Reklama

Antidepresiva

Steve (Ne, 23. 11. 2014 - 16:11)

ivet: Ano bohužel je. Kdo si to nezažil tak proto ani nemůže tušit o čem tohleto je. Nejhorší jsou právě tyto tzv. Somatické bolesti či různé neurozy - to hrozně omezuje cokoliv dělat a hlavně se cítit OK.

ivet (Ne, 23. 11. 2014 - 16:11)

Je to aĺe hrozne psichyka je hrozne svinstvo budu bojovat a doufat

Steve (So, 22. 11. 2014 - 13:11)

Moc se toho dělat nedá, jen to přežít a čekat na dočasná zlepšení stavu. Bolesti máme každej trochu různé a objevují se různé neurozy (žaludku, střev, svalů)

ivet (So, 22. 11. 2014 - 10:11)

Ahojki potřebovala bych radu beru zoloft a rano odpoledne pulku rivotrilu na noc cely je to pět měsicu pořad mam stavy uzkosti bez nalady bolest zad a bolest na hrudi jsem totalně vyčerpana co dělat

Vy (So, 2. 8. 2014 - 19:08)

Snížit účinnost...máte atestaci z psychiatrie?

romana (So, 2. 8. 2014 - 10:08)

Mám dotaz, zda někdo z vás trpí dráždivým tračníkem v souvislosti se stresem. Jedná se také o psychickou poruchu. Předepsali mi grandaxin, tak uvidím. Ale ranní stavy před cestováním jsou děsný. Díky za reakce.

Pampeliška (Čt, 12. 6. 2014 - 16:06)

Dobry den,mam dotaz - uzivam...Snížit účinnost antikoncepce nemohou. Ale každopádně když začneš brát nějaké léky, měla bys hlásit co už bereš, kvůli ostatním interakcím...
Spíš jde o to, že HAK způsobuje spousty psychických potíží...spíše než nasadit AD a Grandaxin, bych napřed vysadila HAK, třeba by pak psycholéky ani nebyly nutné...

Michaela (Čt, 12. 6. 2014 - 15:06)

Dobry den,mam dotaz - uzivam uz nekolik let antikoncepci Tri-Regol 21+7 a ted jsem zacala uzivat leky Grandaxin a Asentra 100, mohou tyto leky snizit ucinnost antikoncepce? Dekuji

Howkh (Út, 13. 5. 2014 - 18:05)

Dobrý den, chtěla bych se... chtěla bych se zeptat, už pár let užívám Cipralex 1x ráno,NO TAK TO UŽ JSI ZKUŠENÁ "FEŤAČKA"TAK NIC MOC SE DÍT NEBUDE A PO 11 hodinách? MOŽNÁ DOSTANEŠ PRŮJEM,JAKO ZAČÁTEČNÍK NA AD!!! :-)) ale dnes se mi povedlo, že jsem si vzala po 11 hodinách omylem druhý, který jsem měla vzít až ráno. Je to problém?

Davidová (Út, 13. 5. 2014 - 17:05)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, už pár let užívám Cipralex 1x ráno, ale dnes se mi povedlo, že jsem si vzala po 11 hodinách omylem druhý, který jsem měla vzít až ráno. Je to problém? Mám si vzít lék ráno normálně?
Děkuji

Pampeliška (Po, 10. 3. 2014 - 22:03)

Nikol, a to se skutečně u nás prodává pod názvem Prozac? V USA byl Prozac populární před 15 lety, u nás se to prodává pod názvy Fluoxetin (tak se jmenuje i ta účinná látka), známější je asi nátev Deprex).
Účinky jsou podobné jako u většiby SSRI. Tady na doktorce se třeba v diskuzích dočteš hodně o citalopramu (Citalec, Citalon...), escitalopramu (Cipralex, Elicea, Esoprex...), seropramu, a jiných SSRI. Podobné žádoucí i nežádoucí účinky. Trochu z toho vybočuje o něco silnější Paroxetin.
Moc bych si nedělala iluze, že když njesedl poměrně nový Cipralex, tak sedne starší Fluoxetin. Prostě v téhle skupině léků nevidím až takový rozdíl.

V čem přesně ti nesedl Cipralex?

Placebo (Po, 10. 3. 2014 - 21:03)

Myslím že jsou AD stejně jen placebo - více se dočtete na mém přízpěvku v diskuzi o Panické poruše 13. díl ze 25.1.2014.

