Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Miluna (Po, 3. 5. 2021 - 15:05)

Měli jsme výlety i třeba jen na dvě hoďky.Odreagování na dobrých místech.Teď už nic.A jako naschvál ani to počasí nepřeje! Na jeden den co je hezky je pak týden hnusně,to už je fakt moc tohle!

Návštěvník (Po, 3. 5. 2021 - 14:05)

Kde jste jezdili na výlety?

Návštěvník (Po, 3. 5. 2021 - 09:05)

celá tato koronahysterie je postavená na testech. Dnes a denně se objevují v médiích informace: dnes 10 000 nakažených, 15 000, a na základě těch čísel se stanovují zákazy. Jenomže toto číslo vůbec nevypovídá o tom, kolik je nakažených.

Martina: Ale o tom, kolik se otestovalo.

Jan Hnízdil: Jsou to pozitivní testovaní, a pozitivně testovaný ale vůbec neznamená nemocný, nakažený nebo nakažlivý. Takový člověk může být úplně zdravý, a přesto byl pozitivně testován.

Martina: Ale také to může být přenašeč.

Jan Hnízdil: Přenašeč. To je úsměvné. Nový termín: jakože přenašeč, jak to jmenují, je zdravý člověk, který může někoho nakazit.

Martina: Bezpříznakový přenašeč.

Jan Hnízdil: Ale to jsme každý z nás po celý život. Jsme bezpříznakoví přenašeči, v našem těle je spousta virů a bakterii, které se nijak neprojevují v situaci, pokud má člověk dobrou imunitu. Takže tímto způsobem vlastně odchytávat zdravé lidi, testujeme je, a na základě pozitivního testu z nich děláme marody. To tady nikdy nebylo. To se pak zdravotnictví úplně vymklo své hlavní, původní roli. Zdravotnictví je tady od toho, aby se staralo o nemocné, a není tady od toho, aby odchytávalo zdravé lidi, testovalo je, a vyrábělo z nich marody, bezpříznakové přenašeče. Tady se obrovský finanční, technický, personální potenciál zdravotnictví vrhnul na testování, a skutečně nemocní lidé, a není jich málo, ze svého okolí znám mnoho případů s vážnými nemocemi, na péči nedosáhli. Onkologičtí pacienti, lidé čekající na operace – všude se testuje. A je to i hlavní zdroj financí. A je tady obrovská motivace pro nemocnice, protože na pozitivně nemocného, hospitalizovaného pacienta, máněkolikanásobně vyšší úhradu od zdravotních pojišťoven, než na pacienta, byť vážně nemocného, ale covid negativního. Takže je tady i finanční motivace pro provozovatele zdravotnických zařízení, aby co nejvíc testovali a aby měli co nejvíc pozitivních hospitalizovaných pacientů.

Návštěvník (Po, 3. 5. 2021 - 15:05)

Ses nějak zapomněl v čase. A onkologie normálně všude jela.

lalla1 (Ne, 2. 5. 2021 - 21:05)

Přátelé, napíšu, jak já vyhledávám informace. Pokud někde narazím na nějaký zajímavý rozhovor, anylýzu nebo mi někdo na něco takového pošle odkaz ptám se takto: Nejprve zjišťuji, kdo dotyčný je, vygooglím si o něm info. Přitom sleduji o jaký zdroj se jedná, to mi zaručí např to, že info o dotyčném odborníkovi nebudou zkreslené, nějak pokroucené zmanipulované, případně jeho slova nebudou parafráze ale přesné citace, videa nebudou různě účelově sestříhaná.oooooooooooo Jako poslední ale velmi důležitá je pro mě info, kdy rozhovor vyšel, zda to, co řekl je vůbec aktuální, zda se jeho názor nevyvíjel tak jako přibývala fakt. ooooooooooooNěkdo zde dnes zmínil MUDr Zelenou. Našla jsem s ní tři rozhovory, V prvním někdy zjara problém covidu bagatelizovala stejně jako spousta ostatních i nás laiků. Na podzim upozorňovala na nebezpečí nedostatečně ověřených vakcín a testů. V posledním rozhovoru z konce tohoto března již nic takového neříká, uvědomuje si priority, podstatné vyzdvihuje nepodstatné, méně nebezpečné vynechává. takže upozorňuje na možná mylné statistiky, kdy PCR testy můžou do statistiky započítat i člověka, který covid již prodělal před třeba několika týdny nebo měsíci a statistiky tak můžou být zkreslené, Ano, s tím jistě všichni souhlasíme. Upozorňuje na to, že pacientovi je diagnostikován covid ale další vyšetření už nejsou provedena, takže diagnoza může být podceněna. Dále připomíná nutnost života v radosti a ve společnosti dobrých přátel. Nic víc, nic míň.

