Reklama

revmatoidní artritida

Jirka111 (Út, 22. 12. 2020 - 08:12)

Ahojky, tak letos pro mě poslední den v práci, jupíííí. Stejně se už tu nic moc neděje. Odpolko koupím kapry a Vánoce můžou začít :-) Zmutovaného Covidu bych se zatím nebál, on si takhle mutuje pořád, údajně je už známo 10 000 mutací, akorát tahle je zajímavější, protože se trochu změnil jeho hrot, kterým si otvírá buňku. A asi je i díky tomu nakažlivější, ale říkají, že nebude způsobovat horší problémy a vakcína by na něj měla taky zabírat. Tak hlavně ten klid a sváteční pohodu, že ano :-) J.

Viana (Po, 21. 12. 2020 - 14:12)

Zdravím,,,Jirko hurááá že jsi zase s námi, chyběl jsi mi, vždy mi zlepšíš náladu tvým elánem. Hele tak já omeprazol beru taky ale asi jako ty dost nepravidelně. Hlídám si to stejně jako ty když beru MTX. Normálně žasnu jaké máš znalosti ty i Míša ohledně naší nemoci. Máte to nastudované což je dobře. Dnes je mi zase o něco lépe, tak snad se to už vybouřilo a nastanou dny kdy bude lépe. Zajímavé je jak se ten zánět stěhuje třeba o kousek dál,nebo šupne úplně jinam. )))
Já budu stromeček zdobit ve středu, pak pořádně vysát,dokoupit nějakou uzeninu na chlebíčky a s přípravami na vánoce končím. Už si budu svátků jenom užívat. Trochu mě děsí zase ten zmutovaný kovid, snad to nebude horší jako tento , dostat ho znovu tak fakt nevím. Očkovat se nechám pokud na nás dojde řada i když jsem měla jiný názor, snad nám to moc neuškodí.))
Míšo pěkně odpočívej a hodně pij ať vyplavíš všechno špatné a jsi zase v kondici...))pa

Jirka111 (Po, 21. 12. 2020 - 13:12)

To jsem si pěkně početl... a obě vás moc zdravím :-))) Víkend jsem si užil parádně, probíhaly přípravy na Vánoce, ozdobili jsme už strom, ale s rozsvícením počkáme až na Ježíška. A taky jsem dělal s klukama nepečené cukroví - mandlové hříbečky... to je vždy na nás. Bolesti mám mírné, tak jsem rád, že si v tomhle smyslu snad užiju svátky. Teď jsem ještě dva dny v práci a pak volno až do 4. ledna. A teď šup k tomu, co jste psaly. Míšo, já myslím, že s viděním na blízko by to mohlo být normálně věkem. Říkali mi okolo známí, že to jde docela rychle, člověk pořád oddaluje papír od očí, aby ho přečetl, a až přestanou stačit ruce, musí se jít do brýlí. U mě to zatím jde. Patrně proto, že jsem od dětství krátkozraký, tedy nosím brýle na dálku, tak na blízko ještě vidím dobře. Naše nemoc by spíš mohla vést k zánětům rohovky, no a kortikoidy zase vyvolají při dlouhodobém braní šedý nebo i zelený zákal. Je fajn, že Ti už nový lék zabírá. O těch průjmech jsem u něj četl docela často, ale taky se to hodně lidem upravilo. On ale i víc zatěžuje játra, tak se pak musí odebrat z tohoto důvodu. Viano, já myslím, že ho někdy doktoři i vůbec nezkouší a přejdou rovnou na bio nebo vyzkouší několik let starou novinku - malé molekuly - tzv. inhibitory Janusovy kianázy (např. s názvem Olumiant), ty se berou v tabletách. Naštěstí je kam šáhnout, tak doufám, že se s doktorkou domluvíte. Viano, Ty bereš něco denně na ochranu žaludku? Já mám Omeprazol, ale každý den ho neberu, jen když zrovna vemu MTX nebo když musím delší dobu brát brufeny. On ten Omeprazol při dlouhodobém braní má taky svoje rizika....jako všechno :-( Miško, ohledně Covidu, já byl doma 12 dní, pak mě uschopnili, ale navázal jsem prací z domova. Stejně jsem ještě dalších 14 dní kašlal, tak by se na mě v práci koukali blbě.
Holky moje, opatrujte se, ať vás nic nebolí. J

