Reklama

Agresivita dnešních důchodců

slepý komanči, (Út, 15. 8. 2017 - 15:08)

Nevím, jestli jste tak...jestli tě irituje lhaní tohoto člověka - naivy, který z pochopitelných důvodů byl naiva, tak to máš veselý život.
Ona je u nás nezaměstnanost? Kde? Pořád vidím všude inzeráty, že shání tu prodavačku, tu několik desítek zdravotních sester, dělníky na linku, řidiče do PPL, řidiče do i - Tesca, ....

ostravak (Út, 15. 8. 2017 - 14:08)

Ráno se prodavačka nervově zhrotila, když viděla jak dlouhá je fronta,
Tak mi to nedalo no vemte to tak že to byly jedny stavebniny z mnoha. Když si přadstavim kolik těch stavebnin takže front bylo ta si řikam kolik asi byto těch kteří si v tak "strašne" době mohlo dovolit stavět. hm

ostravak (Út, 15. 8. 2017 - 14:08)

A výdělek v té době? Dva tisíce, jak jsi komunista, dva tisíce třista.

2OOO kčs řekněme 165 hodin, kolik pak to je na hodinu. To byl plat pomocného personalu který se staral o uklid.

ostravak (Út, 15. 8. 2017 - 13:08)

KOLIK BYL ZA KOMOUŠŮ PLAT V...Ještě jen pro připomenuti. Od vydani stavebniho povoleni stanovili dobu tři let do kolaudace kdo ji dodržel dostal od okresu 4 nebo 5 tisic. Ty jsme nedostali na ruku ale upsaly se v bance z dluhu.

další pohled (Út, 15. 8. 2017 - 13:08)

KOLIK BYL ZA KOMOUŠŮ PLAT V...Stavěli jsme v období, kdy v bývalém Sovětském Svazu byla výstavba Olympijské vesnice ( 78 léta)
Na stavební materiál jsme čekali ve frontě i dva dny,to znamená i v noci. Ráno se prodavačka nervově zhrotila, když viděla jak dlouhá je fronta, kolik metrů obkladaček má k dispozici. Nikdo neměl možnost si vybrat barvu, rozměry, bralo se co bylo, to bylo u všeho na všechno.
Ano, byly nenávratné půjčky, ale vzpomeňte si kolik jste museli zaplatit jen za ložnici, taky na ní byl pořadník. 20 tisíc a to jsme ještě dokupovali matrace. Dnes koupíte za 12 tisíc v nabídce. Elektronika nehorantni ceny k výdělku. Automatická pračka stala 15 tisíc, tehdy to byla novinka, dnes koupíte nejlevnější kolem pět tisíc. Kuchyňská linka, žáden výběr. Jitona zrovna měla sériovou výrobu v oranžové barvě, tak jste brali oranžovou. A výdělek v té době? Dva tisíce, jak jsi komunista, dva tisíce třista.
Žádná rodičovská, mateřská šest měsíců a hurá do práce.
Dnes je nezaměstnanost venku. Tehdy byla uvnitř. S tím rozdílem, že jste nebyl evidován na úřadě práce, ale vaše mzda se rovnala podpoře v nezaměstnanosti.

BLBEČKU!!! (Út, 15. 8. 2017 - 11:08)

