Reklama

přezouvání ve škole

Návštěvník (Út, 10. 1. 2023 - 13:01)

Pochlubte se, kdo byl dnes poslán do ponožek...

Samuel (Po, 23. 1. 2023 - 13:01)

Ja som bol dnes, chcete vedieť ako to prebiehalo?

Matej (Po, 15. 8. 2022 - 14:08)

U nás na strednej sa taktiež prezúvanie kontroluje veľmi prísne. Pokiaľ niekto prezúvky nemá, môže ísť zo šatne iba v ponožkách. Ak niekoho prichytia na vyučovaní v topánkach, tak sa musí vyzuť, odniesť si topánky do šatne a navyše dostane aj poznámku. Pokiaľ sa vyzujeme hneď ráno, tak sa to ďalej nerieši, ako trest sa berie, že sme v škole v ponožkách. Mne sa stáva pravidelne, že si prezúvky doma zabudnem, tak cca 5 krát do mesiaca. Stáva sa mi to hlavne, keď sa ponáhľam na autobus. Vždy keď si prezúvky zabudnem, alebo som si ich ešte nezaobstaral, skrátka ak prezúvky nemám, tak sa hneď ráno vyzujem a som v škole v ponožkách. Zo začiatku som sa cítil celkom trápne, ale časom som si na to aj zvykol. Naposledy som musel byť v ponožkách na konci školského roka. Vtedy sa mi prezúvky nechcelo niesť. Mal som vtedy oblečenú tmavomodrú košeľu a čierne rifle, a k tomu bledo šedé ponožky. Cítil som sa divne keď sme stáli celá škola nastúpená v telocvični. V ponožkách som tam bol len ja, čo som videl.

Ondřej (Čt, 9. 6. 2022 - 06:06)

Viděl jsem na YOUTUBE jedno video, kde klučina vypráví nějaké zážitky ze školy. A taky tam zmiňuje, že si někdy pár kluků zapomene vzít přezůvky, jsou ve škole v ponožkách , ty se jim špiní a pak jim taky páchnou nohy. Asi by tedy bylo lepší, když si dítě zapomene přezůvky, aby si sundalo ponožky a bylo ve školé bosky. V některých Seversých zemích a v Austrálii jsou děti ve školách ůplně bosé.

Štěpán (Ne, 12. 6. 2022 - 12:06)

Jak se to video jmenuje??

Nosy bé (Čt, 9. 6. 2022 - 07:06)

Kecy, vůbec nevíš jak to funguje

Pavlína (Ne, 12. 6. 2022 - 06:06)

A ty vše dobře víš? Tak to sem napiš, rádi se poučíme.

Ivo (Čt, 12. 5. 2022 - 14:05)

Posílají za trest u vás ve škole do ponožkách i za něco jinýho, než když zapomenete bačkory?

siedmak (Ne, 15. 5. 2022 - 07:05)

My sme mali učiteľku matiky, ktorá to prikazovala chlapcom. Keď prišla do triedy, prikázala vyzuť tenisky, aby sa im nohy neparili v teniskách a aby sa nohy vetrali. Vraj, nohy nemajú byť uzavreté v obuvi a platí to hlavne pre chlapcov, pretože im nohy zvyknú smrdieť, keď sú nevetrané. Zvykla to aj kontrolovať tak, že si chlapcov dala nastúpiť a každý rad, radom musel dvihnúť nohu a dať jej ovoňať. Keď niekomu smrdeli, mal si ísť umyť. Stále vravela, že smradľavé nohy sú hnus! Keď sme sa ohradili, že dievčatám nech kontroluje tiež, odpovedala, že dievčatám nemusí, tým nohy nesmrdia.

Gabriela (So, 4. 6. 2022 - 16:06)

Dýchat celé dopoledne v uzavřené místnosti něčí zapařené nohy je k nevydržení. Dívkám smrdí nohy stejně jako chlapcům. Nejhorší obuv v tomto směru jsou balerínky, které některé mladé slečny nosí i jako přezůvky ve snaze být "in". Řeším to s ní tak, že je posílám vyzout a nohy si umýt na WC.

