Reklama

spondylolistéza

Jirka (So, 10. 8. 2013 - 00:08)

Luboši co je operační protokol?Mám jen propouštěcí zprávu. To je totéž? Mořná že by v Lib.situaci kozultovali.
Zatím nemám detailní zprávu-jen její utržek Z MR. Je mi jasné ře se do tohodle pouštět nikdo asi nebude. Prostě zase ta moje smůla,nikdo za to nemůže,jen ta rehabka zpočátku se mi zdála moc hrr.
Ono se mnou je to vůbec divné ohledně rehabilitace-však víš začalo se vlastně od konce-přitom já ty cviky dám,ted mi však doporučili některé úlně zrušit,a věvat se Mojžíšové a vůbec celkově hlubokému stabilizačnímu systém-ono jen správně dýchat je někdy problém.
No ta esíčka to je další věc,tak mě velmi bolí-cviků už mám dost-a fyzioterapeuti se schodují že nejlepší je takzvaný žabák-to jestě znáš-na břiše dostat koleno do co nedál do podpaří a pak v klidu v té poloze vydžet,mě to kupodivu nebolí,bolest tam být nesmí. Zdá se že to začíná zabírat.
Taky mi nabídli lázně ale ani nevím zda by to pomohlo-Jeseníky. Luboši měj se hezky-škoda že se nikdo nepřipojí.
Hezký den všem.

Luboš (St, 31. 7. 2013 - 21:07)

Ahoj Jirko, to mě mrzí že máš takové problémy s těma srůstama a pohyblivostí. Věřím že ten útisk je pak na nerv větší a horší.
Ja začínam od zítřka chodit na rehabky a budu doufat že se to nezhorší. U mne došlo totiž k mírnému zlepšení a sám sobě se divím jak některé věci zvládám (rozhodně tedy nic těžkého nezvedám). Nic méně rebalitační lékař mě dnes moc nepotešil neb se mu nelíbilo postavení (zakřivení) mé páteře a navíc SI skloubení pořád zlobí.
Zdravím ve spolek.

jirka (St, 31. 7. 2013 - 18:07)

Ahoj Luboši-rehabka mi mepomohla,ale vyjasnila problém-prostě v pooperační fázi se zaměřit jednoznačně na pánevní dno.
Magnetická rezonace ukázala sice operaci jako dobrou-foraminy se sice rozšířili-zároven však došlo k rovoji srůstů které zase dráždí kořen.Takže nohy brní dál,přišli komlikace s SI a výsledku je to horší než před operací.Riziko odstranění srůstů další operaci je prý neůměrně vysoké...

jarda (Ne, 21. 7. 2013 - 21:07)

z čeho že mám ten soud platit?

petr (Ne, 21. 7. 2013 - 21:07)

ZTP se odebírá i lidem bez...A kdyř nemaj ruce tak taky?

ParlamentníList (Út, 16. 7. 2013 - 23:07)

ZTP se odebírá i lidem bez končetin. Nebojte se to hnát až k soudu, radí šéf postižených

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/ZTP-se-odebira-i-lidem-bez-koncetin-Nebojte-se-to-hnat-az-k-soudu-radi-sef-postizenych-279089

Jirka (Po, 8. 7. 2013 - 13:07)

