Reklama

Antidepresiva

mám s tím zkuše (Út, 5. 5. 2015 - 08:05)

Nechápu, jak může mít...to jste špatně pochopil.Já se jí nechci svěřovat.Jen jsem jí chtěla vysvětlit,proč nemůžu pomáhat jak by si představovala.Závislá je spíše ona na mě a mé rodině.Včera večer se to vyhrotilo,když v 8h. večer volala at přídu že jí je zle.No jasně,nic jí nebylo jen měla potřebu se mě zeptat jestli už jsem umyla okna po skončeném zateplení našeho domu.Pak bouchly saze.Já jedu přes celé město a ona se tak blbě ptá.Takže jsem práskla dveřma a řekla at už mi nevolá.Manžel pak řekl ,to jsi měla udělat už dříve.Dneska jdeme navštívit syna s rodinou,tak už se těším na malého vnoučka.Matku nechci pár dní vidět.Je to ošklivý,ale mám svojí rodinu a na debatu o vymyšlených nemocech fakt nemám nervy .Mladí prý mají překvápko.že by další vnouče na cestě?To bych měla radost.Tak uvidíme.

klarka (Po, 4. 5. 2015 - 17:05)

Zabere asi za 2 týdny, brala...tak to jsi mne potěšila,že to zabralo,tak já do toho teda asi pujdu,stejně musim,je to st im spankem co raz to horši a k tomu ty zada. Doktorka mne říká,že se mne ulevi trochu i od bolesti,no hlavně až spim aspon 4-5 hodin,to by mne teda pomohlo a možna mne pak nebudou tak šileně bolet ty klouby a zada

Steve (Po, 4. 5. 2015 - 17:05)

Jak se říká "nervy jsou svině" no, tak tohleto je podobný ale ještě o něco horší.

Steve (Po, 4. 5. 2015 - 17:05)

Tak: Nevím čemu se divíš a proč. Je to bohužel zcela normální. O čem je chřipka, rýma apod každý ví a zná a respektuje to. Psychické problémy jsou ještě mnohem horší a smůla ta, že zkušenosti rodina s tím nejspíš vůbec nemá, neví o čem to je, jak se to projevuje, jak léčí atd. Protože neví, tak potom jako obrana a hrdinství mají ty různé řeči typu "vzchop se" "jseš neschopný" "líný" "slaboch" apod. V reálu ale tyto řeči vůbec nepomůžou, spíše naopak ublížej ještě víc.

Muž (Po, 4. 5. 2015 - 16:05)

Nechápu, jak může mít dotyčná potřebu ve svých letech svěřovat se osmdesátileté lehce dementní matce? Kolik vám je? Šedesát? Nejste tak náhodou na ní pořád závislá?

Vera (Po, 4. 5. 2015 - 16:05)

V 80 ma stařeckou demenci a není třeba si to zabírat- je to degenerace mozku a logické vysvětlení nepomůže- babka to vždycky nějak opepří. Svatou trpělivost, špunty do uší a co nejméně se s ní bavit, poznala jsem to na mojí staré matce a byla bych skončila v blázinci z ní. Psychiatrická nemoc je jako ostatní nemoci ale je fakt že se musíte taky snažit a pracovat na sobě . Zdravím.

V (Po, 4. 5. 2015 - 14:05)

80 ti je tedy čiperka a že chodí na pohotovost,no v tom věku je to snad jasné.Možná to samotné nepochopení máte po ní,nezlobte se.Málokdo je v tom věku zdráv.

mám s tím zkuše (Po, 4. 5. 2015 - 13:05)

Hanko toho se právě obávám,že mě vlastní 80letá matka odsoudí.Nechápe že jsem prostě nemocná,když nechci něco udělat hned tak jsem lenoch .Prý podívej se na mě,je mi skoro 80,tobě 50 a já mám víc energie než ty.Přitom má energií jen na to,bavit se s ostatníma důchodkyněma o nemocech,měřit si tlak a otravovat na pohotovosti .Několikrát jí na pohotovosti řekli že simuluje.A mě říká že ty nemoce přeháním.Já jsem však fyzicky i psychicky vyčerpaná jak mi řekl psych.Naštěstí mě podporuje manžel,chodí se mnou k lékaři a má pochopení.Chování mé matky mě však hodně mrzí,proto se obávám jí říct pravdu.Pro ní je každý takto nemocný lenoch nebo úchyl.

