Reklama

revmatoidní artritida

Míša (Pá, 12. 6. 2020 - 10:06)

Ahojky, mizím na chalupu, všechno mě bolí, už se modlím ať můžu zase začít s MTX. Jirko tobě rozepíšu Beskydy příští týden, doufám, že to bude stačit. Mějte krásný víkend pa M.

Jirka111 (St, 10. 6. 2020 - 19:06)

Ahoj holky,
tento způsob léta zdá se mi býti poněkud nešťastným.... tady pořád leje, ale takové jako tam u vás to samozřejmě není. Já mám před očima chlapíka, co by špatnej z toho, že mu voda vzala sbírku vzácných holubů, kterými doslova žil, bylo mi smutno z toho.
Pozitivní je snad, že se přestane mluvit o suchu.
A slimáky na zahradě nemáte? Co se jdu projít, je jich spousta...
A taky jsem chytnul klíště, moje první po asi 10ti letech.....blbý je, že jsem ztratil ostražitost a po procházkách se nekontroluji a tohle jsem měl skoro 2 dny zakouslý :-(
Medrol jsem čerstvě sundal na 2mg, tak uvidím.
V Beskydech budeme kousek za Frýdkem, jedem už za 14 dní a kousek :-)
V práci blázinec a blbě se mi spí, nějak mi píská v uchu už několik dní a dost to vadí, měli jste to někdy?
Opatrujte se. J

Viana (Út, 9. 6. 2020 - 21:06)

Ahojte))) Míšo ano bydlím kousek od toho zatopeného Šumvaldu a Břevence ovšem já bydlím v patře,tak se nám nic hrozného nestalo. Dnes jsem byla v tom Šumvaldě zavést nějaké čistící prostředky,taky balené vody a granule pro pejsky a kočičky,protože i ti lidé mají zvířátka na které nikdo moc nemyslí. Byl to jeden z nejhorších zážitků v životě. Dávala jsem to paní ,která přišla o dům a ona se rozplakala nad solidaritou lidí ,nebyla jsem jediná co pomohli a já musela hned odjet a v autě jsem se rozbrečela. Řeknu vám co lidi vydrží. Ta rodina musí zákonitě skončit u psychologa, protože přijít najednou o všechno si nedovede nikdo představit. Já vím,hlavní je že jsou naživu a všechno se zase pořídí. Je tu spousta hodných lidí co si v takové situaci dovedou pomoci.)))
Teď k tomu medrolu,i moje dr. se divila,že jsem to vysadila úplně,ale já si říkám že super každý den ,který jsem bez něj. Nasadit ho můžu na ty 4mg kdykoliv. Dnes mě trochu nohy bolí,ale myslím si že je to hodně počasím a stresem. Jsem ráda,že už se ti zoubeček umoudřil,však jsi mu pohrozila,že jinak půjde ven !!! Myslím si,že už to bude dobré. Míšo jaké ty máš hodnoty CRP ? Taky ho máš vyšší? Ostatním posílám pozdrav a pište,,,pa

Míša (Út, 9. 6. 2020 - 15:06)

Ahojte, tak jsem zase tu, byla jsem dnes zase u zubaře, mám ho už vyplněný čepama a když dá pokoj v červenci ho zavřem natrvalo, tak snad to vyjde a zachrání se zub jeden protivnej. Vianko, nevypláchlo vás to tam? Myslela jsem na tebe, ale nevím v kterém městečku přesně bydlíš, třeba to někdy jindy vyjde! Jen nevím proč zase nebereš alespoň udržovací dávku toho Medrolu a vysadila jsi ho úplně jako vždycky... Pak by třeba ta BIO nebyla nutná, kdyby jsi neměla bolesti, protože CRP budeme mít pořád vyšší. S těma návštěvama je to pěkná pakárna, to věřím, ale zase už ti senioři nejsou tak sami. Jirko a kam přesně jedete??? A na kolik si snížil ten Medrol? Já už se těším až si zase od příštího týdne nasadím MTX a konečně se zbavím těch ATB, už jsem bez něj skoro měsíc. Jinak na zahradě všechno stojí, nic neroste ani moc nekvete, všude jsou mšice a housenky, jsem zvědavá, jak to dopadne, jestli bude pořád takové vlhké a deštivé počasí.... Zatím páčko, zítra jdu zase makat. M.

