci na podvazkový pas. Taková je skutečnost, protože ty mladé prodavačky nikdy nenosily podvazkový pas a opravdové silonky.

Návštěvník (So, 10. 7. 2021 - 23:07)

Ony to totiž nejsou prodavačky , ale jen podavačky zboží a ještě špatné .

Pepa (Ne, 11. 7. 2021 - 01:07)

No, podavačky ne, jsou to často šikovné prodavačky, ale jejich generace s punčochy a podvazkovými pásy nepřišly do kontaktu. Když už tak jen jako erotické prádlo do postele.

Miki (Ne, 11. 7. 2021 - 08:07)

Zdravim pane Pepo,
to vase hodnoceni neschvaluji uz proto, ze kdyz je divka sikovna a tim padem i zvidava, tak jiste objevila v matcine pradelniku prave silonky/ty jsou 100% ze silonu, nebo z nylonu-pokud jsou zahranicni provenience-v NDR to byl dederon, v SSSR zase kapron/ Ale dnes existuje spousta pseudo silonek, ve kterych je zapredena Lycra a jsou nazyvany jako elasticke. Ano to chapu a toleruji pouze u puncoch holds-up, tedy tech samodrznych s temi silikonovymi pasky, ktere je drzi na stehnech. Jinak prave puncochy jsou silonky a puncochace a vse ostatni jsou jen jejich napodobenina a ac jsou tez krasne, modni a ozdobi kazdou nozku, tak je v nich zapredena Lycra, ktera sice zvysuje jejich kvalitu, vzhled a prodluzuje trvanlivost, ale uz to nejsou silonky jako takove. Uz to jsou damske silonove-nylonove samodrzici puncochy-ktere se ve zkratce oznacuji jako samodrzky/uz za ten nazev by mel nekdo dostat pekne do drzky!/ Nebo damske silonove-dnes spise nylonove puncochace s ruznym podilem Lycry, co-by elastanu. Pamatuji, ze ty prvni puncochace byly jen silonove a treba ve skole, kdyz divky po hodine sly ven ze tridy, tak na nich mely vytlacena kolena ze sezeni. Jedna moje byvala pritelkyne zase nenavidela ty detske bavlnene puncochace s tim anglickym klinem na zadku, protoze vyrustala v chudsi rodine a tam si nemohli dovolit silonove puncochace uz vubec a ani ty krepsilonove, ktere uz vypadaly zensky i neco vydrzely. Takze mama ji kupovala jen ty bavlnene-ktere se snad vyrabely dokonce na vysku 176cm ? Nevim, nejsem si jisty. O damske puncochy a puncochace se zajimam uz od puberty kdy mi je sice radne roztrhane nechavala moje mamka ve svoji skrini jen proto, abych se je naucil oblekat a nosit-chtela me mit za holcicku. Pak pridala i divci a v malych velikostech i damske jemne kalhotky, ale vic uz nebylo. Jo a Pepo puncochy s podvazkovym pasem maji jisty eroticky naboj a proto ho ruzne prodejny s erotickym zbozim nabizeji, ale od nich je to jenom do te postele, protoze pri beznem noseni by nevydrzely ani do svaciny. Ale zeny si s tim hlavu nelamou-s puncochami je moc prace, kricely jak chteji puncochace-ale i s temi je prace, tak si natahnou kalhotu a jdou. Jak proste! Cestou nejmensiho odporu-bohuzel.

Axel (So, 10. 7. 2021 - 23:07)

No myslím, že za "mladé" můžeme považovat 60leté a mladší. Už ty přešly z dětských štramplí přímo na punčocháče (to frčely minišaty), o podvazkový pás nezavadily. Když jsem kolem roku 1985 chodil na angličtinu do jazykovky a došlo na téma oblečení, tak se profesorka v rámci tématu ptala přítomných slečen a paní, co nosí, a bylo odpovězeno, že punčocháče, protože je to pohodlnější než punčochy.

Miki (Út, 6. 7. 2021 - 21:07)

Dobry, ted uz podvecer pani Ludmilo,
Nic predem, neslibuji, ale musim si tu moji"fetisistickou" skrin dukladne projit a mam takove povedomi, ze tam nejake originalni puncochy od Elite jsou. Ale dnes za to ruku do ohne nedam, protoze jsem v Cechach nebyl 1,5 roku a snad se tam dostanu na volby-ty si nikdy nenecham ujit. Tak potom udelam inventuru, protoze hledam tu podprsenku kterou mi nosila moje posledni pritelkyne a tady v Anglii ji nemam, ikdyz jsem si tu nastradal take pekne mnozstvi damskeho pradelka a puncochacu. No a pak bych se ozval a byl bych i potesen, ze takova dama, jako jste Vy ma puncochy ode mne. Preji vse krasne! M

Ludmila01 (Út, 6. 7. 2021 - 22:07)

Budu Miki velmi ráda, pokud si po návratu do Česka vzpomenete. Ve Vašem předchozím příspěvku mne zaujala zmínka o punčochách Gio. Představím-li si tyto luxusní punčochyv provedení FF s kubánskou patou v odstínu čokolády v rukou muže...v cenové relaci, kterou si nemůže dovolit kterákoli z nás....je opravdu s podivem....jakou částku jsou muži ochotni do svého " potěšení " investovat. Nemyslím to nikterak ve zlém... právě naopak. Máte vytříbený vkus. Zmínil jste se taktéž o lesklých silonkách. O tomto tématu by se dalo hovořit... téměř nepřetržitě Osobně je příliš nenosím...ať již v jakémkoli odstínu, byť je zakoupíte...na každém kroku. Lesk punčoch se " hodí " ke slavnostním příležitostem, ovšem za předpokladu velmi vhodně zvoleného celkového outfitu. V opačném případě se veškeré " pohledy " okolí soustředí na velmi působivý lesk odhalených nohou, který zastíní i ty nej.... šaty, kostýmek, sukni nebo i lodičky. Lesklé punčochy je třeba volit velmi obezřetně. Matné... případně polomatné Vám neuberou " na kráse ". Vždy záleží co chcete, aby na Vás vzniklo. Silueta postavy? Působivé ošacení? V tom případě zvolte punčochy, které nebudou lákat k obdivu Vašich nohou, ale pouze opticky doplnily celkový vzhled. Občas je to " alchymie " se kterou se sama potýkám, ovšem sladit oblíbené punčochy s adekvátním odstínem je někdy tvrdý oříšek. Přeji Vám příjemný večer.

Aramis (Po, 5. 7. 2021 - 12:07)

Zkus nejdříve Elitku Varnsdorf a když tam neuspěješ tak potom Evonu. Obě firmy
dříve patřily pod jeden podnik,ale dnes jsou to tržní konkurenti. Přeji také příjemnou relaxaci.

Aramis (Po, 5. 7. 2021 - 13:07)

A ještě bych doplnil,můžeš zkusit kontaktovat Východočeské muzeum v Pardubicích sbírka odívání, více najdeš na www.vcm.cz/vystavy-a-expozice/webove-vystavy/silon-perlon-dederon/. A dej vědět,zda se ti zadařilo.

Reklama

Přidat komentář