Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Také čtoucí (Po, 28. 9. 2020 - 15:09)

Jak Sany napsala, čti, vše je tu asi před měsícem napsané. Bylo nám něco doporučené, tak jsme do toho někteří šli.

Sany11 (Po, 28. 9. 2020 - 12:09)

Co kdybyste zkusili videt misto tech negativ take pozitiva, ktera se behem posl. roku nebo je to uz trochu dele, v zivote Miluny stala. Ona nikdy nebude jako my, takovi ti "normalni", obycejni lide. Ale i tak usla kus cesty a oproti usmudlane holce, co prespavala v chatrci v lese, uz je schopna aspon obcas jit do prace a mit starosti jako my vsichni. Ze do toho zasahla korona, neni jeji vina. Neni sama, na koho to negativne pusobi, pocet sebevrazd a depresi od brezna hodne narostl a neni tomu zdaleka konec. Tak na ni zkuste pusobit pozitivne a nestourejte se porad dokola v jejim detsvi a jestli ji rodice rozmazlili nebo ne. Dnes uz je to stejne jedno.

Návštěvník (Po, 28. 9. 2020 - 12:09)

Hmmm, za Covid se dá schovat ledacos.

Taky čtoucí (Po, 28. 9. 2020 - 12:09)

O tom, že ušla kus cesty jsem tady nedávno psala. Ale nyní jsem na str. 870, tak mě zajímá, proč se opakují stejné vzorce. Ok, chyba rodičů, ale myslím, že člověk by se měl učit ze svých chyb. A dokola se v jejím dětství nešťouráme, na to jste přišla kde? Kdybych jí chtěla ublížit, vytáhnu x jiných témat.

Sany11 (Po, 28. 9. 2020 - 12:09)

Zaprve: domnivam se, ze kdyby byla Miluna schopna se ze svych chyb ucit, tak, jako nekteri, kterym Panbuh nadelil vice, tak by to zajiste udelala.
Zadruhe: v ramci jejich moznosti tam dozajista nejaky posun k lepsimu a snaha ucit se, je.
Zatreti: kazdy, kdo sem prisel, se nad zivotem Miluny podivoval a obcas mel otazky. A lze se tu prakticky docist vse. Tudiz neni potreba tu Milunu po xte probirat, zvlaste, kdyz tu neni a jiste o to asi nestoji. Mozna by bylo vhodne si uvedomit, ze Miluna neni predmet, ze je to zivy clovek a bavit se tu o ni bez ni jako o nejakem objektu psychiatrickeho zkoumani mi neprijde, zvlast v teto slozite dobe, ok.

Taky čtoucí (Po, 28. 9. 2020 - 15:09)

Škoda, že neumíte diskutovat. A špatně chápete.

Sany11 (Po, 28. 9. 2020 - 16:09)

Kazdy diskutuje, jak umi. S chapanim je to stejne. Vse zalezi na uhlu pohledu.
Zkuste se radeji zamyslet nad tim, jak byste se citila, kdyby vas tady nekdo cizi zacal rozebirat. Pisu umyslne cizi. Vetsina lidi, alespon tech, kteri se podepisuji stale stejne, jiz s Milunou neco v prenesenem smyslu slova zazila. Jeji radosti, prusvihy, bolesti..... a ti lide reagovali tak, jak umeli. Nekteri vice emotivne, nekteri vecne. To je pochopitelne a prirozene. Ale byla v tom prevazne opravdu snaha ji nejak pomoci. Vetsinou dobre minenou radou. Ale vy se zbytecne stourate v necem, co je davno pryc. Nevim, jaky smysl ma ptat se ji, zda ji rodice rozmazlovali a zda nekdy od nich vyfasovala facku? To ji nejak pomuze??????
A v tom, ze ma strach o deti a logicky moc nechape, proc ostatni rocniky maji zustat doma a jen ty prvni ne, ja nic infantilniho neshledavam. Kazdy se s tim vyrovnava po svem. Rozhodne ale, dle meho nazoru, neni na miste ji prave za tohle kritizovat.

Návštěvník (Po, 28. 9. 2020 - 16:09)

Ono je to těžké. Nejdřív tady doporučujete aby si to lidi přečetli od začátku, teď zase že ne. Nikdo není povinnej zachovávat nějakou mlčenlivost. Tak se ptá, čemu nerozumí. Stejně jako se Milča ptá. Sany, nejsi tu žádný kápo, tak nech lidi mluvit. Nanejvýš můžeš požádat, víc nic

(Po, 28. 9. 2020 - 13:09)

souhlasím se vším co jsi Sany napsala

Sany11 (Po, 28. 9. 2020 - 13:09)

Diky :)

Pils (Ne, 27. 9. 2020 - 21:09)