No jo právě jsem mluvil s primařem rehabky-Taky jdu na obstřik,ale říkal,že to je většinou na pár dní.Někomu to zabere,ale spíš ne. třeba jsi to přetížil jen náhodou i to se stane. Dle něj ale u mě je to prostě následek operace.No a když to dýl trvá je z toho zánět vazů a mekkých tkání.Bolest může jít ař pod lopatky a do nohy taky i brnět ale jen po kolena.Níž prý ne. Aulin mi nedělá moc dobře-zatím mi dal indometacin na zánět. Jinak-lubo mě i po operaci po zátěži brní nohy normálně po zátěži-pak to vymizí.Taky je mi to divný-jenže nikoho to moc nezajmá.Snad prej to časem přestane.Ted to mám 4 měsíce po operaci a udělaji jen to MMG či jak se ta pitomá elektrika jmenuje. No taky říkal ty esíčka protě cvičit musíš,samo dle možností a zeptám se ho co můžu kokrétně dál cvičit. Mám toho totiž na 2- hodny denně když dělám to co mě naučili! Trošku moc. Tak proto jsem se tázal na tvý číslo-neurologii tu prostě nevěřím-takže zvažuju Homolku,kde to znáš nebo Liberec.A zase jsem promudroval celou stránku. Přidejte se jiní. ahojda mějte se všichni hezky.

Luboš (Po, 8. 7. 2013 - 10:07)

Ahoj Jirko, tak ty cviky jsem si našel a už týden to SI skloubení rozcvičuji. Moc to ale nepovoluje. Dle doporučení lékaře si pomáham aulinem nebo paralenem pro případ že by tam byl zánět. Zatím teplotu nemám.
Ale nastal jiný problém, pokud jedu autem tak po více jak 60 km mě začnou brnět a pak bolet nohy. Takže musím minumalně měnit polohu v sedě a nebo zastavit a protáhnout se. Docela mě to vyděsilo neb před operací jsem do levé nohy ztrácel i cit pro řízení (spojka). Takže ve středu (při kontrole u neurochiruga) to musím s ním probrat.
Na svou stranu musím říct, že těch operací až tak zas moc nelituji. Nic méně štve mě , že to SI skloubení dělá takovéto problémy. Ale věřím, že rehabilitace a léky od příštího měsíce nějak zaberou.
Hezký den všem

Jirka (Po, 8. 7. 2013 - 08:07)

Ps -no vidíš,tak jsem ti to tam nacvakal třikrát....
Lubo zadej si Automobilizace SI a tam to máš,pár cviků -nebo tuším WWW,cvičíme. cz-zkus si pro začátek to nelehčí na kraji lehátka-aspon 5x denně po 10.
Nebo si zadej-10 cviku mojžíšové a zkus cvik č7-ten se mnou dělali-ale bacha jen do bolesti-jinak cekově si je všechny prohlídni-nebod ona se zaněřuje na pánevní dno,a dýchání je trochu jiné.Prostě je to zřejmě-tak-zaměřit se na pánevní dno a břišní svaly aby převzali zvýšenou zátěž na SI -Skloubení je tam namalované a tak víš kde máš pohyb cítit.

Jirka (Po, 8. 7. 2013 - 07:07)

Jo lubo-někdo si pomáhá těma bederníma pásama -jsou vyhřívaný baterkama-aspon na noc
Když se něco dovím písnu-mě ty kortikoidy chtěj píchat až v řijnu-tak to tady chodí,takovou dobu jsem nechodil a ted zase.

Jirka (Po, 8. 7. 2013 - 07:07)

Jo lubo-někdo si pomáhá těma bederníma pásama -jsou vyhřívaný baterkama-aspon na noc
Když se něco dovím písnu-mě ty kortikoidy chtěj píchat až v řijnu-tak to tady chodí,takovou dobu jsem nechodil a ted zase.

Jirka (Po, 8. 7. 2013 - 07:07)

Jo lubo-někdo si pomáhá těma bederníma pásama -jsou vyhřívaný baterkama-aspon na noc
Když se něco dovím písnu-mě ty kortikoidy chtěj píchat až v řijnu-tak to tady chodí,takovou dobu jsem nechodil a ted zase.

Jirka (Po, 8. 7. 2013 - 07:07)

Jo lubo-někdo si pomáhá těma bederníma pásama -jsou vyhřívaný baterkama-aspon na noc
Když se něco dovím písnu-mě ty kortikoidy chtěj píchat až v řijnu-tak to tady chodí,takovou dobu jsem nechodil a ted zase.

