Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

J (Út, 14. 7. 2020 - 17:07)

Napadla Vas nekdy i skutecnost nebo to, ze muze byt problem treba s cevou? Vysoky tlak, cholesterol... nepruchodnost

T. (Út, 14. 7. 2020 - 09:07)

A.: Ano, prohnutí prstů do oblouku, schopnost prohnout poslední článek palce na druhou stranu (příznak stopaře), ale i pasivní akce - při položení ruky dlaní na stůl například schopnost ohnout malíček dozadu > 90 stupňů apod. Dotknutí se špičky nosu jazykem je také typické (Gorlinův příznak, ale má to i řada lidí bez hypermobility. Většinou to značí prostě volnost vazu, v určitých případech Ehlers-Danlosův syndrom, závažný by byl Marfanův syndrom, ale takového člověka poznáte - je velmi vysoký s protáhlými končetinami a prsty, často se silnými brýlemi a deformitou páteře. Tyto potíže mají společný geneticky podmíněný problém týkající se kolagenu či fibrilinu, ale dnes už víme, že postihují mnohem více, a z pozorování se mi zdá, že se to může týkat i nervů.

A. (Út, 14. 7. 2020 - 07:07)

Pan T. má na mysli to, že při extenzi, napnuti prstů u většiny lidí jsou jsou prsty v jedné rovině s dlaní, ale u některých lidí se prohnou do oblouku. To bývá často vidět u palce. U mého kamaráda v dětství se to projevilo i u jazyka, kterým se dotýkal špičky nosu. Myslím, že většinou to bývá u žen a tito lidé mají prsty štíhlé.

Petr (Po, 13. 7. 2020 - 17:07)

Pane T. Dekuji za Vas nazor. U me ta fascikulace jde vyvolat i pohybem. Vzdy po vyplazeni jazyka mi jedno misto uprostred tika a pulsuje jako viditelny dolicek. Vzdy je to silne citit i videt. Jinak se mi jazyk nevlni. Problem s klouby nemam.

T. (Po, 13. 7. 2020 - 14:07)

Petr: po pěti letech bych byl opravdu v klidu. Existuje několik nemocí či poruch, které to mohou způsobovat, ale tam jsou další příznaky. Ono BFS také určitě nebude jeden syndrom, ale více různých příčin, které vedou k hyperexcitabilitě (zvýšené vzrušivosti) periferního nervu. Můžete se zkusit podívat na kanálopatie napěťově řízených kanálů. Zde kazuistika (v AJ): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3603777/

PRO VŠECHNY s fascikualcemi : Chtěl bych vás poprosit o odpověď - trpíte někdo hypermobilitou kloubů (typicky prstů)? Zdá se mi totiž, že u lidí s BFS je častější výskyt hypermobility, a rád bych se na toto téma trochu podíval, možná zde existuje souvislost. Můžete mrknout na odkaz níže, zda provedete manévry 4 a 5:
https://www.researchgate.net/figure/The-Beighton-test-for-evaluate-hypermobility_fig1_256704992

Předem děkuji

Radovan (Pá, 17. 7. 2020 - 16:07)

Ja si dokážem jazykom chytiť nos od mala tie manévre 4 a 5 dokážem spraviť iba s pomocou druhej ruky že si na tie prsty zatlacim neviem či to je tak správne. Nebolí ma to.

Petr (Ne, 12. 7. 2020 - 21:07)

Pane T. Bude to jiz cca 5 rok co mam zaskuby vsude po tele vcetne jazyka. Obcas zde na foru jsem vlozil i video. U jazyka mi prevazne zaskube ve stredu a je to vzdy silne citit a i videt. Vzdy jedno misto, ke kteremu se obcas prida i jine. Zvlastni je to, ze to dokazu vyvolat pri vyplazeni a pohybu jazykem. Drive mi bylo delano emg primo do jazyka v HK a vse v poradku. Existuje jeste jina nemoc ktera zpusobi zaskuby? Krom ALS a SBF? Dekuji Petr

Linda (So, 11. 7. 2020 - 21:07)

Pro pana maseri:Dekuji za vaši nabídku,nicmene:1/jsem z úplně opačného kraje republiky,2/chodím pouze k ověřeným maserum,dam na recenzi a doporučení přátel a rodiny,3/pro svá špatná zada využívám ale pouze dotek fyzioterapeutky.
Dekuji

Linda (So, 11. 7. 2020 - 21:07)

Dobrý den,pane Tomáši,opět a znovu DEKUJI za reakci,vaše příspěvky tady jsou jistě cennou informaci nám všem.A uprimne říkám,ze jste opravdu jediný,který mě dokáže uklidnit.Dekuji za to,ze jste!Linda

