Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Kjara (St, 24. 2. 2021 - 12:02)

Pablo, a lež máš u svědků dovolenou.......
Ty jsi tady byl přece vždycky svědek Jehovy............jedině, že by tě vyloučili........

Steve (St, 24. 2. 2021 - 16:02)

Přeji každému ze slepých Svědků aby se vážně "Probudil" a zjistil, že Křest'anská nauka je prostě jiná ... A pokud budeš Svědkem, tak Křest'anem nebudeš nikdy. To jen tak stručně a krutě, ale je to prostě tak. Jinak co jsem tak nakoukl pod pokličku víry Svědků, tak mohu pouze konstatovat - ubohý, ubohý, ubohý ... Nemohou ani přijímat svátosti (protože už si předplatný rozdali), tak k čemu taková víra ... Opravdu zbytečný promrhaný čas akorát u těch jejich přednášek blábolistů kteří tomu ani sami pořádně nerozumí - poslouchal jsem jich několik. V duchu jsem si říkal - Bože, vy jste ale úplně mimo ... škoda že jste tak horliví a myslíte to smrtelně vážně to co kážete - ovšem k čemu to když je to víra totál mimo na špatné cestě, že ... To je jako když jede Svědek autem po D1 do Prahy z Jihlavy ale jede ve skutečnosti směr Brno a bude se hádat že jede opravdu směr Praha ...

. (St, 24. 2. 2021 - 13:02)

To nepsal Pablo.

Jirka (Ne, 21. 2. 2021 - 16:02)

Když nepopíráš peklo, tak proč píšeš něco jiného? Ujasni si napřed pojmy; jestli máš na mysli něco jako nějaké "dočasné peklo", tak nic takového křesťanská nauka nezná, to nejspíš budeš myslet očistec? Mohu se zeptat k jaké denominaci patříš? Ježíš mluvil o věčných mukách. Podobenstvím o boháči to demonstruje, protože ani boháč a jeho rodina nevěřili, že peklo existuje a takových lidí bude nepochybně mnoho, tys jeden z nich. Operuješ se slovem "zabít", ale kde bereš tu samozřejmost, že to znamená přestat existovat? Zabít je tu myšleno spíš ve smyslu ztráty všech nadějí, než nějaká nihilizace. Jde o věčné odloučení od Boha, což právě znamená onen pláč a skřípění zubů, kde červ neumírá a oheň nehasne. Takové ty představy o skončení existence apod. jsou pravděpodobně přirozeným reflexem lidského mozku na věci, které nemůže pochopit ve své přirozenosti, je to tendence od všeho utéct. Toto se pak projevuje i na soukromých výkladech Bible. Takže místo kritickým způsobem je text vykládán emocemi, představami, dojmy apod. Vidím to často v diskusích se Svědky, kam teď chodím. Nemusím určovat co je a co není trest, abych věděl, že nemůže být trestán někdo, kdo přestane existovat. Nevím jestli se smrti nejvíc bojí kriminálníci nebo ne (a nevíš to ani ty - je to dost naivní a zjednodušený pohled), ale strach ze smrti má člověk v přirozenosti jako pud sebezáchovy. Nevěřící člověk se může být smrti více než věřící (ten se může naopak těšit), to ano, ale nemusí to být žádný kriminálník. Naopak, ve vězení se zločinec nezřídka obrátí a třeba na svobodě zdánlivě slušný a spořádaný člověk má před Bohem větší vinu. Jinak trestu smrti by se bála asi většina lidí, strach z bolesti, z neznámých pocitů apod. K tomu nemusíš být žádný kriminálník...:-) ...a ani k tomu aby tě dohnalo svědomí. Máš dost černobílé soudy, koukám. Nejsi ten co tu psal o těch elektromotorkách nebo o nošení pistole u sebe? Jinak i když jsme všichni nějak zatíženi hříšnou přirozeností, tak sklony k sadismu myslím nemám. A ptáš se mi na to proč ? Protože se držím Písma, kde věčná muka stojí černé na bílém? Takhle mi psali i Jehovisti "tobě se tam to peklo líbí/hodí? Tak ukázali, že vykládají způsobem hodí/nehodí, líbí/nelíbí. A ty očividně taky. Já se raději držím Písma a věřím tomu, co je psáno. To, že si některé věci nedokážu představit, mi ve víře nijak nebrání. Naopak víra je kde rozum už nestačí. A ty jsi v jaké denominaci?

