Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Nona (Út, 16. 2. 2021 - 09:02)

a Jirku a Milana zdravím pochopitelně taky, pokud to nejsou jsou "jejich'' nicky.

Jirka (Út, 16. 2. 2021 - 10:02)

Ahoj Nono taky zdravím. Tohle jsem byl opravdu já. Čas od času se sem ještě kouknu.

Návštěvník (Út, 16. 2. 2021 - 10:02)

Ahoj Nono taky zdravím. Tohle jsem byl opravdu já. Čas od času se sem ještě kouknu.

Návštěvník (Út, 16. 2. 2021 - 10:02)

ach jo, pokud to jsou jejich nicky :))

Milan (Ne, 7. 2. 2021 - 19:02)

Hnutí za dobrovolné vyhynutí lidstva (Voluntary Human Extinction Movement, VHEMT) je environmentalistické hnutí, které požaduje, aby se lidé zdrželi rozmnožování, a tím způsobili postupné vyhynutí lidstva. https://cs.wikipedia.org/wiki/Hnut%C3%AD_za_dobrovoln%C3%A9_vyhynut%C3%AD_lidstva

LD (So, 6. 2. 2021 - 20:02)

Pro incela Hvězdounka:
A kdo může za tvůj zpackaný život, dědulko fyzický i psychický? O panictví jsi možná přišel až ve 25, jestli vůbec, dědulo. Incela z tebe udělalo prvních 25let tvého života. Prvních 25let tvého života nastavilo tvůj dospělý mozek, už se nezměnil. Po 25roku už mozek jen zakrňuje, pomalu, ale jistě :D

Návštěvník (Ne, 7. 2. 2021 - 08:02)

Hvězdoun asi nechtěl být tvůj milenec a proto na něj takhle útočíš. Není přeci normální takhle útočit na někoho, kdo má zpackaný život. Každý normální člověk když vidí někoho, kdo má zpackaný život, tak se ho snaží aspoň slovně povzbudit. Ty na něho ale útočíš jako odmítnutá holka.

jan (Pá, 5. 2. 2021 - 11:02)

Kontrolní otázka. Jak může někdo v pekle, věčně skřipat zubami když musel nejdřív zahynout? Nebo nezahynul a zahyne po tom pekle. j

Steve (Pá, 19. 2. 2021 - 17:02)

Zemřelo tělo, tělesná schránka ... Duše neumírá, ta žije dál. Duše opouští tělo brzy po fyzické smrti - je tam ale nějaký interval krátkého ještě přebývání. To už je dávno objevené bez ohledu na křest'anství či různé víry. Člověk, osoba se skládá ze 2 částí - 1.) těch tělesných - viditelných, hmatatelných 2.) Z těch duševních, duchovních - neviditelných, nehmatatelných.

Toto jaksi Svědkům vůbec nedochází a nějak to nepobírají ... Oni nepobírají spoustu jasných jednoduchých věcí, takže mne nic neudivuje. Já jsem se jimi chvíli zabýval a sledoval tu jejich víru a zvyky ... Mohu říci že je to ubohost naprosto o ničem. Nic jim nedochází, ba ani jednoduché věci křest'anské nauky dle Bible. (Radši si Bibli upravili k obrazu svému a nazývají to Sbírkou)

Návštěvník (So, 6. 2. 2021 - 11:02)

Slovo, které se překládá jako "věčně", se v Písmu vyskytuje mnohokrát. Ne vždy ale znamená neomezené trvání. ○○○○ Například: Juda 1:7 "Jako i Sodoma a Gomora a okolní města, která se oddala smilstvu... jsou vystavena za příklad, když nesou trest věčného ohně,..."
- trest věčného ohně neznamená, že oheň věčně hoří a města jsou stále pálena a souzena, ale že trest měl definitivní dopad. ○○○ Židům 6:2 "...učení o křtech, vkládání rukou... a o věčném soudu..." - ani soud nebude bez konce, ale bude poslední a nezvratný. ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○ Mnozí se drží myšlenky věčného pekla z jednoho prostého důvodu - věří, že člověk je věčná bytost, neschopná (duševně) umřít, bytost, která nikdy nepřestane existovat. Tato představa je ale zcela nebiblická: 1. Timoteovi 6:16 "...Vládce, Král kralujících a Pán panujících, jenž jediný má nesmrtelnost..." ○○○ Věřící v Krista mají věčný život, protože jsou zrozeni z Boha (1J 3:9, 1J 5:12), naopak ti, kdo Krista odmítají, zemřou ve svých hříších (Ř 6:23). Malachiáš 3:19 "A ten přicházející den je sežehne, nezůstane po nich kořen ani větev." ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

