Reklama

Operace trhliny v konečníku

Návštěvník (Po, 18. 2. 2008 - 06:02)

Děkuju Katko, snažím se nemít tvrdou stolici, ale moc se mi to nedaří. Můžeš mi prosím poradit, co jíst a čeho se naopak vyvarovat? Díky moc

Katka (Pá, 15. 2. 2008 - 14:02)

jestli máš trhlinu čerstvou, tak je velká šance na zahojení, ale musíš se snažit nemit tvrdou stolici a netlačit. Chronická trhlina vznikne tehdy, když je každou chvíli zácpa a tvrdá stolice pokaždé tu trhlinu znovu roztrhne. Ona potom ztratí schopnost se zacelit.
Takže zatím neměj strach, jestli to máš poprvé, tak se ti to určitě brzo zahojí.

Návštěvník (Pá, 15. 2. 2008 - 13:02)

Ahoj lidičky :-) Taky mám problém s trhlinou v konečníku, zatím asi jen 3 týdny, byla jsem na chirurgii a dostala mast Faktu. Myslíte, že je vůbec šance, aby se trhlina sama zahojila, když člověk chodí každý den na wc a tím ji vždy podráždí? Jak dlouho se asi mast musí mazat? Prý je to velmi zdlouhavé, tak by mě zajímalo, jak dlouho mám s mazáním vydržet a věřit a kdy už to bude případně znamenat, že pouze mast nezabírá.
Často tu lidi píší, že byli na jednoduchém zákroku a mají pokoj. Co to má být za zákrok? Vždyť tu všichni popisujete jakési dlouhé a bolestivé operace :-(
Díky moc.

Mony (Čt, 14. 2. 2008 - 18:02)

Ahoj kulichu,asi máš po operaci.....jak je?Myslela jsem na tebe!!!Doufám,že popíšeš své pocity.Mě zase to prasklo:-((Bojím se,holky jestli to není tajemství kde jste byly operovany?Já bych šla tam kde slyším spokojenost.Dík

Katka (Čt, 7. 2. 2008 - 15:02)

Ahoj kulíčku, myslím, že už jsem ti napsala všechno, kdyby přece jenom, tak kdykoliv do toho ponděla napiš.
K tomu holení - taky mám ráda upravené, ale zrovna tam vzadu, když mi to začíná růst, tak mě to pokaždý trochu píchá a měla jsem strach, až budu po operaci, aby mě to nepíchalo kousíček od toho operovanýho místa. Takže na operaci jsem si zadeček neholila. Ale jestli ty s tím nemáš problém a nepíchá tě to, tak si myslím, že proč ne.
Nevím, jak dlouho budeš v nemocnici a jestli tam budeš mít přístup na net, ale až budeš doma, tak si myslím, že teprve potom se budeš mít na co ptát. Já hold neměla koho. Takže až se vrátíš, hned napiš !!

Jinak ti hrozně moc držím palečky - bojovníci vyhrávají.

Mony - taky ti chci doporučit, jestli máš ten samý problém jako my, tak je lepší ho řešit. Já jsem to nechala dojít moc daleko. Napřed jsem se bála, ale teď jsem hrozně moc ráda, že jsem na tu operaci šla.

kulich (Čt, 7. 2. 2008 - 03:02)

