Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Steve (Čt, 6. 5. 2021 - 01:05)

Nerozumím řeči tvého kmene ... Bohužel už zde není překladatel Tony.

Návštěvník (Út, 4. 5. 2021 - 08:05)

Z knihy Proof of Heaven: A Neurosurgeon's Journey into the Afterlife (Důkaz, že nebesa existují: Neurochirurgova cesta do posmrtného života). Dr. Eben Alexander

Návštěvník (Út, 4. 5. 2021 - 08:05)

Bezmála dvacet let pracoval Dr. Eben Alexander na harvardské lékařské fakultě. Celou tu dobu byl jako neurochirurg skálopevně přesvědčen, že pro nadpřirozené zážitky lidí, kteří se ocitli na pokraji smrti, existuje vědecké vysvětlení. Na podzim 2008 však onemocněl zánětem mozkových blan a na sedm dnů upadl do kómatu. Ten týden zcela změnil jeho názor. Z pochybujícího vědce se stal přesvědčeným zastáncem toho, že vědomí přetrvává i po smrti. - "Po sedmi dnech v kómatu, kdy část mého mozku, neokortex, byla neaktivní, jsem zažil něco tak hlubokého, že mi to dalo vědecký důvod věřit v existenci vědomí po smrti. Zatímco moje tělo bylo v kómatu, - vědomí, mé vnitřní já - žilo vlastním životem a dařilo se mu dobře. Neurony mé mozkové kůry byly zcela ochromeny bakteriemi E. coli, ale vědomí se od mozku osvobodilo." -

Do té doby věřil, že předsmrtné zážitky vznikají v důsledku omezeného či špatného fungování mozku. "Můj kortex však byl stoprocentně vypnutý. Pramenilo to ze závažnosti mé meningitidy a dokládají to CT skeny mozku i další neurologická vyšetření. Celé lékařské chápání mozku jednoznačně vylučuje, že bych během svého kómatu mohl zažít jakékoliv, třeba jen omezené vědomí," zdůrazňuje Dr. Alexander. Právě tento moment zcela změnil jeho odborné názory. Trvalo měsíce, než se s tím vyrovnal. - "Jako syn neurochirurga jsem vyrostl ve vědeckém světě. Desítky let jsem sám pracoval jako neurochirurg na jedné z nejprestižnějších lékařských institucí. Znám názor většiny mých kolegů z branže: Mozek, konkrétně mozková kůra, vytváří vědomí. Tomu jsem věřil i já. Dnes je to úplně pryč. Co budu žít, budu se zabývat pravou podstatou vědomí s důvěrou, že nejsme pouhý fyzický mozek, ale něco daleko většího," věří dr. Eben Alexander. -

"Stále jsem lékař a muž vědy každým coulem. Ale někde hluboko jsem se zásadně změnil, protože mi bylo dovoleno zahlédnout záblesk skutečné reality."

Velvyslanec (So, 1. 5. 2021 - 23:05)

Ježíš Kristus z Nazareta, v očích lidí obyčejný člověk, tesař a přitom to byl Boží Syn, vzal na sebe podobu člověka a nesl na svém těle hříchy celého lidstva, položil svůj život za nás za každého na kříži.... znáš Ho osobně ? Již Tě osvobodil z každého hříchu kterému jsi doteď otročil ? Můžeš Ho znát, stačí Ho poprosit ať Ti odpustí všechno zlé co jsi udělal, každý hřích a ať se Ti dá poznat jako živý Bůh.... Ježíš, On je ta cesta, pravda i život, NIKDO nepřichází k Bohu Otci než-li skrze Něj... můžeš být svobodný a nejen to, Ježíš Ti podává ruku k věčnému životu, vysvobození od smrti ...

Návštěvník (So, 1. 5. 2021 - 23:05)

Jako pohádka dobré , ale právě ze života tě vysvobodí jedině smrt a ta je definitivní !!!

Návštěvník (Ne, 2. 5. 2021 - 10:05)

Jseš si opravdu jistý? Vždyť to nemůžeš vědět na 100%.

Steve (Ne, 2. 5. 2021 - 00:05)

Jo ... ale definitivní jen pro tělesné tělo, duše žije dál mimo tělo. A nepomůžou ti ani 3 vykřičníky. :-D

Návštěvník (So, 1. 5. 2021 - 16:05)

Dávej pozor na své myšlenky, stanou se slovy.

Dávej pozor na svá slova, stanou se činy.

Dávej pozor na své činy, stanou se zvyky.

Dávej pozor na své zvyky, stanou se charakterem.

Dávej pozor na svůj charakter, stane se tvým osudem.

