Reklama

Gamblerství

máma (So, 18. 11. 2006 - 18:11)

Mám syna po léčení, předtím prohrál všechno, co měl a ještě hodně vzal....Je to dlouhé a těžké vyprávění. Jediné, co vím, je to cesta do pekla, pro celou rodinu.....Pokud mohu radit a věřte, že o tom vím své, odejděte od Vašeho přítele, ať ho milujete, jak chcete...Bez léčení nedokáže přestat. Najděte si knížku Jak překonat problémy s harazdní hrou od MUDr.prim.Nešpora Karla a věřte každému slovu nebo se jedťe podívat na sezení gamblerů v PL Bohnice,myslím každou středu na oddělení 31 - alespoň se proberete. Je mi líto, že Vám nemohu poradit lépe. Pokud jste posud přišla jen o 100000,-Kč, to je jedno, Vaše psychika a zdraví je cennější a Vy ho každým dnem ztrácíte....

Návštěvník (So, 18. 11. 2006 - 00:11)

jo, ten byt je napsaný na mě, ale jsem sejně taková, že až bych od něj odcházela, nechám mu ho, nejsem taková mrcha.zoufalá

Návštěvník (So, 18. 11. 2006 - 00:11)

doufam,ze na tech sto litru mas smlouvu,protoze ten se tezko zmeni a az ten byt streli,nebo mu ho zabavi,tak zrejme neuvidis ani korunu.drzim pesti

zoufalá (Pá, 17. 11. 2006 - 17:11)

Ahoj, tak to tu pročítám a koukám kolik lidí má podobné problémy jako já a můj přítel, teda on. On je gambler, už strašně dlouho, kdysi dávno, než jsme se potkali měl dost pěněz a začal jen tak z nudy hrát, prohrál motorku, auto, otec se s ním nechce stýkat, dluží kamarádům a dokonce mu hrozila i exekuce na byt, pak jsme se seznámily, řekl mi že kdysi hrál,ale že už nehraje, když mi to řekl ani jsem si neuvědomila co to znamená do budoucna.Jsme spolu přes dva roky, musela jsem si půjčit kvůli němu 100.000,- na byt, to mi teď splácí, pokud teda domů donese nějaké peníze. Má taková období, někdy je v pohodě, má doma třeba i dost peněz a hrát nejde a pak přijde další období a jde hrát v podstatě i když má třeba pár korun. Mě to hrozně trápí a už unavuje, i přesto, že ho miluju, neumím si představit naši budoucnost, léčit se nechce - prý má svou hrdost, ale když se musel ponížit a půjčovat si peníze ode mě i přesto, že já brala pár korun hned po škole, tam mu hrdost nevadila. Nevím co mám dělat a jak ho donutit aby s tím něco dělal on sám. Ultimáta nezabírají, bavit se o tom nechce a to ještě máme za sebou i nevydařené pokusy o sebevraždu, kterými mi ubližuje snad ještě víc, než když hraje. Když s ním nejsem nemyslím na nic jiného, jestli hraje, jestli jo tak jestli se zas o něco pokusí.... Jsem zoufalá

Návštěvník (Čt, 16. 11. 2006 - 14:11)

Ahoj.Moc obdivuju tviji družku,protože já už bych z toho byla v Bohnicích.Měl bys ji zasypat zlatem!!!!Můj manžel je proti tobě břídil a doufám,že se toho ani nikdy nedopracuje.V tom ti musí pomoci hlavně tvá sebeúcta a vůle žít normální život.Těžko ti někdo poradí,jen tě můžeme podpořit!!Asi bych v tvé situaci vyhledala pomoc psychiatra.Ono se za to hodně chlapů stydí,ale za ženský ti řeknu jedno:je to hloupost(se stydět),naopak si tě bude tvá družka vážit a nebylo by od věci ji tam vzít s sebou,aby jste na to byli dva.pa Myška

anonym 24.let . (Po, 13. 11. 2006 - 10:11)