Ahoj Kačenko.
Možná by jsi se divila,kolik ženského pokolení v "minulém" století,proniklo do chlapských,rádoby záležitostí.Ovšem za jakou cenu.Já jsem veterinář,ale nechápu ty traktoristky a jeřábnice pyšné,nechápu hokejistky a policajtky.A už vůbec nechápu političky,proč se dnes chtějí vyrovnat mužům. Vždyť žena má své důvody,jak co cítí,aby žena byla.Pak jí i chlapi respektují.Když dokáže ženou být.
Kačenko,vejšku jsem si neudělala,protože mi na to chyběli fyzické předpoklady,nepovalím koně na operační stůl.Důležité je,že dnes jsem s prací spokojená.Jsem barmanka,ale je to o bowlingu,,richochetu,solárek a posilovně.Jsem něco jako provozní a baví mě to.A šéf je fajn a kvalitní člověk,protože bez mé přítomnosti teď od pondělí,změnil i pracovní dobu.Prostě mám pracovní zázemí.Což je něco úžasného.Kačenko,to že jsem půl doktora je průser.O zadku zvířat se nejedná.Velký býček z mámy,no tak se zachrání máma a tele se vyřeže.(s jejího lůna).Právě,že o tom něco vím,mě dostalo,to,že o lidském zadku se nikdo nebaví.A holky,je to o nevědomosti a studu!
Když jsem ti naposledy Katko psala,říkala jsem si v duchu,že třeba si do kooglu zadá slovo"divulse",někdo jinej,tak jak jsem to v zoufalosti udělala já a možná už nemusí být vystrašení lidé,jako ty tenkrát,jako já před měsícem,no, já vlastně před dvěma.Kačenko,jsem díky tobě smířená a i když se stále bojím,tak ti chci říct,že si vážím času,který jsi mi věnovala a ještě v pátek večer budu na netu.Ozvu se ti,JAK PŘEŽIJU DRUHOU NARKOSU.Moc ti děkuji,díky tobě tuším,co čekat.Jsem zase svůj bojovník!Já už se fakt těším,že má bolest bude gradovat a pak budu jen odpočítávat.....milovat se beze strachu,když mi muž polhadí zadeček.Pohladit, to dělal fakt nenápadně.Ale já vím.Ozvu se Kačenko.A jestli můžu ještě jednu otázku,holí ti zadek před samotným výkonem?Nevím,jestli to nemám radši udělat sama.Na toto jsem trochu divná.Mám to ráda vše upravené.
pro:MONY:není důležité,odkuď jsme.Je důležité,co chceš řešit.Vím jen jedno.Čím déle to budeš odkládat,tím,húř.kulich

Mony (St, 6. 2. 2008 - 11:02)

Ahoj holky,pročítám si vaši diskusi,a prořívám to s váma.Mám ten samý problém co vy,a asi si nikdo neumí představit ten horor na wc,jak ti co s tím mají problémy.Psala jsem si s nějakou Mončou na joném tématu o fisuře,taky byla na operaci a je jí líp.Ale já se stále bojím a zatím to řeším čípky.Byla jsem na proktologii,a doktor řekl,že i po operaci se to rádo trhá,tak mě úplně odradil věřit že může být líp.Na kolonoskopii jsem taky byla,a příště si vyžadám narkosu,někdo neměl problém,ale mě to bolelo příšerně.Ulevilo se mi,že je vše o.k,a min.10let mám klid,doktor říkal,že rakovina se vyvíjí až 10let ve střevech.
Vlaďko moc to s tebou prožívám,a držím ti palečky,možná mi to dodalo víc odvahy to jít řešit,ale asi někde jinde:-)Holky a odkud jste?

Katka (St, 6. 2. 2008 - 09:02)

Ahoj Vlaďko, ty jsi veterinární technik? To je super, já myslela, že to dělají jen chlapi. Tak to jsi vlastně půl doktora, že? Jo v baru by mě to taky bavilo, ale určitě bych nevydržela tak dlouho do rána jako ty a co nekouřím, tak už mi taky začal trochu vadit kouř (já dělám zásobovačku v jedný firmě).
Asi uděláš dobře, pokud přestaneš kouřit až tak za 3

kulich (St, 6. 2. 2008 - 00:02)