Ján (Ne, 15. 5. 2022 - 00:05)

áno, keď si zabudneme cvičky na telesnú, tak musíme cvičiť v ponožkách

Petr (So, 12. 2. 2022 - 17:02)

Já, když jsem byl malý, tak jsem jednou taky přišel pozdě do školy. Taky jsem se rychle zul abych stíhal a běžel jsem do třídy. Ale jak sem běžel v těch ponožkách a taky to studilo, tak mě to najednou vzrušilo a ty ponožky jsem si sundal a běžel jsem do třídy bos. Pak jsem si to při hodině udělal pod lavicí.

Jonáš (St, 9. 2. 2022 - 20:02)

Přišel jsem do školy pozdě, rychle jsem se tam zul a bosky, jen v ponožkách jsem běžel do třídy. Sice to studilo, ale i to bylo příjemné.

Jirka (Po, 7. 2. 2022 - 20:02)

Já chodil do školy v 70. letech. A měli jme tam pana školníka, který velice rád kontroloval, zda jsou žáci přezutí. Číhal ráno buď na hlavní chodbě, ukryt za sloupem, nebo v zádveří některého z pavilonů, kde pak byly třídy. Nejvíc ho zajímali chlapci tak mezi osmi až dvanácti lety, tedy, zda jsou přezutí… Když nachytal nepřezutého klučinu, který kráčel botkách, teniskách do své třídy tak na něj vyběhl. Kluk se musel ihned na místě zout a sundat si i ponožky, podkolenky, podle toho, co měl na nohách. A nebylo ani vyjjímkou, když nachytal v zimě malého nepřezutého kluka, který měl punčocháče, tak musel do bosa taky. Svléknout gatě, stáhnout punčocháče. Do bosa zutí kluci pak museli ve školníkově doprovodu odnést boty do šatny a pak je za ruku odtáhl do jejich třídy. Bohužel se jim děti smály, hlavně když byl klučina v zimě svlečený do trenek, s punčochama a kalhotana v ruce… Pak počkali na učitelku, té školník vždy řekl, aby žáka potrestala a odešel. Kluci se úlevou po jeho odchodu oblékli, tedy, podle toho, co muselo dolů, většinou to byly jen ponožky. On v zimě zase nenařídil úplně všem nepřezutým, aby si sundali punčocháče, jen si některé vybral, jiné nechyl ťapkat vyzuté do punčocháčů. Děti pak dostaly poznámku, že se nepřezouvají, to bylo vše. Ale pan školník si zřejmě přišel na své…

Jana (Ne, 12. 12. 2021 - 13:12)

My kdyz mame na gymplu delsi vyucovani, tak jdeme s holkama do jidelny na zakladku a tam se neprezouvame. Decka ze zakladky jo, nekteri tam jsou i v ponozkach, kdyz je snih, tak tam byva dost mokro. Nekdo si boty poradne neoklepe a u vydejniho okna je brecka. Minuly tyden stal v rade pred nama maly kluk v ponozkach, uz bylo videt, ze je ma mokre. Otacel se parkrat na nas a dival se nam na kozacky. Bylo to srandovni jak tam tapkal v ponozkach a zustavaly po nem otisky. Asi by to s nama vymenil :-)

Samuel (Po, 13. 12. 2021 - 21:12)

