Reklama

Proč lidem vadí nevěra jejich partnera?

Přemek (Út, 22. 8. 2006 - 12:08)

Myslím to tak, že "míra" jak kdo snáší nevěru, pramení ze vztahu k sobě.

saša (Út, 22. 8. 2006 - 12:08)

Nevím jestli Přemek měl vážný vztah, asi nezažil, když jeho partner je mu nevěrný. A nebude to tím co bylo v dětství a ve vztahu k rodičům.

Přemek (Út, 22. 8. 2006 - 12:08)

Čím víc je člověk zakomplexovaný a závislý na partnerovi, tím víc se ho nevěra dotkne. Ale to pramení z dětsví a ze vztahu k rodičům.

saša (Út, 22. 8. 2006 - 11:08)

S tím se musí jen souhlasit.

saša (Út, 22. 8. 2006 - 11:08)

Proč nám vadí nevěra, protože se nás vždycky nějak dotkne.

pro ty, kdož př (Út, 22. 8. 2006 - 11:08)

Odpověď je velmi snadná. Prostě proto, že jsme tak vychováni. Víc není co dodat.Hezký den M.

prober (Út, 22. 8. 2006 - 11:08)

Very, to bylo od toho tvého opravdu hnusně sobecké. Jste stále spolu? A jestli jo, dělá to pořád? A co ty? :)

Ten Peta (Út, 22. 8. 2006 - 07:08)

Vis xxcd, uz jsem par lidi, co se vyjadrovali ve stylu "Je to odvážné a pro někoho nepochopitelné, ale já vím, že budu !!!" slysel. A skutecne, v te chvili tomu naprosto pevne verili. A o par let pozdeji se zachovali zcela jinak. Pokud budes patrit k takovym lidem, nebude to zadny div. I pak da se rict, ze mas jistym zpusobem pravdu, ten neverny za par let bude jiny xxcd - starsi o par let, o nejake zkusenosti bohatsi a snad i mene naivni. Sam uz jsem se naucil pokore - nemuzu mluvit s jistotou o budoucnosti, ani o sve. Tim chci rict jedno: je hezke, ze ted pevne necemu veris. Ale to nic nedokazuje."Víš, možná závidíš, také bys chtěla mít tu jistotu !!! Já ji mám, protože znám svou partnerku, znám sebe !!!" Jenze Ala Ti nezavidi, jen se Ti pokousi naznacit, ze Tva vira a silna slova podporena tremi vykricniky nedokazuje, ze mas pravdu. I kdyby jsi nakrasne znal sebe a svou partnerku ted (uz to je jiste prehnane silne tvrzeni), tak nemuzes znat sebe (a uz vubec ne svoji partnerku) treba za 20 let. Vidis, taky jsem naivni - jako by to, ze Ti to napisu, Ti umoznilo to pochopit. Mel bych mlcet a pockat par let, az Ti to zivot vysvetli sam...Andy, prosim: ne flustrovany, ale frustrovany. Tedy pokud z te frustrace neflusas, pak by se o flustrovani dalo uvazovat ;-)

Very (Út, 22. 8. 2006 - 07:08)

Mě když přítel podváděl a já se ho pak ptala, proč to dělal, řekl na to jednoduše...prostě to byl někdo jiný než ty, tebe miluju, ale potřebuju občas změnu - jiný tělo = nový zážitek !Jak jednoduché, co? Ale když jsem mu to navrhla já, že si chci tedy zkusit také jiné tělo, tak bylo zle. Sobec...

Peta (Út, 22. 8. 2006 - 00:08)

Zajímavé téma - proč mně vadí nevěra mého partnera? Protože ho miluju a představa, jak objímá a líbá jinou a vyznává jí lásku mě bolí. Má duše se rozbila na tisíc střepů a nemůžu je poskládat zpátky.... Hlavou mi neustále beží kolotoč myšlenek - ONA a ON, ONA a ON, ONA a ON - a nikdy neustává. Mrazí mě u srdce, nemůžu spát a snažím se přijít na to PROČ???? Alespoň pochopit co mu u mě najednou chybělo a co mu ona dává... Ale odpovědi neznám...

xxcd (Po, 21. 8. 2006 - 23:08)

P.S: Děkuji, že přeješ !!! I já Tobě, ale ne ty ideály !!!

xxcd (Po, 21. 8. 2006 - 23:08)

To není ideál narozdíl od Tvých !!!