Viana (Ne, 7. 6. 2020 - 18:06)

Ahojte))Jirko já se právě Bio bráním. Říkala jsem dr. že si myslím že bych to nechala jako poslední variantu. Ona mě do toho nenutí,jen říkala že by to u mě bylo na místě. Já si říkám taky že pokud to zvládám jen s MTX a občas medrolem,tak super. Výsledky krve dobré jen to Crp vyšší,ale to prý u nás revmatiků je normální,v podstatě máme v těle pořád zánět tak na to CRP reaguje. Stejně se k té Bio užívá MTX ,tak je to jedno. Myslím si ,že je to pro lidi co jim MTX nezabírá. )))
Dnes ráno jsem klouby trochu cítila, ale není divu to počasí je hrozné nebo je možné ,že vyprchává z těla ten medrol. No uvidíme dál . Pokud to bude jen tak lehce není důvod k nepokoji,toto se dá zvládnout docela dobře. Já si myslím Jirko , že i tobě to počasí nedělá moc dobře , protože i ti co revma nemají tak skuhrají. )))

Jirka111 (Ne, 7. 6. 2020 - 18:06)

Zdravím všechny, u mě celkem dobré, ale už zase snižuji Medrol, tak se ozývají zápěstí. Od zítra budu jezdit do práce, docela se těším na kolektiv,, ale mám i trošku obavy, přeci jen jsem si trošku odvykl :-)
Míšo, napiš víc, co jste všechno v Beskydech viděli a co se vám líbilo, my tam jdeme opět v červenci na týden.
Viano, jsem rád, že jsi bez Medrolu a zřejmě i bez bolestí. Zajímá mě, co je u Tebe důvodem pro Bio? Myslel jsem, že to docela zvládáš s MTX a občas nasadíš kůru s Medrolem. Jak jsem vyčetl, spousta lidí. kteří berou jen MTX+Medrol a nic moc je nebolí, si myslí, že jsou vlastně v remisi, protože je jim fajn. Nezvažovala jsi tuto kombinaci nechat delší čas, když Ti Medrol tak dobře funguje? A jaký máš DAS 28? Nebo jsou jiné důvody pro bio?
Holky, opatrujte se a ať vám na zahrádce všechne kvete a voní :-))) J

Viana (So, 6. 6. 2020 - 19:06)

Zdravím, jejda Míšo děkuji za to že sis na mě vzpomněla ,já jsem byla doma a klidně bych tvou návštěvu uvítala. Aspoň bych tě a i ty mě viděla na živo...))
Já jsem se dostala před chvíli z práce a taky mám pěkně nalítáno. Pořád se courají návštěvy a sama víš kolik času se stráví než se všechno sepíše,vydesinfikují věci co donesou a taky ti rodinní příslušníci se musí postříkat desinfekcí. Pak je zase pouštět ven no super ..))
Jinak jsem byla včera na ko. revmatolce a čekala jsem že se mnou dr. vyrazí dveře až ji popravdě řeknu jak jsem si nasadila ten medrol a samo sebou,že jsem ji neřekla že to bylo po poradě na netu . Ovšem dr. se zachovala suprově,schválila mi to a hlavně mi pořád tvrdí,že už se na mě rýsuje v červenci ta bio léčba. Tak pořád váhám,uvidím jak mi do té doby bude. Jinak krev dobrá výsledky akorát jsem zase měla CRP 15. Což je zase víc než bylo před měsícem. Zatím jsem stále bez medrolu a akorát jednou jsem měla aulin a to na záda,když jsem to přehnala na zahrádce.)))
Zdravím ještě Jirku a Petru...pa

Míša (So, 6. 6. 2020 - 10:06)

Ahojky, tak jsem na skok tu, včera večer jsem přijela z dovči v Beskydech a dnes přebalit a zase přesun na chalupu. Bylo to super, nachodila jsem toho hodně až se mi rozjela chodidla, takovou bolest jsem už dlouho nezažila, ale stejně to za to stálo! Byl to takový velmi aktivní odpočinek, ale krása! Když jsem míjela odbočku na Litovel apod, tak jsem zdravila Vianku! Počasí taky docela nakonec vyšlo, děsně lilo příjezdový a odjezdový den, jinak byla trochu zima a foukalo, ale nezmokli jsme. Mějte se zatím fajnově, já zase jedu mimo dosah techniky pa M.