Ahoj Katko.
Jak ti rozumím,jak je důležité představit si pod těma názvama konkrétní věc.Což pro nás obě asi je důležité,vědět,co čekat.Jsem povoláním veterinární technik.Zatím se vším jsem si věděla rady,ale ve veterině se konečníky zvlášť neřeší.A jak mi došlo,u lidí to skoro není jinak,neboť zadek je velice citlivé téma.Muselo ti být hrozně,netušit,do čeho jdeš.To je to,co vyděsilo i mě.Čeho jsem se fakt bála,že já fakt nevím!Představy jsem měla asi jako ty.Moje minulá odpověď nepřišla celá.Nevím proč,ale to nevadí.Psala jsem ti,že s tím nekouřením máš pravdu.Nedošlo mi,že nějaký čas,než se to po operaci zhojí,budu na tom stejně jako teď.Takže tě poslechnu.Psala jsi,že tě zaráží,proč mi v tomto stavu chtějí dělat kolonoskopii.Jde asi o to,že když jsem po létech šla konečně k lékaři,byla jsem si jistá,že mám hemoroidy.O nějaké frisuře a divulsi jsem neměla pochopitelně ponětí.Řekla jsem své obtíže.To,že jdu na stolici 6x i více za den.Že mám spíš průjem než-li zácpu.Že často krvácím s konečníku...že už nejsem schopná ležet na zádech na gauči,že v autě neujedu 20 km.Když jsem jim řekla,že mě operovali před 13 lety na neprůchodná střeva a brali mi asi 12 cm tlustého střeva,hned se mě ptali,jestli jsem v poslední době výrazně nezhubla.Na to já,že váha je mezi -3+3kg měsíčně,že to je u mě vzhledem k práci normální.Tak asi chtějí mít jistotu,že má střeva jsou v klidu.A teď logicky.Pivařka jsem,to jsem ti psala.Fakt mě i za cenu děsného pálení,pomáhalo to nemít zácpu.Bála jsem se tlačit,protože to bolelo.Tak jsem vždy čekala,až to bude chtít jít ven samo.Co jsem přestala kouřit,najednou moje hovínka nebyla moje.Bez nikotinu jsem první 4 dny nebyla vůbec.Pak-radši zapomenout.Od té doby jen strach jíst.A když,tak zapít pivkem.Ale asi to z těch doktorů nikdo nezažil,tak asi souvislosti si dát do hromady neumí.Je zvláštní,že mi nevadí tak op.zákrok jako ta koloskopie.Panikařím,když se mi kdokoliv přiblíží k zadku.A taky.Při operaci neprůchodných střev,mě nechali tak dlouho v bolestech,než se rozhodli mě operovat,že mě ve finále probrali uprostřed operace.Zaintubovanou,s otevřeným břichem.Nic mě nebolelo,ale tu intubaci,když za tebe dýchá stroj,nepředýcháš..pár sekund,ale strach zústal...To píšu,aby jsi měla představu,proč se mi nelíbily 2 narkosy za sebou a proč jsem se jich bála.Ale teď,díky tobě,vím,co chci.A umím si představit,jak ti muselo být.
Dnes jsem byla na předoperačním vyšetření.Tak na očistu budu pít "nějaké"fosfáty.2lahvičky.Nevíš,co to je?No,nejradši bych tam dnes už zůstala,ať to čekání je za mnou.Dá se říct,že už se těším.A ještě jeden dotaz.Budu potřebovat vložky nebo tak?Kačenko děkuji moc za odpověď.Zatím ahoj.
Vlaďka

Katka (Po, 4. 2. 2008 - 06:02)

ahojky Kulichu, jsem o deset let starší než ty a nevím, co bych za to dala tehdy v tý době, kdy mi bylo nejhůř, kdyby ni někdo poradil a mohla jsem si o tom s někým pokecat a "vylít srdíčko". Vždyť já jsem ani nevěděla, co to je spinální blok a pod pojmem operace jsem si představovala, že mě tam dole snad celou rozřežou.
Někdy tyhle stránky k něčemu jsou... pokud sem nenalezou různí dealeři a psychopati.
Takže už se ti to blíží - za týden a chlup jdeš na to, a potom už to bude každým dnem lepší a lepší. Kdyby tě přece jenom ještě něco napadlo, tak se ptej.
Ahoj

kulich (Po, 4. 2. 2008 - 03:02)

Stratila se mi někam odpověď pro tebe,fakt někam ,celá,dlouhá odpověd pro tebe,Katko.Přišel ti jak koukám,jen závěr,ale fakt nevím,jesli jsem třeba nepřetáhla limit,jako u mobilů nebo tak.Ale ten konec koneckonců sedí.Asi to tak mělo být.Já se určitě ještě ozvu,než pojedu.Zatím Ahoj.

kulich (Po, 4. 2. 2008 - 02:02)

ni snad netušíš,jak teď jsi pro mě důležitá.Ale neboj,nejsem úchyl,co tě bude otravovat po zbytek života .
p.s.I když mě opravdu napadá,zeptat se tě,kolik ti je,napsat ti,že mi snad 4.4.2008 bude 37 let a vlastním jménem jsem Vlaďka(sakra,to vypadá jako přenos).Katko,opravdu díky.Moc si tvé ochoty vážím.Ahoj.