Viana (Po, 21. 12. 2020 - 10:12)

Ahojte))) Míšo tak toto přísloví jsem ještě neslyšela a fakt jsem se zasmála, super toto sedí.))) Hele ráno jsem volala dr. revmatoložce o recept na ten medrol,protože ta spolupracovnice mi jich dala asi tak jenom deset a do února bych nevydržela a dr. se ke mě chovala po telefonu velice dobře. Ptala se co mám za potíže a když jsem ji řekla ,že mám od léta už po třetí asi zánět v té ruce a teď se mi to přestěhovalo do zápěstí a prstů,tak že mám problém se učesat a vyčistit si zuby. No a ona že ale to by chtělo ko. dříve než v dubnu a že medrol si nemůžu ordinovat jak já chci. Tak jsem ji řekla,že to vím ,ale co mám dělat ,když musím chodit do práce a nějak fungovat a ještě jsou svátky. No tak říkala,že mi ho zítra elektronicky pošle a pak uvidíme. Ona mluví pokaždé jinak. Jsem zvědavá jaké budou výsledky krve. Zatím budu jíst ten medrol a v únoru uvidím co bude. Moc ti míšo děkuji za pomoc a klidně piš vůbec se neboj vím že mi chceš pomoct.))))
No a kde máme Jirku? tak pěkně odpočívej a nabírej síly,zase se ozvu,,,pa pa

Míša (Ne, 20. 12. 2020 - 20:12)

Vianko jsem ráda, že jsi to ode mě nevzala špatně. Máš ale pravdu, že teď by to o těch svátcích nemělo cenu, ale po novém roce bych zavolala třeba do té Olomouce a zeptala se jestli berou nové pacienty a za jak dlouho. Aby jsi věděla jestli máš kam odejít, kdyby se k tobě v únoru zase chovala špatně, protože aby ti to dával lékař znát není vůbec profesionální!!! Jak se říká bič a pryč, je to tvoje zdraví! Páčko M.

Viana (Ne, 20. 12. 2020 - 19:12)

Ahoj))) tak Míšo já jsem šla do práce až mi bylo úplně dobře,protože jsem měla strach že to v respirátoru neudýchám 12 hoď.Doma jsem byla 16 dní,ale myslím že Jirka šel dřív. )))
Jinak moc si vážím tvých rad ohledně nemoci. Neboj se a klidně piš co si myslíš,já ti jsem moc vděčná. S tou doktorkou máš pravdu,ovšem já jsem od ní už jednou odešla,ale jsem blbá že jsem se k ní tehdy vrátila byla to pouze moje pohodlnost a hlavně na rovinu jsem ji to řekla,že jsem od ní odešla a jestli mě vezme zpátky. No a ona si dala na rozmyslenou a pak se nade mnou smilovala,což mi teď dává znát. Hned ze začátku nemoci jsem jezdila do Šternberka tam to bylo super ,ale zavřeli to tam. Tak jsem hledala dr. a nikdo nikde nebyl. Ona si totiž myslí,že z toho 3ternberka jsem taky odešla. Snažila jsem se jí to tenkrát vysvětlit,ale ona mi nevěří. Takže odejít od ní podruhé se mi právě zdá divné, ke všemu ji když jedu doprovod do Šumperka s klientem často potkávám. Hele napiš mi co bys dělala ty? Máš naprostou pravdu,že denně brát aulin je taky hazard,ovšem jinak bych nefungovala. S dojížděním k jiné dr. není problém ,máme auto tak si jedu kam chci. Ale zkusím to po novém roce jinam. Ještě k ní pojedu v tom únoru a uvidím co mi řekne a pokud bude zase tak arogantní a nepomůže mi odejdu. Jezdila bych třeba do Olomouce je tam několik ambulancí.)))
Jinak advent jsem taky slavila na gauči,jen jsem uvařila a zasedla k televizi,jelikož mě dnes hodně bolí klouby na rukou . Ale i lenošení je zapotřebí,,,Mišutko moc ti děkuji ,každá vaše rada i Jirkova je pro mě cenná...pa