Jirka111 (Út, 2. 6. 2020 - 10:06)

Ahoj holky,
někdo jede do Beskyd a někdo (já) se odtamtud vrátil :-)
Levé rameno se mi se zvýšením Medrolu rychle uklidnilo a pravé se nerozjelo vůbec, super. Týden nechám dávku a pak budu zase zkoušet snižovat...
My byli na tom pohřbu, babička si přála, aby to proběhlo se vší parádou, takže hudba, vyzdobený kostel, hostina a tak. Počasí mohlo být lepší, byla děsná zima a pršelo...
Tento týden je poslední, kdy pracuji z domova, pak už zase budu dojíždět do práce, docela se těším.
Zatím Pa. J

Míša (So, 30. 5. 2020 - 20:05)

Zítra frčím do Beskyd, ještě jsem tam nikdy nebyla, tak se těším, ale počasí nemá být nic moc, no uvidíme. Z hor u mě zatím vítězí Jeseníky a pak taky Šumava. Mějte se fajn pa M.

Viana (So, 30. 5. 2020 - 16:05)

Zdravím všechny,, Míšo,tak to jo s tím smrkem. Mě neopadával akorát rezavěl a to se vždy zase zazelenalo. Doufám že to nemáš kůrovec,ale to bys asi poznala je zalezlý pod kůrou. Užívej si na chalupě , potřebuješ to. S tím medrolem to není taková hrůza však sama víš že 4mg jsou ta nejnižší dávka. Mějte se i ostatní pěkně víkendově.))

Míša (So, 30. 5. 2020 - 15:05)

Ahojky, asi jsem to špatně napsala s tím Medrolem - teď zvyšuji na 4mg. denně kvůli vysazení MTX a nasazení těch ATB a do budoucna by mi je doktorka chtěla vysadit a změnit léčbu, protože zánětlivé faktory se pohybují pořád výš a to nemusím mít ani zánět v zubu, tak proto, snad už je to trochu srozumitelnější. Jinak díky za útěchu se smrkem, ale problém je v tom, že celý opadává a to hodně, některé větve jsou už holé a tam už se nemá co zazelenat...… bohužel to nebude jako tvoje borovička. Byla jsem teď na otočku na chalupě a teď už jen zabalit a zítra ráno odjezd!!! Odmlčím se tedy, protože nebudu mít na čem psát, ale zase se ozvu!!! Mějte krásné dny plné sluníčka a hlavně bez bolestí!!!!!!! Páčko M.

Viana (Pá, 29. 5. 2020 - 17:05)

Pane Bože zase hrubka,prosím vás už jsem dlouho ze školy,,,,tak sorry

Viana (Pá, 29. 5. 2020 - 17:05)

Ahojte))) Míšo tak já začnu od konce. Smrk ještě neřež já mám krásné tři ale borovice stříbrné,nádherné a občas ta jedna taky jako by usíchala ,ale to bývá spíše na podzim a najednou se zase zventí a je nádherně zelená. Dělá to teda jenom jedna a tak nějak jsem si na to už zvykla. No uvidíš co bude dál. Déle na Mamo dobrý další ko. na ultrazvuk za půl roku. V pátek jdu na revmatolku ,tak potom napíšu co a jak. Moc tomu nechápu jak to myslíš s tím medrolem. Píšeš že budeš zvyšovat (na kolik ?) to chápu,ale proč zvyšuješ když ho chce dr. vysadit? CRP máš vyšší a sedimka od toho zubu si myslím. No ale nejsem doktorka. Držím ti pěsti aby ti to pomohlo. )))
Užij si krásnou dovču,já s dovolenou zítra končím a ty určitě budeš mít krásné počasí.
Jirka se zatím neozval,myslím si že už ho to tolik nebolí. Já mám zase bloklý krk,asi jsem někde chytla průvan. Jinak krásný víkend vám přeji.