ahoj ted jsem tu 3.hodkyctu si pribehy a jsem v soku co se deje s pokrocilima gamblerama.ohromny dluhy ztrata rodiny...atd.ted k mymu problemu ja jsem taky gambler aktualne mam ted dluhy kolem140000.po tom co sem cetl sem rozhodnutej s tim okamzite skoncovat.mam pritelkyni 3.roky a ty predstavy ji stratit...vcera jsme si byli sednout a o vsem si promluvit a nastesti mi dala ultimatum ze musim k psychologovi,a okamzite prestat.a kvuli ni to snad i s pomoci psychologa dokazu a hlavne po precteni techto pribehu.mam dluhy tkovehle. kontokorent10000. 2uverove karty dohromady30000.ted pujcky od banky50000-splacim 2500mesicne konec uveru v kvetnu 2007.uver banky70000kc mesicne 1400kc konec az2010-snad to doplatim driv.a uver od splatkove firmy 40000kc-konec uz za 2.mesice se splacenim tady splacim 1700-tenhle me uz netrapi protoze uz jen2.mesice.vidite jak jse dopad.mam k vam prosim prosbu,jo a vydelavam kolem14000kc cisteho.a bydlim u rodicu.kde ted prispevek na bydleni platit nemusim.nebylo by lepsi to nejak shrnout do jednoho uveru.protoze mi moc penez na zivot nezbyva.pritelkyne mi rekla ze mi ted chvili bude pomahat nez my ubyde uver1700,a v kvetnu2500.a pak uz to bude lepsi snad.mocvam dekuju za pripadne rady.a pripadne i zivotni zkusenosti.moc moc moc dik bohuzel jen anonym.

Návštěvník (So, 11. 11. 2006 - 15:11)

Ahoj, njo...kamarádi...to je taky jeden z jeho největších problémů. Já mu dávala nůž na krk už několikrát - vždycky pár dní sekal latinu, ale jakmile jsem s ním nebyla, tak razil s kamarádama na ,,tah´´ a bylo zle. Pak většinou přijde období nošení kytek, dárků a jiné způsoby udobřování a odprošování. Když u mě tohle nezabere, tak přijdou na řadu dojemný scény plný slz, kdy si sype popel na hlavu, jak moc jsem hodná a jak on si mě nedokáže vážit a chová se takhle a že je třeba se sebou NĚCO dělat. Jde to pořád dokola. S tím držením kasy to je docela složité - podniká, tudíž nemám přehled o všech jeho příjmech. Dřív si dával většinu peněz ke svojí mámě a když je na něco potřeboval, tak jí řekl o konkrétní částku, jenže to celé ztroskotalo na tom, že jí postupem času začal obelhávat např., že si potřebuje koupit oblečení apod., ale za pár minut už seděl v herně...Zrovna včera jsme začali řešit léčení a výběr léčebny, tak dává dohromady životopis. Problém podle mě bude v tom, že bude oddalovat návštěvu doktora nebo psychiatra. Sám si na netu našel, že dobrá léčebna jsou Nechanice nebo Mladá Boleslav, nemáte s nimi někdo zkušenosti ? Díky, M.

Návštěvník (So, 11. 11. 2006 - 11:11)

Ahoj.Přeju ti jen velmi pevnou nervovou soustavu!!!Taky jsem chtěla,aby můj manžel šel na to léčení,ale on je "RAK" a ten od rodiny jen tak neodejde,on by tam snad zešílel!!A tak zvolil úplnou abstinenci a doufám,že to dodrží,jinak by už šel.Je to velmi těžké i proto,že do něho kluci v práci rejí že nepije a on si dal dřív rád,ale já nepovolím.Buďto alkohol a hra nebo já a on si to moc dobře uvědomuje!!!Jestli ti můžu radit,zajdi k psychiatrovi a domluv se s ním.Oni mají hodně zkušeností,ale co ti radím já je dát mu nůž na krk!!! Musíš ho hlídat a pokud možno se s ním dohodnout,že budeš držet kasu a dávat mu jen malé částky.U nás to nejprve byla stovka a časem víc.Jsou to galeje,ale jestli tě má rád,tak to musí vydržet!!!Ty jsi nic neudělala,to on si musí srovnat v hlavě,co chce!!!Já jsem taky pořád hledala v sobě chyby,ale už jsem se poučila.Chyba je v nich a ne v nás.Jsem strašně ráda,že net je,protože si takto můžeme vyměnit zkušenosti a vzájemně se podporovat!!My jsme tu ty oběti a ne oni!! Ale jestli chce jít na to léčení jen proto,aby si tě udržel a ne kvůli sobě,že chce změnit svůj styl života,tak se obávám,že to nebude mít moc veliký efekt.Musí napsat svůj životopis na A4 a dojít k psychiatrovi a domluvit se.To oni moc neradi dělají,odhalovat své nitro se chlapům vůbec nelíbí a můj manžel s tím měl hrozné problémy.Neporadím ti,jak ho tam dostat,ale chce to co nejdřív po nějakém incidentu,to jsou ochotní udělat vše!! Tak držím palce!!!!Myška