Míša (Ne, 20. 12. 2020 - 17:12)

Vian tak ještě k otázkám, kromě toho průjmu mám i dlouhodobě trochu kašel, ale to mi řekli v lékárně a doktorka to nikde nenašla, že bych ho po těch lékách měla mít. Jinak se mi už nedělají tolik modřiny a netloustnu, jako v kombinaci Medrol x MTX. Beru kromě Medrolu ještě Vigantol, vit. C, vápník, omeprazol, ostropestřec, ale tohle všechno mám od začátku a pak svoje léky na tlak apod. Už jsem ti tu psala, že pokud nemáš k doktorce důvěru, je nejvyšší čas jít jinam, ale ty stejně na rady nedáš, tak už to raději nepíšu. Vím, že to máš složité s dojížděním, ale nebyla by jsi jediná a navíc dnes už jde spousta věcí elektronicky, tak bych se toho nebála a šla do toho. Ono jde taky o to, že pokud máš špatnou léčbu a klouby bolí dochází k jejich pomalé, ale nezvratitelné destrukci a na výměnu kloubů máš myslím ještě čas. A nezachráníš to ani aulinem, který si bereš mimochodem dost často a chudák žaludek, jen aby se ti to nevymstilo! Promiň neber to nijak ve zlém, ale já ti to musela napsat a myslím si, že by se mnou souhlasil i Jirka.... Jinak je mi zatím pořád stejně, ani líp, ale ani hůř. A měla bych otázku já na oba, jak dlouho jste byli v PN??? A nechali jste se uschopnit až když vám bylo úplně dobře?? Díky a hezký adventní večer-dneska už čtvrtá svíčka, to je fofr.... M.

Viana (Ne, 20. 12. 2020 - 14:12)

Míšo díky moc za vysvětlení. Já si totiž myslím a myslí si to i moje revmatoložka , že mi asi ten MTX nezabírá. Já jedu 5 února na ko. a tak bych ji mohla o tuto léčbu požádat. On mi totiž i trn dr. z poradny psal,že už ten MTX beru hrozně dlouho, tak by bylo dobré léčbu změnit. Krom toho průjmu máš i jiné nežádoucí účinky? Moc moc děkuji za vysvětlení a prosím tě co ještě k tomu bereš kromě medrolu? Ten je k tomu ,nebo jsi ho brala jen po dobu než ti to zabralo? Víš já už jsem si pohrávala s myšlenkou, že kdybych brala jenom medrol a to třeba 4mg a vysadila MTX protože si myslím že m nezabírá,tak bych si myslím to zvládala,ale zase bych asi nebyla zaléčená, že? Je hrozné toto vše probírat s ostatními revmatiky , když na toto vše by mi měla odpovědět dr. ,ale já si myslím,že bych ji těmi dotazy asi hodně otravovala. Nemám k ní důvěru, přesvědčila jsem se,že ji na mě vůbec nezáleží.))))
Tak čich mi až tak nevadil jako ta chuť a stejně to ještě není ono. Mám velkou radost, že nepíšeš že by ti bylo hůř. Nechci to zakřiknout ,ale jsem přesvědčená , že horší to nebude. No budeš to mít za sebou. Sousedka pode mnou se s tím taky pere, do vánoc vám bude trochu lépe. )))
Mějte se a zadravím Jirku,,,,)))

Míša (So, 19. 12. 2020 - 21:12)

