Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Monika (Út, 22. 12. 2020 - 19:12)

Děvčátka i ti, kteří jen čtou, přeji vám všem klidné a pohodové Vánoce. Do nového roku přeji hlavně hodně zdraví a chůzi bez bolestí. Prostě se mějte všichni krásně :-)

Alena (Út, 22. 12. 2020 - 18:12)

Věrko, to víš, že si vzpomínám na náš každoroční přípitek, také si připiju s přáním všem : Klidné Vánoce a v novém roce pevné zdraví. "Tuten" rok fakt za moc nestál, snad bude lépe (?). Kéž by...

Věra (Po, 21. 12. 2020 - 22:12)

Děvčata, přeju vám krásné Vánoce a v novém roce hlavně zdraví a štěstí aby nám to zdraví vydrželo a přežili jsme tenhle čas nebytí. Ali zítra je 22. 12. sednu si ve 22.00 se skleničkou a připiju si se všemi jen tak v myšlenkách - na nový rok. Snad lepší než byl tenhle. Jak se říká na plzeňsku - tuten :-)

Táňa (Po, 21. 12. 2020 - 10:12)

Holky, já vám všem taky přeju - zdraví a čas jsou nejcennější komodity. Zdraví je naprd, když už nezbývá čas. Čas bez zdraví mě netěší. Takže obojí!
Děkuji za to, že mě sem k vám osud zavedl. Děkuji za všechny cenné informace a budu se dále ptát, nemyslete si, hihi.. Prožijte hezky svátky a hlavně nebuďte samy!

Pájja (Ne, 20. 12. 2020 - 08:12)

Přeji všem krásné a pohodové svátky, do nového roku hlavně hromadu zdraví, svěží krok, žádné bolesti a už vůbec ne špejle v nose! A všem čekatelům na TEP přeji, aby se co nejdříve zase nemocnice vrátily do běžného režimu, ortopedi mají co dohánět.

Táňa (Čt, 17. 12. 2020 - 21:12)

ahoj Alenko, Pájjo a holky moje! Škrábu se ze dna. Díky vám tady, to zvládnu.

Alena (St, 16. 12. 2020 - 17:12)

Táňo, nemohu reagovat jinak než Pájja: "Ty máš teda pech." Vžívám se do tvých pocitů, ale co dál k tomu říci, stejně bych zase opisovala od Pájji. Moje kamarádka měla jít také v lednu, také jí to zrušili. Stará se o svou maminku (89let), která ještě nedávno byla po všech stránkách docela fit, ale teď se psychicky a fyzicky natolik zhoršila, že jí na dobu hospitalizace a rehabilitace zajistila péči. Chtěla to mít rychle za sebou, aby byla zase s ní a vše je v háji, jen bolest kyčle trvá. Za mě (před 11ti lety) se operace odkládaly spíše kvůli nedostatku endoprotéz, to si tu děvčata užila také svoje (po všech vyšetřeních). Teď je to ale všechno naprosto nepředvídatelné. Hrozná doba. Drž se, holčičko naše, podpoříme tě, jak nejlépe to budeme umět. Však jsme tu od toho - jedna velká parta !!!

Jarča (Po, 14. 12. 2020 - 12:12)

Jsem 4 měsíce po TEP kyčle - zlomenině krčku, stále však nemůžu našlápnout plnou váhou na nohu, protože mě to bolí. Rentgen byl v pořádku, ortoped řekl odkládat berlle, bohužel bez nich mně to nejde. Máte někdo podobné zkušenosti?

Tamara (Po, 14. 12. 2020 - 19:12)

Jela jsem do lázní 3 měsíce po reoperaci pravého kyčle, která byla 3 týdny po operaci, S berlemi celé lázně, jen po individualním tělocviku to šlo chvíli bez nich, prý to vše bylo v hlavě, po lázních postupně odkládány, ted po roce vše ok

Tamara (Po, 14. 12. 2020 - 19:12)

Jela jsem do lázní 3 měsíce po reoperaci pravého kyčle, která byla 3 týdny po operaci, S berlemi celé lázně, jen po individualním tělocviku to šlo chvíli bez nich, prý to vše bylo v hlavě, po lázních postupně odkládány, ted po roce vše ok

Táňa (Po, 14. 12. 2020 - 10:12)

Ahoj holky, tak mi termín 7.1.zase zrušili! Jsem tak nešťastná!

Věra (Čt, 17. 12. 2020 - 21:12)

Táňo, to je smutná informace, protože si dovedu představit to skoro těšení na konec stávajícího a začátek něčeho nového a ono nic nevychází. Jsem na tom stejně. Říkám pořád častěji, že mi utíká čas a nic se neděje. A ten čas mi nikdo nevrátí. Myslím to tak, že se mi nohy horší a nevidím zlepšení situace. Myslím na tebe, protože ty už jsi měla termín a o to je to víc záběr na nervy. Taky jsem si myslela, že požádám o dřívější termín abych kolena stihla než se mi rozsype kyčel a ani si netroufnu v téhle situaci někam volat nebo psát. No, snad ten nový rok bude trochu lepší - alespoň v tom, že se budeme lépe orientovat v tom, jak žít.

