Reklama

Kluci a nahota doma

Aneta (Pá, 4. 3. 2011 - 14:03)

Do 8 roku jsem byla bez plavek,bratr do 13 a nevadilo mu to.Vadilo mu když ho mamka myla šamponea mu šulínka z kůžičky.

Eva (St, 2. 3. 2011 - 19:03)

Je samozřejmě rozdíl mezi...Tak to mohu dobře posoudit, protože máme třináctiletá dvojčata kluka a holku. Dcera je jak chováním tak i fyzicky úplně jinde než syn - ten si ještě často hraje a blbne opravdu jak malý, ona je přemýšlivější a tak trochu dospělejší. Plavečky jsme jí začali dávat od první třídy, synovi jsme je pořídili teprve předloni, ale taky si je po návratu z vody sundává a tu chvilku se suší nahatý. A pokud tam není hlava na hlavě, tak mu plavky vůbec nedáváme. Doma u bazénu jsou pro 13let kluka plavky úplně zbytečné, to neřešíme ani před návštěvami. Ale jinak nechápu, že se tady tolik diskutuje - nahota nedospělých kluků mi přijde normální, běžná a nevinná - prostě patří k životu a dětství.

Kateřina (St, 2. 3. 2011 - 10:03)

Když jsem někdy v osmdesátých letech chodila do osmé třídy ZŠ, tak jsem se rozhodně nikde na veřejném koupališti v mých 13 letech nahá nekoupala. Tehdy jsem vážila 56 kg a dole jsem byla už normálně ochlupená jak dospělá. S holkama ze třídy jsme chodívaly do sauny, kde jsme se už mohli srovnávat s dospělými ženami. Hodně dospělých žen se mi zdálo ještě méně vyspělých než jsem byla v osmé třídě já, když jsem porovnávala můj bohatý chomáč ochlupení s jejich.

jitka (St, 2. 3. 2011 - 10:03)

Je samozřejmě rozdíl mezi 13letou holkou a 13letým klukem. Prakticky všechny holky ve 13ti letech mají přirození již normálně hustě a doširoka zarostlá chlupama, prakticky skoro jak dospělé ženy, tak kluci ve 13ti letech mají obvykle šulínky ještě malinké a holé bez chloupků.

Sandra (St, 2. 3. 2011 - 07:03)

My synovi plavky dávali nějak od 8mi ale předloni v létě, když mu bylo 12, byl týden u manželovy mámy a když jsme tam pak přijeli, našli jsme ho normálně běhat nahatého po zahradě. Zapomněl si totiž u nás plavky a tchýně říkala, že se mu v obchodě žádné nelíbily a tak se i u rybníka koupal nahatý.
O rok později jsme jeli do Bulharska a vzhledem k tomu, že se syn nijak s nákupem nových plavek nepřipomínal, tak jsem to taky neřešila a koupal se tam nahý. Akorát když byl poblíž někdo z českých rodin, se kterýma jsme se bavili, tak jsme raději říkali, že je mu 8 a ne 13, aby nebyli pohoršení, pro jistotu. Nikdo ale nic nepoznal a ani to nijak moc neřešil.

robert (Út, 1. 3. 2011 - 21:03)

Ano, taky si pamatuju že...Miloši,já jsem ročník 63,ale nepamatuji si,že by se někdo koupal z naší klučičí party nahej,maximálně tak kolem šestého roku,pak už jsme měli všichni kluci plavky.Já osobńě bych se hanbou propadl bejt v osmi nahej před holkami,doma před mámou jo,ale venku za žádnou cenu a stejné to bylo i kamarádů.

pavlíček (Út, 1. 3. 2011 - 21:03)

Zkusím to napsat z pohledu...Proč by se šestileté holky na kterých vůbec nic neměly koupat nahaté a dvanáctiletý kluk jo? Já mám kluka a dvé holky.Holkám je 6 a 9 a koupou se normálně nahaté jak na zahradě,tak na koupáku,protože na nich zatím nic ženského není a tak to bude až do doby než se začnou na nich začne projevovat známky dospívání.Klukovi je 11 a ten má plavky od osmi.Myslíme si s manželkou,že je to tak správné.

nahatej (Po, 28. 2. 2011 - 21:02)

Paní Evo zhlediska medicíny...Bravo, to je komentář jak víno. Tak to má být i podle mě.

Ostatně já jsem z rodiny, ve které se tohle nepraktikovalo, žádná nahota, žádné poučení o pubertě a podobně, prostě vůbec nic. A jsem na tom jako Dejv. Vím přesně, o čem píše.