Ahojky Vian, jen se klidně ptej, pokusím se na všechno odpovědět. Mám lék jménem Leflunomide a je to poslední lék, který se dává a když nezabere, žádá se o biologickou léčbu. Teď jak se revmatologové pořád u mě dohadovali jestli u covidu vysadit nebo ponechat, tak jsem slyšela z více míst, že je fakt dobrej a rádi ho předepisují. On by měl totiž cíleně zabrat na tu naší nemoc a né s tím smést úplně všechno, jako to dělá MTX. Chtěla mi ho nasadit už loni, ale pak se stav nějak ustálil a výsledky zlepšily, tak jsme to odložily. Ještě si doktorka pořád pohrávala s myšlenkou jestli bych nechtěla děti a s tímto lékem už nemohu. No myslím si, že už konečně zabral, ale trvalo to trochu déle než mělo-skoro víc jak 8 týdnů. Má to háček, který se doktorce moc nelíbí a to jen ten průjem, který mě provází už 2 měsíce a myslím si, že mi ho možná vysadí, když už mě nahlásila jako adeptku na biolku, tak uvidíme. Jo a ten se bere denně. Jinak čich jsem taky už ztratila, ale ani jsem na to sama nepřišla, uvědomila jsem si to až když jsem mluvila s kolegyní, která je taky pozitivní a nemá ho. A chuť mám takovou napůl, poznám ostré chutě, Medrol je každé ráno hořký, kyselé, sladké, zbytek mám všechen stejný. Tak snad jsem odpověděla na všechno, zatím pa M.

Viana (So, 19. 12. 2020 - 19:12)

Ahojte))) Míšo, medrol už mi kámoška v úterý donese do práce,prý ji zbyl a má ho dost. Takže rezerva bude. Hele s tím zrakem je to prý u korona normální, zhorší se zrak všem i mě to potkalo,ale já už brýle na dálku i blízko mám tak tři roky. Jo prý to postihuje i oči. Míšo já v tom mám trochu bordel. Ty nemáš biolku,ale máš vlastně co? Jiné léky to vím,ale co to vlastně je? Myslela jsem si,že je to určitý druh biolky. Já jsem si myslela,že krom MTX a Salazopyrinu ( nevím jak se to správně píše) nic moc není na výběr. Nechápu proč mi to teda revm. nezmění, když tvrdí ,že mi asi MTX nezabírá a hned mluvila pouze o biolce? Hele a už ti to celkem zabralo,že? Napiš mi jak přesně se ty tvoje léky jmenují. jinak si myslím,že už by se ti ten kovid ozval v plné síle a že propluješ jako my. Hele ještě máš čich a chuť ? To je otázek,že? ))
Zdravím Jiříka , někde lítá s rodinou ,ale moc jim to přeji...pa

Míša (So, 19. 12. 2020 - 12:12)

Ahojky, tak jsem na tom zatím pořád stejně-rýma, kašel, únava, bolest hlavy, k tomu mám vysoký tlak a puls. Klouby dodnes docela dobrý, dnes už se trochu projevují, ale žádná katastrofa. Není mi ani líp ani hůř, tak snad dobrý. Ty dny letí jak blázen už je sobota a na to, že skoro nic nedělám ( akorát jídlo, nádobí, pračka ) mi ten čas děsně utíká. Taky jsem začala pěkně blbě vidět na blízko, na očním mi už chtěla napsat brýle, ale ještě jsme to odložily, ale teď se to hodně zhoršilo. Mě je nejhůř ráno a pak se to během dne zlepšuje. Vianko škoda, že je to v tak blbé době, Medrol bych ti poslala mám ho dost, ale nikam nemůžu. Taky se cítím teď oteklá, ale na váze se to neprojevuje. U mě byl problém kombinace MTX a Medrolu, s těmi novými léky už je to docela dobré i ta kila, co jsem zhubla, se pořád drží dole. Jirko hezkou adventní sobotu a tobě Vian klidnou práci, páčko M.