Katka (Ne, 3. 2. 2008 - 14:02)

Ahoj Kulichu, moc ti budu držet palce.
Ale nevím nevím, jestli je dobrý přestat kouřit zaráz při řešení tvých problémů. Nechceš počkat třeba 3 - 5 měsíců, až budeš mít zadek úplně zhojený ? Já jsem přestala kouřit asi před 7 lety a taky to na tuhost mělo velký vliv. Když tak o tom přemýšlím, tak možná to bylo jednou z příčin pozdějších potíží.
A co mě ještě zaráží, že ti v tomto stavu budou dělat kolonoskopii. Mně řekl doktor, že mám ten zadek tak dorasovanej, že by to bylo hodně drastické, proto mě poslal až 6 měsíců po operaci. Ale možná je řešení, aby se ti do střívka podívali současně s tou operaci....ale co plácám, vždyť doktoři určitě dobře vědí, co dělají.
A pokud ti tu kolonoskopii udělají pod nějakým přispáním a na operaci ti dají ten spinální blok, tak se nemáš čeho bát.
Po tom spinálním bloku dej potom bacha, mělo by se několik hodin ležet a nezvedat ani hlavu, prej by mohla přijít příšerná migréna, ale to ti určitě sestřičky řeknou. Já ležela jak prkno a bylo mi fajn, nic mě nebolelo. K večeru to pozvolna začlo. Kecala bych, kdybych řekla, že noc byla v pohodě, ale my co už jsme si tam v tom místě tolik vytrpěly, jsme na to celkem zvyklé :-) . Druhý den to pobolívalo a večer mi dali lactulosu, abych další den šla na velkou. Přiznám, že mi při ní tekly slzičky, ale opět nic, co bych neznala.
Asi čtvrtý den jsem šla domů a hned do práce. Na sedění si kup dětský nafukovací plavací kruh - osvědčil se.
A hlavně než se to všechno zahojí, tak pořád omývaj omývej omývej - mám výhodu bidetu, nebo používej sprchu. To mi radili doktoři a fakt to urychluje hojení.
A potom si dávej tak dva měsíce bacha, abys neměla tužší stolici. Já jsem si kupovala tu lactulosu, abych ten zadek nedráždila, než se zahojí.
Takže měj se a držím palce !!! Potom se ozvi !

kulich (Ne, 3. 2. 2008 - 03:02)

Ahoj Katko.
Děkuju moc za odpověď.Jestli to půjde,tak při operaci,bych chtěla ten spinální blok.Já nastupuji 11.2.Udělají mi předoperační vyšetření a podle toho se anesteziolog rozhodne,co použijí za anestezii.Taky jsem to nechala zajít daleko a jakmile jsem konečně šla na vyšetření,bylo pozdě na jinou léčbu než-li chirurgickou.Měla jsem asi štěstí na paní doktorku.Nemohla mě pro bolest vyšetřit,tak se snažila,aby mi při jedné narkose udělali koloskopii a hned zákrok.Jenže se doktoři nesešli v čase,tak mi koloskopii udělají 12.2. a operovat 13.2.Samozřejmě bych chtěla,aby to pro můj organismus bylo co nejmíň zatěžující.Ale nevím, v jakém stavu budu mít konečník jen po té koloskopii.Mám už vyvinutý smysl pro paniku,když se jen někdo přiblížík mému zadku.Už to poznal i můj muž při sexu.Fakt se těším na normální život.Víš,problémy mám tak nějak pravidelně posledních 5-6 let,ale totálně se to rozběhlo v loni,když jsem přestala kouřit.Po dvou měsících jsem to k vůli kakání musela vzdát.Bylo mi to líto,vedla jsem si dobře,ale však víš,jít v práci na wc,to bylo šílené.Dělám za barem a když pak mám plno,je to problém.Proto i píšu v tak noční dobu,než lidi dopijí,mám čas.Jak jsi psala,že můj zážitek ze soboty jsi měla často,tak to si neumím představit.Mě to vyděsilo do krajnosti.Velice rychle jsem totiž pochopila,že jako pivařka,mám šanci mít spíš průjem,což sice ukrutně pálí,ale tušila jsem,že při správném dávkování se nemusím bát najíst.Víš,vím že to pro střeva není taky dobré,ale ten podvědomej strach z kakání,bylo pro mě snažší hladovět.A hladověd jsem uměla,no stále umím,hlavně od té soboty.Je mi jasné,že si zadělávám na další problémy(snad ne),vím,že to není řešení,ale proto již ZA TÝDEN,jdu tento stav řešit.Už mám koupené nicotinové inhalátory.Myslím si,že s novým zadkem začnu fakt nový život.A díky tvým referencím tomu věřím a je to taková moje motivace.Už mi můj zadek nebude diktovat podmínky.Už ho nenechám.Za vše ti zatím moc děkuji a určitě se zase ozvu.Je to paráda,mluvit o tom bez studu.Jak říkáš:Kdo nezažil,nepochopí.