:) (Po, 3. 5. 2021 - 18:05)

Tak jsem to Lallo vyhledala a ona je to vedoucí nějaké laboratoře v Ostravě https://labprirucka.zuova.cz/kontakty/

-Aleš- (Po, 3. 5. 2021 - 06:05)

Otázka je, jestli někteří lékaři změnili názor v důsledku vývoje onemocnění nebo podlehli společenským tlakům ze strachu o svoje profesní postavení.

lalla1 (Po, 3. 5. 2021 - 08:05)

Odborník nemá co mít obyčejný názor ale poznání. Názor mám ty nebo já. A poznání se vyvíjí. A pokud je člověk zbabělec nestojí za zlámanou grešli. Dobré ráno, marode

-Aleš- (Po, 3. 5. 2021 - 09:05)

Napiš si do vyhledavače na google "odborný názor" a uvidíš na co všechno můžou mít odborníci názor. A pokud odborník změní názor nebo chceš-li poznání, tak nutně nemusí jít o zbabělost, ale o transformaci svého odborného názoru na politický. Je to zcela běžná věc a naši bývalí i současní ministři zdravotnictví by mohli povídat.

lalla1 (Po, 3. 5. 2021 - 09:05)

Ale ano, nechytej mě za slovo. Odborný názor je odborný názor odborníka, ne nějaký plk, který dotyčný mění dle toho co si někde přečte.. Ono se, jak jsem taky psala, s názory se rozrhl pytel a jak by řekl povídkářuv děda, kdo má do prdele díru, ten má názor. Jinak ano, pokud je odborník kam vítr tam plášť a jde mu spíš o karieru,to je opak tedy toho strachu, tak hmmmm, nejde tedy o zbabělost ale karierismus, ale to se mi moc nezdá v případě lékařů, to by bylo smutné

Návštěvník (Po, 3. 5. 2021 - 08:05)

Přesně tak a to už Lalla těžko zjistí.

Návštěvník (Po, 3. 5. 2021 - 06:05)

Jenomže pro jednoduché lidi jsou jednodušší jednoduché výkřiky. Proč si cokoli ověřit, když je jednodušší jít s Volnýho davem a dělat trapnou ovci?

Anonym (Ne, 2. 5. 2021 - 19:05)

Lidi,co nemají co na práci řeší Covid,viz Miluna, Aleš,ti co nevědí co dřív na to kašlou, mají jiný starosti.

Roman (Ne, 2. 5. 2021 - 19:05)

Naopak. Já třeba ho neřešim a tak bych rád kdyby už vše otevřeli a nepodmiňovali testama a očkovánim. Prostě už se na všechno kolem toho vykašlat.

Martina (Po, 3. 5. 2021 - 15:05)

Romane ty máš rodiče nebo rodinu?

.. (Ne, 2. 5. 2021 - 18:05)

Právě že já jsem s Alešem a Milunou normální. Že jsme si zachovali zdravej pohled a vidíme to jak to je. Viděl jsem video jaké přidala Miluna od Německého lékaře,kterej varuje i před opakovaným testovánim z nosu že to pro sliznici nosu není nic dobrýho.Naruší se a snadněji proniknou bakterie i viry a taky že se mohou dělat časem nosní polypy.Není normální co s náma provádí.A jak to mají ošéfované že už nikdy nebude normální stav že vždy budou mít čísla.

Návštěvník (Ne, 2. 5. 2021 - 19:05)

A přemýšlíš taky o něčem jiným než o covidu?

Návštěvník (Ne, 2. 5. 2021 - 18:05)

Mně připadají normální ty ženský tady. Neprožívají to, nesdílejí každou blbost. Miluna měla na fb, že v Německu mají být už 14 dní zabraný byty a zákaz vycházení. A děje se to nebo lhala?

dite od rusa (Ne, 2. 5. 2021 - 16:05)

nebo treba si nech udelat dite od rusa a zbavis se sergeje a budes mit i krasne ruske detatko

udelat dite (Ne, 2. 5. 2021 - 16:05)

Milunko,nechej si od Luboska udelat dite a pak jen reknes sergejovi,ze cakas dite s druhym a on odejde, budes mit klid

Reklama

Přidat komentář