Viana (Pá, 18. 12. 2020 - 19:12)

Ahojte))) Jirko s tím medrolem že mě stejně nemine máš pravdu. Dnes ráno jsem byla skoro k nepoužití a pohrávala jsem si s myšlenkou ,že dr. zavolám ať mi ho pošle elektronicky,ale nakonec jsem si vzala ráno aulin a docela dobré. Takže zatím aulin ráno a večer druhý. Mě by medrol nevadil,ale když já se po něm cítím jak bečka jak jsem nateklá,nebo si tak připadám... no uvidím co bude dál. Doma už ho stejně nemám.)))
Míšo, přesně tak jak píšeš, Únava jak psal Jirka je velká,ke všemu úplná nechuť k jídlu a to pocení bylo i u mě. Prostě to chce klid a bude zase dobře. Dnes jsem byla navštívit svou neteřinku, čeká dvojčata a doma má dvě děti. Ty dvojčátka byly neplánované ,ale neteř by je pryč nedala ani za nic. Ty starší kluk 9 let, holčička 4 roky a dvojčata budou v dubnu. Tak jsem si dnes s nima krásně odpočinula. Dvě hodiny jsem je hlídala,seděla v pokojíčku a úplně jsem vypla. Zapoměla jsem na všechno a krásně jsem si s nimi pohrála. No toto mě tak nabilo , prostě bezva relax. Já vnoučky ještě nemám a hodně bych je už potřebovala. Cukroví jsem si dovezla,už hodně let mi tam peče jedna cukrářka a chutná mi stejně jako Jirkovi. ))) Zítra valím do práce,tak ti Míšo zase písnu ale později , ať máš co číst...))pa

Jirka111 (Pá, 18. 12. 2020 - 10:12)

Ahojky, už jsem zase tu :-) Tak ano, cukroví ujídám, před Vánoci chutná nejlépe :-) Včera jsem dovezl 2 krabice od maminky, tak už máme celkem 15 druhů a je víc na výběr :-) Těším se na odpolední kávičku a misku cukroví. Tak já tedy ten Medrol 2mg papkám už 14 dní, předtím jsem musel jít na 4mg, abych zažehnal to nejhorší. Takhle se to dá docela dobře zvládnout, dopoledne bolí hlavně ty prsty a odpoledne se to lepší, tak po 16h je to paráda až do večera, a noc je taky klidná, takže se zánět docela drží. S minulými Vánocemi se to samozřejmě nedá vůbec srovnat, to bylo peklo. Minulý týden jsem byl na krvi, ale tento týden jsem se jaksi nedovolal doktorce, tak výsledky nevím, takže až v lednu. V práci je to klidnější, letos ty Vánoce vyšly dobře, spousta lidí už má dovolenou a nikdo moc neotravuje. Tedy, Míšo, Covid je potvora, mě bylo vždycky dopoledne celkem dobře a odpoledne mě to sejmulo, že jsem pořád ležel a byla mi zima. A v noci jsem se potil jako nikdy. Ten týden to určitě bude chtít vyležet, ne-li více. S biolkou se připojuji, spoustě lidem doslova zachránila život, ale má i svá rizika a vedlejší účinky, taky bych s ní počkal, dokud to nebude nutné. Vianko, Medrol Tě stejně nemine :-))) Děvčata, opatrujte se a užívšejte Advent, jak jen je to možné. J

Míša (Čt, 17. 12. 2020 - 21:12)