Ala (Po, 21. 8. 2006 - 22:08)

V tom případě ti přeju, aby ses v sobě, ani v partnerce nikdy nezklamal.Ideály máme všichni.

xxcd (Po, 21. 8. 2006 - 22:08)

To Ala ... Víš, možná závidíš, také bys chtěla mít tu jistotu !!! Já ji mám, protože znám svou partnerku, znám sebe !!! Říci věřím, že nebudu nevěrný !? Dobře, řeknu to ... Ale pokud věřím, tak naplno, takže z toho plyne, že zrovna můžu říci, že nebudu nevěrný !!! Nepotřebuji žádné zástěrky Alo !!! Andy, Tvůj článek jsem bohužel nedočetl, protože jsem si vážně nevšiml, že bych Tě tady odsuzoval, tak si srovnej hlavu trochu :) ... Jo a idealistické představy nemám ... Jsem šťastný a to není představa, ale můj život !!! P.S. Neprosím se o Tvou důvěru Alo ... Když jsi nedostala příležitost a šanci naplno věřit a vědět, že můžeš, tak nepochopíš Ty mě ... Nevím, co je v dnešní době nedůvěryhodného na slovech "vím, že nikdy nebudu" ... !?? Tak, jako říkám, že vím, že nikdy nebudu nevěrný, tak říkám, že vím, že vždy budu věrný a za to se nestydím !!!

Ala (Po, 21. 8. 2006 - 21:08)

Myslím si, že je dost odvážné, xxcd,tvrdit v tvém věku, když ještě dlouhodobý partnerský vztah neprožils, že nevěrný nebudeš.Ani netušíš, co všechno se za dlouhé roky může stát. Máš asi idealistické představy o sobě, své partnerce, svých emocích, životních zvratech, které můžou nastat. Spíš bys měl říct - nechtěl bych být nevěrný, nebo věřím, že nebudu nevěrný. Ale - vím, že nikdy nebudu, to je až nedůvěryhodné.

Andy (Po, 21. 8. 2006 - 13:08)

Nechapes xxcd, co myslim? tolerance k druhym lidem. Ne ve vztahu, to nemam na mysli. Zda se mi, ze kdyz nekdo dela veci jinak nez ty, odsuzujes to. Na to nemas pravo. Kdo bys potom byl?Ale nic ve zlem, myslim, ze existuji zasadovi lide, a je to tak spravne, protoze tech pokuseni Te tak jako tak v zivote potka dost, ty se svym rozhodnutim / pokud ti to vadrzi/ budes ok. Neprala bych ti vsak dostat se do svizelne situace, kdy budes z neceho smutny, flusrovany, nestastny, budes mit dite a uvedomis si, ze se nemuzes jen tak sebrat a odejit. To se totiz s pribyvajicimi lety a zavazky stava, a pak uz to kazdy resi po svem. Nelze neveru odsuzovat tak, ze je jenom svinstvo. Ono je, ale nekde podnet prece jen vznika, a temer v 80% je to vina obou partneru, nekde se proste stane chyba.Jsi plny idelu, jak jsem si vsimla, je to hezke. Ja je take mela, ale casem jsem veci musela prehodnotit.Co se tyce rozdilu, ano divka v 25 letech muze mit srovnano vic nez 40 zena, zalezi na tom, jak vnima svet. Jenze, ty si to nenechas vymluvit, zkusenosti jsou proste ruzne a velice duzite. A ty se proste sbiraji vekem, at se ti to libi nebo ne:-) Ja byla take plna idealu a zasad, porusila sem to, takovy je proste zivot. Verim ti, ze to tak mas xxcd, zasadovy, presvedceny, ale nemoralizuj ostatni, ze si v necem lepsi.Byla jsem vdana, nezvladala uz asi druhou krizi, prisla nevera, nekolik, asi 3 roky, ale nevyzivala jsem se v tom, je to hledani sama sebe spatnym zpusobem, je to o nicem, vede to ke ztratam, ale take ne vzdy, potkala jsem tak sveho nynejsiho partnera, zboznuji ho, oba hafo zkusenosti, osklivych zkusenosti. Chceme zmenit spoustu veci, ale na to asi museji potkat ty dva pravi. Pocity, tech bylo moc, zena to citi rozdilneji nez muz, urcite si to muj muz nezaslouzil, vubec mam tendenci veskere chyby brat na sebe, ale neni to tak. Zkratka , nekdy se to nepodari hned na poprve. Nevera vetsinou nepomuze, uskodi a pak treba neni cesta zpatky. Je to bludny kruh, takze je kocicinecko lepsi se ji vyhnout.Pocity, hmm, ty jsou ruzne, svedomi se da na nejaky cas potlacit, dokonce je to zabava, ale velice kratka a slepa.U kazdeho je to jinak, osobne si myslim, i presto ceho jsem schopna, ze jsem dost citlivy premyslivy clovek, proto me to ublizuje. A je mi lito lidi, kterych se to tyka, ikdyz vlastne skoro nic nevedi. Snazim se nektere veci napravit, vsechno uz ale nejde.No, zivot jde dal, clovek je stejne divnej tvor, prezije uplne vsechno... Jsou dny, kdy si rikam, ze to tak vsechno asi melo byt...

