Reklama

Nahý při vyšetření ???

studentka (Po, 26. 3. 2012 - 18:03)

Vazena slecno medicko, zcela...Vážený Petře, jelikož nemám tolik času a navíc se mi po Vás velice špatně čte - typografie, několik témat dohromady, koho na co se vlastně ptáte, Vaše ublíženost, atd. je tam víc věcí, nad kterými kroutím hlavou, např. oslovení mé osoby(?), tak se to pokusím vzít rychle.
K soukromému gynekologovi, kam chodím na pravidelné prohlídky, studenti nechodí. Asi je pochopitelné, že bych u této prohlídky nechtěla svého kamaráda či známého z ročníku. Jestli je u toho začínající lékař nebo tři sestry je mi jedno, nic nového nevidějí.

Co se týká novely zákona, nechápu, koho tím oslovujete. Já reagovala na to, že informované souhlasy dospělí podepisovali i před 1.4.2012. Koho o co hodláte žalovat je Vaše věc, o tom jsem se s Vámi nebavila.
Bohužel dále píšete velice zmateně, takže se musím omluvit, ale na to reagovat nebudu, není na co.
Určitě si přečtěte Chartu práv pacienta. Tam najdete vše potřebné.
Zdravím, Martina

Radek (Po, 26. 3. 2012 - 18:03)

Vazena slecno medicko, zcela...Petre, a v Bohnicich te nahyho nevysetrovali?

Petr (Po, 26. 3. 2012 - 18:03)

TO Radek : No prave a je to tu vetsina lidi vidi v lekarich nadlidi nebo supermany ........ano ta skola je casove nejnarocnejsi....povolani lekare je velmi dulezite a jeho prinos pro spolecnost nesmirny ( rozhodne vetsi nez Nas pravniku ) Presto nevim ja bych reagoval na ,,striptyz" pred sesti lidma pokud bych tam nikoho neznal tak bych spis souhlasil.....no jinak si mel nejaky poraneni mozku co ? No hlavni je ze to snad dopadlo dobre.......spis jak ja rikam teda pisu celou dobu asi si ty mediky neznal predtim ze jo ? Ono otazka je jak bys reagoval na tri spoluzacky z gymlu treba.......Jinak pri poctu 380000 hospitalizaci a dalsich 2000000 pacinetu co jdou na vystreni do FN se medici nemusi bat ze ikdyz je par jedincu odmitne, ze jim neco uniklo ( mohou si domluvit individulani staze ).........to je trosku hysterie snad uz konecne nekomu docvakne budou lekari placeni alepson jako soudci idelane jako clenove bankovni rady CNB tzn. nastupni plat alepson 40000kc a po atestaci tak 130000kc pak se zacnou chovat slusne...... jinak jsou lidi co to prekousnou se svikat pred cizima lidma jsou lidi co to neprekousnou ( s tim se musime smirit a ne protestovat ).

Petr: (Po, 26. 3. 2012 - 17:03)

Vazena slecno medicko, zcela verim , ze Vam nebo Vasim ctenym kolegynim to jedno je z pozice tech kteri za dane situace maji navrch jedno .......Mne jako pacientovi bohuzel ne ( treba jsem divny nevim ) ...Jak je mozny ze vetsina mladych slecen zada o soukromi u gyn. prohllidek ? Vy jste tam mediky ( kluky ) mela ? Pokud jsou splneny elementarni podminky k vystreni tak jsem ochotny spolupracovat........hlavne pokud by u vysetreni nebyla pritomna slecna nebo nekdo koho znam i jinak nez jako nemocnicni personal.......Jinak prosim .....zakon o zdravotnich sluzbach ucinny od 1.4.2012 je novelou zakona predchoziho upravuje spousty vztahu jako napriklad pokud nemocnice bezduvodne zakaze vstup mych pribuznych ke me behem hospitalizace tak naleduje sankce a z ni plynouci pokuta.....pokud odmitnu pritomnost tretich osob u sveho vystreni opet nasleduju pokuta 100000kc, kterou bych vymahal po zrizovateli tj. po FN. Novelizuje se i vyhlaska o preventivnich prohlidkach a ted bych moh podat podnet ke spravnimu organu ze moje obvodacka mi nevystrila varlata nebo penis a ze me nezvazila :D...... Jinak Vam se nidky nestalo, ze by nejaky pacient pozadal o soukromi ? Ono je fakt vetsina nemocnic je zatupovana renomovanymi advokatnimi kancelaremi ( jednu zastupuje i advokatni kancelar kde pracuju) resime spory s dodavatelem, jinou nemocnici apod. ( to jenom na okraj) apripadny posr s pacientem bychom na 98% vyhrali ( pacient je slabsi clanek vztahu doktor-pacient, stejne jako zamestnavatel- zamestnanec )........zaverem snad jen ze nahy prohlidce se jen tak nevyhnu je na dermatoogii, ortopedii, neurologii. apod.....Pokud vy jako nemocnicni personal budete jednat slusne prevazna vetsina pacientu s Vama bude spolupracovat......Mam tim na mysli vyslechnuti pacienta, omezeny pocet osob u vystreni ( rekneme doktor sestra a tri medici ) sdeli nam co nam je a zachova mlcenlivost pak je to ok a vetsina lidi Vam tam bude poslusnu ,,exhibiovat"

