Reklama

revmatoidní artritida

Viana (Út, 15. 12. 2020 - 14:12)

Míšo, vítej do klubu i když o takový spolek zrovna nestojíš,že? No jenom doufám, že budeš mít takový lehký průběh jako já měla a Jirka. Pokud můžu radit, tak hodně odpočívej a pij cokoliv nealko. Já měla u této nemoci strašnou žízeň, Nevím proč,ale já vypila za den i čtyři litry. Prostě si tělo o to řeklo. Hele a mělas příznaky nebo to bala náhoda že jsi zrovna bala testovaná? Drž se holka zvládneš to...pa))))

Míša (Po, 14. 12. 2020 - 19:12)

Ahojky, tak jste mě dnešním dnem přivítali do klubu, jsem POZITIVNÍ.....

Jirka111 (Po, 14. 12. 2020 - 13:12)

Ahojky, zdravím po víkendu, který jsem si moc užil, protože se mi dobře spalo a vůbec jsem ho dost prolenošil.No, dárky ještě všechny nemám, hlavně pro rodiče musím ještě sehnat, oni nic nechtějí :-) Ale máme pro ně rádio, nějakou kosmetiku a udělám jim velký balík s dobrotami. Bolesti mám, hlavně tak do 14-15h, pak se to zlepší a až do večera je mi docela fajn. Když by se to zhoršilo i večer nebo byly bolesti přes noc, znamenalo by to asi, že je zánět zase pěkně rozjetý a radši bych si zvýšil Medrol, protože nic jiného nezabere :-( Očkování bych se nebál, fandím tomu a myslím, že má-li se Covid přestat šířit, nic tomu nepomůže tak, jako právě to očkování. A možná to přinese i výhody, že člověk dostane nějaký "Covid pas" a bude moct cestovat. A nám revmatikům ho nikdo nezakazuje, jde o mrtvou vakcínu, takže podobně jak na chřipku, tak hurá do toho. Holky, mějte se, zítra zase písnu. J

Viana (Ne, 13. 12. 2020 - 14:12)

Míšo,to bude dobré i když zrovna tak jsem byla pozitivní i já. Náhodou jsme šli všichni zaměstnanci na testy a jčtyři jsme byli pozitivní a jediná já jsem byla bez příznaků. Ale nechci tě strašit,pokud ho máš,tak bude dobře když se to odhalí,jak pro tebe tak pro okolí. Já věřím že pokud jíš medrol což užíváš,tak ten to podrží. Budu na tebe myslet a pak napiš.)))Jinak jsem si zapálila třetí svíčku a jenom žasnu jak to letí. Měla bych začít něco dělat,ale klouby na rukách se v noci ozývají ,tak nějak spíš odpočívám,ale už zítra začnu. No a co ty Jiříku? Od 22 do 4 ledna si budeš užívat rodiny,ale to schvaluji,pěkně si to naplánuj a hurá do přírody. Má se oteplit...))pa

Míša (So, 12. 12. 2020 - 21:12)

Ahojky, tak jsem se před chvilkou dozvěděla, že kolega v práci má covid a tak místo denní v pondělí jdeme ráno celá směna na testy a kdo bude negativní, bude mít noční. A pak ještě v úterý, to jsem nadšená, protože budu muset ve středu zrušit zubaře, až do odpoledne na nohou bez spánku už nevydržím.......přeji vám krásnou adventní neděli, já ji mám zkaženou, myslete na mě pa M.

Viana (Pá, 11. 12. 2020 - 18:12)

No u nás holky co to prodělaly a měly středně těžký průběh tak tvrdí že se nechají očkovat,jelikož už toto nechtějí zažít znovu. Je fakt že já jsem měla lehký průběh,ale i tak to nebylo příjemné onemocnění. Ta nechuť k jídlu ke všemu a únava byla děsná. No a doteď nemám úplně dobrý čich i když chuť se mi vrátila ale mívám divnou chuť v puse jako trošku hořkou i když je to minimální. Úplně v pořádku jako před tím nejsem. Míšo doufám že ty se tomu vyhneš. Bereš kortikoidy,tak si myslím , že by to podržely. Jirka na tom taky nebyl nějak zvlášť špatně..))

