Reklama

Změna příjmení

Kutan Vysralík (Čt, 18. 11. 2021 - 03:11)

Mohu si znovu změnit jméno i příjmení, i když jsem to v minulosti už jednou udělal?

XxX (St, 3. 8. 2011 - 00:08)

to doufám, jak se mi lidi smějou to je strašný !

Helena (Út, 2. 8. 2011 - 23:08)

Takové příjmení ti změní bez potíží za stovku.:-)

XxX (Út, 2. 8. 2011 - 22:08)

mám stašné příjmení Pičková :/

Helena (Út, 2. 8. 2011 - 22:08)

Změna příjmení se dnes dělá běžně! Pokud je nějaký důvod, stojí to stovku a není-li, zaplatíte 1000kč. Neznám případ, kdy by to odmítli. To se dělávalo dříve. Dnes s tím problémy nedělají.Stačí zajít na příslušný úřad-matriku a vyplnit žádost. Někdy to odsouhlasí během tří dní, jindy do měsíce.

Markéta H (Út, 2. 8. 2011 - 21:08)

CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT ZDA-LI...Změnit příjmení lze i tím, že se provdáte :)
Proč se Vám nelíbí Vaše jméno?

xYz (Út, 2. 8. 2011 - 21:08)

zeptej se na urade, huso.

XxX (Út, 2. 8. 2011 - 21:08)

CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT ZDA-LI MI ZMĚNÍ PŘÍJMENÍ ZA JAKÉ BUDU CHTÍT ?

Problém je (Po, 30. 5. 2011 - 16:05)

Taky si chci změnit...že na změnu příjmení není právní rok... správní orgány mají tendenci žádosti zamítat... je jich hodně. Po zamítnutí odvolání se lze obrátit na soud. Samozřejmě taky s nejistým výsledkem. Ale poměr je tam obrácený. Zatímco správní orgány asi 70% žádostí zamítají, tak soudy 70% žádostí povolují. Faktem je, že na soud se obrátí jenom asi 10% odmítnutých žadatelů. Je to proto, že lidi žádají změnu příjmení z malicherných příčin a poplatek je relativně mírný. U soudu už sranda končí. Je potřeba si najít právníka a soud přesvědčit. A vyleze tu minimálně na 15 000. Takže to už spousta žadatelů radši zacouvá do garáže.

- (Po, 30. 5. 2011 - 16:05)

zeptej se na urade, huso

Kristýna (Po, 30. 5. 2011 - 16:05)

Prosím o radu...pokud si nechám změnit příjmení, rozhodnutí po těch 30-ti dnech mi přijde poštou na adresu trvalého bydliště? A na mé staré nebo nové jméno? Děkuji moc...

Martin K (Po, 18. 4. 2011 - 18:04)

Taky si chci změnit příjmení.
Podívejte. Nějaká blabá úřednice nemá právo vám diktovat co máte dělat a co ne.Vy ji máte donést tři věci OP, rodný list a žádost.Úřednice má držet hubu a vaši žádosti vyřídít a poslat jí dál na správní orgán.

Sice tady dělám chytrého, ale taky moc nevím jak bych se v tomto případě bránil.Vím jenom, že když úřad zamítne změnu příjmení, tak máte právo se do 14ti dnů odvolat, ale nevím kde se to odvolaní posílá a co tam tak asi mám napsat.´´Nesouhlasím s vaším rozhodnutím´´?
Pravdou je, že jestliže bude úřednice dělat problémy, tak nemáte možnost si to vyřidit někde jinde a asi vám nezbyde nic jiného než se s ní dohadovat.

Martin K (Po, 18. 4. 2011 - 17:04)

22 let. taky nevím, mě...Tak já bych si tě vzal.

Lucie.dc (Čt, 17. 3. 2011 - 06:03)

22 let. taky nevím, mě akorát řekne, že se mám jako vdávat. Jako ať mi toho chlapa na ženění pak najde, jak je taká chytrá... Dneska se nikdo moc ženit nechce a ona řekne takovou kravinu, tak budu muset chodit s takovým debilním příjmením co nenávidím i fotrem ještě nějakých 10 let nebo napořád, třeba se ani nikdy nevdám a zůstane mi na krku.

Martin (So, 12. 3. 2011 - 17:03)

Lucie.dc: Kolik ti/Vám je roků?

Martin (So, 12. 3. 2011 - 17:03)

V Šumperku mi uznali důvod, proč si chci změnit příjmení. Jako důvod jsem napsal, že nechci nosit příjmení po otci. Nechápu, proč u vás neuznají.

Lucie.dc (Pá, 11. 3. 2011 - 06:03)

a ještě jako nevím, že v cizinách si mění jména jak ponožky a tady můžeš dělat co chceš a to zkurvené jménu ti zůstane, hovada fakt

Lucie.dc (Pá, 11. 3. 2011 - 06:03)

jsou to debilové, taky mi řekla, ať se vdám, tak jsem řekla, že nemám přítele, atkže nic a ona tak kráva, že jsem ještě mladáa také kydy. Nevím pročč. Vdavky jako nejsou dneska vůbec moderní, takže by si tuhle hovadinu měli dávno vybít z hlavy pitomci.

šárka (Čt, 10. 3. 2011 - 12:03)

Hmm tak nevím jak to tady někteří mají ze změnou příjmení,ale já mám s přítelem dvě děti,jmenují se po něm a já mám stále své příjmení za svobodna,2x jsem dávala žádost na změnu příjmení a bylo mi to zamítnuto,prý se máme vzít....jenže my se brát nechceme,vyhovuje nám to tak jak to je,nechápu,proč mi to příjmení zamítají....

Lucie.dc (Čt, 10. 3. 2011 - 06:03)

Dobrý den, ráda bych si změnila příjmení. Můj otec je alkoholik, dluží kde se dá, má plno exekucí, nenávidím ho a nechci s ním mít nic společného. Když jsem byla na úřadě, řekla mi ta pitomá ženská, že to musím dokázat, ale jak?? To se jako nedá. To ho mám nahánět po celé Karviné, abych ho vyfotila v hospodách? to asi těžko, protože ráno vypadně a večer příjde namletý. Furt jsou ve schránkách dopisy, kde všude nedluží atd... nevím jak to dokázat, prosím poraďte mi!!! :(

Reklama

Přidat komentář