Návštěvník (Čt, 15. 4. 2021 - 15:04)

https://www.instagram.com/p/CNnUhN9Aj_7/?igshid=w1c0r4rc6uiz

Návštěvník (So, 20. 3. 2021 - 08:03)

Vývojář a zastánce vakcín, sdílí svoje podněty o rizicích plošeného očkování proti covidu a vyzývá k jeho okamžitému zastavení. Ve videu jednoduše a detailně vysvětluje, proč tato očkovací kampaň představuje pro lidstvo obrovské nebezpečí.

https://otevrisvoumysl.cz/geert-vanden-bossche-rizika-plosneho-ockovani-proti-covidu-19/

nona (Po, 15. 3. 2021 - 20:03)

Hezký večer všem. Mám dotaz na ty, kdo se vyznají v problematice víry. Svědků Jehovovi. Dne sjsem se setkala s firmou, která má problém ohledně testování zaměstnanců na Covid. Velká několikatisícová firma má v jednom oddělení, kde je zaměstnáno asi dvanáct zaměstnanců, problém s testováním dvou z nich, kteří testování odmítli, vzhledem ke své víře. Setkali jste se někdy s podobným problémem a jak jste ho řešili?

Anežka (Pá, 7. 5. 2021 - 14:05)

Co je to za víru, která odmítá očkování proti Covidu? Chci se k ní přidat.

Steve (So, 8. 5. 2021 - 16:05)

Myslím si, že těch vyznání bude poměrně dost ...

Návštěvník (Pá, 7. 5. 2021 - 23:05)

Nedávno odhalila studie děsivé nebezpečí mRNA COVID-19 vakcín vyvolávajících prionovou nemoc, která způsobuje postupnou degeneraci mozku. Studie dospěla k závěru, že vakcína založená na mRNA může u příjemců vakcíny způsobit také ALS, degeneraci předního spánkového laloku, Alzheimerovu chorobu a další neurologická degenerativní onemocnění.
Telavivská univerzita ve studii zjistila, že jihoafrická varianta koronaviru postihuje očkované osoby 8krát více než ty, které očkované nejsou.

Studie ukazuje, že jihoafrická varianta Coronaviru (B.1.351) byla zjištěna osmkrát více u jedinců, kteří byli očkováni, než u jedinců, kteří nebyli očkováni.

V této studii pomáhal i špičkový izraelský poskytovatel zdravotní péče Clalit Health Services.

„Zjistili jsme nepoměrně vyšší podíl jihoafrické varianty u lidí očkovaných druhou dávkou ve srovnání s neočkovanou skupinou,“ řekl Adi Stern z Telavivské univerzity.

http://svobodnenoviny.eu/studie-z-telavivske-univerzity-koronavirova-varianta-postihuje-ockovane-lidi-8krat-vice-nez-neockovane/

Návštěvník (So, 8. 5. 2021 - 08:05)

Ty jsi ale prion, místo mozku máš z vakcíny kostku, universitní telavive!

Návštěvník (So, 8. 5. 2021 - 10:05)

Právě že ty máš (a nebo budeš mít) místo mozku z vakcíny kostku. :-,

. (St, 3. 3. 2021 - 15:03)

"Nic takového, jako dokonalý překlad bible, prostě neexistuje. V naší historii byl obrovským počinem překlad České Bible Kralické (1579 - Nový zákon, 1613 - celá bible), který se stal nejpoužívanějším českým překladem nejméně pro další tři století. Jedná se o velice věrný (přesný) překlad originálních textů. Přestože máme v současné době k dispozici množství překladů v současné češtině, stále ještě se najde poměrně dost lidí, kteří se „zuby-nehty“ drží Bible Kralické a nedají na ni dopustit."
http://www.obohu.cz/uvahy/ktery-preklad-bible-je-nejlepsi

. (St, 3. 3. 2021 - 15:03)

"Český ekumenický překlad Bible je výsledkem společného úsilí zástupců šesti církví. S překladem se začalo v roce 1961, pod vedením prof. M. Biče a prof. J. B. Součka. Zatímco Starý zákon je přeložen velice přesně, Nový zákon je tak trochu jeho opakem. V současné době, kdy často studuji biblický text v originále, je pro mne překlad Nového zákona zklamáním. Kromě volného překladu se jedná i o to, že části některých veršů zcela chybí. A když si i po všech revizích např. přečtu překlad řeckého „λαλειν ετεραις γλωσσαις“ (mluvit jinými jazyky) coby „mluvení ve vytržení“, tak rostu :-)."
http://www.obohu.cz/uvahy/ktery-preklad-bible-je-nejlepsi

. (Po, 1. 3. 2021 - 21:03)

A) Bible Kralická: "Spravedlnost totiž Boží, skrze víru Ježíše Krista..."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
http://bible.cz/public/kapitola.phtml?tema=1&kniha=39&hlava=93&kapitola=3074&minKapitola=3075&preference=

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
B) Moderní překlad: "Boží spravedlnost skrze víru V Ježíše Krista..."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Římanům, 3.kapitola, 22

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Co je správně? Za A nebo za B?
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Za A je správně!

. (Po, 1. 3. 2021 - 19:03)

Jirka: "když opakuješ něčí slova, sluší se napsat koho. To nevíš, že pod citace se uvádí autor?
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Autor neznámý
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
https://cs.wikiquote.org/wiki/Zbran%C4%9B

Reklama

Přidat komentář