Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (So, 17. 10. 2020 - 11:10)

Další možnosti: koupit si pořádný sluchátka a prožít zimu ve svým světě. Nebyla by v této krizi první ani poslední, kdo by vyhledával soukromí. Další možnost: konečně si promluvit na rovinu se Sergejem a domluvit se na pravidlech soužití v krizi. V případě, že byt je 2+1, neměl by být pro Sergeje problém čumět do noci v kuchyni a Milču nechat v klidu spát v obýváku, nebo kde to vlastně spí. Milča si musí být vědomá, že bude hůř. Stačí obyčejná viróza u jednoho z nich a nervy zapracují u všech. A že hůř bude, to víme všichni.

Návštěvník (So, 17. 10. 2020 - 07:10)

Přestože občanské právo nájemce chrání, hrozí mu postih od stavebního úřadu. Podle stavebního zákona se totiž, pokud užívá stavbu (nebo její část) v rozporu s kolaudačním rozhodnutím, dopouští přestupku proti územnímu rozhodnutí. Za ten lze udělit pokutu i opakovaně.

Návštěvník (So, 17. 10. 2020 - 07:10)

Bydlení, i trvalé, v nebytovém prostoru je fakticky možné, ale skýtá rizika. Pronajímatel se vystavuje riziku, že po něm bude nájemce chtít, aby uvedl nebytové prostory do stavu popsaného kolaudačními předpisy, jinak mu tuto smlouvu může vypovědět bez výpovědní doby. Nájemce si sice může bez problémů pronajímat, ale, zejména najde-li se stěžovatel, vystavuje se riziku, že dostane pokutu za přestupek dle stavebního zákona.

Omyl (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Miluna tam nechce bydlet, tam v tom problém by nebyl. Ten kancl by neužívala na bydlení. Ale na zadělání na problém s finančním úřadem pro majitele nemovitosti to je. Byl by cvok, kdyby nedal do smlouvy "firmu", které kancelář pronajímá. Být Milunou, pustím to z hlavy.

Omyl (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Naopak ze současných zákonů vyplývá, že žádný živno.list mít nemusíš. Můžeš prostor používat jako atelier. Ale vystavuješ se oba- pronajímatel i nájemce nebezpečí pokuty.

Návštěvník (So, 17. 10. 2020 - 11:10)

Atlelier se nepronajima za 2 litry.

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 01:10)

Hned ta prvni kancelar v nabidce stoji 600 za m ctv. rocne + poplatky 500 za m ctv. rocne. K tomu 21 % DPH. Kancelar je 23 m ctv. velka. Jestli dobre pocitam, tak je to 1100 x23=25.300+5. 313 (DPH)=30. 613:12=2.551 mesicne.
Kdyz tak me opravte.

Pro Sany (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Jde o to, že pronajímatel musí zdanit těch 30 tisíc za pronájem. A tím "napráská" firmu na finančáku. A ti budou čekat daně ze zisku po člověku, který nemá ani ŽL. Pokud Miluna nemá živnosťák, je to o průser

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Mne to pak doslo. Ale -ciste teoreticky- nevim, ale myslim si, ze kancelar si prece mohu pronajmout i jako soukroma osoba. Napr. potrebuji prostor pro nejakou cinnost (jsem numismatik a schazim se tam s jinymi) ;) :D a doma k tomu nemam moznost. Proste potrebuji prostor na praci. Domnivam se, ze to nemuze byt zakazane. Majitel samozrejme odvede dane, tak jako je odvadi i z prijmu od soukromych osob, kterym pronajima byt. Ale nevim to samozrejme. A dohledavat to nechci.

Mia 22 (So, 17. 10. 2020 - 20:10)

Sany držím palce at ji o.k. Máti v domově to chytla, je pozitivní. Naštěstí nemá horečky, jí a je unavená a polehává a kašle. To ona ale kašle řadu let, celý život hulí. Tak dostává léky a má na pokoji kyslík, který tam měla i před tím, protože se jí někdy špatně dýchalo. Má totiž CHOPN. A její věk, 86 roků je taky problém. Ale jak říkám, průběh je slabý. Je zamořený celý domov a taky hodně pečovatelek lehlo. Takže čekám, jak to dopadne a zase ve mě hrkne pokaždé, když zazvoní telefon.