byty zdarma byly jen pro...KOLIK BYL ZA KOMOUŠŮ PLAT V 80LETECH?jÁ MAKAL VE FABRICE ZA 3 TIS.A MĚL JSEM POZDĚJI I 4TIS.ALE TO CHTĚLO MAKAT,A NE KECAT.KOLIK STÁLO JÍDLO,VODA A BYDLENÍ?PÁR STOVEK!!!KDO CHTĚL STAVĚT,DOSTAL OD STÁTU BEZŮROČNOU PŮJČKU,BYLA I NENÁVRATNÁ PŮJČKA.POKUD JSI SE UPSAL U PODNIKU NA 10LET,DOSTAL JSI DALŠÍ PRACHY.
ALE HLAVNĚ JSI VĚDĚL,ŽE TĚ NIKDO Z PRÁCE NEVYHODÍ,ŽE TI DAJÍ VÝPLATU.
MALÝ DOMEK JSEM STAVĚL,A KDYŽ JSEM TO SEČETL,BYL JSEM V POHODĚ.ANO,MATERIÁL BYL PROBLÉM,ALE DALO SE TO.
PLATIL JSEM PŮJČKU 800 MĚS.NA TEN BARÁK.KOLIK TO BYLO PROCENT Z PLATU TY FAKULTO?A DENES?NEVÍŠ JESTLI TI PŮJČKU DAJÍ,JESTLI BUDEŠ MÍT ZÍTRA PRÁCI,JESTLI TĚ NEVYHODÍ ATD.
A KOLIK TA HYPOTÉKA SE PLATÍ MĚSÍČNĚ,A KOLIK TO JE PROCENT Z PLATU?KOLEGA CHTĚL V BANCE HYPOTÉKU...PANÍ MU ŘEKLA:VY MÁTE JEN 25TIS ČISTÉHO?TAK SE PROBER.

Kurva když jsem (Út, 15. 8. 2017 - 11:08)

překlepy.Mamute tys rudej a spářenej, tedy spíše zapařenej, já jen poslouchal různé staré machry, co byli na západě se učit. V mém oboru jich bylo tisíce, v Rusku by se naučili jedině zabíjet a chlastat

pro toš i blba (Út, 15. 8. 2017 - 11:08)

Zřejmě jste nějaký...mamute ty si vůl, nic než vůl,jestli se někdo pářil s wermachtem tak to byl Stalin. To by se museli pářit s SS tovaryši kteří putovali do Francie, Belgie na zkušenou za Rakouska a první republiky. Každý kdo chtěl ve svém oboru něco znamenat šel pracovat na západ nebo USA, do Ruska těžko, jedině neučit se chlastat. Naši zajatci v Rusku ty blby učily řemeslné práci a rusáci se jako bratři moc nechovali! Přečti si něco o té době. Vole. U nás pracocalo tisíce Taliánů, od turka s kávou až po italy s tunely, strojírenství a vše co mohli češi okoukali a zde uplatnili, prot jsem byli za Rakouska nejvyspělejší průmoslová část státu, z ruska akorát vzešlo veliký oborvský hovno.

. (Út, 15. 8. 2017 - 10:08)

xxxxxxxxx

mamut (Út, 15. 8. 2017 - 01:08)

jestli se ostraváku...Zřejmě jste nějaký potomek příslušníka wehrmachtu nebo SS, se kterým se spářila nějaká blondýna, aby zplodila novou rasu, když tu tak vehementně hájíte tu západní kulturu. Pak byste možná patřil na ten Západ. Tak proč se tam neodstěhujete Vy ? Z toho Vašeho Západu k nám nikdy nic dobrého nepřišlo. Měl byste si zopakovat dějepis pro základní školu a sundat klapky z očí.

mamut (Út, 15. 8. 2017 - 00:08)

vím, tak Zeman už nemá...Nevím, jestli jste tak natvrdlý, nebo nechcete slyšet pravdu. Tak si poslechněte nebo přečtěte pár projevů Havla. Už nikdy do žádného vojenského paktu, komunisti Vás budou strašit nezaměstnaností atd. Jestli toto nejsou lži (a nakonec to i sám Havel přiznal), tak už nevím co by Vás přesvědčilo o jeho prolhaných kydech. Snad elektrošoky někde v léčebně psychicky chorých.

ostravak (Po, 14. 8. 2017 - 18:08)

Elita naroda-V.Havel.Osobnost jeho vize a žvaněni otom co bude když přece ta pravda a laska zvitězila. Věděl co chceme slyšet,musel vědět co se stane. Pro nas byl hdina,pro zapad užitečný vůl.Stal se loutkou zapadu a my jeho poddanymi.No a co udělat a jak udělat aby bylo lip.Sepišeme zvaci dopis jako narod ho sepišeme a budeme se modlit aby se stalo.A začneme omluvou. Cely text- (ZDE.)

traktorista Bed (Po, 14. 8. 2017 - 18:08)