MuDr. Viktor Je (Po, 28. 2. 2011 - 21:02)

Nepřeháním. Až se dostane...Paní Evo zhlediska medicíny a vědy si myslím, že je vaše výchova trošku trvrdá, ale vychovávejte si své děti jak chcete. Já mám jednu dceru (13) a dva syny (14,17) všem jsem dal volnost, ale jen omezenu. Facebook jsem jim povolil jen když ho budu kontrolovat co na něj dávají atd. Myslím si, že by bylo dobré o sexu a o nahotě se svými dětmi mluvit. Můj syn ví, ře když se mne na nějakou otázku z této oblasti zeptá nedostane za to pohlavek. Jo, když máte tátu sexuologa tak se není čemu div. Ale opravdu si myslím paní Evo, že byste dceři měla dát větší volnost. Už to tu někde bylo uvedeno, že by se potom mohla stát na vás závislá.

Pepa (Po, 28. 2. 2011 - 21:02)

K Eve:
Nezda se mi,ze jde o skutecnou osobu,spise se jedna o sepsane predstavy kdovikoho... Koupat 14-ti letou dceru,do 12-ti let u vody naha? Nulovy pristup k pocitaci? Cele mi to prijde jako nesmysl... A pokud je to pravda, tak z dcery vyroste naprosto nesamostatna bytost- coz je do zivota hodne negativni vklad. Tolik muj nazor.

Kejt (Po, 28. 2. 2011 - 20:02)

Můj brácha chodí letos do devítky a ještě loni na dovolené u moře se koupal normálně nahatej. Doma ho taky vídáme nahého - když jde do koupelny nebo z koupelny tak se vždycky svlíká a oblíká v pokojíku, večer už si veme jen triko na spaní a pod ním má holý zadek. Ale mě to divný nepřijde, vždyť je to brácha a navíc co by kdo viděl na malém klukovi, nic na tom není.

Dejv (Po, 28. 2. 2011 - 07:02)

Já teda vrátím diskuzi zase zpátky ke klukům, jen bych řekl že každý rodič by měl hodně uvažovat, jestli ten jeho názor na výchovu, nahotu a podobně nemůže dítěti spíš ublížit. Já byl jinak vychováván podobně jako dcera paní Evy výše a dnes ve 28 letech jsem ještě panic a chodím na psychoterapie, protože jsem impotentní - údajně z psychických důvodů, připadám si malý a nevyvinutý, i když to tak prý není, nedokážu navázat vztah se ženou protože mám intenzivní pocit že dělám něco nesprávného a naopak jsem výrazně submisivní před ženami zralého věku. Máma mě vychovávala sama, hodně se na mě fixovala a dlouho mě nenechávala dospět, což znamenalo že opravdu až do dost nevhodného věku jsem byl mámou oblíkán, koupán včetně přetahování předkožky, doma jsem včetně zahrady byl naučený k chození jen v triku a s holým zadkem, koupání na zahradě v bazénu nahatý, koupání venku také, koupání v lázních v plavkách ale převlékán mámou v ženské šatně. Tehdy mi to dlouho divné nepřišlo a když už jsem pak vnímal že to není úplně běžné, neuměl jsem se bránit. Hodně mě to všechno poznamenalo i když s mámou jsme dodnes v intenzivním kontaktu a nevyčítám jí to.

nahatej (So, 26. 2. 2011 - 17:02)

Paní Evo, někteří ani nepotřebují pevnou ruku. Já jsem sice byl doma terorizovaný hrozně, ale ve věcech, o kterých píšete, jsem měl celkem volnou ruku - i když ani já neměl základní vybavení tehdejšího teenagera (tím nemyslím něco extra, myslím takové věci jako normální oblečení, ne sto let staré hadry ze sekáče - a to nejsem žádný snob a nepotřeboval jsem nic extra). Ale sám od sebe jsem věděl, co by se asi hodilo a co ne a prostě o něčem takovém, jako že nepřijdu večer domů včas (nikam jsem nechodil, nebylo s kým - šikanované děcko) apod. jsem absolutně nepřemýšlel. Nechtěl bych být vaše děcko, to říkám narovinu.

Ale myslím, že tahle diskuse byla o nahotě kluků doma...

Katka (So, 26. 2. 2011 - 12:02)

Mě máma vychovávala podobně. Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem vůbec nezažila pubertu - tím, že jsem ji prožila jako mámina opečovávaná malá holčička - cítila jsem se strašně jiná v kolektivu, vůbec jsem neuměla mluvit se spolužáky, chovat se ve větší partě lidí nic - tohle všechno jsem pak dlouho dlouho doháněla a na sebevědomí nepřidá, když jdete na prvním rande ve věku, kdy ostatní holky už za sebou měly několik vztahů. Na druhou stranu ve srovnání s vrstevnicemi v okolí mi přijde že jsem teď mnohem vyrovnanější, nemám žádné hříchy nebo závazky z minulosti, neopíjím se doma, nehraju automaty nebo si furt dokola nenamlouvám alkoholiky, takže to asi nějak funguje, ale nejsem si jistá, jestli to stálo za to.

