Reklama

Dioptrické bryle

Majka (Po, 8. 10. 2012 - 16:10)

Ahoj, chtěla bych vyzkoušet lentikulární skla. Jaké máte zkušenosti.... To do té optiky přijdu, se svými brýlemi a řeknu, chtěla bych do nich dát lentikulární skla tolik a tolik dioprií? A budete to? ...nebudou po mně chtít předpis?

xpavucinkax (Ne, 9. 9. 2012 - 08:09)

Uz 4 mesice nikde nikdo? :-o Tak ja se k ocarce dostala temer po pul roce, na obou ocich pribila 0,75 D, takze ted -4,5 a -5. Nad to nesnesu cocky, takze bez bryli uz prakticky nejsem, mam vyssi nitroocni tlak, vadu asi pomerne progresivni, uvidime zase za pul roku. Pry se to vzhledem k veku muze ustalit do 5-6 let, ale take nemusi. Nicmene panice nepropadam, pred 3 mesici jsem si nasla pritele s podobnou libustkou ci slabosti a i kdyz je z daleka, je nam spolu hezky :-)

Mike (St, 9. 5. 2012 - 22:05)

JJ nevěřil jsem, budu to muset asi napravit.
Očka si už pěkně zvykly a ty první 6pD co mám jsou taky jako nic, škoda ale že jsem si tenkrát neporučil antireflex, to bych je nosil taky stále, skla bez antireflexu jsou šílený, nebaví mně přes ně koukat. :-)

bracesfan (St, 9. 5. 2012 - 18:05)

Dyť jsem ti to říkal :-)

Mike (St, 9. 5. 2012 - 11:05)

Jo, asi si budu muset pořídit taky silnější, ty 4 dio bází ven jsou už pro mně málo, šel bych taky nejradši někam k 10 dio :-)

bracesfan (Út, 8. 5. 2012 - 22:05)

Jasně, prizmata jsou úžasný :-) Teď nosím permanentně 9 pD bazí dovnitř ...

Mike (Čt, 3. 5. 2012 - 13:05)

Tedy, nějak to tu upadá :-o...Zdar xpavucinkox, ja ted nosim brejlicky s prizmatickejma sklickama na šilhání a tyky bych je nejradši nesundal jak mne to v nich baví, je to nadhera.

Roman (So, 21. 4. 2012 - 12:04)

Ahoj Romane, no jo, onehdy...Ahojky,

moc díky za odpověď. Web jsem našel...ale dej prosím odkaz názvem těch obrouček..jinak to nedohledám...jistě jsi si vybrala dobře.

Brýlky už nosím..asi čtyři roky...zatím na čtení, ale obávám se, že brzy budu muset i na dálku k TV a do auta. Také to pro mě tehdy byl nezvyk...si na brýlky zvyknout.

Hezký víkend,

R.

xpavucinkax (Pá, 20. 4. 2012 - 11:04)

Ahoj Romane, no jo, onehdy jsem to slíbila a pak jsem zapomněla.
Mám tyto:
http://ocni-optika-online.cz/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_optika.tpl&product_id=958&category_id=3
Ty nosím hlavně na ven, do práce, zkrátka mezi lidi, jsou fajn, celkem nenápadné.
A pak tyto:
http://ocni-optika-online.cz/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_optika.tpl&product_id=966&category_id=3
Ale výrazné obroučky jsou spíš moje libůstka a nosím je hlavně doma, ven jsem se ještě neodvážila a musím říct, že ty absolutně zbožňuju, pokud ještě nějaké dioptrie přibudou, půjdu do nich určitě znovu.
Romane a Ty brýlky nosíš? Pokud ano, jak silné? I.

Roman (Čt, 19. 4. 2012 - 15:04)

Tedy, nějak to tu upadá :-o...Xpavucinko - doufám, že to Tvůj přísvěk oživí . tuto diskuzi. Už jsme myslel, že nenapíšeš. Dáš proím odkaz jaké brýle tedy máš?

Těším (těšíme se) na Tvůj další příspěvek.