Logik (So, 17. 10. 2020 - 11:10)

Toto by nam napsal asi jen danovy poradce. Na jedne diskusi uz to resili, ale vzdy to tem lidem ztroskotalo na smlouve s pronajimatelem. Nikdo si nepusti do kanclu zanicenou numismaticku, aby pak zjistil ze tam ma sm salon. :-) Ona to stejne Milca resit nebude, tak se jen bavime teoreticky.

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 13:10)

Ona to stejne Milca resit nebude, tak se jen bavime teoreticky. Tak jasne, jako vzdy, ostatne.:D

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 13:10)

Ona to stejne Milca resit nebude, tak se jen bavime teoreticky. Tak jasne, jako vzdy, ostatne.:D

Miluna (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

Ježiš tak jestli bych musela mít oficiálně firmu tak to je zas další past.Tak nevim jestli to mam zkusit se ptát a rovnou říct že firmu nemam? A k tomu ty energie tak to by snad bylo jen třeba o 300 víc? Jinak by přesně tohle bylo to co mi stačí.Jedna místnost,dala bych si tam rybářskou židli a matraci a byla bych spokojenější.Šla bych tam kdy by se mi chtělo.Taková psychická očistka a klid od něj.Navíc v létě se mi zdál sen že sem v jinym bytě a viděla sem tam i v jaké ulici v tom snu a teď se Sany podrž,ta jedna volná kancelář je v té ulici.Co si o tom myslet??? a jak píše "radši anonym" má pravdu.Byty nehorázně drahý.Garsonky ani nemůžu najít a když už jo tak je to drahý.Jedna místnost by měla stát 1500-3000 a ne třeba 6000!

Miluno, (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

platí se třeba elektřina, topení, společná voda, úklid společných prostor, úklid pronajatého prostoru, bývá to tak 1000-1500. Ty jsi taková lenora, že jsi se na ty inzeráty ani nepodívala, to je neskutečný.

Miluna (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

Koukala sem se na inzeráty ale že takováhle částka navíc tam nikde psaná neni.Všude tam píšou m2 cena,pak za měsíc cena a kauce.Kolik k tomu navíc neni uvedeno.Ještě sem koukla na garsonky takže jedna 6500 a druhá 11000! Garsonka!! Takže co mi zase zbývá?? Poslední noc tu mam klídek a pak můžu zase být po chodbách.Ale tam si nelehnu že jo:-( ..a že by tam byl klid se taky říct nedá.Jen je tam tepleji než venku.Možná už na tom budu tak že radši pujdu do garáže i přes tu zimu.Lehnu si tam v zimní bundě s kapucí a přikryju se peřinou,snad to nějakou chvíli vydržim.Ono je cokoliv lepší než s nim být celý dny,jen mě sere že někdy tam má chutě taky lézt,tak se bojim abych nepřišla o muj poslední prostor.

Logik (So, 17. 10. 2020 - 10:10)

Milčo, kolik platíte za pronájem nynějšího bytu? Jestli platíš Sergejovi půlku, tak přeci víš jaký jsou ceny.

Miluno (So, 17. 10. 2020 - 08:10)

zklidni se, ty si takovými plány útěku roztáčíš depresi. Vyjdi si každý den na hodinku ven v každém počasí, ono ti to rozproudí krev a vyčistí myšlenky. Dřepět pořád doma a chlastat nic hezkého nepřináší.

Sany11 (So, 17. 10. 2020 - 00:10)

Martin to asi mysli tak, ze bys musela mit oficialne firmu, abys mohla mit kancelar. Na to jsem zapomnela. Ty energie by napr. za 17 m ctv. asi nebyly likvidacni.

Miluna (Pá, 16. 10. 2020 - 23:10)

Tak teď jste mi zas znejistili.Takže to neni jen tak snadný,jsou v tom nějaký háčky?? To poslední Martinovo vysvětlení moc nechápu,jaký danění nemovitosti,nahlášení..jako aby mi to nestálo víc než ty tři tisíce? Nebo nějaký jiný průser?

Reklama

Přidat komentář