Preji pekny den a hodne zdaru u zkoousek :)

Radek (Po, 26. 3. 2012 - 17:03)

To Marie a Radek : Ok jasny...Petre, nejvic tam bylo mediku 6, 4 holky, 2 kluci. Nerikam, ze to na mne nemelo vubec zadny dopad, ale prave proto, ze slo o takovou choulostivou situaci na to muj mozek reagoval tak, ze jakoby ignoroval to, ze na mne kouka skupina lidi a koncentroval se jen na pokyny doktora a na to, jestli test dopadne dobre. Jen nekolikrat na par vterin jsem si vsiml tech "divaku" a videl jsem jen profesionalni zajem; jak rika "studentka" nade mnou, zrejme je zajimalo jen to, jestli moje telo ukazuje symptomy nejake poruchy, nebo ne.

studentka (Po, 26. 3. 2012 - 13:03)

To Marie a Radek : Ok jasny...Petr - A taky je rozdil nahota 20lety kocky nebo 50 zensky s celulitidou ci 22letyho kluka se sportovni postavou nebo 50 lety pana s pivnim pupkem.....

Věř mi, že jako ženě - medičce, je mi to jedno a vím, že kolegyním také. Viděla jsem slavné sportovce a je to jedno. Viděla jsem rádobymodelku s obrovitýmy prsy a bylo to spíš k politování - ty jizvy a strie.
Takže tělo 22 letého kluka, je naprosto normální a nikoho nezajímá. Jen nemoc toho těla.

Od 1.4.2012 se mění zákon pro děti, ne pro dospělé. Alespoň ve FN.

Jeste Petr (Po, 26. 3. 2012 - 00:03)

Marie : nereaguju vubec hystericky vim, ze mlada medicka si me za tri ani nebude pamatovat bude si mozna pamatovat muj problem ( moji nemoc)........jo beru to, ja rad pomuzu pokud mam k tomu podminky.....argument, ze maji milostny zivot , ze videli nahy telo apod. vyborne to videl kazdy.....Jo a nahy mrtvoly no jasny jenze mrtvola nic neciti je ji to jedno ....rikam to je jako u operace telo ,,bez citu"........to ze ta vetsina z nich chodi na LF kvuli prestizi to je vec jina ( stejne jako na prava ), holt byt lekar/ lekarka to mam dneska zvuk kazdej si jich vazi a vidi v nich nadlidi .........jinak netrpim komplexem , ze me nedude lekar......chodim taky na dobrou VS a jsem spokojeny.....Proc se nedohodnout pane budete mit u vystreni dve medicky a doktora nevadi vam to ? Jasny v pohode....Ale proc tam musi chodit dalsi lidi mediku tam bude sedm ........A jako to je nekdo divnej ze se stydi ? Promin Radku, ale budes spis vyjimka......ale chapu amj to medici tezky nekdy mno .....