xxcd (So, 19. 8. 2006 - 20:08)

Já se nemusím Andy nikomu přiznávat a způsobovat mu bolest ... Nevěrný totiž nebudu !!! Jinak o věku ... Dívka v 25 může mít mnohem více zkušeností a lepší způsoby, než žena ve 40ti ... Někteří lidé už nebudou nevěrní jako Ty, ale až potom, co způsobili bolest druhému a sami sobě !!! Jsou ale i lidé, kteří si umí vážit a nezpůsobit bolest i bez bolavé zkušenosti Andy !!! A to je rozdíl ... Tolerance je hezká, ale vymlouvat se na ni ... Je to Tvá věc neodsuzuji Tě ...

kočičinečka (So, 19. 8. 2006 - 18:08)

Andy, co s tebou udělala nevěra? Taky jsem o ní uvažovala, ale měla jsem strach z následků, že se s tím potom nesrovnám, popiš mi prosím Tvoje pocity potom. Jak dlouho jsi byla partnerovi nevěrná. A jseš vdaná?

Ändy (So, 19. 8. 2006 - 18:08)

xxcd, nemyslim, ze mas pravdu o svedomi a proto tedy jednoduchost. Zatloukat je v mnoha pripadech milosrdna lez, a ta ma hodne co do sebe. Neocistim svedomi nijak, ale proc hned ublizit priznanim? At se s tim clovek popere sam a neublizuje zbytecne dal tim, ze neco prizna. Plzak vi, o cem mluvi.Ja napriklad zila neverne,nejsem na to hrda, zkazila jsem si tim hezky vztah, je to opravdu hnus, co to s clovekem udela, uvnitr vas. Tomu byvalemu uz to nikdy nereknu ani nepriznam, nebudu ho zatezovat vic, nez je nutne, jemu to k nicemu nebude a me se take neulevi. Svemu partnerovi uz nikdy neudelam neco jako je byt neverna. To je take muj pristup, moje zkusenost, a za tim si pujdu cely zivot.Vim to,a chci to tak. A vim, ze zase prijdou krize, ale nebudu je resit neverou, tak jako tomu bylo minule. Uz ne. Lide, at jsou si neverni jak chteji, nedovolila bych si nekoho za neco odsuzovat, v tom, jsem byla myslim vzdy velmi tolerantni, k lidskym nazorum. Ale sama za sebe, uz nechci.A xxcd, dost veci je o veku, zkusenostech, samozrejme i o pristupu. Kdyz neco chci, tak to dokazu, ale toleranci k druhym, to je napriklad vec, ktera ti zatim chybi.Alespon mi to tak prijde.

xxcd (So, 19. 8. 2006 - 17:08)

To je, ale mnoho věcí není o věku, jako spíš o tom přístupu ... Ale máš pravdu ...

Reklama

Přidat komentář