Reklama

Podvazky a punčochy

Pepa (St, 28. 4. 2021 - 21:04)

Nosil jsem Aries 70 na podvazky, ale ty se už nedělají. Jen samodržící nebo punčocháče.

Aramis (St, 28. 4. 2021 - 10:04)

Souhlasím s Pepou, každý (každá) by si měl odzkoušet a najít "svůj" podvazkový pás ve kterém se cítí dobře. Já jsem tomu svou energii a i nějaké peníze věnoval a nelituji.
Punčocháče jsem sice nehodil do koše,ale používám je minimálně jen pro určité příležitosti.

karolina (St, 28. 4. 2021 - 05:04)

máte oba pravdu, ale pod kalhoty nemusí být punčochy vypnuté, zato u ženy je to základní požadavek, aby vynikly tvary nohou. Mě je jedno jaké mám velvety, nosím
většinou šaty ala Schilerové tedy volné a pod ty se schová vše a jestli,když si sednu
a vyrýsuje se na stehně tak to neřeším. Moje oblečení, můj problém. A to ted nosím podvazkový pas se 6 tahouny do Y. Sichr je sichr.Jsem v důchodu,takže není problém si zapnout těch 12 velvet. Při praxi, kterou mám to mám co by dup.

Aramis (St, 28. 4. 2021 - 13:04)

12 velvet zapínat,pane jo. Ale souhlasím,že potom je punčocha na noze krásně vypnutá a hlavně se "neprověšují" lemy punčoch při delším nošení punčochy na noze. Ale pro jiné příležitosti je to pro muže při dobývání takto oděné ženy jako útok na pás cudnosti.

karolina (Čt, 29. 4. 2021 - 06:04)

A kolik mě to oblékání stojí času? Tak jsem si to stopla, podvazkový pas 3 háčky 12 velvet, punčochy, kalhotky podprsenku 2 háčky, kombiné a šaty 10 minut. To není žádná velká ztráta času.

Pepa (Čt, 29. 4. 2021 - 07:04)

To je na rekord, mé ženě, když si bere něco podobného s punčocháči, to trvá asi hodinu. :-):-):-)

karolina (Čt, 29. 4. 2021 - 21:04)

Ono to oblékání trvá jak trvá, ale nejhorší u té tvojí trvá to co si má vůbec obléci?????

Pepa (Pá, 30. 4. 2021 - 00:04)

To samozřejmě vím, tu hodinu jsem uvedl tak trochu jako nadsázku. Ovšem 10 min to není ani náhodou.

karolina (St, 28. 4. 2021 - 21:04)

Kde je napsáno ,že při dobývání žen musíš rozepínat podvazky, stačí sundat kalhotky nad nimi.
Za mlada jsem to i několikrát na sobě zažila a milování to neuškodí ba naopak. Ale co to bylo.

Aramis (Čt, 29. 4. 2021 - 08:04)

Bingo Karolíno, teď si mě svou odpovědí krásně zahanbila. Asi už se na mě vztahuje stav,který popisuje náš herec pan Donutil košilatým vtipem,že muži po 50-tce nosí v kalhotech jednoho nezaměstnaného,který se válí jenom po kou....ch.

Návštěvník (So, 1. 5. 2021 - 22:05)

U některých i dřív !

Aramis (So, 1. 5. 2021 - 23:05)

Tebe už z léčebny pro pedofily pustili anebo jsi jim zase utekl? Tentokrát ti to ale se sexem po telefonu u Kelyšky nevyšlo,tak raději otravuješ slušné lidi tady.

Pepa (St, 28. 4. 2021 - 07:04)

Souhlasím až na napnutí punčoch. Kompresní punčochy musí být napnuté vždy, jinak se například shrnují u kolena a nepříjemně škrtí. Nyní se prodávají kompresní punčochy hlavně se samodržícím lemem, ale nikdy nedosáhnou napnutí jako u podvazků. Zejména v létě bych kalhoty vyměnil za vzdušnou sukni, pod kterou by se poměrně teplé punčochy nosily jistě příjemněji.

Aramis (St, 28. 4. 2021 - 15:04)

A ještě k tomu létu ,Pepo. Z tvých příspěvků je zřejmé,že kompresní punčochy nosíš už dlouho. Zkoušel si někdy si obléct skotskou sukni nebo-li kilt? U nás už to zase není taková vzácnost,podívej se schválně na www.kiltpocesku.cz, popř. i jeho e-shop Zahálka či další najdeš na internetu.
Já tedy kompresní punčochy nenosím, mně stačí ty obyčejné dámské. Ale v létě je běžně nosím pod kraťasy ( 1/2 nebo 3/4). Punčochy síly 15 DEN nebo 20 DEN, zkoušel jsem i 8 DEN,ale ty jsou už opravdu hodně choulostivé na zátrhy a vyžadují i zvláštní zacházení,jak tady před časem popisovala Ludmila. A jsem v nich v pohodě,zespodu krásně profukuje a když je moc vedro,tak
není problém si povyhrnout nohavice,punčochy z podvazků odepnout,svléknout je a strčit do kapsy. Takto to praktikuji na horských túrách s manželkou. Je to mnohem rychlejší a pohodlnější než si oblékat punčocháče.

Pepa (St, 28. 4. 2021 - 21:04)

Nosím volné kraťasy nebo 3/4 kalhoty, v soukromí i sukně, např. riflovou nebo sportovní. O kiltu uvažuji.