William Temple, anglikánský kněz, biskup Manchesteru, arcibiskup Yorku a arcibiskup Canterbury:

"S jistotou můžeme říci jedno: Kdyby lidé nepřijali řeckou a nebiblickou představu nezničitelnosti lidské duše a nečetli s touto představou v mysli Nový zákon, pak by z něj neodvodili víru ve věčné trápení, ale víru v zánik duše i těla. Věčný je oheň, ne život, který do něj bude uvržen."

Jirka (Út, 16. 2. 2021 - 09:02)

Možná jsi při té své četbě Bible ještě nestačil dojít ke knize Zjevení (je to na konci Nového zákona), konkrétně kapitola 14, verše 10,11 kde je peklo černé na bílém.
Kdepak, Svědkové, nelze si některé verše vytrhnout z kontextu jenom proto, že se vám hodí a jiné verše ignorovat. Vaše pojetí věčného trestu coby věčné neexistence nemá oporu logickou ani biblickou. Jenom chcete biblické texty přizpůsobit svým představám o spravedlnosti.

Pablo původní (St, 17. 2. 2021 - 18:02)

Jirko kde máš to peklo. Nikde jsem ho nenašel. Opsal jsem ty texty z několika Biblí a žádné peklo tam není zmiňováno -------------------------------
Český ekumenický překlad_________
Zjevení 14:10-11
10 bude pít víno Božího rozhorlení, které Bůh nalévá neředěné do číše svého hněvu; a bude mučen ohněm a sírou před svatými anděly a před Beránkem.
11A jeho muka neuhasnou na věky věků a dnem ani nocí nedojde pokoje ten, kdo kleká před šelmou a jejím obrazem a nechal si vtisknout její jméno. ----------------------------------------------------------------------------
Bible Kralická
Zjevení 14:10-11-------
10 I tenť také bude píti víno hněvu Božího, víno, pravím, kteréž jest vlito do kalichu hněvu jeho; a trápen bude ohněm a sirou před obličejem andělů svatých a před obličejem Beránka.11A dým muk jejich vstoupíť na věky věků, a nebudouť míti odpočinutí dnem i nocí ti, kteříž se klanějí šelmě a obrazu jejímu, a jestliže kdo přijme znamení jména jejího. --------------------------------------------------------------------------------
Bible 21_______
Zjevení 14:10-11
10i ten bude pít neředěné víno Božího hněvu, které je vlito do kalichu jeho rozhorlení; bude trýzněn ohněm a sírou před tváří svatých andělů a před tváří Beránka. 11Dým jejich muk bude stoupat na věky věků! Ti, kdo se klanějí šelmě a jejímu obrazu, a kdokoli přijme znamení jejího jména, nebudou mít odpočinutí dnem ani nocí!

Jirka (So, 20. 2. 2021 - 22:02)

Pablo, není důležité "peklo" jako slovo. Původ toho slova nebude tak starý, proto bys ho v původních překladech marně hledal. Ale důležité je co to představuje; jsou to věčná muka. A na tom se, jak vidíš, překlady shodují. Nebo jsi z těch veršů dokázal vyčíst něco jiného? Podívej, diskutuju na stránkách Jehovistů už dlouho a vím, že mají výklad věčného trestu jako nihilizaci - proměnu v nic. Bible ale nic takového neříká. Je to výmysl.

jan (Ne, 7. 2. 2021 - 07:02)

Tak je to jasné, já sam bych nato nepřišel. j

Steve (Čt, 4. 2. 2021 - 17:02)

Jan 3:16 ... A co jako dál. Jj, pro ty odpůrce bude Peklo = ten pláč a skřípění zubů - ano věčně.