Návštěvník (Po, 6. 11. 2006 - 22:11)

Ahoj. Můj přítel si už konečně přiznal, že je gambler a rozhodl se jít v co možno nejbližší době léčit. Provází ho samozřejmě již výše zmíněné problémy ( lži, dluhy, pochybní kamarádi a poslední dobou se do toho všeho začal přidávat ještě navíc i alkohol.) Slíbil sice, že si něco najde sám, ale se zkušenostmi s ním vím, že pokud ho sama nepostavím před hotovou věc, tak nikam nepůjde. Potřebovala bych tedy vědět, CO všechno se musí před nástupem vyřídit ( doporučení od lékaře apod.) a dále bych také byla vděčná za jakoukoli radu od člověka, který má nějaké zkušenosti s konkrétní léčebnou a mohl by mi tedy poradit, jak v této situaci postupovat. Díky moc

Návštěvník (Pá, 3. 11. 2006 - 13:11)

Ono se řekne sbohem,ale hůř se to udělá! Ted už skoro půl roku nehraje,ale občas se napil,tak jsem mu dala nůž na krk.Zatím to dodržuje.Je jasné že léčení moc nic neřeší,ale počítla jsem s tím,že právě tam najde jiný náhled na život.Ale on by to tam prý bez nás nevydržel a tak jsem mu dala poslední šanci a klepu se,aby se mi to vyplatilo!! Na druhou stranu,kdyby chtel něco vyvádět,tak k tomu má 1000příležitostí.půjčky a tak.Co by bylo platný,že mám všechny karty a peníze já.A tak mi nezbyvá než doufat...a já se snažím mu věřit!!!

Návštěvník (St, 25. 10. 2006 - 21:10)

ahoj mysko,vim ze vsechny lecebny a psychiatri radi odriznout gemlera od veskerych penez,ale myslis si,ze to jde naporad?nekde jsem cetl,ze takova abstinence je jako kdyz zfouknes plamen u plynovyho sporaku,ohen sice nehori ale plyn unika porad a cim dele unika,tim vetsi vybuch pak nastane.a to pak muze byt poradnej pruser.tohle je i muj pripad.tohle chce ten plyn proste zastavit,ale jak?premyslel jsem o nabozenstvi nebo nejaky bojove umeni,nebo joga atd.proste neco co ovlivni mysleni a sebekazen.ono v lecebne,kde to pivko necepuji a atomaty nemaji,tak tam se lehce abstinuje,ale co pak?to chce zmenit mysleni a zivotni styl.me psychiatr taky nepomohl,sice me tri mesice drzel v abstinenci,ale co prislo potom,proste vybuch.proste,dej mu sanci,jak ji nevyuzije tak mu rekni sbohem

Smajlinek (St, 25. 10. 2006 - 18:10)

do nechanic? tam něco je? já vůbec nemám přehled kde vůbec všude léčebny jsou a moc daleko ho posílat nechci...

myška (St, 25. 10. 2006 - 17:10)

