Reklama

Matky, které převychovávají syny na dívky

Slavomir (Ne, 1. 7. 2012 - 20:07)

To mi připomíná, kdysi...To som nečítal, ale čítal som v knihe - M. Czaplicka: "Shamanism in Siberia", že jeden kmeň vychovával chlapcov ako dievčatá, včítane oblečenia - vychovávali z nich budúcich šamanov. Zaujímavé.

Valda (Ne, 1. 7. 2012 - 19:07)

To mi připomíná, kdysi jsem četl o nějakém kmenu nebo minizemičce, kde je zvykem, že nejmladší dcera zůstává s matkou doma a stará se o své rodiče a domácnost, když už jsou staří. Pokud rodina nemá dceru, přebírá tuto povinnost nejmladší syn a většinou před začátekm puberty dojde na "proměnu" - dostane dívčí jméno, všchni se k němu chovají jako k dívce a on se učí chovat jako žena i všechny ženské práce. Bohužel jsem k tomu zapomněl víc konkrétních věcí, ale fakt jsem to četl v nějakém normálním časopise, snad mne někdo doplní.

Martin B. (Ne, 1. 7. 2012 - 17:07)

S tímhle jsem se setkala...Tohle je velmi zajímavé téma. :-)
Něco podobného jsem také zažil v dětství, zhruba od mých sedmi do deseti let. Mě osobně teda máma za holku neoblíkala, ale často mě hlídala její kamarádka z práce, která měla dvě dcery a protože jsem u nich trávil hodně času a jezdil s nima třeba i na chatu, tak jsem si s nima hrál pochopitelně hlavně s panenkama a podobné hry. No a jednou si holky hrály na princezny a donutily mě, abych se taky oblíkl za princeznu. Když to pak uviděla i jejich máma, navrhla mi, abych se oblíkal za holku častěji. Ze začátku se mi to moc nelíbilo, ale holky mě přemluvily a postupem času se mi to i začalo líbit. :-D Jednou jsme o prázdninách jeli na výlet do Prahy, jel jsem s nima převlečený za holku a nikdo nic nepoznal.

Jana (Ne, 1. 7. 2012 - 13:07)

S tímhle jsem se setkala když mi bylo 9 let a chodila jsem na gymnastiku. Naše trenérka měla syna a ten tam cvičil s námi. Pamatuju si, že nosil růžový dres a ve vlasech měl sponky, i když je měl krátké. Ze začátku jsem myslela, že je to holka, ale pak jsemse od holek dozvěděla, že je to kluk. Jmenoval se Vašek, ale máma mu říkala Vendulko. Když jsem se ho ptala, proč cvičí s námi, tak mi říkal, že maminka to tak chce, protože chtěla mít holku. Do školy chodil oblečený normálně jako kluk, ale doma prý jako holka. Byl ale v pohodě, dobře se s ním povídalo a byla s ním legrace. Trenérka nám říkala, ať se k němu chováme jako k holce, tak jsme ho braly jako kamarádku. Na chodil asi dva roky, potom se odstěhovali. Docela by mě zajímalo, co s ním dneska je a jak žije.

Slavomir (Út, 26. 6. 2012 - 21:06)

Čítal som o tom v knihe o francúzskom šľachticovi D´Éon, ktorý žil v 18.st.

Otazník (Út, 26. 6. 2012 - 21:06)

Naposledy jsem se s tímto fenoménem setkal ve filmu Jára Cimrman ležící spící...

Robert (Po, 25. 6. 2012 - 08:06)

Zdravím,
setkal se někdo z Vás v životě se situací, ať již osobně, či nepřímo, kdy matka nutí svého syna nosit dívčí oblečení a chovat se jako dívka? Např. z důvodu, že si původně přála místo syna dceru, či z jiných pohnutek?

Adam (Čt, 24. 10. 2019 - 15:10)

Me se to částečně stalo. Mě mamka do převlíkáni nenutila ale zato sestrenice se ségrou mi dělali různé naschvály. Jednou rodiče vyhráli zájezd do Egypta a mě a ségru dala k tetě a strejdovi. Teta byla učitelka takže byla o prázdninách doma. Ségře a sestrenice bylo 10 a mě 7. Ségra nikdy moc neblbla ale sestrenice ano. Sestrenice naučila ségru různé blbosti. Například mi jednou nalakovaly když jsem spal nehty. Nebo když jsme jeli do bazénu tak jsem si vzal plavky rovnou na sebe a ony mi do batohu místo trenek přibalily kalhotky. Teta spala hodně dlouho asi tak do 10hod. A řekla nám že můžeme jít ráno ven i když ještě spí. A jednou mi holky vzali všechno oblečení a dali mi do tašky místo toho holčičí oblečeni. (nařídily si budík a na cca 4:00 a potéi vyměnily oblečení) mě to sice vzbudilo ale ještě jsem usnul. A když jsem se to ráno dozvěděl tak jsem to šel říct tetě ale ta mi řekla ať ji nebudim. A potom když vstala a zjistila to tak protože mi rodiče zapomněli zabalit pyžamo a já jsem spal nahatej tak mi řekla ať si to na doma obleču. Když přišly holky na oběd tak se mi smáli a teta jim vyndala a zjistila že oblečení v hodily do popelnice a tu popelnici navíc odvezli popelari. A protože byla neděle a ve městě byly jen 2 obchody kde prodávali oblečení a oba měli zavřeno tak mi ani nemohla jít koupit nové oblečení. Bylo ale strašný horko tak teta našla paruku a poslala mě převlečeného za holku s holkám ven. Mě se ale být holka zalíbilo. Pak mi teta koupila nové oblečení vše rodičům řekla. Občas mě pak ségra za holku převlíkla.

Venca (Ne, 27. 10. 2019 - 22:10)

Myslím si že ses ta 9letej kluk co si tento příběh vymyslel některym příběhům se dá věřit ale tomuhle ne myslím si že by třeba žádná matka nepustila svoje dítě ven když ona ještě spí nebo si zase myslím že by ti dala na spaní nějakou starou košily nebo něco.

Reklama

Přidat komentář