Míša (Čt, 28. 5. 2020 - 18:05)

Všechny moc zdravím! Já jsem konečně domakala a příští týden dovčaaaaaa! Budu ji mít ale trochu pokaženou, protože pořád běhám s tím zubem, stejně ho nakonec vytrhne....a dostala jsem něco jako ATB a rovnou na 3 neděle a bude se čekat co to udělá. Dnes jsem byla na revmatolce a vysazuji MTX kvůli těm lékům na zuby, zvyšuji Medrol. Odběry opět dle doktorky vysoké - 25 CRP 40 sedimka atd. Ještě jsem fakt hodně oteklá a tak chce abych se zbavila těch kortikoidů a chce mi změnit léčbu něco od F, ale já si to nepamatuju. Jdu tam zase v srpnu tak uvidíme, moc radost z toho nemám. Jinak endokrinologie dobrý a ještě zítra diabetolka. A co ty Vianko jak MAMO dobrý??? Jirku doufám už nebolí rameno, mě bolelo minulý týden ale to byly ty naše bolesti takže to za 2 dny zmizelo a tento týden zápěstí, ale to už je taky pryč. Rajčata už mám v zemi, uhnilo mi pár sazenic cuket, tak nevím jestli je lepší déšť nebo sucho. A taky mi odumírá na zahradě stříbrný smrk, prostě si uschnul a ten asi obrečím, protože má víc jak 20 metrů a je to pěkná dominanta a taky jediný stín na zahradě-mám ji na jih. Obávám se ale, že bude muset dolů...…. Hezké dny pa M.

Viana (St, 27. 5. 2020 - 18:05)

Ahojte, Jirko teď to rameno jsem uklidnila tím medrolem vyšší dávkou. Neboj se toho a klieně si ji zvedni . Jednou jsem marodila s ramenem a to ti řeknu tak to byla bolest. První tři dny jsem v noci vůbec nespala a doslova jsem brečela bolestí v kuchyni v noci abych nebudila ostatní a to jsem byla po obstřiku,který mi vůbec nezabral. Ovšem jedla jsem jenom léky od bolesti a nenapadlo mě si ten medrol zvednout. Vlastně to jsem ještě nikdy žádný neužívala. Pak se to tak jako tobě přesunulo do druhého,ale to už nebylo tak hrozné. V noci jsem hledala polohu jak si lehnout a zjistila jsem,že je dobré si lehnout na bok a tu nemocnou ruku spustit z postele dolů a to mi docela pomáhalo od bolesti a aspoň jsem byla schopná usnout. Hele pokud jsi chytl průvan a zánět z něho ( třeba v autě,nebo u otevřeného okna), na to bacha, tak si asi užiješ. Já jsem s tím marodila tři měsíce,ale odeznělo to tak za 14 dní a pak jsem ruky rozcvičovala. Nejhorší jsou záněty z průvanu,ale možná to máš jenom revmatickou bolest a ta by měla brzy odejít. Já bych volila ten medrol,je protizánětlivý a k tomu aulin nebo něco silnějšího. Mě ibalgin nepomůže pouze zabere na bolest hlavy. Držím ti pěsti ať to nemáš dlouho.)))
Jinak já zatím dobrý s tím medrolem 2 mg,ale nedávám tomu dlouhou dobu ,no uvidíme. Vůbec se nešetřím. V pondělí jsem nachodila po Olomouci s tím MAMO prsou 16 000 kroků a mám limit 9 000. Každý den makám na zahrádce pokud to počasí dovolí a pěkně utahaná ulehám k televizi a kolikrát usnu dřív než začne film. Tak takhle já užívám dovolenou. Ovšem toto mě pěkně nabíjí. Mějte se ,,,pa

Jirka111 (St, 27. 5. 2020 - 14:05)

