Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Omyl (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Miluna tam nechce bydlet, tam v tom problém by nebyl. Ten kancl by neužívala na bydlení. Ale na zadělání na problém s finančním úřadem pro majitele nemovitosti to je. Byl by cvok, kdyby nedal do smlouvy "firmu", které kancelář pronajímá. Být Milunou, pustím to z hlavy.

Omyl (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Naopak ze současných zákonů vyplývá, že žádný živno.list mít nemusíš. Můžeš prostor používat jako atelier. Ale vystavuješ se oba- pronajímatel i nájemce nebezpečí pokuty.

Návštěvník (So, 17. 10. 2020 - 11:10)

Atlelier se nepronajima za 2 litry.

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 01:10)

Hned ta prvni kancelar v nabidce stoji 600 za m ctv. rocne + poplatky 500 za m ctv. rocne. K tomu 21 % DPH. Kancelar je 23 m ctv. velka. Jestli dobre pocitam, tak je to 1100 x23=25.300+5. 313 (DPH)=30. 613:12=2.551 mesicne.
Kdyz tak me opravte.

Pro Sany (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Jde o to, že pronajímatel musí zdanit těch 30 tisíc za pronájem. A tím "napráská" firmu na finančáku. A ti budou čekat daně ze zisku po člověku, který nemá ani ŽL. Pokud Miluna nemá živnosťák, je to o průser

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Mne to pak doslo. Ale -ciste teoreticky- nevim, ale myslim si, ze kancelar si prece mohu pronajmout i jako soukroma osoba. Napr. potrebuji prostor pro nejakou cinnost (jsem numismatik a schazim se tam s jinymi) ;) :D a doma k tomu nemam moznost. Proste potrebuji prostor na praci. Domnivam se, ze to nemuze byt zakazane. Majitel samozrejme odvede dane, tak jako je odvadi i z prijmu od soukromych osob, kterym pronajima byt. Ale nevim to samozrejme. A dohledavat to nechci.

Mia 22 (So, 17. 10. 2020 - 20:10)

Sany držím palce at ji o.k. Máti v domově to chytla, je pozitivní. Naštěstí nemá horečky, jí a je unavená a polehává a kašle. To ona ale kašle řadu let, celý život hulí. Tak dostává léky a má na pokoji kyslík, který tam měla i před tím, protože se jí někdy špatně dýchalo. Má totiž CHOPN. A její věk, 86 roků je taky problém. Ale jak říkám, průběh je slabý. Je zamořený celý domov a taky hodně pečovatelek lehlo. Takže čekám, jak to dopadne a zase ve mě hrkne pokaždé, když zazvoní telefon.

Logik (So, 17. 10. 2020 - 11:10)

Toto by nam napsal asi jen danovy poradce. Na jedne diskusi uz to resili, ale vzdy to tem lidem ztroskotalo na smlouve s pronajimatelem. Nikdo si nepusti do kanclu zanicenou numismaticku, aby pak zjistil ze tam ma sm salon. :-) Ona to stejne Milca resit nebude, tak se jen bavime teoreticky.

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 13:10)

Ona to stejne Milca resit nebude, tak se jen bavime teoreticky. Tak jasne, jako vzdy, ostatne.:D

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 13:10)

Ona to stejne Milca resit nebude, tak se jen bavime teoreticky. Tak jasne, jako vzdy, ostatne.:D

Miluna (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

Ježiš tak jestli bych musela mít oficiálně firmu tak to je zas další past.Tak nevim jestli to mam zkusit se ptát a rovnou říct že firmu nemam? A k tomu ty energie tak to by snad bylo jen třeba o 300 víc? Jinak by přesně tohle bylo to co mi stačí.Jedna místnost,dala bych si tam rybářskou židli a matraci a byla bych spokojenější.Šla bych tam kdy by se mi chtělo.Taková psychická očistka a klid od něj.Navíc v létě se mi zdál sen že sem v jinym bytě a viděla sem tam i v jaké ulici v tom snu a teď se Sany podrž,ta jedna volná kancelář je v té ulici.Co si o tom myslet??? a jak píše "radši anonym" má pravdu.Byty nehorázně drahý.Garsonky ani nemůžu najít a když už jo tak je to drahý.Jedna místnost by měla stát 1500-3000 a ne třeba 6000!

Miluno, (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

platí se třeba elektřina, topení, společná voda, úklid společných prostor, úklid pronajatého prostoru, bývá to tak 1000-1500. Ty jsi taková lenora, že jsi se na ty inzeráty ani nepodívala, to je neskutečný.

Miluna (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

Koukala sem se na inzeráty ale že takováhle částka navíc tam nikde psaná neni.Všude tam píšou m2 cena,pak za měsíc cena a kauce.Kolik k tomu navíc neni uvedeno.Ještě sem koukla na garsonky takže jedna 6500 a druhá 11000! Garsonka!! Takže co mi zase zbývá?? Poslední noc tu mam klídek a pak můžu zase být po chodbách.Ale tam si nelehnu že jo:-( ..a že by tam byl klid se taky říct nedá.Jen je tam tepleji než venku.Možná už na tom budu tak že radši pujdu do garáže i přes tu zimu.Lehnu si tam v zimní bundě s kapucí a přikryju se peřinou,snad to nějakou chvíli vydržim.Ono je cokoliv lepší než s nim být celý dny,jen mě sere že někdy tam má chutě taky lézt,tak se bojim abych nepřišla o muj poslední prostor.

Logik (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Milčo, kolik platíte za pronájem nynějšího bytu? Jestli platíš Sergejovi půlku, tak přeci víš jaký jsou ceny.

Miluno (So, 17. 10. 2020 - 08:10)

zklidni se, ty si takovými plány útěku roztáčíš depresi. Vyjdi si každý den na hodinku ven v každém počasí, ono ti to rozproudí krev a vyčistí myšlenky. Dřepět pořád doma a chlastat nic hezkého nepřináší.

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

Martin to asi mysli tak, ze bys musela mit oficialne firmu, abys mohla mit kancelar. Na to jsem zapomnela. Ty energie by napr. za 17 m ctv. asi nebyly likvidacni.

Miluna (Pá, 16. 10. 2020 - 23:10)

Tak teď jste mi zas znejistili.Takže to neni jen tak snadný,jsou v tom nějaký háčky?? To poslední Martinovo vysvětlení moc nechápu,jaký danění nemovitosti,nahlášení..jako aby mi to nestálo víc než ty tři tisíce? Nebo nějaký jiný průser?

Návštěvník (Pá, 16. 10. 2020 - 23:10)

K nájmu si musíš započítat služby, energie atd.

Martin (Pá, 16. 10. 2020 - 23:10)

Tady opatrně. Nezapomeňte na majitele nemovitosti. Danění nemovitosti, nahlášení provozovny, označení provozovny, elektrika, teplo - odečty z daní, atd.

Návštěvník (Pá, 16. 10. 2020 - 23:10)

Přesně

Reklama

Přidat komentář