Petr (Po, 26. 3. 2012 - 00:03)

To Marie a Radek : Ok jasny jednoho dva mediky zkousnu 12 u vysetreni uz ne ...ja nekecam mel sem dvanact cislem 12 lidi u meho luzka super co ? Jako a neni taky divny ze vetsina mladych holek vyhani mediky ven u gyn. prohlidek ? Mam dva super kamarady na LF a co mi rikali tak v 95% mlada slecna pozada o soukromi......Jak tady nekdo pise ze mu vadi setra u vysetreni to mne treba ne...a nechpau ze nekomu jo a pred doktorem, doktorkou uz se nestydim vubec ( to vazne ne ) Vim ze od 1.4 muzu mediky poslat do haje a musi s tim souhlasit.....A taky je rozdil nahota 20lety kocky nebo 50 zensky s celulitidou ci 22letyho kluka se sportovni postavou nebo 50 lety pana s pivnim pupkem.....Otazka na Radka kolik si mel mediku u vystreni ? Pomer kluci / holky ? Jako jedinej pripad kdy bych poslal mediky ven je kdyby mezi nima byla naka holka / slecna co znam ? Ano to bych se stydel.....Jinak bych to zkousnul

Radek (Ne, 25. 3. 2012 - 20:03)

Marie, mozna by nasim stydlinum pomohlo, kdyby si uvedomili, ze medici se uci i na nahych mrtvolach, takze zivy nahy pacient je asi neohromi. Navic v tom veku uz asi maji milostne vztahy, takze nahe telo uz videli. A nakonec jde o nadprumerne inteligentni lidi, ktere zajima veda, takze v te souvislosti vidi i naheho pacienta a ne sexualne.

Marie (Ne, 25. 3. 2012 - 20:03)

Super prispevek! Lidi by si...Radku, tohle je dobrý přístup. Ona se medikům ta nahota hodně rychle okouká, ale nemoci, kor vzácné ne. Ty je zajímají víc, než nahý člověk.
Ale chápu, že každý máme právo na stud.

Radek (Ne, 25. 3. 2012 - 15:03)

Petře, reagujete trochu...Super prispevek! Lidi by si meli uvedomit, ze studenti se musi ucit nejen teoreticky, ale i v praxi a ze je to pro dobro nas vsech kdyz s nimi pacienti spolupracuji a nejsou stydlivi burani. Ja jsem si prosel nekolika neurologickymi testy a ty vyzadovaly abych byl uplne nahy a to dost dlouho. Slo o pomerne vzacnou kondici a tak jsem povazoval za somozrejme, ze dam souhlas k tomu, aby se testu zucastnili medici. Byli meho veku, ale povazoval jsem to za muj maly prispevek k tomu, abysme meli dobre doktory.

ještě Marie:) (So, 24. 3. 2012 - 23:03)

Za 42 let života, jsem nikdy nebyla při vyšetření nahá. I na gynekologii, když jsem šla na prevenci a hlásila problém s bolestí prsu, lékař mi nejdříve vyšetřil prsy, poté jsem si oblékla prádlo a dlouhé triko a terpve svlékla spodní část oděvů. Nevidím důvod se někde, mimo TBI, svlékat celý.

Marie (So, 24. 3. 2012 - 23:03)

Hmm co dodat, snad jen, že...Petře, reagujete trochu hystericky. Informovaný souhlas i člověk s bolestí může podepsat a zaškrtnout, že si nepřeje studenty a nahlížení do svého chorobopisu. Vím o čem mluvím. Navíc lékaři - ve FN Hradec Králové - mi dali podepsat inf. souhlas po úrazu, až když jsem byla 100% při vědomí. Nejdřív mi zachránili život, než papírovali.
Když jsem podepsala, že mi medici nevadí, byli při vyšetření nanejvýš 3, na gynekologii jeden (sama na pokoji 500,-Kč denně).
Kdyby mi vadily otevřené dveře, určitě bych na to upozornila. Jde o to komunikovat a ne jen skučet. Lékař vám je rovný a s FN mám nejlepší zkušenosti. Na rozdíl od krajských nemcnic.

Jardo (So, 24. 3. 2012 - 20:03)

Plne s tebou súhlasím medici, medici sú len koliesko v stroji ktorí nefunguje majú to ťažké a nie je to chyba medika ale toho kto ich vedie.uživatel Jaroslav pavuk | Doktorka.cz
uzivatele.doktorka.cz/jaroslavpavuk/

Petr (Pá, 23. 3. 2012 - 19:03)