Je to možne neřikam že... jestli se ostraváku cítíš jako bratr těch za Lvovem, tak se seber a přidej k nim. Totiž ti naši bratři nejsou ani náhodou. To už jsme víc příbuzní s Italy, franky a Francouzi. Srusáky jsme přišli do styku až po návštěve obrozenců. kteří si to vč´šechno vymysleli z nouze, ale i oni po návštěvy tehdy carského ruska vystřízlivěli, kdžy viděli tu ožrlou a nekulturní bandu. Až pak nás začali k východu tahat komunisti, ale to je omyl. Komunisti at jdou do prdele i se Semelovou a spol. my patříme sem a k západu, veškerá kultura přišla ze západu.

pokud (Po, 14. 8. 2017 - 18:08)

Je to možne neřikam že...vím, tak Zeman už nemá snahu žádnou. Jen dokola mlít naučené fráze. Sprostý důchodce bez sebereflexe. Takového prezidenta nechci.
Za bratry ještě tak považuji Slováky, jinak nikoho.
V čem nás Havel obelhal? Není můj favorit, nevěřil jsem vlastním očím, když byl zvolený prezidentem, ale nevím, v čem že nás to obelhal.

ostravak (Po, 14. 8. 2017 - 17:08)

Je to možne neřikam že ne.Ale oto přece nejde.Jde oto,že ten opilec H nas obelhal a dostal někam kam nepatřime a to je přičina toho že je jak je. No a ten Zeman ma snahu to změnit.Přece jsme slované, takže co takže je to jasné kam patřime a kdo jsou naši bratři.

pokud (Po, 14. 8. 2017 - 17:08)

Ne za Klause,před Klausem...je mi známo, Havel se na veřejnosti nikdy neožral. Zeman ano.

ostravak (Po, 14. 8. 2017 - 17:08)

Ne za Klause,před Klausem byl opilec.Takže dobře bylo před opilcem.

ty (Po, 14. 8. 2017 - 17:08)

No maji dobře, jak kdo. Kdo...ses měl za Klause dobře :)? Já taky, ale vlastně se mám pořád dobře. Měl jsem teplý místečko, důchod mám 18640.-Kč, barák, byt po mámě pronajímám za devítku. Tak co bych remcal. A takto spokojených je nás hodně.
Stejně jste se na Ostravě měli fajně, když jste i k moři mohli. Já byl rád, když mě s mojí pustili v 85 na Brač.
Ale Rujana byla a je krásnáááá...

ostravak (Po, 14. 8. 2017 - 17:08)

No maji dobře, jak kdo. Kdo bydli ve svém, má se dobře. Když jsem začal stavět tak většina spolupracovnicků-z města si tukala na čele a basnili otom jak se maji dobře jak bydli za hubičku, jak jezdi k moři po dovolených atd. No a počitali mi kolik mě to bude stat peněz a dřiny a že jako pokud to přežiji tak ne na dlouho. Přežil jsem mám přes 70. No a dneska,ti posměvačci pasou po slevach, volají si kde je rohlik levnější a mají radost když ušetří par grošiku. To jsou ti co remcali když měli v praci zabrat no dneska remcaji když mají hluboko do kapsy.Ono ten důchod se z něčeho vypočte,takže kdo daval málo ma malo.A malo maji ti co nehledali poctivou praci,hledali tepla mistečka takovej nenaročnej dobrej kšeft.Něco jako ručičky nebojte se vy a makat.Takže mám se dobře a děkuji za tu dobu před opilcem.

Hurá!!! (Po, 14. 8. 2017 - 16:08)

Ano, podobně jsem to zažil...Máme vítěze ceny Líné ruce a Remcavá hubá.

Mamut, blahopřeju :)).

A Ostravák dostává cenu za hlod diskuse:
"Jak se shaněl matroš? Napsal jsem seznam zanesl do stavebnin a v dohodnuty den všechno přivezli."

I když v protěžované Ostravě bylo možné vše, jen nevím, proč dnes tlamují, když se tam mají tak dobře.

Reklama

Přidat komentář