Katka (Pá, 1. 2. 2008 - 09:02)

Ahoj Kulichu. To cos ty zažila za skoro hodinu a půl na záchodě, to já zažila mockrát. Konečník jsem měla staženej, že mi skoro ani nešel dát čípek. Když jsem si vzala klasický projímadlo, tak s příšernou bolestí něco teklo spolu krví, ale k normální bolesti se přidalo i hodně velké pálení. Když jsem si projímadlo nevzala, tak to prostě nešlo vůbec. To je jako bych chtěla lodní lano provlíknout ouškem jehly. Řešila jsem to taky prsty, klystýrama. Jak už jsem psala, to nebyl život. Nemohla jsem jít jinde na záchod než doma, protože jsem tam byla hodně dlouho, zpocená, vystresovaná, z toho tlačení úplně vyčerpaná, potom hygiena. No hrůza.

Tyhle stránky byly taky jediný, kde jsem si postěžovala. Moje rodina jen věděla že

kulich (Pá, 1. 2. 2008 - 02:02)

AHOJ KATKO,AHOJ ANDY.
Dívala jsem se na tu adresu,co jsi mi Katko doporučila.Neuvěřitelně mě to uklidnilo.Jako by popsali moji diagnosu,takže snad vše proběhne i nadále jako učebnicový příklad.Moc vám děkuji,že píšete o svých pocitech,o průběhu veškeré té bolesti a o naději,že bude lépe.Teď si již umím představit,co mě čeká,takže jsem s tím nějak smířená.Vlastně se docela těším,protože minulou sobotu se mi stalo něco neuvěřitelného.Normálně to říct někomu do očí mám zábrany,ale tady mi jistě porozumíte.Chytla jsem tu chřipku,co teď řádí všude okolo,takže jsem poctivě ležela,abych byla fit do nemocnice.Bylo mi mizerně,takže jsem vypnula snad i myšlení a opoměla hlídat si stravu.Ani jsem si neuvědomila,že jsem vlastně 2 dny nebyla na wc.Já se totiž ze začátku snažila mít spíš průjem,což ukrutně pálilo.Časem jsem to vychytala na tak akorát hustotu,takže jsem měla i "lepší" dny na záchodě.A to mi pár let vycházelo.Až do té chřipky.Prostě to na mě přišlo a já strávila hodinu a 20 minut na wc.Porody proti tomu byly brnkačka.A to jsou přirozená věc.Holky,já myslela,že budu muset jet do nemocnice hned.Prostě ,jak mám v křeči konečník,tak protlač něco jako točený salám skrz náprstek na šití.Ta zoufalost,strach,krev a nic,jen k neuvěření beznaděj,že ven to musí,ale mozek to nebere,protože JAK???Mám malý zadek,vlastně skoro žádné maso.V zrcadle jsem přesně viděla,jak mi s konečníku kouká ...ta zácpa,nemohla jsem si ani sednout,když jsem si z wc dala pauzu a musela si zakouřit.To mě naprogramovalo jako robota.Pomohla jsem si prstem,pomalu,systematicky,totálně soustředěná a přitom jsem se potila,že mi kapal pot z nosu.Povedlo se a já vyklepaná jako drahej pes, jsem se schoulila pod peřinu ,totálně vyčerpaná.Vyděšená.A když jsem se vyspala,začala jsem se těši na tu operaci,které jsem se tak bála.Dopr....oana má alespoň smysl.Tohle už nikdy nechci zažít,tohle bych nepřála nikomu.Ani tomu poserovi,co si dovolil sem napsat asi 22.1.2007.Je fakt,že toto je téma,které se blbě probírá i s vlastní mámou.A jak zjišťuji,i s vlastním partnerem.Zlobí se,že musím tak dlouho čekat na operaci.Já vím,že si připadá bezmocnej.A o to víc s ním nemůžu probírat moje pocity,můj strach a bolest s každým dnem.Vím,že mi rozumíte.Proto si opravdu vážím toho,že i po tak dlouhé době jsi semi Katko ozvala.Říkám si,že třeba další zoufalej člověk,který si pár let myslí,že má hemoroidy a pak zjistí frisuru anu,bude z toho vyděšenej,jak je tomožné a pak ho napadne jako mě,mrknout na net a ať ví,ať si přečte.Tento problém je opravdu tabu.Abych vysvětlila,proč píšu v tuto hodinu.Pracuji jako barmanka ve sportovně relaxačním centru:bowling,solárka,posilovna,ricochet...Hosti dopíjejí,já čekám..tak jsem zvědavá ...
A mám ještě jeden dotaz na vás obě.Čeká mě koloskopie pod narkosou,ale umím si představit,v jaké poloze budu ležet.To je o.k.Ale jestli se mám při samotném zákroku rozhodnout,jestli chci svodnou narkosu či celkovou,tak to už si neumím představit,jak tam vlastně na operačním sále,budu ležet.Moc prosím,napište mi,co mám čekat.NERADA BYCH tlačila tváří do stolu a tušila,že mi někdo otočil na břicho,strčil nohy pod sebe,něco mi u zadku dělal a já to v této pozici slyšela,byť necítila.To to radši zaspím.Andy,ty jsi psala,že ta svodná je lepší,protože po operaci pár hodin nic necítíš.Taky moc dík oběma za rady,jak se na vše vybavit.To jsem potřebovala vědět.Díky moc.Za Moc.Jsem bojovník,ale v této situaci jsem byla vedle..jak,ta jedle.Zase se ozvu a doufám,že vy dvě také.Moc zdravíčka přejiiii...