Míša (Pá, 11. 12. 2020 - 15:12)

No jasan, že si budeme psát ještě hoooodně dlouho! Názory na očkování se liší, ale asi budeš mít pravdu v tom, že zdravotníci to asi dostanou příkazem, nebo jděte. Já bych se nejraději nenechala očkovat, nevíme co to udělá s naší imunitou, ale když jsem byla v říjnu na revmatolce, tak jsem se ptala doktorky na názor a ta mě uzemnila, protože by do toho určitě šla, tak vůbec nevím a panují ve mě rozporuplné pocity....pa

Viana (Pá, 11. 12. 2020 - 13:12)

Zdravím,,,ty jo už rok jo? Tak to bych fakt neřekla. No já jsem dost ukecaná,tak to vidím ještě na několik let. Já jsem na této diskuzi fakt dlouho. Máš pravdu,že je to ve městě takové smutné. Jeden druhému se vyhýbá a když potkáš známého kterého jsi hodně dlouho neviděla a máš ho ráda,tak se s ním nemůžeš ani obejmout,no dnes už si lidé nemůžou ani podat ruku. Odcizujeme se,ale není to námi,může za to ta pitomá infekce.)))
Já teď lenoším, válím se na gauči,jenom udělám to co musím a tak nějak střádám síly na ty vánoce,které zase prostojím u plotny. Ovšem mám v kuchyni televizi,tak si nic nenechám ujít.
Pořád čtu něco o tom očkování. Jak to vidíte vy? Necháte se očkovat nebo počkáte? A co když my zdravotníci to třeba dostaneme příkazem,nebo nám pohrozí ať odejdeme pracovat jinam, Tak pěkně pište, vaše názory na očkování proti covidu mě fakt zajímají,,,pa

Míša (Pá, 11. 12. 2020 - 10:12)

Ahojky, tak už je to rok, co si tu takhle píšeme ve třech své radosti, strasti i bolesti. Občas se přidá i Petra, ale ta už tu dlouho nebyla. Ten čas ale letí...... Vian sloužím denní a pak mám až 27 noc, letos nemám po letech ani silvestra noční (ne, že bych ho nějak slavila, ale ta služba je nejhorší v roce), ikdyž s letošním covidem to už asi neplatí. Včera jsem zabalila tak polovinu dárků, dnes se chystám na zbytek, dokud můžu. Letos mě ani nebaví chodit po městě, je to bez těch trhů takové smutné, snad bude za rok lépe. Akorát jsem přijela z očního a jdu vařit, tak se zatím mějte pa M.

Viana (Čt, 10. 12. 2020 - 18:12)

Ahojte,, Jirko dobrá nálada tě neopustí,protože jsi udělal dobrý skutek a tím pádem máš dobrý pocit. Znám toto, taky dávám na různé dobročinné akce. Ovšem na lékaře bez hranic jsem nikdy neposílala i když to uznávám stejně jako ty. Ráda poslouchám když některý lékař v televizi povídá jaké to tam je. Naposledy byl ten černovlasý doktor v sama doma. Měli jsme u nás jednou v domově seminář, sebeobrana a boj proti násilí a taky nám to přednášel jeden doktor ( vypadal jak Jágr) a ten byl taky na té misi a povídal nám co tam zajímavého zažil. Moc ráda na to vzpomínám. )))

Jirka111 (Čt, 10. 12. 2020 - 15:12)

