Reklama

Výprask vařečkou

utd-: (Pá, 8. 7. 2011 - 10:07)

jedna rada praktická - pokud vás otec, či matka bije, natočte si toto na mobil, nebo požádejte někoho blízkého (sourozence apod.) pak máte důkaz a můžete se bránit lépe.
Ve škole nás takhle šikanovala učitelka, pomohli sme si, natočili a pak zašli za ředitelem. Vyhodil ji. Kámoška takhle natočila otce, jak několikrát bije její mladší sestru, dala to na internet a zašla do školy a oni udělali vyšetřování s Policií. Její otec utekl zmizel, jestli ho zavřeli nevím. Rodiče si myslí, že když je nikdo nevydí, tak nám můzou ubližovat. Hovno! My máme taky svý páky.

Kurková (Pá, 8. 7. 2011 - 09:07)

Mám dvě dospělé děti a s manželem jsme je nikdy nebili ikdyž často zlobily. Stačila domluva nebo zvýšený hlas.
Vím, že je to někdy pro rodiče těžké ale je nepřípustné někoho zbít jen proto, že rodič si automaticky osobuje právo rozhodovat o trestu a jeho formě. Souhlasím, že je to nezákonné a díky manželovi se jeden takový hulvát odhalil v našem sousedství. Je zavřenej a žena se s ním rozvedla a žije s jiným. Nebát se jít po takových lidech je nutnost a bránit děti proti jejich týrání je dokonce povinnost. Jsem ráda,že to v naší vesnici funguje mnoho let a nikdo si nic podobného už nedovolí.

Terka (Pá, 8. 7. 2011 - 08:07)

Souhlasím maximálně se spontánní fackou v krajní situaci, ale bití někoho vařečkou nebo řemenem je projev nejen týrání, ale záměrného fyzického i psychického zranění dospělou osobou na nedospělém jedinci ještě k tomu navíc rodičem připravenou jako program, nikoliv jako spontánní okamžitá reakce.
Jakým právem???
Opravdu nastal čas si dupnout a tvrdě se proti těmto praktikám postavit. Pokud bych já jako matka zjistila, že můj partner takto trestá děti, okamžitě by u mně skončil a postarala bych se o to, aby nikdy se k nim neměl možnost dostat. Zatím dítě nemám, je mi 26 let ale mám partnera, který naštěstí není surový a děti má rád.

Dagmar (Pá, 8. 7. 2011 - 08:07)

Č tu tuto diskuzi a děkuji za konstruktivní příspěvky. Jako doktorka práv souhlasí s příspěvky,kde se uvádí jak postupovat.
Jen dodatek- bití a týrání dětí je nejen nezákonné, ale nepřípustné. Ano braňte se proti těmto praktikám!

Hana (Pá, 8. 7. 2011 - 08:07)

Bít děti za špatné známky je největší zvrhlost a kdo to dělá je člověk, který zaslouží veřejné morální odsouzení.
Souhlasím s předchozími názory ať děti si to líbit nenechají.
Příspěvek Aleny mne šokoval. Takováhle "takymatka" má právo děti vychovávat?
A ještě se tím chlubí v diskuzi, jak si tuo užívá. Je mi z tebe na blití.

dick (Pá, 8. 7. 2011 - 07:07)

ještě doplněk pro Alenu. Vyhledal jsem si tvůj příběh a našel další souvislosti- ty své děti trestáš ne pro to, že občas zlobí, ale trestáš je hlavně proto, že mají otce, který s tebou a s nimi není.
O to je tvé chování zvrácenější a má jevy patologické poruchy osobnosti, maskované navenek do oběti rozchodu.
Když už ti tohle dělá dobře, tak si užívej agresivních sexuálních praktik nebo vybíjej svou frustraci jinak ale ne na svých dětech. Tvůj případ je ukázkou neschopnosti odpustit vše, co v minulosti proběhlo. Netrestej děti za něco, za co nemohou!

dick (Pá, 8. 7. 2011 - 06:07)

alenko, že jsi na ně sama tě neomlouvá. Normálně své děti týráš a ještě se při tom vyžíváš. Takhle výchova nevypadá a věř, že vím, co píšu. Budeš potrestána a to velmi brzy. Vím, že ženy pokud jsou na své děti samy to občas nezvládají, ale bít své děti je to poslední. To je biješ z lásky??? Ne, ty si kompenzuješ pouze svou osobní frustraci z neúspěšného vztahu, který skončil bohužel hlavně tvou vinou.