Tak jsem nevydržel a Medrol zvýšil. Poslední kapkou bylo, že se mi rozjel zánět v rameni. Tím mi to celé začalo - nejprve jsem 3 nezvedl jedno rameno a pak se přidalo druhé s ještě větší bolestí.
Když bolí malé klouby je to hnus, když zápěstí tak ještě větší, ale jak se rozjede velký kloub, vyřadí mě to z provozu a já musím frčet na tu Moravu a zpět.
Viano, tebe taky bolely ramena, našla jsi nějaký fígl, jak zmírnit bolest, když se to rozjede a škube v něm jak blázen ?
Všechny zdravím J

Jirka111 (Po, 25. 5. 2020 - 09:05)

Ahoj po víkendu,
trochu zase poreferuji, jak bylo. V pátek výletík na kole po Brdech, dobré a stačilo :-)
V sobotu u mámy, no zase to přehnala - řízky s br. salátem, dort, koláč, chlebíčky....tak jsem zase ujel na sladkým a tučným.
V rodině zase pohřeb, jak umřel tchán před Vánoci, tak teď umřela jeho máma. Začátkem května oslavila 90 a bohužel bylo vidět, jak schází, po úmrtí syna ztratila smysl života a začla vyhlížet konec. Žena jela na Moravu zařizovat a my s klukama tam pojedeme ve čtvrtek za ní.
Včera jsme vzali mou mámu, té je 81 a snaží se být aktivní, na výlet kolem Strže, kde žil Čapek a pak i k němu do muzea. Naťapali jsme 9km, měla toho dost, ale je dobrá :-)
Mě bolel každý krok, co jsem snížil Medrol na 2mg, tak bolí šlapky. Večer pak pálily a bolely jak čert, teď ráno už zase lepší. Jinak u mě zůstává mizerné zápěstí, přenést konvici s čajem je docela problém. No, nevím, jestli vydržím nebo Medrol zvýším. Pořád si říkám, že MTX se teprve dostane na maximum účinnosti.
Se mějte a pilně pracujte :-) J

Viana (So, 23. 5. 2020 - 16:05)

Zdravím vás , Jirko tak nevím nevím jestli zítra vyrazíš na ten výlet co sis naplánoval,ale pokud nebude pršet sluníčko nepotřebuješ. Přeji ti aby ti to vyšlo. Já jdu zítra sloužit lidu a tak mě to počasí až tak nevadí. Je potřeba deště ,zahrádky jsou suché,tak klidně nějaký ten den obětuji.))
Míšo ty ses rozjela s těmi doktory,ale zase to máš odbyté a už si budeš jenom lebedit. Já jsem celkem taky nezahálela,teď mě ještě čeká v pondělí mamograf a 5. června revmatolka. Jsem zvědavá co na ten medrol řekne dr. ale myslím si,že to pochopí když neordinovala a já hledala pomoc kde se dá. Z mamografu mám jako vždy děsný strach,ale jezdím na ko. jednou za půl roku tak snad to dopadne dobře. Jsem vedená( pro velký počet rakoviny v rodině ) v tom protirakovinovém programu i se ségrou takže mi dělají jednou za rok komplet ultrazvuk i břicha a jednou za rok mamo. )))
Co se týče medrolu tak už druhý den jedu na 4mg a zatím to funguje. Nechám tuto dávku trochu déle a pak to zkusím vysadit a uvidíme. A jak se cítíte vy? Mějte se.

Jirka111 (Pá, 22. 5. 2020 - 10:05)

Ahoj holky,
Petro, Medrol jsem posledně taky sháněl, mají nějaký výpadek, dali mi Metypred, stejná účinný látka, akorát od f. Orion. Od té mám i Trexan.
Dnes mám opět z práce volno na 60%, možná vytáhnu kolo. Na neděli zkusím vymyslet zase nějaký výletík, v sobotu má pršet, ale to jdeme stejně k mámě oslavit svátek (Jana).
Včera jsem se byl podívat, jak hrají kámoši tenis... no akorát mě to rozmrzelo, že nemůžu taky, zápěstí jsou na prd. Smutný je, že člověk takto ztratí s nimi i kontakt, protože tohle byla věc, která spojovala, zahrát si společně a pak třeba zajít na pivko a probrat "mužské záležitosti".
Dnes k obědu udělám hamburgry, děti už se těší.
Opatrujte se. J

Reklama

Přidat komentář