Já se snad k tomu přečtení prvních let někdy dokopu, jestli na to najdu čas, což je nepravděpodobné. Ale odpoledne jsem usnula a měla jsem zvláštní sen. Zdálo se mi, že jsem v práci dlouho do večera a nejdou mi rozsvítit světla. Slyšela jsem nějaké zvuky a začala jsem se bát a najednou se tam objevily moje bývalé kolegyně, které jsem měla moc ráda. A že půjdeme na výlet. Tak jsme vyrazily a šly jsme starobylým městem pořád z kopce. Bylo krásné teplo a měly jsme krátké rukávy. Prohlížely jsem si nějaký zámek. Pak jsem se jim ztratila a zjistila jsem, že jsem v práci zapomněla mobil, tak jsem se vydala zpět. A po cestě jsem našla Miluninu (!!!) kešku, která se skládala z masa na polévku a nějakých tabletek, možná vitamínů. Tak jsem ji vzala a šla pořád nahoru - a pak jsem se probudila. Může mi někdo říct, proč se mi zdají takové kraviny??? Lallo, ale uvést někam jméno, adresu a telefon, není to registrace jako bejk? A ten telefon musí být registrovaný?

Miluna (Ne, 27. 9. 2020 - 20:09)

Ale jestli to zavřou ať i pro prváčky.Vždyť je to hrozný že zrovna je by tam hnali.Ať to zavřou prostě pro všechny,jinak to neni fér.Já sem z toho docela dost zase smutná.Protože sem měla radost když sem viděla nadpis ve zprávách o středních školách a pak mi to spražilo.Celej den se mi chce brečet a Sergej mi pořád říká že ještě to neni rozhodlí tak ať se netrápim ale já se bojim.A přitom jaký by to mělo smysl tam tahat učitelé jen kvuli prvnim ročníkum?? A co obědy,to by vařili jen pro ně?? Já mam jen klid víc už když je mam tady doma.A to už měsíc neviděli babičku a přesto bych byla radši je mít teď doma aby se učili na dálku..A 20:04 nejsi ty třeba Majda? Pamatuju si že nějaká Majda psala hodně s Dežem.

Čtu knihu... (Po, 28. 9. 2020 - 00:09)

Milčo, přestaň se chovat jako spratek. Už jsi dospělá žena, tak se tak chovej. Sama jsi na střední nebyla, tak nevíš jak je to pro děti důležité se zařadit. Zkrátka vše nejde tak jak si ty usmyslíš. Tak už se prober a nech děti v klidu studovat.

(Ne, 27. 9. 2020 - 20:09)

Já jsem tam do diskuze kdysi taky psala a s Dežou byla sranda. Ale byli tam i škodiči kvůli kterým jsem psát přestala. Víte kdo jsem?
Třeba někdy budu mít čas a chuť si to připomenout a přečíst.

Taky čtoucí (Po, 28. 9. 2020 - 10:09)

Tak kdo jsi? :-) Jinak mám dotaz na Milku : tebe rodiče rozmazlovali? Už v minulosti jsem si všimla, že hodně používáš to své "já chci". Nyní diskutuješ podobným tónem. Ty si něco přeješ (zavření škol, věrnost muže) a dáváš to najevo dost dětinským způsobem. Proto se ptám, tebe rodiče rozmazlili? Nikdy jsi nedostala třeba pár facek? Předem děkuji, že nikdo nebude hejtovat Milku. Jde mi o to, že nechápu její chování. Kdyby byla z děcáku, tak to beru, ale má rodiče.

ano (Po, 28. 9. 2020 - 11:09)

podle všeho ji nevlastní rodiče rozmazlovali, nemusela nic dělat, vše dělali za ní. Bylo jim Miluny líto, její pravá máma jí prý jako dítě prodávala chlapům, tak z toho bude ten pokřivený zájem o sex. O tom ale Miluna psát nechce. Nedivím se.

Taky čtoucí (Po, 28. 9. 2020 - 12:09)

A tyto informace máš odkud? Že je nemocná, to vím. Proto ji nejsem schopná soudit. Vím, že i hodně lhala/lže (?). Ale to pořád nevysvětluje to infantilní chování. Je to 34 letá žena, která toho hodně prožila. Jak to, že ještě nedospěla? Rodiče udělali chybu, ale že ji život nenaučil? Tomu se divím.

pro taky čtoucí (Po, 28. 9. 2020 - 11:09)

Uvědom si že Miluna má poruchu kvůli které je středobodem jejího života sex. A její intelekt není tak vysoký aby pochopila velkou většinu toho co se tady píše.

Taky čtoucí (Po, 28. 9. 2020 - 12:09)

Než sex, myslím, že ji ničí život a vztahy žárlivost. Jenomže co s tím? Mám kamaráda, který se s tím léčí- musí brát léky. Viděla jsem ho v "akci" asi 2x a bylo to strašný. Ta změna člověka na nemyslícího tvora byla nechutná. Žena ho před nedávnem po 32 letech musela opustit, když napadl jejího bratrance. Milka mi ho hodně připomíná. Taky přestane myslet, když začne žárlit.

Čtu knihu... (Po, 28. 9. 2020 - 00:09)

Tipuji taky na Majdu.

Reklama

Přidat komentář