Pro Kristýnku- další šokující příklad domácího násilí. I když jsi přišla později, nedává to tvým rodičům právo tě fyzicky týrat. Okamžitě jednej a zavolej na Policii nebo zajdi na městský úřad -odbor sociální péče nebo ke svému lékaři.
Tví rodiče jsou klasickou ukázkou nezvládnutí výchovy a poškozování zdravého psychického vývoje svých dětí, včetně tebe. Tohle si nenech líbit!

Kristýna (Pá, 8. 7. 2011 - 00:07)

Je mi 12let a výprask jsem dostala zrovna včera. I když jsou prázdniny, tak musím být doma v 15hodin protože naši chodí domů z práce a aby prý věděli, že jsem v pořádku. Včera jsem se nějak zakecala s kamarádkama venku a zapoměla úplně na čas. Přišla jsem domů až 17.30. Když rodiče zjistili, že mi nic není a že jsem jenom neposlechla, abych se doma ukázala v určitou hodinu, že jsem v pořádku, tak nejdřív bylo kázání a řev a pak začal výprask na zadek. Tatka si přinesl z kuchyně vařečku a ohnul mne přes koleno a začal mne vyplácet. dostala jsem asi tak 14 pořádných ran. Hrozně mne to bolelo. Po výprasku mi dali týden zaracha a prý příště dostanu na holou. Vůbec si to nedokážu představit. Vždyt ta bolest už ted se nadala skoro vydržet, a na holou to musí být hrozný. Tak snad už nedostanu

alena (Pá, 8. 7. 2011 - 00:07)

já svoje dítka Petra 9let a Adama 11let taky vyplácím, za špatné známky ne, ale za drzé chování a poznámky ano. Mám jednu velikou vařečku, Jsem na ně sama, ale dokážu dát výprask, jako otec. Když dojde na výprask ohnu si je pěkně přes koleno a sama jim stahnu katata, stačí pod zadek a začnu jim krásně masírovat ty jejich prdelky. Vždycky u toho ječí, ale nedám se obměkčit. Přestanu až když uznám za vhodné, že je toho dost. Někdy dostanou 12 a někdy i 30ran na holou. Sami se pak omluví a bědujou, že už se to nestane. Někdy to vydrží i 3 týdny, ale pak jim zase ruone a něco provedou.

dick (Čt, 7. 7. 2011 - 23:07)

když jsem dostal vzácně nařezáno v dětství a věděl jsem,že je to za něco co jsem způsobil,bral jsem to jako spravedlivý trest.Když ale někdo seřeže své dítě jen za to,že má špatné známky,měl by být naopak seřezán hlavně on.Je to jeho slabost a známka není obrazem kvality člověka a jeho inteligence.Takové rodiče bych trestal tvrdě a jak tady píší ostatní,v takovém případě je potřeba okamžitě jednat a nenechat si to líbit. To znamená jít na Policii nebo ke svému dětskému lékaři a tam vše říci na rovinu.Předejde se tím dalším týráním a trestům stran rodičů a hlavně dítě je bytost, jak tady už bylo řečeno, která nesmí být poškozována na svých právech.

Markéta H (Čt, 7. 7. 2011 - 21:07)

K výchově dětí je třeba především láska a sebevýchova každého rodiče. Pak jsou tělesné tresty mimo debatu. Bohužel to je v dněšní době obráceně - minimum lásky, a rodičovská slabost (tak si musím dokázat sílu na dítěti).
Také má dvě děti a stalo se mi, že jsem je plácla. Ale ne seřezat, ne před jinými lidmi, ne tak aby to bylo s modřinou a především jako to úplně nejzažší řešení - i tak to beru jako své selhání.