Aramis (Ne, 25. 4. 2021 - 09:04)

Jinak bych přidal pro zájemce (zájemkyně) o nošení podvazkových pásů pár praktických zkušeností s klasickými bokovkami. Konkretně s tuzemskou,výrobce Úpavan Trutnov ( viz www.upavan.cz/damske-pradlo/pasy/) a polskou,výrobce Mitex (najdete na www.ekskluzywna.cz pod heslem Mitex Ira pas). Ačkoliv jsou obě bokovky k dostání v cca stejné cenové relaci kolem 400 Kč/ks, rozdíl v kvalitě je při jejich nošení značný. Tuzemská bokovka díky zesílenému přednímu dílu v oblasti bříška evidentně méně roluje oproti polské. Efekt "rolování" vzniká v horní části pásu v důsledku častějšího ohybu pásu při sedací fázi. Dále je velký rozdíl v kvalitě použitých velvet,které drží punčochy na podvazkových páscích. U obou bokovek jsou použity
plastové. Zatímco u tuzemské bokovky plastové velvety na punčoše perfektně drží a jsou vyrobeny z pružného,ale houževnatého plastového materiálu (polyamid), tak u polské bokovky
často velveta z lemu punčochy vyjíždí (zejména zadní,které jsou tahově více namáhány) a během
krátké doby mi již 3 ze 4 velvet praskly. Příčinou je buď nevhodný konstrukční materiál (polykarbonát) popř. nedodržené správné technologické parametry při výrobě plastových velvet na vstřikovacím lisu. Vyjíždění velvet z lemu punčochy zase může být způsobeno nevhodnou distanční vzdáleností plastového jazýčku od vlastního těla velvety ( velká vůle).
Z uvedeného příkladu je patrné,že ne každé plastové velvety musí být nekvalitní a špatně držet na punčochách. Proto nemohu souhlasit s častými paušalizujícími názory,že nejlepší jsou kovové
velvety. Sám jsem se přesvědčil,že kovová velveta s velkou vůlí nedrží na punčoše stejně jako ta plastová a na první pohled to laik určitě nepozná. Takže je to případ od případu stejně jako u podprsenek. Ne každá dobře padne na konkretní poprsí.
Jak postupovat,když se taková nemilá "nehoda" u podvazkového pásu vyskytne? Většinou není třeba podvazkový pás hned vyhazovat či na jeho nošení zanevřít. Pro ženy,šikovné švadlenky, by neměl být problém velvety vyměnit za nové,kvalitnější. Zvláště,když to zvládne i muž jako já.
Velvety je možné koupit v prodejnách s textilní galanterií,popř. je přes ně objednat u velkoobchodního dodavatele. V současné době pandemie a zavřených prodejen je též možné je
koupit na e-shopech ( viz např. www.galanterie-eshop.cz - viz galanterní doplňky nebo www.vtc.cz - viz dámský program). Tyto e-shopy nabízejí také spoustu dalšího materiálu,který lze využít např. pro úpravu podvazkových tahounů na nastavitelnou délku. Což doporučuji zejména
u zadních tahounů bokovek. Ještě bych doplnil,že při objednávce zboží u dodavatele vtc.cz je nutno prokázat,že vlastníte platné živnostenské osvědčení. Což zase pro šikovné muže není zase takový problém.

karolina (Út, 27. 4. 2021 - 06:04)

máš Aramisi velké zkušenosti, nevím kolik ti je let. Já nosím podvazkové pasy už 50
let a za tu dobu jsem vyzkoušela vice než 100 podvazkových pasů, všech možných
střihů i tahounů a velvet. Já bych řekla, že nejlepší je opravdu kov. Plastové vyklouzávaly , protože byl plast na plast. Kdežto u kovu jde většinou s gumou a to neklouže. I kov s plastem drží lepe. Na téma střihu si povíme příště.

Aramis (Út, 27. 4. 2021 - 11:04)

Abych se přiznal,Karolíno, já nepreferuji žádný druh velvet. Je mi jedno jestli jsou plastové či kovové,hlavně když plní svou funkci ke které jsou určeny. Ani se nechci pouštět do poněkud akademické debaty o kluzných vlastnostech jednotlivých materiálů velvet. Jako člověka s technickým vzděláním by mě o vlastnostech jednotlivých materiálů přesvědčily jedině výsledky měření tzv. frikčních koeficientů. Ale asi mám zkreslený "mužský" pohled na celou záležitost,protože já podvazkové punčochy nosím pod kalhotami z důvodů,které jsem již dříve uváděl. Někde jsem však četl příspěvky žen,které odůvodňovaly nenošení podvazkových pásů pod tenkou sukní právě z důvodů,že se kovové velvety podvazkového pásu "rýsují" na povrchu sukně,což jim připadá poněkud nepříjemné. Jaké ty máš s tímto zkušenosti?
A jinak abych zodpověděl tvůj dotaz - patřím do kategorie 65+ a stáří v punčochách,zejména nyní v chladném počasí, si docela užívám. Koneckonců jsme na světě jenom jednou, tak proč bychom si ho neužili?

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Jinakm abychom si rozuměli, Já samozřejmě znám pojem unisex prádlo, ale toto prádlo je, pokud vím, ve světě spojováno trans gendr komunitou. Což nevylučuje, že si je koupí i ne gendr lidé. Vpodstatě pokud vyloučíme podprsenku, tak se jedná o spodní kalhotky a to ve formě unisex jsou vždy šortky.

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 14:04)

Jinak Aramisi, na to, abys z menšinového zájmu udělal trend a přiměl výrobce , aby vyráběl zboží, které poptáváš, to prostě výrobce respektovat nebude, to musí vyplynout z té ulice, z davu, jednotlivec nestačí. Proč ty punčocháče nekupuješ na od zahra výrobců?

Reklama

Přidat komentář