Pampeliška (Ne, 9. 3. 2014 - 13:03)

Tak by som ťa poprosila o...Dobře, pokud bys chtěla přibrat, je celkem zaručené s Mirtazapinem.
Ale dělá to i většina antipsychotik, která se dávají i na depresi, např. Deniban, nebo na spaní, např. Quentiapin. Doktor jistě bude vědět, co ti napsat, abys dostala pořádnou žravku. :-)

Placebo (Ne, 9. 3. 2014 - 10:03)

Čau, co znám lidi co brali AD ze skupiny SSRI tak se jim stav věttšinou zhoršil, až po po cca 5ti týdnech, kdy některé vedlejší nebyli tak silné, začali mít pocit že se jim stav zlepšuje, ovšem za víry že jejich epizodní problémy jsou jsou chronickým problémem. Pak se ale jejich stav zase horšil a pokud se vyhýbali BZD (různé Xanaxy, Lexauriny, Rivotrily...) tak jim propadli. Čím víc BZD tím lépe se AD "snáší" a tím více AD člověk snese. I na těchto diskuzích se píše že po snížení dávky AD se lidé cítili líp, kdyby si vzali víc BZD zvládali by i tu vyšší dávku a já mám zkušenosti že po vysazení AD se BZD používá minimálně nebo vůbec - nevěřím tomu že se dají BZD užívat jen ze začátku "léčby" AD a pak jich není potřeba. Mnoho lidí kteří nechtěli jít za cvokařem a své problémy překlenuli po různu splašenými BZD během krátké doby, ale nebrali AD! A zvládli by je asi i bez jakýchkoliv prášků.
O účinnosti AD je dost studii o jejich účinku, vedlejších příznacích, zavíslosti...a ty se liší - záleží na tom jestli navštívíte stránky farm. společnosti a nebo jiné stránky kde píše ten samý "odborník" a nebo si počtete nezávislé výslédky. Určitě najdete najdete jednoho ekonom. odborníka co vás bude lákat do "pyramidy" a druhého který tuto firmu nazve jako podvodnou. Ješte k mýtu o nástupu účinků AD, u SSRI se podle mě a lidí co znám dostavuje během několika hodin, což potvrzují i výzkumy radioizotopovou metodou, ale asi proto že jsou tyto účinky věsměs negativní tak se šíří názory že účinek se dostaví po delší době kdy si tělo vlastně snad jen zvyká na některé účinky.

Nikola (Út, 25. 2. 2014 - 15:02)

Ahojky, nikdy jsem AD nebrala, stejně jako většina z nás jsem si říkala, že mě to nemůže potkat. Mudr. mi předepsala Cipralex, ale nesdl mi. Teď mi napsala Prozac-má s tímto lékem někdo z Vás zkušenost? Moc Vám děkuji za odpoveď. N.

Nicky (Ne, 23. 2. 2014 - 23:02)

Ne, nemělo by se přibrat po...Tak by som ťa poprosila o názvy tých pár AD so zaručeným účinkom na zvýšenie hmotnosti, potrebovala by som totiž pár kg (aj 10) k dobru. Diki.

Pampeliška (Ne, 23. 2. 2014 - 15:02)

Priberá sa od všetkých...Ne, nemělo by se přibrat po žádných SSRI, přesto to někomu dělá. Nikdo ti tohle dopředu neřekne, jak to bude konkrétně u tebe, protože ty reakce jsou fakt různé. Ale obecně se po žádných AD ze skupiny SSRI netloustne. Vlastně je jen málo AD, po kterých se vyloženě přibírá.

Nicky (Ne, 23. 2. 2014 - 14:02)

Priberá sa od všetkých SSRI rovnako (konkrétne ma zaujíma sertralin)?

Petr H (Čt, 20. 2. 2014 - 19:02)

asi jí ta doktorka...Tohle je tedy asi ten případ, o kterém píšete. Nevím, jak se ten praparát jmenoval, ale mohu to zjistit. Tedy šlo o to, že jí doktorka tvrdila o depresi a to "něco" jí předepsala jako lék, který má užívat individuálně. Problémem bylo tedy dávkování. Řekla jí, že to má užívat při potížích, kdy bude mít ty deprese. Takže ona to brala dost nepravidelně, jeden den třeba dva, druhý tři, poté nic atd. A to byl asi ten největší problém. Dnes jsme se dověděli, že se to má brát pravidelně(to je prý důležité) a poté vysadit úplně, jinak vznikne závislost, která tedy vznikla. Bohužel ona je teď v případě, že se z toho bude dostávat těžko a na té doktorce si v podstatě nevezme nic.

feťák (Čt, 20. 2. 2014 - 13:02)

asi jí ta doktorka...Beru prášky na všechno,na spaní,na vstávání,na stolici,na erekci,na zažívání,na močení,na tlak,na srdce,na deprese,na zavratě,na bolesti hlavy,kloubů,páteře,žaludku,šlach a svalů...,na kopřivku,na játra,slinivku,štítnou žlázu,na cévy a žíly...to jsou jen hlavní-nezbytná léčiva,ostatní užívám nepravidelně,vím že je to potřeba pro mé zdraví a také pro FARMAKOMAFII ! :-(

Reklama

Přidat komentář