Reklama

Antidepresiva

sára (So, 7. 7. 2012 - 21:07)

Ahoj,chci se zeptat,jestli se lze zbavit závislosti na antidepresivách mimo psychiatrické poradny,poradte.díky

Nono (St, 9. 5. 2012 - 14:05)

AD,která nemají vliv na nitrooční tlak? Mám předepsáno Tritticum a postupně Argofan. Mám zvýšený nitrooční tlak kolem 20, glaukom

Pampeliška (St, 18. 4. 2012 - 22:04)

Beru Venlafaxin. Jakmile jsem zvýšila dávku na 300 mg denně, objevilo se několikadenní krvácení, a špiním od té doby pořád. Máte s tím některá zkušenost? Přestalo vám to samo?
Měly jste při Venlafaxinu normální periodu?

luciano (St, 18. 4. 2012 - 11:04)

Dobrý den, chtěla bych se...Záleží, o aké antidepresívum sa jedná. Spravidla je to okolo dvoch týždňov.

Marcela (Út, 17. 4. 2012 - 20:04)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jak dlouho se antidepresiva zela odbourají z organismu ??

Aneto (Po, 16. 4. 2012 - 14:04)

Dobrý den, před 3 týdny...Tohle jsou dotazy pro doktora, je to jeho práce. Od toho tu je! Sem asi žádný psychiatr odpovědi psát nebude. A není na místě radit se s pacienty, každý může mít jiné projevy nemoci, jiné zkušenosti s léky. Navšívit svého doktora, nebo mu zavolat mi připadá nejefektivnější. Lidi to tak běžně dělají. Není to otravování.

Aneta (Po, 16. 4. 2012 - 12:04)

Dobrý den, před 3 týdny jsem měla první záchvat panické úzkosti. Po návštěvě psychiatra mi bylo diagnostikováno panická úzkostná porucha. Lékař mi nasadil Escitalopram (Lenuxin). Následně se u mě tak silný záchvat již neprojevil, ale od té doby mě začali přepadat úzkostné stavy trvající 2 až 5 hodin. Nyní uplynula doba 3 týdnů a já stále úzkostné stavy až depresivní nálady mám, dříve před záchvatem jsem tyto stavy nikdy neměla. Nyní si nevím rady, zda je má diagnoza správná a zda mi nasazen správný typ léků. Nedokážu ani zvládat každodenní činnosti..Děkuji za Vaše rady.

sarka37 (Ne, 15. 4. 2012 - 16:04)

Antidepresíva sa spravidla...Tak s tim nejsem schopna se smirit. Taky se citim trochu podvedena,jalikoz mi bylo receno, ze Sertralin neni antidepresivum, ale puze "prostredek" na doplneni serotoninu. Ale i to,ze na sebe možna trochu specham,ma neco do sebe. Dekuji za nazor.

luciano (Ne, 15. 4. 2012 - 11:04)

Antidepresíva sa spravidla užívajú celý život.

Pampeliška (Ne, 15. 4. 2012 - 09:04)

Dobrý den,pred nekolika...AD nejsou návykové, ale při vysazení někdy vzniká syndrom z vysazení.
Jaký má na vaše snižování názor lékař? Není to brzy? Třeba na sebe moc spěcháte, a není ještě čas vysadit.

sarka37 (So, 14. 4. 2012 - 22:04)

Dobrý den,pred nekolika mesici mi byl v tezsi zivotni situaci nasazen Sertralin Actavis 50mg, s tim, ze toto AD neni navykove.Musim rict,ze mi opravdu vyznamne pomohl, beru 1 a pul tablety vecer, nicmene jiz nekolikrat jsem se pokusila davku zacit postupne snizovat, po pulce, ale nikdy jsem se dal nedostala. Brala jsem vzdy jen jeden, cca týden a misto dalsiho snizovani jsem musela najet znovu na jeden a pul tablety, jelikoz se u me zacala objevovat uzkost, plactivost, mrzutost..... Mate nekdo prosim s timto lekem zkusenost? Opravdu neni navykovy? Zacinam mit trochu divny pocit, ze vysazeni nebude tak jednoduche, jak mi bylo na zacatku receno:-(

Eliška (Čt, 15. 3. 2012 - 20:03)

Dobrý večer, zajímalo by mě, jaký mají vliv antidepresiva (proti strachu, úzkosti, atp.) na soustředění, paměť a jestli při užívání antidepresiv musím mít nějaké pohybové omezení(fit centra, aerobic, atp.), zvláště pokud trpím nedomykavostí srdeční chlopně?
Děkuji za odpověď

Lucrezia (Pá, 27. 1. 2012 - 12:01)

Cipralex nemusi zabrat, po 6...Cipralex by po 6 týdnech už opravdu měl být cítit. Jestli ne, nečekala bych a měnila AD. Je to ztráta času čekat měsíce. Vždyť v depresi hrozí suicida, tam není čas zkoušet a čekat nadměrně dlouho. 6 týdnů bych brala jako max.

Týna (Čt, 26. 1. 2012 - 22:01)

Andrew,
některé druhy...Posun k lepšímu,asibych chtěla spíše zázrak v úterý jdu na kontrolu,takto proberu.Mě už moří ta neschopenka,ale podle dr.by to nebylo ještě dobré nastoupit.Mě to totiž skolilov práci.

Kema (Čt, 26. 1. 2012 - 19:01)

Andrew,
některé druhy antidepresiv může předepsat i obvodák, záleží, jak jsi na tom psychicky, lehčí deprese může zaléčit i obvodák, pokud je tvůj stav vážnější, je lepší psychiatr, ale i to by měl posoudit obvodák, takže bych možná začala u něj.

Týno,
po 6ti týdnech by se už alespon nějaký posun k lepšímu měl objevit, prober to s doktorem, jestli není třeba AD změnit, nebo jestli ještě počkat. Jinak že by po Cipralexu takhle lezla váha nahorů je blbost, já ho brala a nic jsem nepřibrala, spíš naopak, je to individuální.

Andrew (Čt, 26. 1. 2012 - 17:01)

Prosím vás, nemám s antidepresivy žádnou zkušenost. Jsem workoholik, a věnoval jsem se jenom práci. Sice v posledních dvou letech jsem se pokusil o vyrovnání života, ale nic se nezměnilo. Chci už konečně něco co odstraní negativní náladu. Můžete mi popsat jak nejsnadněji sehnat antidepresiva, jestli to stačí na obvoďáku? Ale hlavně aby to fungovalo.
Děkuji

Týna (St, 25. 1. 2012 - 20:01)

Vydrž, CIPRALEX je...Jenže já už jsem 2měsíce na neschopence a připadám si čím dálvíce na nic.Ta váha začne stoupat sama od sebepojakédobě?

. (St, 25. 1. 2012 - 19:01)

Cipralex nemusi zabrat, po 6 tydnech je cas na zmenu.

LubošC (St, 25. 1. 2012 - 12:01)

Ahojky,máte někdo...Vydrž, CIPRALEX je vynikající, ale chce to trpělivost-což je v krizové situaci dost problém-zázraky na počkání se v tomto případě nekonají-obrň se trpělivostí, snaž se něčím, co ti dělá radost, zabavit, snaž se být přirozeně veselá...jedině tak přečkáš dobu než ti CIPRALEX zabere. Pozor, má jednu nevýhodu-váha ti po delším užívání poletí nahoru, i kdybys pila jen vodu a jedla suchý chleba...Držím ti palce!

Věra (St, 25. 1. 2012 - 11:01)

Ahojky,máte někdo...někdy je 6týdnů málo

Reklama

Přidat komentář