. (Ne, 21. 2. 2021 - 13:02)

"S jistotou můžeme říci jedno: Kdyby lidé nepřijali řeckou a nebiblickou představu nezničitelnosti lidské duše a nečetli s touto představou v mysli Nový zákon, pak by z něj neodvodili víru ve věčné trápení, ale víru v zánik těla i duše." William Temple, anglikánský kněz, biskup Manchesteru, arcibiskup Yorku a arcibiskup Canterbury.

. (Ne, 21. 2. 2021 - 13:02)

"Hle, přichází ten den hořící jako pec; a všichni opovážlivci i všichni, kdo páchají svévolnosti, se stanou strništěm. A ten přicházející den je sežehne, praví Hospodin zástupů; nezůstane po nich kořen ani větev." (Mal 4,1.3) ○○○ Tato slova jsou zcela jasná. Dokonce i kořen - satan bude tímto věčným ohněm naprosto pohlcen a nezůstane z něj vůbec nic. Když dovolíme Bibli, aby sama vysvětlila použité termíny, celý obraz je mnohem jasnější.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

A co neuhasitelný oheň, který podle Písma pohltí bezbožné.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Neuhasitelný oheň skutečně nebude nikdo schopen uhasit a tak z něj uniknout. ○○○ Izajáš o něm říká: "Hle, jsou jako sláma, spálí je oheň. Ti nevysvobodí z moci plamene ani vlastní život. Nezbude ani žhavé uhlí pro ohřátí ani oheň." (Iz 47,14)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Poté, co ukončí své dílo zničení, oheň uhasne. Nakonec z něj nezůstane ani žhavý uhlík. To říká Písmo.

jan (So, 20. 2. 2021 - 14:02)

Křesťané, kdo je bližní kterého mame milovat? j

Návštěvník (So, 20. 2. 2021 - 16:02)

Bližní tedy není ten, kdo se chová jako parazit, nebo ten, kdo ti pomůže jenom do hrobu.

Návštěvník (So, 20. 2. 2021 - 15:02)

Bible: Pasáž: Lukáš 10,29-37 http://www.biblenet.cz/app/bible/passage?passagePath.path=lukas%2010,25-37

. (So, 20. 2. 2021 - 10:02)

Nepochybně dobrou zprávou je, že peklo nebylo určeno pro nás. Ježíš řekl, že pekelný oheň je připraven pro ďábla a jeho anděly (Mt 25,41). Ohnivé jezero pro ně znamená naprostý zánik, stejně jako pro jeho přisluhovače a následovníky.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Nikdo nebude ztracen, protože hřešil. Kdyby to tak bylo, nebylo by zachráněných, protože „všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy“ (Řím 3,23). Před nikým nebude uzavřen přístup do nebe, protože lhal, kradl nebo se dopouštěl cizoložství. Jediný důvod, pro který můžeme být ztraceni je naše odmítnutí odvrátit se od našich hříchů do náruče milujícího Spasitele, který je připraven odpustit nám a očistit nás od každé nepravosti.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

"Pojďte, projednejme to spolu, praví Hospodin. I kdyby vaše hříchy byly jako šarlat, zbělejí jako sníh, i kdyby byly rudé jako purpur, budou bílé jako vlna." (Iz 1,18)

Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. (J 3,16)

. (So, 20. 2. 2021 - 10:02)

Ježíš řekl: "Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít. ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život."

. (So, 20. 2. 2021 - 10:02)

