Reklama

Zbytečné svlékání pacientů?

bwg (Ne, 18. 10. 2009 - 11:10)

Já když jsem se narodil tak...Zesměšňujete něco, o čem nic nevíte. Nikdo přece nekritizuje, že byl někdy nucen se u lékaře zcela svléknout. Diskuze se točí kolem faktu, proč a za jakých okolností.
V lázních, kam dnes směřují za relaxací i mladší ročníky, je spousta procedur, kde se člověk musí svléknout donaha a nikdo s tím nemá problém.
Mě osobně to potkalo na kožním oddělení a jednou při preventivní prohlídce u mé praktické lékařky a neměl jsem s tím problém, zatímco týž požadavek u závodní lékařky (jsem v rizikové skupině 1) jsem toto odmítl s odkazem na dva měsíce starou důkladnou preventivní prohlídku.
Ano, nahý jsem na svět přišel a nahý skončím jednou na patologii, nahý jsem byl i na operačním stole, no a co?

Adam (So, 17. 10. 2009 - 14:10)

Já když jsem se narodil tak jsem byl úplně nahý a celý život mne to štve. že mne doktoři vyděli nahého.

bwg (So, 17. 10. 2009 - 12:10)

Neurologicke vysetreni nekdy...Danieli, mýlíte se, takto to v žádném případě není lege artis.

Daniel (Po, 12. 10. 2009 - 17:10)

Neurologicke vysetreni nekdy zahrnuje pozorovani naheho pacienta v pohybu. Jak byl vysetren Vaclav je divne, ale treba to tak ma byt pri vysetreni, na ktere byl poslan.

Pavel (Po, 12. 10. 2009 - 15:10)

Asi to byl od té doktorky záměr. Já byl také na neurologii a svlékl sem se pouze do slipu poté následovalo vyšetření a šel jsem.

Václav Veverka (Po, 12. 10. 2009 - 13:10)

Ahoj to nevím ale mně jde o tan systém svlékání proč po kouskách a né najednou připadal jasem si jak opice lehnout svléknout a dokola.

Pavel (Po, 12. 10. 2009 - 12:10)

Nechápu proč při tomto vyšetření vás potřebovala bez slipu ?

Václav Veverka (Po, 12. 10. 2009 - 10:10)

Ahoj rád bych se svámi podělil o zážitek u lékařky byl jsem vyslán mojí obvodní lékařkou na vyšetření k neurologii,po příchodu do ordnace po sepsání mých udaju jsem si mněl sundat boty ponožky a lehnout na lehatko doktorka mně prohlédla nohy mně spíš připadalo že mně lehtá na chodidlech pak jsem se musel zvednout sundat tričko znova lehnout a vyšetření pokračovalo zvednout sundat kalhoty vyšetřenía zase zvednout sundat slipi zase lehnout a vyšetření pokračovalo mně to připadalo nenormální kdyby paní doktorka řekla svlékněte se do naha pak udělala vyšetření ale takto mně to připadalo že si mně svléka po kouskách jak se jí to líbí je to normální?

bwg (Pá, 25. 9. 2009 - 09:09)

Jo za sociku, tak to jo, to byl každý pacoš, pokud nebyl známý primáře, malej pán a musel dělat, co která sestra na něj houkla. Ale dneska snad už se pacient dokáže ozvat, i když nezpochybňuji, že některé ordinace vedou sestry - tedy, pokud jim to doktor dovolí, a když jo, je prostě lepší jít jinam - ona je na jiné odborné úrpvni než lékař a když ten ji nechá, aby si s pacientem dělala, co jsou leta letoucí zvyklí, pak stejně neposkytne kvalitní servis.