Ahojky, Vian nestrefila jsi citlivé místo, já nejsem sama, jen spolu nebydlíme v jedné domácnosti, tak teď jsem tu sama v bytě. Vyhodila jsem ho k sobě ihned, jak přišla ta sms, že je kolega pozitivní a jdeme celá směna na testy. Jinak moc děkuji za nabídku pomoci, zatím mi stačí, když budeš něco psát a je jedno, že to bude třeba o úklidu kuchyně......mám od svého praktika VIP pozornost, každý den mi volá a dělá vizitu po telefonu-jak mi je, co si mám naordinovat, co jíst, jak dezinfikovat apod. Máš pravdu i s tím nástupem do práce, to jsem psala ještě v době, kdy jsem žádné potíže, teď už se na to dívám jinak a navíc mě doktor ani nepustí, i kdyby byl výsledek testu příště negativní a já ho poslechnu, protože se základně neléčíme s rýmou...... Mrzí mě, že tě bolí klouby, ale když s tebou je to taky těžké, slíbila jsi, že medrol v minimálních dávkách budeš užívat a stejně ho nepapáš! Možná ti dávají klouby najevo, že by si ho zase zasloužily. S tím nákupem máš pravdu, je to pohoda a navíc je součástí i Benu lékárna, tak si objednám i čaje, sirupy na kašel apod. Tak kromě kontaktu s blízkými jinak nestrádám. Ještě jednou díky a zdravím taky Jirku, už dlouho nepsal, jak ujídá cukroví, které by moc neměl :) M.

Viana (Čt, 17. 12. 2020 - 19:12)

Čau, na tu biolku máš úplně stejný názor jako já. Ani mě se do ní úplně nechce,ale zase pokud už bych nemohla,tak je to možná ta poslední naděje. Dnes jsem si udělala po noční kuchyni a to jenom linku,ale pečlivě a teď jsem vylezla ze sprchy,protože jsem úplně hotová jak mě bolí klouby na rukou a tak jsem zvědavá co bude zítra. Lupla jsem Aulin, namazala jsem všechny klouby a tím fakt končím. Je vidět,jak každým rokem toho udělám méně.))
Hele mě taky bylo divně a to jsem měla jenom zvýšenou teplotu a to myslím že jenom tak dva dny. Covid je divná nemoc, člověk je takový divně depresivní,protože nevíš co od ní můžeš čekat a neznáš ji. Chřipku známe,vyležíme ji a zase hurá do práce,ale s tímto si myslím že na to že půjdeš dřív do práce zapomeň. Ani bych ti to nedoporučovala, tato nemoc chce fakt klid na lůžku, však uvidíš sama. Ke všemu zrovna na vánoce,že? Ale za týden ti bude lépe. Omlouvám se že jsem se možná strefila do citlivého místa že jsi sama, nějak mi to ušlo jestli ses o tom zmínila někdy dříve. Je dobře,že u vás funguje ta donáška do domu potravin. Zaplatíš přes internet a máš co potřebuješ. Pokud se budeš chtít na cokoliv zeptat co se týká covidu,tak jsme tu s Jirkou k dispozici. Jirka mi taky hodně pomohl...)) Jirko ,tímto tě zdravím ,,,mějte se,,,pa

Míša (Čt, 17. 12. 2020 - 16:12)

Ahojky, Vianko chtěla jsem se zeptat, jak o sebe mám nechat pečovat, když jsem v bytě sama??? Je mi nic moc, cítím se nemocná-je mi všechno a nic, ale zatím žádná katastrofa, jen se modlím aby to tak alespoň zůstalo. Včera jsem se konečně spojila se svojí revmatoložkou, mají poruchu na telefonu. Nejdřív to bylo nevysazovat Leflunomid, pak zase ano a nakonec ho zase od zítřka nasazuji, protože už možná konečně od minulého týdne začal zabírat a byla by to škoda, ikdyž se doktorce nelíbí ty průjmy. V lednu už mě nahlásila, jako adeptku na biologickou léčbu, ale jestli ten Leflunomid zabere a budou i výsledky dobré, tak se mi do ní až zas tak chtít nebude, ale kdo ví, jak s tím vším zahýbá pan covid.....