To Jarda : Neni podminkou i je , pri nastaupu do nemocnice podpesisujes souhlas , ze medici smeji nahlizet do tve zdravotni karty coz ( nikomu nejspis nevadi) a ono to uzce souvisi i s tim, ze se ucastni tvyho vysetreni ........jako pri beznym vysetreni kdy je pritomna doktor setra a medik ( tak s tim nemam problem ) a ani vic mediku mi nevadi klidne sto pokud se nejedna o celkovou nahotu proste nejsem studijni pomucka mediku.....pokud si chtej natrenovat prohlidku pacienta muzou tu udelat na svych spoluzacich, predpokladam, ze i medici chodi na preventivni prohlidky.....jinak svoje prava znam az moc dobre ( pracuju v advokacii ) ...jinak pribehy tady mi prijdou trochu mimo realitu, treba na urologii sem byl a tam sem si jenom na tri minuty stahnul kalhoty a tricko dal nahoru......byt pri amneze nahy ? To bych je klidne poslal,, do prd...e".......proste lekari, setry a i ti medici maj nad nama z jinych oboru navrch a to hlavne informacne a casto zneuzivaj to , ze kdyz jde cloveku o zdravi tak souhlasi se vsim tot vse ...

Jardo (Pá, 23. 3. 2012 - 16:03)

Nemusíš nič šetriť súhlas s medikmi nie je podmienkou hospitalizácie v fakultnej nemocnici naštuduj si svoje práva a nedaj si srať na hlavu.

Jardo (Pá, 23. 3. 2012 - 16:03)

Nemusíš nič šetriť súhlas s medikmi nie je podmienkou hospitalizácie v fakultnej nemocnici naštuduj si svoje práva a nedaj si srať na hlavu.

Petr (Čt, 22. 3. 2012 - 20:03)

Hmm co dodat, snad jen, že když Vám při velké vizitě stojí u lůžka 12lidí je to silný kafe....On je taky problém jak se vyhnout fakultní nemocnici , že ? Pokud je to Vaše spádová tak nastává velký problém....a neřešitelný v momentě akutní nemoci. Ano na dermatologii, ortopedii, oční, apod se dá chodit do kvalitních poliklinik, kde žádní medici nebudou max sestra, ale ta mi vůbec nevadí......Jak říkám, vadí mi jen pět mladých mediček co se jen dívají, otevřený dveře do ordinace, soukromé hovory doktorů mezi sebou apod......Dost doktorů zneužívá svou sílu v momentě , kdy je člověku špatně je bezbranný tak bude těžko oponovat nebo vyhazovat mediky nebo jiné nezúčastněné osoby....Chtěl bych je vidět jak by jim bylo , kdyby jsi sjednávali úvěr v bance a já bych jim tam poslal pět studentů obchodní akademie ať se naučí jednat s klientem ? A hyenismus taky je, když Vám ani nesdělí Váš zdravotní stav nebo Vám nedovolí nahlížet do Vaší zdravotní karty....to snad ani nemá cenu komentovat spíš nebýt líný a podat žalobu......Nebo informovaný souhlas taky zajímavá ,,věc" člověk nemá čas to číst v té bolesti........jak říkám, snad se budu nemocnicím vyhýbat, ale nějaká pořádná žaloba by je nejspíš probrala......Jinak si myslíte, že pokud nějaký pacient odmítne mediky u vyšetření , že se jim zhroutí výuka ? Nesmysl denně projde ordinací cca 30 a více lidí a pak taky mají stáž na každém oddělení cca 2 až 3 týdny opravdu doba , za kterou se toho hrozně moc naučí.Mohou si sjednat individuální prázdninové stáže na chirurgii , ortopedii , interně atd. mám několik kamarádu co takhle postupují a domluvit s těma doktory dá .... No dokud to mě neponíží tak překousnu leccos.......a tohle všechno jen podporuje úplatky nechcete mediky 10000kč,hospitalizace v lepší nemocnici 15000kč sám na pokoji 30000kč je to smutné tento systém asi budou lidi místo dovolených a nových Istyle doplňků šetřit na případnou hospitalizaci ........

George (Čt, 29. 12. 2011 - 15:12)

Jsem kus chlapa a je pro mě normální se svlíknout nemám se zač stydět at se na mě podívají stejně jsou všichni chlapi stejní ze sprch se to jeví

Mirka (Út, 6. 12. 2011 - 18:12)

Tohle se v USA nestane! Protoze te nejdriv uvede sestra do ordinace, ukaze ti plentu, kde si odlozis a da ti andelicka (jako pred operaci) a rekne ti aby ses pak posadil a pockal na lekare. A odejde. Pak prijde uz doktor sam ... tot vse! Je to super!Zdravim z Floridy!
Mirka

Reklama

Přidat komentář