Milá děvčata, opět vás zdravím. Včera bylo na pivku dobře, no hospoda narvaná, každý chtěl urvat, co se dá. Ale bylo tam příjemně. Dnes mám dovolenou, tak jsem dokoupil dárky, prošel se městem a teď si rád odpočinu, protože to mám po čase rozjeté v chodidlech a bolí mě každý krok. Celé vánoce mám volno, skončím 22. a začnu 4. ledna. To bude moc fajn, ale ten návrat do práce bude jako obvykle krutý. Ještě chci dokoupit rodičům permanentku do solné jeskyně, ale mají zavříno kvůli covidu, tak to asi neklapne. Ale jinak jsem si hezky zautrácel, v tomhle směru bude letošní prosinec rekordní. Taky jsem poslal nějaké korunky na Lékaře bez hranic, tam dává, každý rok, přijde mi, že ti malí černoušci jsou nejpotřebnější. Konečně snad začínám cítit adventní náladu, tak držte palce, ať mě to zase nepustí :-) J

Viana (Čt, 10. 12. 2020 - 14:12)

Zdravím vás, Jirko tak tak, těsto syrové na cukroví bývá nejlepší,¨. Jako dítě jsme to taky uždibovali. Maminka nás odháněla,že nás bude bolet břicho. Právě toto jsou ty nejkrásnější vzpomínky,které si odnesou i tvoje děti.)))
Míšo,jo dělala jsem perníčky ze dvou dávek ,proto tolik plechů. Píšeš že máš vánoce. Jako den nebo noc? Já sloužím 22.12 a pak 26.den a 27 noc. Jinak mám silvestra den,což je bezva, stejně to už spousty let prosedíme u telky kde nic pořádného stejně není. Tak bude aspoň večer gaučák. Obložím se chlebíčky, na pití mívám džus ( už hodně let vůbec nepiji alkohol mám na něj alergii) ,opuchávám, pčikám a špatně se mi dýchá. Už mi to dělá i na vaječňák ,který jsem si dělávala,tak teď si ho dělám jen s rumovou trestí. Docela ráda bych seněkdy jen tak trochu lízla,tak jenom pro dobrou náladu,ovšem bohužel. Jinak dárky mám taky zabalené, už jen až přijde objednaná kosmetika s Avonu a pro mě můžou vánoce začít. Ovšem chybí mi sníh ,kdyby tak napadl, že? Co se týká zdraví,tak loket se jako zázrakem uklidnil, že by zánět povolil? No uvidíme jak dlouho to vydrží. pa

Míša (Čt, 10. 12. 2020 - 13:12)

Ahojky, tak koukám, že jsou u vás přípravy na vánoce v plném proudu, Vian obdivuji tě tolik plechů, to bych asi nezvládla! Já budu mít upečeno příští čtvrtek večer a tak zatím ještě něco poklízím, peru, balím dárky atd. Už za 14 dní je to tady, utíká to jako voda! V práci už zase přibývá nakažených co vozíme, no myslím, že to zase pozavírají, lidi jsou jak utržený ze řetězu a to nedopadne dobře...... Já mám tento víkend volno, ale příští mám takový pracovně-lékařský, mám tam oční, diabetologii, revmatologii a zubaře, zbytek dnů jsem v práci. Letos sloužím 23 a 24.12, ale pak mám zbytek svátků volno, tak se těším jen na vaření a pohodu. Mějte se bezbolestně, předvánočně M.

Jirka111 (St, 9. 12. 2020 - 08:12)

Zdravím, kdepak plavání ve studené vodě, po sauně jen vlezu na chvilku do ledového bazénu a jinak mám rád taky teplou vodičku. I v létě se musím dlouho osmělovat, než vlezu do vody :-) U nás se taky peklo, perníčky, rohlíčky, mokka oválky. Včera jsme s klukem pořád ochutnávali těsto, žena nás odháněla, protože jsme snědli snad půlku plechu. Jinak nějaké bolesti mám také, se 4mg Medrolu bylo lépe, ale zkusím podržet na minimu, hlavně se to zase nesmí rozjet, abych si užil Vánoce a ne jako loni. Zítra mám volno, ještě dokoupím nějaké dárky. A dnes jdu do hospody, konečně se uvidíme s kámošema, jdeme už od půl páté, jak nějací notorici, ale zase budu už po osmé doma :-) Opatrujte se. J

