Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (Po, 11. 1. 2021 - 14:01)

Neboj, nejsi.

Roman (Po, 11. 1. 2021 - 10:01)

Je to zajímavý že v Čr Isoprinosine neni a radši nám vnucují pochybný vakcíny,když se ukázalo že lék pomáhal.Jen je levnej,tak není zájem.Zase jde opět jen o prachy.A ještě mě nakrkla zpráva že v Řecku mají teplo a my jsme tady v takovém mrazivém hnoji.Jak se vám to může líbit? Já kdybych vylezl na kopec a viděl kolem sebe ten mráz a bílo tak si jen řeknu že je to v prdeli.

Ten, kterej je… (Po, 11. 1. 2021 - 16:01)

Romane, kolik je ti let?

Romane (Po, 11. 1. 2021 - 14:01)

Nic si z toho nedělej, znám lidi, kteří nemusí léto a prchají do hor a tobě podobné, kteří raději léto než zimu. Mně vyhovuje tahle zeměpisná šířka se 4mi ročními obdobími, vždycky si něco hezkého najdu. Není to tu jednotvárné. Neumím si představit věčné jaro-léto nebo polární dny a noci, ale když se tam někdo narodí, tak mu to asi ani nepřijde.

Návštěvník (Po, 11. 1. 2021 - 11:01)

Ty budeš taky vyloženej intelektuál.

Návštěvník (Po, 11. 1. 2021 - 11:01)

To tě nakrkne málo když jsi na nervy z toho že je v lednu sníh a mráz. Kup si karavan a odstěhuj se do Řecka. Nic není nemožný. Podepsán: Ten, co všechno ví.

Fernando (Po, 11. 1. 2021 - 00:01)

Ahoj Kačo, několik dní už Tě vyhlížím jako nejbližší a zde jedinou zdravotnici, co nám napíšeš z praxe. Vím, že jste tam měli nejhoršího Psa, tak jsem na Tebe vzpomínal. O tom léku samozřejmě vím a sám jsem lidi ve svém okolí informoval, když to ještě nebylo tolik známo (případ Litovel). Ale co s tím? Manželce to jako prevenci obvoďák odmítl, k sehnání to tady stejně není. Polskou variantu bez předpisu (jak tady píše Sany) bych bral, ale kam napsat, prosze pana? Jezdit nikam nemůžu a rizikoví jsme v rodině tři. Přeju zdraví a sílu v práci.

Kača (Po, 11. 1. 2021 - 01:01)

Ahoj Fernando, podívej se na webovky Nakupy Polsko.cz. Zkouším po x té odesílat...a nejde mi to... :(. Jak ráda bych pomohla...

Kača (Ne, 10. 1. 2021 - 22:01)

Došlo...ještě tedy napíši. Na netu po zadání slov - profesor Beran, Isoprinosine, doporučení, je skvěle napsaný několikastránkový článek i pro laickou veřejnost. Možná už jsem to sem dávala, ale nejsem si jistá... Raději dávám znovu, kdyby to někoho zajímalo...

tato (Ne, 10. 1. 2021 - 21:01)

diskuze je už dlouho nezajímavá.

lalla1 (Ne, 10. 1. 2021 - 21:01)

To mi připomíná, chtěla jsem se zeptat davu, nepíší některé ty komenty třeba dvanáctileté děti nemáte taky takový dojem?

Kača (Ne, 10. 1. 2021 - 22:01)