luki (Čt, 24. 9. 2009 - 14:09)

zadny predstavy.. to detske oddeleni tak fungovalo, bylo to za sociku a proste to tak bylo. To se ani neda vymyslet, treba vymena pyzam, jelikoz jsme byli na pokoji kluci s holkama, pod paplonem pyzamo dolu a cekali jsme nahati pod paplony, az nam prinesou ciste pyzama, jelikoz pani by prece nechodila do pradelny dvakrat. vzala pouzite pyzama a teprve pri jejich odevzdavani sebrala ciste. To je nutne zazit na vlastni kuzi. Mensi deti z toho meli legraci, behali a strhavaly si paplony, ale nam vetsim to legracni nebylo.
Nebo injekce do stehna, sestra prisla na pokoj s injekci, gate dolu a pred vsemi pichla injekci. Ze tam jsou i holky ji nezajimalo.
Proste jsme byli vsichni deti, i kdyz 14-ti lete.

Ad druhe..to by jste se divily, kolik je ambulanci, kde rozhoduje sestra. Zvlast pak bez pritomnosti lekare.

bwg (Čt, 24. 9. 2009 - 11:09)

O tom, co člověk v ordinaci udělá,rozhodne lékař, taže zase nějaká úchylná představa.

To jsou zase (St, 23. 9. 2009 - 16:09)

představy nějakého úchyla.

luki (St, 23. 9. 2009 - 14:09)

A jeste mam zazitek se svlekanim, kdyz mi bylo 18. Prisel sem do kozni ambulance s akne, ale mel jsem to jen ramenou a zadech. Doktorka jeste byla na obede ale sestra uz mne vzala do ambulance. Vypsala nejake papiry a pak mi rekla. abych se svlekl donaha a lehl si na luzko. Ja protestoval, ze to nemam vsude ale kdyz trvala na svem, tak jsem tak udelal. Takhle jsem tam pred ni lezel nejako dobu ,ale zbytecne dlouho... Pak prisla doktorka, prehlidla mne a rekla, ze kvuli par pupinkum jsme se nemusel uplne svlekat.! Bylo mi trapne a sestra se jen usmivala a koukala na mne.

luki (St, 23. 9. 2009 - 13:09)

Ja souhlasim s jednim z predchozich nazoru - dulezite je jak vas svleknou. nekdy je to naprosto zbytecne pred cizima lidmi.
Kdyz mi bylo 13 byl jsem v nemocnici na detskem odd. Meli plno, na pokoji sme byli 4 deti - 3 holky a ja - jeden kluk. jedna holka byla priblizne v mem veku a dve byli ohodne mensi - tak 8-9 let. Je to davno ,ale pamatuju si, ze pod pyzamem sme nemohli mit spodni pradlo. Uz pri prijeti na odd sem se musel svleknout pred sestrama a mamou donaha v take te osetrovne a jelikoz mama nepocitala s tim, ze tam zustanu, nemeli sme pyzamo sebou. Tak sem tam dost dlouhou dobu sedel v osetrovne uplne nahaty a cekal, az jedna ze sester prinese to pyzamo. Bylo to ve dne a bylo tam rusno, sester se tam premlelo nejmin 5. Strasne jsem se stydel, dosud jsem nebyl uplne svleceny pred nikym , ani pred mamou. Pak prinesla to pyzamo ja se mohl oblict a pak mi dali infuzi.
Pak na pokoji, dvakrat tydne, kdyz byla velka vizita, vzdy prisla sestra k memu luzku a stahla mi pyzamo ke kolenum, pak lekar prahmataval bricho. Tak sem byl vlastne nahy pred stejne starou holkou z vedlejsiho luzka, vzdyt lezela metr ode mne. Bylo to i obracene jelikoz ji taky vyhrnuli kosili a lezela pri vizite naha na posteli. Spocatku jsme se vzajemne stydeli, ale pak jsme si na to zvykli a uz nam to neprislo.
Pak jeste jedne zazitek - ja a jedna dalsi holka z oddeleni jsme museli jit na ortopedii do ambulance, tak jedna sestra sla s nama. V ambulanci to samy, ja mnel problem s koleny tak kalhoty sli dolu pred obema sestrami i pred tou holkou a pak me lekar na luzku vysetroval. Pak sli vysetrovat tu holku, musela si dat kosili dolu a tak lezela na vysetrovacim luzku nahata. Ze sestrou s oddeleni jsme staly metr od ni a nikomu nevadilo, ze se mohu na ni koukat.
Vubec , na celem oddeleni k nam pristupovali jako k detem, i kdyz nam bylo nekterym i 14.