Ahoj.Dík za názor. Jsem docela zoufalá.Za rok našeho manželství prohrál asi 50 klacků.Na naše poměry je to hodně.Přesně jak ty říkáš,jednou za měsíc si hodil a to po pořádné dávce alkoholu. Jinak ho to ani nenapadne,ale řeší tím problémy s lupenkou.Trvalo to dlouhou dobu,než jsem na to přišla!!Lži a lži a moje důvěra v něj byla nekonečná.Před půl rokem to prasklo a od té doby držím karty a peníze pevně v rukou,ale jsou to děsné nervy a on to už několikrát porušil a opil se.Neměl peníze,tak škody byly minimální,ale důvěra v to,že si pomůže jen svou vůlí sám, je už pryč a půjde do Nechanic na léčení. Nechce se mu,ale má nůž na krku.Tak zatím

Smajlinek (Út, 24. 10. 2006 - 16:10)

myslíš že tě kniha vyléčí?

Návštěvník (Út, 24. 10. 2006 - 15:10)

ahoj prosimte nevis jak si tu knihu ojednam jsem taky gamblerv a chci se lecit kdyztak se ozvi diky martin 606544941

Smajlinek (So, 21. 10. 2006 - 18:10)

děkuju za odpovědi, ale spíš se bojím, že mu ta léčba nepomůže, vůbec si to nedovedu představit, s tímhle nemám zkušenosti ... je to fakt podpásovka :(

Návštěvník (So, 21. 10. 2006 - 16:10)

Ahojky, muzu poradit to, co mi poradil pan primar Nespor z psychiatricke lecebny v Bohnicich. Na strankach www.plbohnice.cz/nespor si otevri knihu Uz jsem prohral dost a precti kapitolu PRO PRIBUZNE. Je to, alespon z meho pohledu, velice prospesne....mamina

Misa (So, 21. 10. 2006 - 16:10)

Je to hrozne,ale urcite se z toho dostane a bude to vse v poradku.Taky se mi stal podobny pribeh.

Smajlinek (So, 21. 10. 2006 - 11:10)

ahojky lidičky, můj přítel je gamblér, prohrál celou výplatu a ted nemáme ani na nájem. Tolik peněz ještě neprohrál. Dlouhou dobu se držel, tak sem si myslela,že na automaty už zapomněl, ale před pár dni prohrál výplatu. takhle to dál nejde, nevím co mám dělat. můžete mi někdo poradit kam se mám obrátit, kde je nějaká léčebna nebo tak něco? jsem zoufalá a vůbec nevím jak se ted k němu mám chovat a vůbec řeším otázku, jestli s ním zůstat a zkazit si život...

mamina (Pá, 20. 10. 2006 - 19:10)

Ahojky, tak ja se pridam....muj manzel je gambler ....zacalo to pred peti lety ....pred rokem jsme kvuli nemu prisli o byt( podotykam, ze mame tri dcery), ja od nej odesla, vzala jsem deti, obleceni a sla jsem....nemusim zduraznovat, ze jsem stale za nej platila dluhy, vydelal dost, ale vse prohral, takze trpela cela rodina....po mem odchodu od nej jsem mela chvili klid ... pak prisel o praci, tak jsem ho zamestnala u sebe v restauraci .... no nic, bydlel na ubytovne a nejaky cas sekal latinu ... teda kdyz pominu, ze obcas si odnesl trzbu - kam asi ? ... no a posledni mesic uz neni na ubytovne, zjistila jsem, ze prespava v praci, a ted posledni tyden odnesl skoro vsechny trzby, vcetne vyplat zamestnancu....takze jsem ho vcera vyhodila, protoze to opravdu nema smysl ... pred chvili jsme si vymenili par SMS zprav, kde ho posilam do lecebny v Bohnicich .... jina cesta neni ... TAKZE ME SHRNUTI .... nemela jsem za nej nic platit, protoze to bylo k nicemu a mela jsem mu dat ultimatum davno - LECBA nebo NIC.... podotykam, ze UVEROVE KARTY jsou taky uzasna vec pro gamblery!!! .... ma na krku jiz nekolik zalob, dluhy ve statisicich .... A moje resume - i kdyz se vyleci, ja uz s nim nechci nic mit, protoze me veskere sily vycerpal a uz mu nemuzu verit .... Snad Ti to pomuze v Tvem rozhodovani .... (37let)

Reklama

Přidat komentář