Jirka (Po, 8. 7. 2013 - 07:07)

Zdravím ve spolek, ahoj...Ahoj Luboší,nechci sýčkovat, ale máme zaděláno na pěkný průs...To ti asi píchli mezokain,to je na pár dní.Taky nevím co dělat s cvičením-ono pokud jsou zablokovaný-prý se to dá právě rozcvičit-stáhní si cviky na automobilizaci SI skloubení.Ale opatrně-dovede to děsně bolet.A Vůbec jsem nenašel co se stím dá dělat.Pomáhá teplo,Ultrazvuk-nezabral-no a mě plánujou píchnot zkušebně mezokain a potom obstříknout pod CT nervy v SI Kortikodama,jenže to bude taky jen na čas.Dovede to pěkně napodobit,plotýnky.Vůbec nevím co ted cvičit-jedno je jistý-posilovat pánevní dno,tím se to i řeší.
No kdybych tohle věděl-na tu operaci bych nešel. Logický to je-když nás šešroubujou-celá páteř se dostane do jiného postavení vůdči křížové kosti-vazy v SI na to nejsou zvyklé-a je zle.A nkde jsem nezjistil že by se to dalo operovat,nebo nějak řešit,když něco vypátráš dej vědět.Jsem z toho hezkky špatnej. No nepřetěžuj to,asi tě víc bolí pravá strana,vyhejbej se nerovnýmu terénu,na noc teplo-povolí vazy cvičit to chce,když se to do měsíce nerozhýbe-je to fakt blbý-zkus dobrýbo rehabilitáka-me se na to bojej šáhnout ,že mám brzo po operaci.Ahojda

Luboš (Pá, 5. 7. 2013 - 16:07)

Zdravím ve spolek, ahoj Jirko. Tak s těma SI skloubeníma maš zřejmě pravdu. Mě to chytlo před 10 dněmi a ne a ne to přestat. Bolí to jak čert a krom injekce u neurologa nic na to pomalu nezabíra. Tak nevím co s tím budu dělat.A přestat cvičit nechci.
Tak pokud někdo má radu tak písněte.
Děkuji a přeji hezký den.

Jirka (St, 3. 7. 2013 - 22:07)

Ahoj všem,taky zírám jak diskuze skomírá,škoda,
No s odstupem 4 měsícu od operace,písnu pár řádek.Dostal jsem hezky zabrat.Ale vydžet se to opravdu dá,Hořší je to potom,prostě nejde to tak rychle,jak by člověk chtěl a navíc ař v této době přišli daší potíže.Sešroubovali mi L4-L5 a S1.Vůbec žádné berle ani bederní pás a rehabilitace docela těžká a divoká.
No přežil jsem ji.Můžu říct že jsem
překvapivě obratný,až se divím.Průšvih je v tom že jak se to sešroubuje-změní se zátěž v jiných místech-a u mě to odnesli obě SI skloubení,což zatraceně bolí. Je to prý často komplikace této operace.Takže s tím se musí počítat.Nehrozí to tolik těm co šrouby nemají v kříživé kosti. A tak ,nevím co dál-až za4 měsíce chtějí zkusit
obstřiky kortikoidy do SI. takže se zase sotva ploužím,problém se jen přesunul jinam.Kdo měl tyhle potíže-poradte,či se vám to časem zlepšilo?
Jinak ale už věřím že šrouby fakt drží,bolesti pomalu odeznívají a tahle dynamická operace Vás v pohybu nijak hrozně neomezí.No sehnete se tak 20cm od podlahy-to jde,zyknete si-a osobně klidně už cičím bez bolesti i do rotace.
No závěrem-ach ty zatracené esíčka.
Na sále jsem byl 6 hodin,žádná JIP,třetí den jsem vstal.Dostával jsem 4 paraleny...a přesto to šlo.Prostě at si říká kdo chce co chce-operace riziková je.
Chirurg často zjistí jak se věci mají, až když vás otevře. Opravdu nedá se to nijak odhadnout.neurochrurgie je proto tak těžká.Jeden se povede druhý ne,Není to koleno.A tak spolehlivě platí jen jedno
cvičit,cvičit at už před operací či po ní.
Zvlášt ti statší,s oslabeným svalstvem.Kdo to flákne,si šanci na uspěch snižuje,musí se to odmakat 1-2 denně Ahojda jirka