Ahoj všichni normální. Nečetla jsem, ani nechci...Dopadla jsem opět tak, že od pátku jsem zatím na dovolené, uvidím jak dál... V pátek jsem byla na indikovaném výtěru, jsem negativní. Přesto od čtvrtka ležím, mám rýmu, dusivý kašel, řezavé bolesti v krku a bolí mne hlava...to je na tom nejhorší. Popsala bych to jako křečovitou bolest. Teplota jen do 37,5 st. Takže v pátek večer jsem se odhodlala nasadit si 3x denně 2 tbl Eloprine...polská varianta Isoprinosinu. Nyní, po 48 hodinách, je mi o něco lépe... Manžel šel právě objednat další balení...Nerozumím tomu co mi je, zítra jdu k praktikovi. Ale chtěla jsem napsat i něco jiného. Kamarád, 42 let, prodělává moc šerednou formu. Osm dní ležel ve 40 st horečkách, opatrovala ho žena s dcerou, zdravotní sestry. Dostával doma kapačky, musel chodit na mísu...ani s pomocí by na záchod nedošel. Doma ho navštěvoval známý doktor, píchal mu B 12. A snad vitamín C. Teď je dva dny při vědomí, ale zatím nechodí, špatně reaguje. To je jeden případ. Druhý případ, kamarád 37 let...Trochu rýma na začátku týdne, pozitivní výtěr, žije sám, vařila jsem mu vývar, nakupovala... Včera nás požádal o jedno balení toho léku. Včera, 6 den od začátku má horečky, halucinace. Jestli mu do zítřka nezabere ten lék, bude muset asi do nemocnice...ty halucinace mu dávají zabrat, v noci se probudil venku u vrátek na ulici...Jsou to přátelé o nich psát mohu. V nemocnici je to hodně zlé, ale o tom psát nebudu. Proč to píšu, chci vás poprosit, jestli máte možnost ten lék preventivně brát - 2x denně 500 mg, 10 dní, udělejte to... Na nic nečekejte. Třeba se poraďte s lékařem....Kontraindikace je dna, ale na to jste ještě mladé a ještě k tomu ženy... Je to hnusná nemoc a moc se bojím o toho našeho kamaráda, aby neměl trvalé následky... Je to asi takový zmatený, ale tak se teď cítím. Psychicky i fyzicky. Posílám to znovu, dvakrát mi to nevzalo příspěvek, že mám něco s IP adresou...Tak jestli to dojde, opatrujte se jak můžete a na nic nečekejte. Ahoj K.

Sany 11 (Ne, 10. 1. 2021 - 21:01)

Jo, je to klidne mozne.

Nejspíš (Ne, 10. 1. 2021 - 21:01)

drví playstation, anebo x-box. Diskuse o romech je nezajímají.

Návštěvník (Ne, 10. 1. 2021 - 21:01)

Co by tady 12ti leté děti dělali? myslím si, že je to poslední místo, kde by byli...

Návštěvník (Ne, 10. 1. 2021 - 20:01)

Ze tu par psychousu radilo jit ven, pry je tam slunicko. Na morave asi jo, v Cechach moc ne. Tyhle rady miluju.

Sany 11 (Ne, 10. 1. 2021 - 21:01)

Hele psychousi, nauc se radsi cist... :D Jo a v zapadnich Cechach svitilo o stosest.

"Mir s vami ;) A zkuste se prestat hadat a dohadovat a honem na slunicko, aspon tam, kde sviti. Zlepsuje to naladu a potrebujeme to v tehle hnusne dobe vsichni jako sul. A ne se tady porad dohadovat o nicem."

lalla1 (Ne, 10. 1. 2021 - 17:01)

Takže chvilka volna, abych mohla odpovědět na poslední anonymní dotaz (prosím můj dotaz, můžete uvést, zda jste žena nebo muž, aby příště věděla, jak vás oslovovat ?:). Ať už i Pilsnerka nebo kdokoli ostatní z těch, se kterými jsem na Doktorce v kontoktu na FB, mailu nebo osobně něco napíše, tak bych nikdy nenapsala kamkoli na web.

Návštěvník (Ne, 10. 1. 2021 - 18:01)

Je to ženská. Tady ji někdo trefně popsal jako paní Otázkovou. Nic než soukromí ji nezajímá. Pak útočí. Ale je cvok, tak to ji omlouvá. Tohle je poslední diskuse, co jí zbyla. A když se vztek otočí jiným směrem, je to její štěstí. A zbožňuje Aleše, kvůli jeho útokům. Zdravím, ten Anonym

Návštěvník (Ne, 10. 1. 2021 - 16:01)

Proč by se do toho měly plést?Aby byly v palbě dalšího napadání?Aleš se umí bránit sám.

Reklama

Přidat komentář