Eva (So, 26. 2. 2011 - 12:02)

Nepřeháním. Až se dostane na střední školu, začnu jí dávat trochu volnosti a jinak s ní jednat, do té doby má čas. A myslím, že dělám dobře, na rozdíl od kolegyň nemám s dcerou "v pubertě" doma jediný problém.

nahatej (Pá, 25. 2. 2011 - 09:02)

Já jsem také starší...Paní Evo, přeháníte to. Dejte holce přece trochu volnosti, aby mohla za sebe převzít trochu odpovědnosti. Jinak se to nenaučí a bude na vás věčně závislá.

Honza (Pá, 25. 2. 2011 - 08:02)

Já jsem také starší...jen aby ses pak nedivila, až se dozvíš, že třeba už 2 roky souloží s kamarádem. :-D

Eva (Pá, 25. 2. 2011 - 08:02)

Já jsem také starší ročník, ačkoli dcera ještě chodí na základní školu (14 let). Podle mne by do 15 let měl člověk být brán jako dítě a tak by s ním také mělo být zacházeno, ta přehnaná a urychlená vyspělost hlavně dnešních mladičkých dívek je nezdravá a nebezpečná. Já k dceři přistupuji tak, jak by mělo být a jak bylo zvykem za mých let - pravda, jsem trochu radikálnější, ale to je tím, že dnes už to není běžné a tak musím být důraznější. Každopádně moje dcera se nikdy nelíčila, nikdy nepila alkohol nebo nekouřila a nikdy nic neměla s chlapcem. Obléká se úměrně svému věku a její nahota rozhodně tabu není - doma ji často i vykoupu sama, i když to zvládá i bez mé pomoci, oblečení jí vybírám já a ráno jí pomáhám s účesem a oblékáním. U vody se koupala nahatá do 12, loni ve 13 jsem jí poprvé dala spodní kalhotky, ale na vrchní díl si ještě počká - dokud tam nic pořádného není, přijde mi hloupé to zakrývat. Má starý černobílý mobilní telefon, na počítač nechodí vůbec a na televizi smí koukat do 8. Uvažovala jsem nad tím, že to trochu zmírním, protože je díky tomu trochu zranitelnější v kolektivu spolužáků, ale zrovna teď se u nich ve škole řeší zneužívání jedné stejně staré holky a ten úchyl si ji našel díky jejím odvážným fotkám na facebooku a ještě se hájil, že vypadala starší. Takže já si myslím, že dělám správně, když dceru chráním před předčasnou dospělostí.

Miloš (Čt, 24. 2. 2011 - 20:02)

Ano, taky si pamatuju že jsem se koupal po dobu základky nahatej a rozhodně jsem nebyl jediný, holky byly bez plavek odhaduju tak do desíti - takže i u nich se to posunulo. Jsem ročník 64.

Irena (Čt, 24. 2. 2011 - 10:02)

Proboha jak někdo může...Ano skutečně je to tak a naprosto s tím souhlasím. Jsem už trochu starší ročník a vidím rozdíly jak v dětské konfekci tak v nahotě. Já jsem si ve 12 ještě hrála s panenkama, za to dnešní holky si kupují tanga, používají šminky a líčidla, kluci se zase stydí snad i před svojí matkou a celé dětsví prosedí u facebooků a počítačových her...
Nyní k tématu: Plavky jsem měla od 1.třídy. Ale co si pamatuju máma mi je ještě tak do 2.-3.třídy na chvíli sundávala aby uschly. Ale to jsem ležela jenom na dece. Na hraní mi pak oblíkla kalhotky, nebo do vody zase plavky. Brácha začal nosit plavky asi tak někdy v 11. Přesně si to nepamatuju, ale začínal dospívat hodně brzo. Můj manžel má fotoalbum z dětství-ještě černobílé a v jednom roce tam mají fotky z dovolené u Mácháče. Asi na třech z nich je vidět že je u vody nahý. Když jsem to dopočítávala vyšlo mi že mu bylo 13 a půl. Ptala jsem se ho a říkal že v té době ještě žádné plavky neměl a že nebyl jediný. Dospíval později a pamatuje že se koupal po dobu základní školy nahý, tedy do necelých 15 let. Tehdy bylo totiž pouze 8 tříd. Takže věk je opravdu individuální.

Reklama

Přidat komentář