Vera (Po, 4. 5. 2015 - 13:05)

Zabere asi za 2 týdny, brala jsem jen třetinku na noc a pomohlo to proti úzkostem. Brala jsem ho 2 roky a pak vysadila. Je to velmi setrný lék. Nechápu JAK je poznat, že někdo bere AD? Já rídím auto, šéfuji v práci, starám se o rodinu a myslím, že to teda není znát. V současnosti beru Anafranil malé množství a to kvůli chronickým bolestem zad. Po x letech běhání po ortopedech a cvičeních mi toto teda pomohlo hned!

klarka (Po, 4. 5. 2015 - 13:05)

Ahoj,pomohlo vam Tritico na nespavost a na uzkosti? Myslite ,že je vhodné ho brat,mam i chronické bolesti kloubu a zad a je mne to doporučovano,ale bojimse toho,A za jak dlouho to prosim zabere na nespavost? děkuji

Tak (Po, 4. 5. 2015 - 12:05)

odsouzení od samotné rodiny,to nechápu.Myslím samozřejmě vlastní rodinu,ne třeba rodinu od partnera,tam jsou vždycky vztahy jiné.Nejhorší,pokud je to na těch lidech znát a to bohužel většinou je-kdo bere antidepresíva.

Hana (Po, 4. 5. 2015 - 11:05)

Mě odsoudila i vlastní matka, udělala ze mě slabocha a to už jsem byla nějakou dobu vdaná. Vděčím AD za to, že je mi fakt dobře a odešly i chronické nemoci . Beru minimální dávku a zřejmě už u ní zůstanu napořád.

mám s tím zkuše (Po, 4. 5. 2015 - 10:05)

Kromě samotných potíží...souhlasím s vaším názorem.Psychiatrická diagnoza je chápána jako něco špatného,nenormálního.Když jsem byla po těžké operaci nohy,tak mě rodina litovala.Na to pak navazovaly psychické problémy.Operace se nepovadla,potíže v práci psychicky jsem to neustála.Ale rodina říká-seber se,dělej něco,nemysli na to atd.Takže ted musím návštěvu v ordinaci psychiatra a antidepresiva tajit a maskovat před vlastní rodinou.Ráda bych se jim svěřila,ale odsoudili by mě že to přeháním,jsem líná...Chcete si o tom pokecat,kdo máte stejnou zkušenost?

Tak (Ne, 3. 5. 2015 - 21:05)

Kromě samotných potíží...na tom něco je.Kámoška,co je užívá roky,tak z přítelovi strany jakoby ní opovrhovali.Měla hodně těžký život,nemůže za to,vyrůstala v dětském domově,po té partner despota,hrůza.Nechápu,kdo se s ní kvůli tomu nebaví,opovrhuje,lidé jsou bez soucitu.Mě samotné na ní vadí pouze náladovost,ale vím,že za to prostě nemůže.Steve asi ano vydržet,ale já si to neumím představit,mě to dobře nedělalo,nemohla jsem to brát každý den.

Steve (Ne, 3. 5. 2015 - 14:05)

To je ale blbost.

Dotyčný zřejmě má na mysli chvilkové "Nežádoucí účinky" ty jsou ovšem jen max.pár týdnů než si tělo zvykne na léčivo, poté by měly odeznít.

Ty nežádoucí účinky jsou stejné u všech antidepresiv. Příbalový léták bývá podobný u všech léčiv podobného typu. Najdete tam vše možné i nemožné reakce.

ale (Ne, 3. 5. 2015 - 10:05)

k sebevraždě jsou po nich...houby

Lise (Ne, 3. 5. 2015 - 10:05)

Kromě samotných potíží je tady ještě velký tlak okolí, který můžete vnímat negativně. Když budete mít jinou nemoc ostatní vás politují, u psychiatrických nemocí se s vámi kolikrát přestanou bavit i příbuzní, jakobyste byli prašiví- to musíte ustát a změnit taky věci kolem sebe -jistěže ne hned, ale po nějaké době to vřele doporučuji. Kopnout do prdele vsechny, kteŕí vás psychicky vysávají.

Lise (Ne, 3. 5. 2015 - 10:05)

Ale to není žádná změněná povaha, když vám vyŕíznou žlučník, taky nebudete hopkat jak zajíc. Léčba je pomalá a delší, zabírá až po nějakém čase a jestli kamarádka dva roky necítí úlevu, tak vyměnit léky měla už dávno.

Sklony (Ne, 3. 5. 2015 - 10:05)

k sebevraždě jsou po nich větší,ani dříve než je někdo bral ty sklony k tomu neměl,bohužel.

Povaha (Ne, 3. 5. 2015 - 10:05)

je nám daná,to určitě a s tím nic neuděláme.Antidepresíva nás ale ničí ještě víc,my sami to na sobě nepoznáme,jiní ano.Obávám se,že při nich obtížnější zvládat jak vy píšete běžné věci.Člověk je více unavenější-mám kamarádku,která je užívá roky a stačí,aby šla do města a pak musí doma odpočívat.

Reklama

Přidat komentář