Mnozí jsou zmateni slovy „věčná muka“, „věčné trápení“ . Muka (trápení) jsou překladem řeckého slova „kolasis“, které podle slovníku na www.blueletterbible.org znamená „trest“. Čili ne věčná muka a trápení, ale věčný trest. „Věčný trest“ ukazuje na fakt, že důsledky tohoto trestu jsou věčné. Říká nám Písmo, co je tímto trestem? Samozřejmě - odplatou za hřích je smrt… (Ř 6,23 NBK) ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
I apoštol Pavel srozumitelně říká, co bude trestem pro ty, kdo nepřijali dar spasení: "Jejich trestem bude věčná záhuba." (2 Tes 1,8-9) Trestem je věčná záhuba – zničení navždy. Z tohoto trestu nebude vzkříšení, nebude naděje života. Při popisu zničení ztracených v pekle, ale někteří stále trvají na tom, že pisatelé ve skutečnosti nemysleli to, co jejich slova vyjadřovala. „Zničí“, „pohltí“, „spálí“, „pozře“, „smrt“ – mají snad tato slova nějaký mysteriózní opačný smysl, než v jiných knihách? Nemáme žádný důvod, abychom si to mysleli. Někteří ale stále dělají se svým "věčným utrpením v pekle" z našeho milujícího Boha stvůru, krutější než byl kterýkoliv ze sadistických tyranů, kteří kdy žili. I ti nechají své oběti nakonec zemřít. Oni však tvrdí, že Bůh bude držet duše naživu jen proto, aby je viděl trpět, svíjet se a křičet věčně. To je naprostý nesmysl, který je v rozporu s Božím charakterem lásky.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Bůh dopustí, aby bezbožní nesli následky své vzpoury, ale nedovolí, aby zlo a utrpení existovalo věčně. - Mnozí lidé odešli od Boha právě kvůli lživému učení o věčných pekelných mukách, které pokřivuje Boží milující a spravedlivý charakter.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Bible nás ujišťuje, že Bůh není žádný tyran. Je to milující Otec, který za možnost záchrany pro své vzbouřené, vzdorovité a neposlušné děti zaplatil nevyčíslitelnou cenu. Už brzy bude vesmír očištěn. Všechny důsledky vzpoury proti Bohu budou navždy odstraněny. Nebude hřích, nebudou hříšníci, nebude ďábel, který by pokoušel. Vše bude přesně takové, jaké to Bůh plánoval na počátku. Jan popisuje náš budoucí domov těmito slovy: A slyšel jsem veliký hlas od trůnu: "Hle, příbytek Boží uprostřed lidí, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi, a setře jim každou slzu s očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude - neboť co bylo, pominulo." (Zj 21,3-4) ○○○ Nacházíte v těchto slovech prostor pro nějaké utrpení ve znovustvořeném vesmíru? Bůh řekl, že pláč a bolest už nebudou. Věříte jeho slovům?

Jirka (Ne, 21. 2. 2021 - 08:02)

A překladama podle slovníku na internetu se neoháněj. Je to směšné. Dva tisíce let se křesťanští biblisté a lingvisté překlady zabývaly, a to je dostatečně dlouho, k tomu určení experti, tak proč by měl tvůj naprosto laický pohled na věc něco měnit? Vím, že překlady mají často ve zvyku zpochybňovat Jehovisti když jim dochází argumenty. Ty jsi Svědek Jehovův?

. (Ne, 21. 2. 2021 - 13:02)

Nejsem Svědek Jehovův. A aby bylo jasno - Bůh dopustí, aby bezbožní nesli následky své vzpoury. To je spravedlnost. Ale nedovolí, aby to trvalo věčně. To by nebyla spravedlnost.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Na webu bibler.cz je možné najít originální text se Strongovými čísly. Každý se může podívat, co za slova jsou použita v řeckém originálním textu. Strongova čísla jsou navázána i na Tichého řecko-český slovník.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Ježíš Kristus řekl - originální text: "And these shall go away into everlasting punishment but the righteous into life eternal.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Překlad: "A tito odejdou do věčného trestu, ale spravedliví do věčného života."

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Klikni na odkaz a ověř si to. Zobrazí se ti přímo Mt 25,46 v originále, který si přelož v překladači.

http://bibler.cz/#t=o&b=40&c=25&v=1

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Ježíš Kristus tedy řekl: "... odejdou do věčného trestu..." Čili ne věčná muka a trápení, ale věčný trest. „Věčný trest“ ukazuje na fakt, že důsledky tohoto trestu jsou věčné.

Říká nám Písmo, co je tímto trestem? Samozřejmě - odplatou za hřích je smrt… (Ř 6,23 NBK) ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
I apoštol Pavel srozumitelně říká, co bude trestem pro ty, kdo nepřijali dar spasení: "Jejich trestem bude věčná záhuba." (2 Tes 1,8-9) Trestem je věčná záhuba – zničení navždy. Z tohoto trestu nebude vzkříšení, nebude naděje života.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Ježíš Kristus řekl: "A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může tělo i duši zabít v pekle. (Mt 10,28)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"... tělo i DUŠI ZABÍT v pekle. (Mt 10,28)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Jak může někdo ve světle tohoto konstatování stále tvrdit, že bezbožní budou mít nesmrtelnost? Ježíš, jediný, kdo může dát dar života, odmítá možnost, že by ti, kteří budou v pekle, mohli v jakékoliv formě žít věčně.