Viana (Po, 7. 12. 2020 - 18:12)

Ahojte))jirko tak to ti závidím že můžeš plavat ve studené vodě i když v krytém bazéně není ta voda až tak studená. Já pouze teploučko. V lázních jsem vůbec do studené nemohla a využívala jsem pouze teplou. Dal jsi mi typ na středeční oběd,segeďák tak to je přesně to na co mám chuť..)))
Míšo, dnes jsem upekla devět plachů perníčků ,dopoledne uvařila a teď jsem totálně zbitá. Je toho moc najednou. Dnes mi vůbec nebylo nejlíp, bolela mě celou noc ta ruka loket a taky nárty u nohou. Ovšem nebyla jsem sama co si dnes stěžovala,manžela chytlo rameno a sousedka ledva lezla,tak jsem si říkala,že v tom nejsem sama a to potěší s tím ne že bych jim to přála. Pak začalo mrholit a trochu bolesti ustoupily. No a jak píše Jirka medrol to jistí. Zítra jdu do práce,ale pak mám tři dny volna,což si doufám trochu odpočinu...))Mějte se,pa pa

Jirka111 (Po, 7. 12. 2020 - 10:12)

Ahoj děvčata, zdravím po víkendu, který byl fajn. V bazénu jsme byli a můžu říct, že tak málo lidí jsme tam ještě nezažili a asi už nikdy nezažijeme. Vyřádili jsme se na tobogánech a užili jsme si i sauny. Mám jako obvykle obavu, aby se mi z ní nerozjel zánět, ale miluju ten pocit horka a pak vlézt do ledového bazénu. Cestou zpět jsmy byli u rodičů na segedínu a drobné ochutnávce cukroví...no prostě vydařená sobota. Včera jsem se tak nějak plácal doma. Večer nás potěšil film "Na střeše", Mádl prostě umí.... Jinak Pelíšky mám nahrané, pustím si je už brzy a pak je ještě dávají na Štědrý večer. Je fajn, že na Tebe Viano Medrol takhle hezky funguje, na mě též, ale je určitě důležité mít základní léčbu. Jak Míša kvůli zubům vynechala, tak se zánět hned rozjel a Medrol má co dělat si s tím poradit. Nehledě na ty jeho vedlejší účinky.... Holky, přeji vám hezký týden. J

Viana (Ne, 6. 12. 2020 - 05:12)

Zdravím vás všechny a přeji krásnou vlastně už druhou adventní neděli. Jsem po noční a čekám na střídačku,tak aspoň uběhne čas.))) Míšo,koukám kdy chodíš před službou spát. No tak to já jsem břídil,chodím už kolem desáté a to vstávám o šesti na sedm hodin. Tak pozdě jako ty chodím opravdu vyjímečně,no jsem spáč musím mít svých sedm nejlépe osm hodin jinak nefunguji.)))Jirko tak pelíšků se dočkáš,už jsem četla program na vánoční dobu a někde tam jsou. Taky se na ten film můžu dívat pořád dokola a stejně mě baví. Míšo i já přispívám na různé věci v době vánoc i mimo ně. Ježíškova vnoučata máme u nás v domově taky,máme naše klienty co jim naše sociální pomáhá s výběrem přání a je to hodně dobrá věc. Udělá se radost oběma stranám. Já podporuji kočičí i psí útulek už spousty let,pomáhám jedné paní co se o ně stará pouze ze svého důchodu a má je všechny v naprostém pořádku. Jednou jsem ji byla navštívit a doteď nechápu jak to dělá. ))))
Jinak když jsme na této diskuzi něco k tématu. Medrol zabral hned po první dávce 4mg,tak týden to tak nechám pak snížím na dva a to by v tom byl čert,aby mi to nepomohlo. Pa a dnes si zapálíme dvě svíčky a vzpomeneme si na sebe...))pa

Míša (Pá, 4. 12. 2020 - 23:12)