luki (St, 23. 9. 2009 - 13:09)

N

ForBio (Ne, 6. 9. 2009 - 23:09)

Také patříte k lidem, kteří začínají ""řešit"" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a ""čekáte"" až na období, kdy se ""něco"" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.
Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využítí nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz

pro svepravnou (Út, 1. 9. 2009 - 20:09)

Opet vam velmi pekne dakujem zelam vam hodne zdravia a bolo My ctou sa s vami porozpravat dakujem za dalsi novy pohlad na svet.

Svéprávná (Út, 1. 9. 2009 - 13:09)

Jaro, díky za důvěru i za vaše odpovědi.
Podívala jsme se na tu dikusi, nemyslím, že by moje připomínky byly pro současné maminky přínosem, já už mám třikrát "odrodíno", měla jsem lehké porody v prodnici jsem byla vždy jen pár dní(pět, čtyři a tři dny).
Vizit jsme zažila úměrně stráveným dnům, ponížení si nepamatuji, pochopitelně, že jsem cítila jakýsi stud.
Ale beru to tak, že to, co pro mne je intimní partie, to je pro doktora kus těla, za jehož uzdravení je odpovědný.
Při jakékoliv vizitě se chovám tak, že hlavu otočím směrem od právě vizitýrované pacientky, aby bylo jasné, že se mne to netýká a ani nešpicuji uši.Jsem prostě taktní.
U vyšetření v porodnici, stojí lékař za postelí PŘED pacientkou, tedy nevím, jak si musí kroutit krky ty, které leží proti a na diskusi říkají, že je to porušení práva, když jsou vyšetřovány v jedné místnosti...
Jistěže sestřička musí pinzetou odstranit vložku, je tam od toho, přece si pacientka to nebude dělat sama.Nevím, jak si jednou předsatvuje, že to bude probíhat u ní, když teď je tak spravedlivě rozhořčená...
Mám pocit studu při gynekologických vyšetřeních-ale ta chvíle uplyne a já mám zájem pouze, abych byla zdravá.
Nemám v sobě žádný náboj=důvod, abych se pouštěla do diskusí na tom foru, nechám to ženám, které mají stejný názor, kvůli kterému byla diskuse založena.
Nemám též zapotřebí, aby na mne vyjely-protože tam jsou všechny stejného názoru.
A nevím, jakou máte zkušenost, ale některé diskuse se mění v takový štěkot, že si řeknete škoda času.
Vám přeji hezký den a obdivuji, že jste se dal na tuto cestu, to u mužů nebývá často.

pro svepravnou (Út, 1. 9. 2009 - 10:09)

Prepacte este by som reagoval na vyraz hromadna vizita ak mate zaujem kliknite si :Neda sa nic robit proti hromadnym vizitam v porodnici? nazory su rozne skuste to od prvej strany prispievaju aj Ceske kocky.Vas nazor mozete prispiet aj tam.Zaujimal by ma Vas nazor posobite sebaisto a viete o com pisete.Ale tu odbocujeme od temi a tam budeme doma.Opakujem nebojujeme proti zdravotnictvu ani lekarom ale za dosledne dodrziavanie prav pacienta a rodiciek.Lebo niektori zdravotnicky pracovnici sa drzia hesla doktora Hausa:Pacient je idyot a podla toho sa k nemu spravajme.Dakujem za Vas cas straveny citanim .Ak mate zaujem stretneme sa na novej teme.Hesky den

pro svepravnou (Po, 31. 8. 2009 - 18:08)

Ďakujem vam za vas nazor a za cas venovany mne vazim si to Někdy naschledanou.

Reklama

Přidat komentář