Jinak "aby žádný" nebo "aby každý" .... Kdo nemusel zahynout?

Velvyslanec (Út, 2. 2. 2021 - 22:02)

Dnešní doba je taková jaká je, mnozí ztrácejí jistou půdu pod nohama, jsou vším znechuceni a nikdo vlastně pořádně neví co nás do budoucna čeká. Denně čteme, slyšíme nespočet zpráv o Covidu, omezeních, dopadů na ekonomiku, o spoustě mrtvých.... Ježíš ale říká, že si nemáme dělat starosti o zítřek, nemáme se bát protože náš nebeský Otec bdí nade vším. Každému z nás jsou spočteny i všechny vlasy na hlavě a máme obrovskou cenu. Cenu až takovou, že nebeský Otec, náš stvořitel nechal položit život Ježíše, svého jediného Syna za každého z nás aby nás zachránil od hříchu, smrti, aby nám daroval věčný život. Stačí přijít k Ježíši, říct
prosím Pane pokud existujes dej se mi poznat, odpusť mi každý hřích, prosím postarej se o mne, o rodinu, uchraň mě od všeho co přichází na celý svět....Jan 14:6
Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne. Matouš 10:30-31 U vás pak jsou spočteny i všechny vlasy na hlavě. Nebojte se tedy; máte větší cenu než mnoho vrabců. Jan 3:16-17

Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen.

Pokud by kdokoliv z vás chtěl nasměrovat dál, pokud potřebujete modlitby za cokoliv tak můj email: [email protected]

jan (Čt, 4. 2. 2021 - 15:02)

Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.--Dobře tedy věčný život a proty ostatní platí co? Jak je psano, bude pláč a skřipaní zubu, to jako věčně? Nebo jinak a co duše těch nešťasníku. j

Jirka (Út, 16. 2. 2021 - 09:02)

Ano Jane, nauka o pekle je biblická. Ježíš mluvil o odsouzení ve věčných mukách. Někteří lidé ale mají tendence překrucovat pravdu a učit něco jiného - nebiblického -, asi proto, že se tím chtějí zalíbit lidem, kteří Bibli neznají. Některé lži mohou lahodit sluchu, ale o to více jsou nebezpečné. Je třeba se držet Písma svatého, kde Boží slovo mluví jasně.

Návštěvník (So, 6. 2. 2021 - 22:02)

Opravdu toho jediného ?

Pablo původní (Čt, 21. 1. 2021 - 22:01)

Je vidět, že pandemii nelze zastavit bez osobní zodpovědnosti všech lidí. Nedodržování opatření všech vlád vede k nekontrovatelnému šíření pandemie a tím i k nedostatku pracovních sil a hrozbě ekonomického kolapsu. Zdá se, že se naplňuje předpověď Bible, kde je řečeno
v 2.Timoteovi 3:1-4
Věz však, že v posledních dnech tu budou kritické časy, s nimiž bude těžké se vyrovnat. 2 Lidé totiž budou milovat sami sebe, budou milovat peníze, budou sebejistí, domýšliví, rouhači, neposlušní rodičů, nevděční, nevěrní, 3 bez přirozené náklonnosti, nepřístupní jakékoli dohodě, pomlouvači, bez sebeovládání, suroví, bez lásky k dobru, 4 zrádci, svéhlaví, nadutí [pýchou], [budou] spíše milovat rozkoše než milovat Boha,

Marek 13:19-20
protože v těch dnech bude takové soužení, jaké nenastalo od začátku světa, který Bůh stvořil, až dosud a jaké už nenastane.+ 20 Kdyby Jehova ty dny nezkrátil, nikdo by se nezachránil. Ale kvůli těm, které vyvolil, ty dny zkrátí.

Myslím, že nám nebude do smíchu, takže nám zbývá se spolehnout jen na Boha.

Reklama

Přidat komentář