Misa (Pá, 18. 12. 2015 - 17:12)

Ahoj všichni :) Ivano, je super,ze je i lip! S tim ID se docela divím...znam par lidi co maji CID po operaci plotének.... :(
Ja jsem se mohla po prvních 3 infuzich hybat a už jsem zase tam co na začátku :( takže tak....jak jsem se vyhýbala opeaci, asi si domluvím konzultaci na neurochirurgii...uz me to nebaví, bolí to, nic poradne nemůžu a to me štve...a to nemění nohou je strašný :(
Nino taky musím porad zastavovat a bez kocarku (mam malou dceru) neujdu skoro nic...dr se me porad pta na problémy s močením..pry kdyby náhodou tak hned operace...

Nina (Čt, 17. 12. 2015 - 18:12)

Ahoj, mám spondylolystézu L5-S1 o cca 80% po operaci před 22 lety + skoliózu. Mám v páteři dva kostní štěpy srostlé k bederní páteři (L5-S1), v poslední době mi začínají necitlivět dolní končetiny provázené také urologickými problémy. Ortopedi se operace bojí, nevědí, jak situaci řešit... Má někdo podobné problémy? Znáte nějaké cvičení, které vám pomáhá? Nebo cokoliv, co by pomohlo pomoci? Prosím kdyžtak napište na [email protected]
Děkuji, Nina

Nina (Čt, 17. 12. 2015 - 16:12)

Ahoj..po delsi dobe Vas...Ahoj, taky mám problémy s levou nohou a znecitlivěním celé nohy... Zatím jenom levé. ale špatně se mi chodí, musím se zastavovat a čeakt, až se mi vrátí cit do nohy... Tys na žádné operaci nebyla? Nebo už máš něco za sebou? Já byla na operaci v 6 letech... Teď je mi 28 a spíš se to zhoršuje poslední dobou...

Ivana11 (St, 9. 12. 2015 - 17:12)

Ahoj vsem :)

po 2 letech...ahoj Míšo a všichni ostatní,
jsem po lázeňské péči v rehabilitačním sanatoriu v Karviné, 4-týdenní pobyt mi prodloužili o týden. Byla jsem maximálně spokojená, hodně se mi zlepšila chůze, sezení. Po lázních jsem absolvovala kontrolu na neurologii a doktorka mi řekla, že je překvapená, jak se můj stav zlepšil, že by tomu nevěřila - s ohledem na diagnozu a věk /55 let/, že je vidět, že na sobě tvrdě "makám". Já sama se cítím celkem dobře. V lázních mi primař řekl, že nemám čekat zázraky, že zázrak je vůbec to, že jsem neochrnula, že nechodím o holích a že jsem se jakžtakž vyrovnala a problémy s páteří budu mít už do smrti. Můžu říct, že pokud by můj současný stav "vydržel" do smrti, tak budu tím nejšťastnějším člověkem na světě :-).
Zatím jsem v pracovní neschopnosti /od 28/7 2014/ a na poslední návštěvě mi posudkový řekl, že se ani nemám pokoušet o invalidní důchod, že by mi ho stejně nepřiznal - po stabilizaci páteře a výhřezu plotýnky, tak to zkusím jít v únoru do práce a uvidím. Nejhorší je, že musím cestovat MHD a vlakem a právě otřesy mi nedělají dobře. Ivana

Reklama

Přidat komentář