Alena (Pá, 18. 12. 2020 - 16:12)

Věrko, z tvého příspěvku jsem si "vytípla" jednu větu: "A ten čas mi nikdo nevrátí"... Mně sice operace odloženy nebyly, šlo to ráz naráz, ale mimo Prahu, kde bydlím, tam byly i více než roční čekací doby, takže v soukromé Klinice Dr. Pírka v MB. Na svého tehdejšího ortopéda už raději ani nechci vzpomínat, ani na rehabilitace, kde mě místo úlevy naprosto zlikvidovali a já pak další 2 roky v bolestech střídala postel, kancelářskou otočnou židli na kolečkách a plazení se o holích. Pořád to ale podle něj nebylo k operaci. Operatér mi pak říkal, že v tom stavu, ve kterém jsem byla, by mě rozhodně odoperovali. Rehabilitace v nemocnici byla jak po první, tak i po druhé TEP skvělá, ale nikam jinam jsem se už pak raději nehrnula a postupně se rozcvičovala a rozcházela sama. Samozřejmě mi to trvalo mnohem déle než ostatním, ale zkrátím to. Celkem jsem přišla o 4 roky života, což v mém věku je docela dost. Proto to s tebou Věrko, i s ostatními intenzivně prožívám. Vám to způsobuje tahle hrozná korona-doba, mně moje blbost - měla jsem změnit ortopéda. Tak ať je líp, držte se, myslím na vás.

Pájja (Út, 15. 12. 2020 - 19:12)

Táňo, ty máš teda pech. Můžeme tě litovat, ale to tvé naštvání a nervy neuklidní. Drž se a další termín nám raději napiš den před nástupem do nemocnice.

Monika (Po, 14. 12. 2020 - 11:12)

Ahoj Táňo, to je mi moc líto. Tohle posouvání je hrozné, když má člověk bolesti. Hlavně nebuď nešťastná, věřím, že se brzy dočkáš.

Aja (Po, 7. 12. 2020 - 11:12)

Všetko tu bolo povedané, ja len súhlasne prikyvujem. Stále vás sledujem, i keď som sa dlhšie neozvala. Prajem vám pevné zdravie a trpezlivosť. S prichádzajúcimi vianočnými sviatkami POKOJ, ŠŤASTIE, POHODU, Z D R A V I E . Aja

Eva1 (Po, 7. 12. 2020 - 06:12)

Táno -neboj.Čurání po operaci díky cévce nemusíš řešit.Je to i hygienické..Naopak řeš co pít,je třeba udělat z těla průtokáč,aby se čistilo.Já bych s vodou ,minerálkami,či nemocničním čajem nedokázala,to bych pila minimálně....Manžel mi nosil čistou hroznovou štávu,tu jsem míchala s vodou ,pila litry...pak naředila borůvky,brusinky..Manžel vyndal podle mých instrukcí z mrazáku,povařil...Stačí i jablečný kompot...Ráno jsem objednala ,po poledni donesl..I bylinkový čaj,jak píše Tána....Naštěstí nebyl zákaz návštěv,to pro mne znamenalo moc. No a sanitáři sáčky s močí měnili ostošest..Měla jsem cévku 4dny,ještě mi dělala společnost při chůzi. A stolici -tu jsem měla až po týdnu ,nezabíraly tabletky,pan doktor uklidnil, řekl že je běžné po op. A ještě tip SLUCHÁTKA k mobilu. Já hůř usínám,na rozdíl od dvou pacientek ,co se mnou byly na pokoji jsem si nenechala psát tabletky -hypnotika na noc,.Paní chrněly i přes den,jedna chrápala intenzivně...Ale no problem u mně ,pochopení na místě.Já sluchátka na mobil,zapnuté třeba rádio ,You Tube -mluvené slovo..,videa...A noční poslech či dívání pod dekou-super .Někdy bohužel až do třech hodin..Protože mé tělo potřebuje unavit ,abych mohla spát. A ležení neumožnuje..Tak Táno -neboj!! Zdravím všechny ,Eva.

Táňa (So, 5. 12. 2020 - 20:12)

Holky, vy mi všechny tak držíte palce! Ani nevíte, jak je pro mě tohle psaní cenné. Vy jste ta naděje.
Rady těch, které prožily... Jen tyhle názory jsou cenné. Ani operatér tohle nemůže vědět. Umí odoperovat, ale cestičkou po operaci nešel. Jsem ráda, že jsem tuhle diskusi našla.
Napadá mě, jak probíhá v nemocici např. vylučování. Asi je tam napojena cévka na moč, ne?
A co stolice? Omlouvám se, ale mě napadá i tohle. Já zrovna mám spíš opačný problém, ale říkám si, že deset dní je asi dost...Dneska mám teda dotazy, což? :-)

Pájja (So, 5. 12. 2020 - 21:12)

Ad chození. Tím problémem s chozením myslim to, že poprvé jsem se chodit teprve učila s rehabilitační, podruhé vše už uměla.

Pájja (So, 5. 12. 2020 - 21:12)

Táňo, to jsou normální starosti. Ráno před operací mi zavedli cévku a pytlík. Po návratu z Jipky mi ho poprvé ještě nechali dva dny, podruhé hned zrušili. Podruhé jsem neměla problém chodit sama, tak jsem si hned došla sama. Jen první noc mě sestřička přesvědčila, ať raději cinknu o mísu. Brrrr, jednou a dost. Měla strach, aby se mi v noci třeba nezamotala hlava. Měla jsem nadstandard, takže svoje wc i koupelnu blízko. Na velkou taky už v pohodě, ale až po pár dnech. Tvrdila jsem jim, že to mám za sebou, znám své pomalejší střeva. Před operací nám večer dali dva čípky. Potom kdo potřeboval, stačilo říci. Pokaždé mi donesli po vytažení cévky urologický čaj. Poprvé jsem měla vlastní, poradila mi to známá sestra, že je dobré ho dva dny popíjet. Klidně se zase ptej, jsou dotazy, které doktory ani nenapadne s pacienty řešit :D

Reklama

Přidat komentář