Viana (St, 16. 12. 2020 - 15:12)

Zdravím vás)))Míšo , vypadá to ,že to bude u tebe mít klidný průběh. No přála bych ti to. Jak máš chuť na vínečko ,tak je to na dobré cestě. Covidu pěkně přibývá a já se děsím toho jak dovolili v DD si ty klienty brát domů. Já vím ,že strádají , ale mohou s nimi komunikovat pomocí veb. kamery . Není to ono oni potřebují fyzický kontakt , ale když si je vezmou domů a protáhnou je celou rodinou, tak je jenom otázka času , kdy se to u nás znovu objeví. Docela se bojím to dostat znovu. Ta únava byla děsná. Dnes u nás v DD bylo rozsvícení stromečku a já jdu na noční , tak jenom doufám , že už večer bude klid. ))
Jirko ty si pěkně užíváš koukám , ale to je dobře ,těší tě všechno co děláš. Cukroví napečeno , dárky zabalené přesně tak to má být a žádné stresy na poslední chvíli. Taky mě docela bolí malé klouby, ruce, nohy no snad to je počasím. Medrol odmítám zatím řeším to pouze aulinem ,ovšem jak dlouho? Však vy už mě dobře znáte,,,mějte se a Míšo nic nedělej a taky konečně nech o sebe pečovat....))

Jirka111 (St, 16. 12. 2020 - 14:12)

Tak přeji příjemnou karanténu, Míšo. Aspoň si víc odpočineš. Ohledně léků nevím, také by se mi nechtělo nic rušit, měl bych strach, že se to zase rozjede :-( Tak tu permanentku, jak jsem psal včera, jsem nakonec nevyzvedl. Sice jsem tam byl, ale ten člověk to má v nájmu, majitel mu prý nic neslevil a tak to asi nezvládne a permanentky radši vydávat nebude, protože patrně skončí. Jinak hospůdka byla zase pěkně plná, je mi jasné, že tam se to šíří nejlíp, ale my jsme to s kamarády měli, tak bychom měli být ještě nějakou dobu imunní. Tak jsem aspoň s kamarády probrali všechno možný, letos naposled. V pátek otevřou sjezdovky, tak už se mě moji kluci ptali, kdy vyrazíme. No možná zač. týdne na večerní lyžování bych s nimi jel. Bolesti mám snesitelný, snad se to do Vánoc nezhorší. Míšo, brala si teď i něco na bolest kromě kortikoidů?. Holky, opatrujte se užívejte advent. J

Míša (Út, 15. 12. 2020 - 17:12)

Ahojky, jak jsem psala, kolega v práci má covid ( a asi si ho přinesl z hospody, tak jen Jirko zase blbni..... ) a tak celá směna musela na testy, no čtyři jsme byli pozitivní. Vian já příznaky nepoznám, protože už mám 2 měsíce, co mám změněnou léčbu - průjem, kašel, bolesti kloubů a únavu pořád, takže pro mě zatím nic nového. K pití mě to nenutí, ale to je u mě normální, vínko jsem si včera dala. Akorát mám dilema, protože jeden revmatolog doporučil ponechat léčbu a snížit kortikoidy, že ty nejsou ve vyšších dávkách vhodné a druhý zase na 14 dní vysadit Leflunomid. A teď babo raď, moc se mi to vysazovat nechce, když to možná konečně trochu zabralo. Měla jsem tento týden docela nabitý, tak jsem musela všechno zrušit, ale i odběry a kontrolu na revma, což mě hodně mrzí. No nedá se nic dělat. Pokud budu bezpříznaková, tak nás naženou už dřív než za 10 dní na testy abychom mohli do práce, nemá kdo sloužit. Opatrujte se a pište, páčko M.

Jirka111 (Út, 15. 12. 2020 - 15:12)

Ou jee, Míšo, tak už taky... snad to bude u Tebe dobrý, napiš, jak Ti je. Ale i když Ti nic nebude, je to blbý, že 10 dní nevystrčíš nos z bytu :-( To já jdu dnes do hospůdky, než nám to zase zavřou :-) Cestou ještě vyzvednu permanentku do solné jeskyně, kterou dám rodičům pod strom. A dárky už mám taky zabalené, heč :-) Zrovna piju kafe a ochutnávám cukroví, myslím, že se povedlo :-)) Zatím pa. J

Reklama

Přidat komentář