Roman

xpavucinkax (Čt, 19. 4. 2012 - 11:04)

Tedy, nějak to tu upadá :-o Tak já už po pár týdnech nošení bez brýlek prakticky nemůžu být, absolutně nechápu, jak jsem bez nich mohla tolik let existovat (i když pravda, hodně se mi zrak zhoršil až v posledním půlroce). Na čočky jsem si bez porady s lékařkou netroufla a tam jdu zase skoro za dva měsíce (objednala mě za čtvrt roku na přeměření event. další vyšetření, kdyby ke zhoršení došlo), takže v brýlích chodím už i ven a mezi známé, neb bez nich už jsem prostě fakt mimo. Pár překvapených reakcí, že je mám a že rovnou takhle silné jsem uz zažila, ale což, rozhodně nebudu nikomu vysvětlovat, že bych je nejraději nesundala ani v noci :-) Mějte se a zase někdy!

sdruzeni (Út, 10. 4. 2012 - 19:04)

a ja nosim radsi cocky nez... fakt zajimave stranky
http://cms.kalinova.webnode.cz/

drak (Čt, 5. 4. 2012 - 11:04)

Ahoj ty brýle se mi líbí a...Ahoj Eliško,pokut můžu ještě doporučit, tak s plynulým přechodem, ty vypadají líp,stojí ale o něco víc.Rozhodnutí je na tobě. Budeš určitě spokojená.Můžeš poslat email pokecáme,nebo někdy ve Zlíně,já tam někdy jezdím.Čau a určitě se ozvi.

Eliška (St, 4. 4. 2012 - 15:04)

Ahoj Eliško,jak psal helkama...Ahoj ty brýle se mi líbí a pořídím si je jsou zajímavé.

drak (St, 4. 4. 2012 - 09:04)

Pošli mi prosím fotku těch...Ahoj Eliško,jak psal helkama lentikulární skla objednají v každé optice.Dělají se s ostrým přechodem nebo s plynulým přechodem je u toho nějaký cenový rozdíl .Já mám s tím plynulým,sem spokojený, napiš kolik máš dioptrií,dělají se do hodně vysokých dioptrií, já sem už v těch vyšších hodnotách a moc na výběr nemám, ozvi se jak ses rozhodla.

Eliška (Út, 3. 4. 2012 - 20:04)

Ahoj. Lentikulární čočky...Pošli mi prosím fotku těch lentikulárních brýlí díky.

helkama (Út, 3. 4. 2012 - 19:04)

Ahoj. Lentikulární čočky...opravuji [email protected]

helkama (Út, 3. 4. 2012 - 19:04)

Můžeš mi poradit kde ty...Ahoj. Lentikulární čočky si normálně objednáš v kterékoli optice.A když si koupíš nějaké menší obroučky skoro vůbec to nebude vidět. Jestli chceš poslat fotku lentikulárních brýlí napiš mi na email [email protected]

Eliška (Út, 3. 4. 2012 - 11:04)

Čau Eliško,nevím jak...Můžeš mi poradit kde ty lentikuláry seženu? Jsem ze Zlína.

xpavucinkax (Po, 2. 4. 2012 - 19:04)

Romane taky se divím, teď, když jsem zjistila, že to nejsou žádná tenoulinká sklíčka. Už když jsem si je v optice zkoušela, těžko jsem odolávala pokušení je už nesundat. Domů jsem šla bez brýlí, ale nasadila jsem je hned za dveřmi a zjišťuji, že jsem žila v úplně jiném světě! A nechala jsem si dělat hned dvoje, jedny s tenkými, nenápadnými obroučkami a jedny výraznější. Zítra hodím odkazy, teď píšu z mobilu a pc se mi zapínat už nechce, i když i u něj je to příjemná změna, sedět v obvyklé vzdálenosti a nemít monitor pomalu před nosem. Zjistila jsem, že když je sundám, už prakticky nemůžu fungovat, a to jen po těch pár hodinách, takže budu muset ještě asi pořídit čočky na ven. No jsem unešená, a ty pocity! ;)

Reklama

Přidat komentář