Jirka (Ne, 21. 2. 2021 - 14:02)

Jak už jsem ti psal, vykládáš si ty verše po svém. Důkazem toho je také, že určuješ co by byla a co nebyla spravedlnost. Tvůj pohled je zaujatý a jednostranný, ovlivněný autory, co z těch textů chtějí vyčíst trest neexistence. Jenom sis četl nějaké články, tak si teď myslíš, že máš pravdu, viď. Smrt je mzdou za hřích proto, že Adam s Evou měli hřích, který dědíme a proto umíráme. Kdyby věčná neexistence měla být trestem, nebyl by to pro největší hríšníky žádný trest, ale odměna - mnozí lidé co dělají zlo, to totiž dělají právě proto, že si myslí, že přestanou existovat. To by ale pak znamenalo, že se vyhnou odpovědnosti za svůj život a že místo trestu za své činy budou odměněni nějakým věčným spánkem v nebytí. Což je ale proti Božímu slovu, že jim bude odplaceno a že zůstává na nich Boží hněv. _____ Podívej, nehodlám s tebou hrát diskuzní pingpong, nemám na to čas. Stejně jak vidno nečteš co píšu a vedeš si pořád svou. Chápu, že máš zjevně nějakou vlastní představu o spravedlnosti a tu se snažíš napasovat do biblického textu. Jenomže takový výklad podle tělesného rozumu není zrovna šťastný, protože zavádí do bludu. Nauka o pekle je zkrátka nedílnou součástí křesťanské doktríny (katolické, pravoslavné, protestantské) a kdo učí něco jiného, je to sektář. A apoštol říká, sektáře jednou dvakrát napomeň a pak se ho vzdej. (Titus 3:10) Místo toho, abys překrucoval Písmo, jdi raději za Kristem a vyznej mu své hříchy.

Jirka (So, 20. 2. 2021 - 23:02)

Nesmíš si vybírat z těch veršů jenom co se ti líbí. Bible platí celá! Máme tady zase jiné verše; kromě Zjevení 14:10,11, které tak ignoruješ, tu jsou Ježíšova slova třeba v Matouš 12:31 - Proto vám pravím: Každý hřích i rouhání bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti Duchu odpuštěno nebude. (viz Lukáš 12:10)
Matouš 26:24 - ...ale běda tomu člověku, skrze něhož bude Syn člověka zrazen. Pro toho by bylo lépe, kdyby se nenarodil! (viz Marek 14:21)
____ kdyby bylo věčné zničení ve smyslu neexistence, nedávala by Ježíšova slova smysl, protože kdo přestane existovat, toho nemusí už nic trápit. O žádné neexistenci v Bibli není, je naopak psáno, že Bůh jim odplatí soužením a že je to spravedlivé. Logicky, jestliže má být někdo trestán, tak prostě ten trest vnímá, cítí. Kdyby někdo přestal existovat, nemůže být trestán, kdo neexistuje a nemůže na něm zůstávat Boží hněv - jak je psáno. A není pravda, že zavrženi budou jenom ti co nechtějí odpustit, protože tu máme další Ježíšova děsivá slova, která říkají něco jiného:
Matouš 25:41 - Potom řekne i těm po levici: Jděte ode mne, prokleti, do věčného ohně, který je připraven pro Ďábla a jeho anděly.
--- těm kterým to řekne, si taky asi mysleli, že jsou za vodou. Takže není pravda co tady píšeš nebo píšete, nevím kolik vás tu je. Ježíšova slova máme zachovávat a ne je zlehčovat, ne si vymýšlet podle toho co si zrovna představujeme. My nejsme spravedliví, pouze Bůh skrze Krista nás může ospravedlnit, abychom byli smíření s Bohem.
A peklo je biblická realita; kromě podobenství o boháči, který tomu taky nevěřil, Ježíš uzavírá 25.kapitolu Matouše slovy - 46 "A tito půjdou do věčného trápení, ale spravedliví do věčného života."
---- jedni z nejhorších jsou takoví ti liberální "křesťané", kteří překrucují biblické verše a neříkají celou pravdu. Mluví sice o Ježíši, leč jeho slova nezachovávají, ale zlehčují, převrací apod. A Jehovisti o Ježíši dokonce ani moc nemluví, nejsou-li k tomu vyzváni.

Darwinista (So, 20. 2. 2021 - 08:02)

Já jsem darwinista. Nevěřím v Ježíše Krista, ale v Darwina. Budu mít věčný život?

Návštěvník (So, 20. 2. 2021 - 08:02)

Ježíš řekl: "Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít. ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○ "Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život."

Nejsemjehovista (So, 20. 2. 2021 - 08:02)

Ježíš řekl: "Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít. ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život."

jan (Čt, 18. 2. 2021 - 14:02)

Já se s těch křesťanu asi picnu. Jiné řešení, mám jinou možnost, nějaké navrhy to se ptam? A zdravím Nonu, pochodil jem po zahradě hlavně obešel meruňku, vypada dobře, ten mráz ji prospěl. Jde oto, aby nepřišel jako loni v době květu. j

Reklama

Přidat komentář