Moje gymnázium má spoločnú jedáleň so základkou. Decká zo základky sa síce prezúvajú skoro vždy, ale sú aj nejaké výnimky.Napríklad, keď majú branné, alebo idú do divadla/kina a potom idú na obed, ak sa už neprezúvajú. My sa musíme prezúvať vždy, inak samozrejme máme vstup do školy povolený len v ponožkách. Koncom novembra som si zrovna zabudol prezuvky. Nezabúdam si prezúvky často, maximálne tak dva-trikrát do mesiaca.Už ráno som sa pri vchode vyzul a bol som poctivo celý deň v ponožkách. Medzi 5. a 6. hodinou sme išli naša trieda na obed. Akurát vtedy tam však išli aj decká z 1. stupňa základky. Na tom by nič nebolo, ale oni boli v rámci telesnej vonku sa guľovať a priamo z vonku išli do jedálne. Všetci mali ešte topánky od snehu. Cítil som sa trápne, keď predo mnou v rade stálo asi 20 žiakov topánkach a za mnou tiež. Niektorí sa aj na mňa dívali, so škodoradostným úsmevom na tvári. Mal som obuté šedé ponožky a na nich už bolo vidno, že ich mám mokré. Avšak táto situácia bola iba moja chyba. Doma som ešte navyše aj dostal výprask za nezodpovednosť a ponožky som i musel v ruke vyprať.

Samuel (Po, 13. 12. 2021 - 00:12)

Ja som toto tiež párkrát zažil, ale vždy na mieste toho v ponožkách. Zajtra napíšem podrobnosti.

dominik (St, 20. 10. 2021 - 20:10)

Ahoj, možna budem ve škole bosky uš tři protože sem tenhle týden dvakrát viědl na chodbě jednoho kluka bosky. Jako mohl si jen zapomenout doma přezuvky, ale viděl sem ho v pondělí i dneska, vcera sem ho teda neviděl, ale předpokládam že byl asi taky bosky. :D Vubec ho neznam, je dost maly, vypada tak jak z čvtrtý třídy, ale prvni stuepň je v jiné budově a podle toho do které šel mistnosti, tak sme s filipem v balakářích našli, že bude asi z 7C...

Přisti tyden jestli bude furt bosky a bude to vhodne tak se snim skusim třebab seznamit a pokecat s nim :D Doufám, ze si fakt jen nezapoměl bprezuvky a ze bude chodit bosky dyl :DD

dominik (St, 29. 6. 2022 - 20:06)

Ahoj tak je tu konce školního roku :) uteklo to hrozně sychle nechce si mi věrit že uz je to rok co chodim ve skole bosky :D fakt sem letos ve škole nebyl ani jednou v přezuvkách tak jak sem si to řekl :) každý den sem se v šqatně zouval dobosa a chodil potm po škole úplně bosky. I o tělocviku sem cvičil naprostou věčinu času bosky, ponožky a sálovky sem si bral jen když sme druhou hodinu hráli fotbal ale na florbal vybiku volejbal basket atd sem chodil taky bosky a na prvni hodinu bosky vzdycky. Jen kdyz jsme asi dvakrat meli telak venku, tak sem samozrejme taky byl v botech... :D se mnou chodili bosky jeste dva kluci filip a hynek. o filipovi sem tady psal minue a o hynkovi sem napsal naposledy ze sem ho videl dvakrát na chodbě bos a od te doby sem tady uz nabyl. Dalsi tyden sem ho potom zase boseho potkal na chobě kdyz sel proti mě tak sem ho pozdravil a až do konce prestavky sme se spolu bavili :) je fakt ze 7C jak sme si mysleli a je skoro o dva roky starsi nez ja s filipem, ale je treba tak ješte o 15 centimetru mensi nez ja a fakt o hodne mensi nez filip (ten je hodně vysokej), takze fakt vypada jak z 1. stupně :DD pry nas s filipem viděl, že sme ve škole bos a inspirovalo ho to ze by moch chodit bos taky protoze stejne jako ja je doma rad bosky tak ze by to mohlo byt fajn i ve škole... :) a od te doby co sem ho porve viděl bos už ve škole v přezuvkách nikdy nebyl a chodil kazdy den bosky stejne jako ja. filip si ale nejak myslim ze to bylo v prosinci přines do skoly zase prezuvky a zacal se prezouvat do nich. pry ze mu je bosky na nohy zima... mě ani hynkovi to teda studene (kromě šatny) nepřišo, bych řek že doma mame traba na chodbě podlahu i mnohem studenější... :D ale je pravda že filip ani doma tolik bos nechodi, jaa sem doma uz od mala téměř porad bosky filip ale asi nosi většinou ponosky a bos je asi spis vymecne a asi hlavne v lete, tak je asi zvykly jen na teplou podlahu :D ale ted v breznu si je zas odnes a chodil s nama az ted do konce roku už zas bosky...