Ahojky, tak jsem si báječně početla po náročném pracovním dni, moc hezké děkuji. Vian máš pravdu, že vůně čistoty za tu námahu stojí, ale to bych do těch čerstvě vypraných záclon a závěsu nesměla spálit ten guláš-toho smradu se jen tak nezbavím....... Ohledně dárečků jsem se letos taky rozjela-přispěla jsem do potravinové banky, pak na seniory do ježíškových vnoučat a pak také stravenkami na žrádlo zvířatům do ZOO-tam jsem si záměrně vybrala ty nejméně oblíbená, na která se moc nepřispívá. Hřeje mě to u srdce, že nebudou mít letos radost jen moji nejbližší. Ještě to zdraví a bude to kompletní! Krásný adventní víkend a Jirko tobě prima plavání. Jdu chrnět, zítra nanovo pracovní proces M.

Jirka111 (Pá, 4. 12. 2020 - 17:12)

Ahojky, Viano díky, moc vtipně si nepřipadám :-) Pravdou je, že mám obecně rád lidi. Ale taky je fakt, že neumím moc pracovat se stresem, jak se mi to rozjede, nemůžu to zastavit a všechno vidím černě. Ta nemoc se mi právě rozjela kvůli nezvládnutému dlouhodobému stresu. No a pak je zase chvíli fajn a jsem na světě rád. Na mě zatím vánoční nálada neskočila, ale čekám to každý, dnem :-). Určitě si taky za pár dní pustím Pelíšky, můj neoblíbenější film, ten mě vždy naladí na Vánoce a obecně potěší. Čerty už si domů nezveme, přece jen kluci povyrostli, ale vzpomínám, že to bylo bezvadné. Jednou u nás byl čert, kterému koukala z pytle lidská noha, to mělo největší úspěch, vypadalo to opravdově a děti se hezky báli. Taky bylo dobré, že jsem si od nich jako nechal dát telefonní číslo, uložil jsem si ho do telefonu s názvem "Peklo", a když kluci zlobili, šel jsem ho jako vytočit... a hned byl klid. Užijte víkend, i když někdo ho má pracovní, že Míšo :-) a hlavně přeji hezký advent. Pa. J

Viana (Pá, 4. 12. 2020 - 11:12)

Ahojte,,,Jirko moc ráda čtu tvoje příspěvky. Jsou plné energie ,radosti ze života i když ti někdy není nejlépe a taky vtipné. Je vidět,že tě těší vše co je kolem tebe a nenecháš se jenom tak něčím rozhodit. Super ...))Hele k tomu kolenu co jsi pekl. Tak já jsem jednou pekla koleno obyčejné asi 8hodin pouze tak na 50-60 "C za častého podlévání a můžu ti říct,že to byla fakt mňamka.Taky to budu muset občas udělat. S tím medrolem máš pravdu, měla bych se na ty moje stálé experimetry vykašlat . No jo,ale já asi jiná nebudu.)))
Míšo, jasně bylo by to pěkné nic nedělat aspoň do vánoc,ale aspoň zvolni. Ovšem já to znám, je ti zrovna trochu líp,tak se umyjí okna,vyluxuje,utře prach do toho se něco dobrého uvaří a člověk se z toho dostává týden. Jo jsi úplně stejná jako já. Ovšem ten pocit když si večer lehneš a všechno voní čistotou za to stojí že? U mě se celkem nic neděje co by se týkalo bolestí akorát mě zlobí bolí zase ta bursitýda na loktu ,v noci nevím jak si tu ruku položit a přes den to docela jde. No jo,ale zase bude lépe . Dnes v práci jsme tu měli čerty a řeknu vám,že ti staří lidé jsou fakt jak malé děti. Je to kouzelné se takové akce zůčastnit. Měli velkou radost z balíčků které dostali. Tak mě to trochu dojalo a jaksi se mi navodila ta pěkná vánoční nálada. Trochu vám ji posílám, pěkně si Mikuláše a vánoce užijte....))pa

Reklama

Přidat komentář