Katka (Út, 29. 1. 2008 - 15:01)

Andy, psala jsem tu asi dvě stránky nazpět a dá se říct - stejná operace, stejné pocity...taky spinální blok, jsem ráda, že mám tohle období svýho života za sebou, teda doufám!

Andy (Po, 28. 1. 2008 - 15:01)

Mony? nechápu.. ;) Povokace žádna, takže to bude asi náhoda.. :)))

Andy (Po, 28. 1. 2008 - 15:01)

Mony? nechápu.. ;) Povokace žádna, takže to bude asi náhoda.. :)))

Andy (Po, 28. 1. 2008 - 15:01)

Moc sem toho nenaspala, protože jsem při každým pohybu cítila, jak se mi ta trubička zarývá do rány. Prostě to řezalo, bolelo, štípalo.. Nevim, jak to popsat. Nepomohlo mi nic proti bolesti. Ale vymysela jsem si systém, tak tu bolest eliminovat. Hlavní je, aby se vám nestahoval konečník. Ono je občas nemožný tomu zabránit, protože je to pro něj cizí tělěso, který tam nechce, takže se to snaží vypudit pryč. Stejně jako když jste třeba na stolici. Ale pokud jste pořád na zádech, úplně v klidu a snažíte se, aby se vám to nestáhlo, tak to jde. Peklo jsem si teda prožila do dalšího rána. Pak mi trubičku vytáhli, dali mi injekci od bolesti a už to bylo jenom lepší. Hlavně ta úleva, když mi to vytáhli je teda nepopsatelná. Ještě teda hodně bolela první stolice. Ale když si předtím řeknete o injekci, tak to jde zmírnit. Jinak po operaci - kašovitá strava, lactulosa, prasky na bolest, hodně umývat a mastička. Dneska jsem byla na stolici a téměř to nebolelo. Teď už jen cítím, že tam něco je v nepořádku, ale rozhodně už to není tak nepříjemný.
Mým největším problémem před operací bylo, že mě to při každé stolici hodně krvácelo,a když byla hodně tuhá, tak to i moc bolelo. Nevím, jestli jsou různé typy fissur a jestli se řeší jinak. Protože ta moje trhlina se např. vůbec nešila. Jen mi to vyřizli, roztáhli a nechají zahojit. Mám počítat s hojením až 3 týdny. Tak uvidím, jak mi bude. Hodně štěstí při operaci!!
Tohle byla celkově moje první operace i ležení v nemocnici a zvládla jsem to dobře. Musím říct, že oproti paní, která ležela se mnou na pokoji s těžkou operací žlučových kamenů, bylo to moje vytáhnutí třisky z prstu. ;)

Reklama

Přidat komentář