dominik (St, 29. 6. 2022 - 20:06)

Ted na jare kdyz filip zas zacal chodit bos sme se snazili premluvit i nějaké další spolužáky aby tky chodili bosky tři se dokonce vyzuli Jeden z nich se zul hned o velke prestavce kdyz sme ho premlouvali ale zustal bos jen asi 5 minut a zas se hned obul a řek že bosky chodit nebude... s dalsim sme se domluvili, že se do bosa vyzuje dalsi den rano v satne. ja s filipem sme na nej cekali rano v satne kdyz prisel tak se opravdu do bosa zul a doprovodili sme ho k jeho tride a pak behem dne sme se nekolikrat potkali a pokecali :D po skole sme se ale sesli uz obuti před skolou a rekl ze to byl fajn zkusenost a ze nekdy se s nami treba zas vyzuje ale ze kazdy den chodit bosky ve skole nechce :( ze pry v přezuvkách je to pohodlnější... Ten třeti vypadal hrozne nadejne řekl že to zkusi bosky od ponděli a až do patku sem ho potkaval bosky. mysleli sme ze sme konecne nekoho nasli ale dalsi pondelí sem ho potkal v přezuvkách. kdyš sem se ptal co ze neni bosky tak rek ze uz bosky chodit nebude ze mu to je neprijemne... myslim ale ze to rek jen tak aby sme ho už nepřemlouvali ale ve skutecnosti si myslim ze prestal jenom proto že mu to asi zakazali kluci z jeho party u nich ve třídě... :( protože celý ten první tden byl nadšenej a rkal ze je to skvele :D No a jeste jeden nejprve rekl ze to druhy den rano zkusi, ale potom v satne ze zul jen do ponožek a ikdyz sme ho premlouvali tak si ale ponozky nesundal a asi po peti minutach co byl v satne v ponozkach si vzal přezvky a šel do tříyd. asi se stydel byt ve škole bosky, ale mohl teda aspoň v ty satne sundat ty ponozky a zkusit to :D vzdyt my sme tam byli taky bosý a nikdo jiny tam nebyl... :D Takze nikoho sme stejne nepremluvili... :D Doufám že přístí rok, az prijdou novi šesťáci, tak se taky ispiruji jako hynek a zkusí chodit bos kdyš uvidí, že starší spoluáci sou ve škole taky bosky :D ale premlouvat uz nihoko nebudu :D filip by furt chel aby nas bylo bos vic aůe me uz je to fakt celkem jedn o at si kazdy nosi co chce. me to pride bosky hrozne prijemne ale pokud se to nekomu nelibi tak je to jeho volba... :D navic ocividne premlouvani nefungue :D takze jestli se nekdo z sestaku inspiruj budu moc rad a kdyš ne tak ne no nijak aktivne se o to snazit nebudu... filip jednou vymyslel, ze bysme mohli mekomu schovat přezuvky a on by je rano nenašel a musel by jít do školy bosky a dalsi den by sme je vratili na misto. jako bylo by to fakt vtipne ale me s hynkem se to moc nelibilo. bylo by to takove blbe a hlavne kdyz by to nekdo zjistil, tak by sme z toho meli asi prusvih... navic by byl stejně bos jen jeden den a nechci nikoho fakt nutit. ikdyž já sem teda začal taky tak ze sem jeden den ve skole byt bosej musel povině a pak sem tak zustal chodit. kdyby me v zari ta učitelka nedonutila sundat ponožky a vyzout se uplně do bosa, tak bych dnes asi taky chodil v přezuvkách... :D

Reklama

Přidat komentář