Jana (Čt, 7. 7. 2011 - 19:07)

Hm, všem vám držím pěstičky. Já jsem takhle to ponižování vydržela tři roky a pak jsem se natolik naštvala, že jsem to vše řekla u příbuzných a kamarádce a pak šlo vše rychle.
Otec nakonec maminku opustil a konečně jsme měli klid. Tátu pak potrestali třemi roky.

Honza J. (Čt, 7. 7. 2011 - 19:07)

Konečně, konečně tu někdo napsal jak se mají děti bránit. Mám dceru ve věku deseti let, ale nikdy bych ji fyzicky netrestal.
Pro vás všechny,co prožíváte fyzické týrání od rodičů i já vám doporučuji nenechat si to líbit- nejste otroky svých rodičů, ale máte svá práva. Jednejte a ihned se obraťte na Policii nebo na ředitele vaši školy nebo třídního učitele nebo výchovného poradce. Prostě je nutno o tom mluvit veřejně a dát to najevo dospělým.

Zuzka (Čt, 7. 7. 2011 - 16:07)

Otec loni ztřískal kvůli vysvědčení moji sestru na holou až se z toho počůrala.
Nebylo to poprvé. Já jsem taky utekla ale ne na Policii ale do nemocnice za sousedkou a ta to nahlásila. Otec pak už nás nebil,protože ho vyšetřovali na Policii.
Kluci a holky opravdu se nebojte a braňte se. Pak si na vás nedovolí. Nejvíce se poškodíte tím,že se budete bát. Pak takoví zlí rodiče budou ještě víc zlí a to je hyba.

Toman (Čt, 7. 7. 2011 - 14:07)

Já už mám taky výprask za...Tak tohle bys měl ohlásit na Policii a je to výzva pro vás další.Tohle je normální týrání a já jsem to taky zažil. Dostal jsem výprask za vysvědčení, ale nakonec jsem utekl a beze strachu to na Policii nahlásil. Ta přijela a ikdyž nikoho nepotrestala,otec si už ke mně nic takového nedovolil. Je hloupé mít strach a nechat se mlátit!Nebojte se!

kika (Čt, 7. 7. 2011 - 14:07)

tak ja som to pekne schytala :( prvý krát remenom,a hned po holej...bolo to strašné,a prišla som sa sem spýtat,že kolko budem mat také šlahance na zadku a či ma to bude dlho štípať,pretože som dostala okolo 40 :(

petra (Po, 4. 7. 2011 - 22:07)

pokud rodiče chodí na schůzky a pravidelně kontrolují žákovskou tak nevím čemu se na vysvědčení diví....vědí přece co jejich dítě přinese za známky.za známky děti nebít :O(

Radek (Pá, 1. 7. 2011 - 17:07)

Já už mám taky výprask za vysvědčení za sebou. Dostal jsem čtyřku z češtiny. Musel jsem hned doma jít s tátou do pokoje, stáhnout kalhoty, lehnout na postel a už to padalo. Zadek mám ještě teď fialovej. Táta mě řezal pořádnou rákoskou, to byla bolest až jsem se z toho počůral. Pak jsem ještě musel klečet v koutě. No vypadá to, že se budu muset začít učit. Jestli budu mít nějakou čtyřku na vysvědčení v osmičce, tak to už si asi na zadek v životě nesednu.

Zdeněk (Pá, 1. 7. 2011 - 17:07)

já jsem dostala dneska za...Ahoj já jsem včera dostal řemenem ale píšu až dnes protože jsem di včera nemohl pořádně sednout.Ták jak jsem byl bit včera jsem dlouho nebyl.Odpoledne když táta přišel z práce mu máma ukázala vysvědčení.Pak přišli za mnou do pokoje.Sesstru na chvilku poslali za dveře.dostal jsem pořádně páskem na holou.

Zdeněk (Pá, 1. 7. 2011 - 17:07)

já jsem dostala dneska za...Ahoj já jsem včera dostal řemenem ale píšu až dnes protože jsem di včera nemohl pořádně sednout.Ták jak jsem byl bit včera jsem dlouho nebyl.Odpoledne když táta přišel z práce mu máma ukázala vysvědčení.Pak přišli za mnou do pokoje.Sesstru na chvilku poslali za dveře.dostal jsem pořádně páskem na holou.

Reklama

Přidat komentář