Reklama

spondylolistéza

Aneta (Po, 4. 9. 2006 - 20:09)

Ano já mám s touto nemocí spondylolistézou skušenost. byla jsme na operaci v Brně. Obratel jsem měla se skluzem 43%.L5/S1.. Mám v zádech titanové šrouby a destičku.Po operaci jsem dostala sádrový korzet s nohavičkou na 3 měsíce. Nemohla jsem sedět teď můžu dělat vše ..Je mi 13 let.

Jana (Po, 16. 1. 2006 - 07:01)

Dobrý den, mám spondylolýzu a spondylolistézu se skluzem 35%, mám jít na operaci. Prosím jestli má někdo s touto operací zkušenost, aby mi napsal.Děkuji

Zuzana (Po, 14. 11. 2005 - 18:11)

Dobrý den, moje mamka ma jit na operaci obratle, který je vychýlen o 8,5 mm. Nemáte někdo zkušenosti s operací páteře? Jedná se o spondylolýzu. Děkuji

Midloch (Pá, 23. 9. 2005 - 07:09)

Mám spondylolistézu L4/5 I.st. a měl bych jít na operaci. Můžete mi někdo nasměrovat na nějaké informace nebo rady, ale možná jenom ty které by měl člověk znát před operací. Ty ostatní až později. Doufám :-)

pavouk (Ne, 24. 7. 2005 - 16:07)

Dodatek - skluz o 73% znamená, že tělo obratle je posunuto o 73% vpřed, tedy že celá horní polovina těla stojí na jedé čtvrtině posledního bederního obratle!!

pavouk (Ne, 24. 7. 2005 - 16:07)

Jedná se o vrozenou poruchu, kdy tělo a oblouk obratle nejsou spojeny kostí, ale vazivem a tělo obratle klouže dopředu, zatím co oblouk a kloubu jsou ma místě. Jinak než oparací se stav nedá napravit. Případné odkládání operace hrozí tlakové postižení nervů oživujících nohu a pánevní dno.

David (Ne, 24. 7. 2005 - 13:07)

Mám dceru je jí 10 let má jít na operaci páteře diagnoza:Spondylolistéza L5-S1 skluz obratle o73%.Má někdo s touto operací zkušenost?Dá se ještě udělat něco aby se obratel vrátil zpět bez operace?Děkuji za každou informaci.David Lorence-mail: lorenc.d"seznam.cz

Reklama

Přidat komentář