Reklama

Změna příjmení

Dan (Čt, 8. 4. 2010 - 23:04)

Ja bych si taky rad zmenil ale nevim jak na to a uz se to neda vydrzet.je mi trapno se predstvovat,uznejte sami,jmenuju se Daniel Sračka

Martin (Čt, 8. 4. 2010 - 22:04)

Myslím, že si změním příjmení. Je mi již 23let. Ale stejně je to moje volba. Co se stane, když ji změním, musím obíhat uřady?

tery (So, 3. 4. 2010 - 12:04)

Mohu změnit příjmení,...MARTIN: ano, můžeš - já jsem to měla také tak - se svým biologickým otcem mám jen ty nejhorší vztahy - tak jsem si řekla proč bych po něm měla mít přijmení ... klidně se ptej jestli je ti něco nejasné :)

Martin (Čt, 1. 4. 2010 - 22:04)

Mohu změnit příjmení, když důvodem je, že je lepší vztah k nevlastnímu otci, než vlastnímu. Nejsem hrdý na příjmení podle otce. Dá se to určitým způsobem změnit?

katka (St, 20. 3. 2013 - 21:03)

Dobrý den..chtěla bych zpátky své jméno.Zhruba ve 3 letech mě nechal otec přejmenovat na jeho jméno.Samozřejmě sem to nijak neřešila, ale teď mi to vadí.. je mi 17 a ráda bych se jmenovala po mamince protože s otcem nebydlím.ale mám strach, že jak se nechám přejmenovat zpátky na mé původní jméno se kterým sem se narodila tak na mě otec přestane posílat přídavky..mám se toho obávat nebo na to nemá právo?pošlete mi prosím názory a odpovědi na muj email : [email protected] děkuji Katka.

m (Čt, 31. 1. 2013 - 14:01)

jsme půl rodiny s háčkem a půl rodiny bez háčku neb kdysi před30lety na matrice zapoměla úřednice háček napsat a tudíž manžel já a2děti jsme bez háčku
no píšem se tak ale vyslovujem s háčkem
šla jsem na matriku a požádala připsání háčku který kdysi úřednice zapoměla aae bylo mi zděleno na každého 1000kč tady 4000kč za pitomý háček ak to jsem se naštvala a šla pryč!nač platit 4000kč za vinnu ěkoho z minulosti?
nadále se podepisujem bez háčku a čteme a říkáme s pomyslným háčkem
achjo!
zzměna jen malého písmenka takový drahý špás!!!

Vám to přijde (Čt, 31. 1. 2013 - 12:01)

Jde to celkem snadno. Já se...vtipné?Jebáček je v Brně a okolí obvyklé jméno...

Pamětník (Út, 22. 12. 2009 - 09:12)

Tuto anekdotu jsem slyšel vyprávět už za války, ten pán se jmenoval Adolf Prdel a nechtěl mít křestní jméno po Hitlerovi.

nilstrem (Po, 21. 12. 2009 - 21:12)

Jo..."Chtěl bych změnit jméno".Ale,pane k tomu musíte mít vážný důvod-třeba je jméno hanlivé,nebo tak podobně."Já se jmenuji-Karel Prdel".No,slušný.Tak to samozřejmě máte nárok na bezplatnou změnu,to je jasně dané zákonem.A jak se chcete jmenovat?"No přece Venca!"

Lucie (St, 29. 7. 2009 - 16:07)

Mě by moc zajímalo, jestli je možné si dát změnit příjmení v případě kariéry (např.: showbyznis, spisovatelská činnost). Když třeba někdo používá tzv. umělecké jméno, a chtěl by si z něho vytvořit jméno civilní...?

Katka (Út, 28. 7. 2009 - 18:07)

Dobrý den,
chtela bych se zeptat jako je to se zmenou jmena. Nasi se rozvedli a mamka se znovu vdala a ja se chci menovat po ni, ale jeste mi neni 18 let.

Jirka P. (Po, 8. 6. 2009 - 16:06)

Já bych se nechtěl přejmenovat, leda tak z Jirky na Aloise. Moje jméno má šlechtický původ. Pom -e- je.

J. (Pá, 27. 2. 2009 - 15:02)

Já se nechci vdávat, ale chci, aby se jméno dítěte, moje a partnera nelišilo. Takže se přejmenuju podle partnera a je to.

pavel (Pá, 27. 2. 2009 - 15:02)

Jeden známý z malé vesnice na Moravě se jmenoval Josef Kozel. Když zemřeli jeho rodiče, tak se rozhodl ke změně jména. To mu bez problémů povolili a on si změnil jméno na Josef Horský.
Dnes mu v té vesnici neřeknou jinak než horský kozel a on je znovu nešťastný :-))

ml (Pá, 27. 2. 2009 - 14:02)

Mám příjmení po svém otci.Taky bych raději bral Italské po matce:-((
Nejde to.

Jmenuji se (Pá, 27. 2. 2009 - 14:02)

Jaroslav Prdel, a chtěl bych se jmenovat Karel Prdel, půjde to?

Eva (Čt, 26. 2. 2009 - 23:02)

Monika:moc nechapu Vas dotaz-jako, ze by se manzel Vasi dcery-Ital-nechal v CR prejmenovat?

Tonda: Jmeno si vyberete sam, pokud na urade uznaji Vase prijmeni za smesne-jako soucast je udani duvodu-pak platite poplatek 100,-, jinak jmeno si muze nechat zmenit kazdy, pokud to jiz v nekdy v minulosti neudelal, a to za poplatek 1000,-

:-)) (Pá, 16. 3. 2012 - 22:03)

není u nás právní nárok....Ty kecko:-) Nikdo nic nezamítá !

Na změnu příjme (Pá, 16. 3. 2012 - 08:03)

Dobrý den. A myslíte,že...není u nás právní nárok. Musí k tomu být závažný důvod.
Státní správa to dost často zamítá. Pokud vám to nechtějí povolit, je potřeba se obrátit na soud. Ten změnu většinou povoluje. Tím ale, že na to není právní nárok, musíte uhradit soudní výlohy, tím to vyjde poněkud dráž.

Ria (Pá, 16. 3. 2012 - 07:03)

Davide,já myslím,že na to...Míšo,já jsem názoru, že má na to právo každý. Ale Tobě mohu říci, že Ty jako rozvedená, si můžeš naprosto bezplatně, vzít zpět své dívčí příjmení.

Reklama

Přidat komentář