A. (So, 11. 7. 2020 - 14:07)

Ještě jsem nebyl prohlášen za blázna, tak bych zkusil vysvětlit proč je strava tak důležitá. Pokud jíme přírodní stravu, tak je strávena beze zbytku a projde trávicím traktem během jednoho dne. Pokud přidáme pečivo, oplatky, bramburky atd. , činnost střeva se zpomaluje , protože taková jídla jsou pro tělo nestravitelna , následek je , že ve střevech to dlouho hnije a je to rozváděno krví a způsobuje to nemoce. V lepším případě tloustnutí. Pokud maji lidé zácpy, dovedete si představit jak to asi hnije? Proto jsem upozorňoval na stravu a byl jsem upozorněn, že to do diskuse nepatří, že se řeší jiné věci. Chápete ty souvislosti, pochopite , že se nelze bez toho uzdravit? Mně je to jasné a nechci si to nechat pro sebe nebo si to odnést do hrobu. Ono by se to mělo učit už ve škole. Sledujete jak vypadá dnešní mladá generace? Víte, jak jsou už malé děti nemocné? S tím je třeba něco dělat. Kolik mladých lidí je i v této diskusi. Zdá se Vám, že říkám nesmysly?
Pokud ano, nebudu přispívat. Jestli bude mít někdo zájem, může mne kontaktovat. Je toho hodně, coby měl člověk vědět, jak být dlouho zdravý.

A. (So, 11. 7. 2020 - 14:07)

Ještě jsem nebyl prohlášen za blázna, tak bych zkusil vysvětlit proč je strava tak důležitá. Pokud jíme přírodní stravu, tak je strávena beze zbytku a projde trávicím traktem během jednoho dne. Pokud přidáme pečivo, oplatky, bramburky atd. , činnost střeva se zpomaluje , protože taková jídla jsou pro tělo nestravitelna , následek je , že ve střevech to dlouho hnije a je to rozváděno krví a způsobuje to nemoce. V lepším případě tloustnutí. Pokud maji lidé zácpy, dovedete si představit jak to asi hnije? Proto jsem upozorňoval na stravu a byl jsem upozorněn, že to do diskuse nepatří, že se řeší jiné věci. Chápete ty souvislosti, pochopite , že se nelze bez toho uzdravit? Mně je to jasné a nechci si to nechat pro sebe nebo si to odnést do hrobu. Ono by se to mělo učit už ve škole. Sledujete jak vypadá dnešní mladá generace? Víte, jak jsou už malé děti nemocné? S tím je třeba něco dělat. Kolik mladých lidí je i v této diskusi. Zdá se Vám, že říkám nesmysly?
Pokud ano, nebudu přispívat. Jestli bude mít někdo zájem, může mne kontaktovat. Je toho hodně, coby měl člověk vědět, jak být dlouho zdravý.

A. (So, 11. 7. 2020 - 05:07)

Důležité upozornění! Půst nedělat , jen pod odborným dohledem. V některých zemích to vedou lékaři. Střeva by měla dobře fungovat bez zácpy. Pomáhá tomu klystyr, ten provádět hodně často, také se to provadi hydrocon terapií. Tu bych doporučil. Vlhké rukavice a ponožky dávat třeba jen na hodinu, dvě. Tomu všemu pomáhá konzumace melounů. Střeva výrazně ovlivňují naše zdraví. Lékaři by se měli u všech nemocí ptát, jak u lidí fungují střeva. Pokud maji lidé průjem,ale i zácpu , pomůžeme tomu klystyrem. Tělo se potřebuje rychle zbavit něčeho, co mu škodí. Hodně pít. Slyšel názor jedné lékařky pracující ve výzkumu střev podle ní 75 procent neurologickych onemocnění souvisí se střevy. Myslim, že má pravdu.

A. (Pá, 10. 7. 2020 - 21:07)

Dovolte mi poslední radu. Já řadu let si dávám na noc bílé bavlněné rukavice namočene do vody s citrónovou šťávou a přes ně igelitové rukavice, lehce zavázat. To dělám minimálně obden. Ruce se zapaři, skrabati. Mohou být různé projevy na jednotlivých prstech. To souvisí s některými orgány, palec plíce, malicek srdce, ukazovacek střeva, prstenicek oblast břicha, Ráno umýt vodou.Budete mít pocit studenych rukou, kdo má problémy s citlivostí, může se zhoršit, zvláště ráno , ale postupně se bude vše zlepšovat. Pokud se vám hodně potí ruce, pocení bude ustupovat. Bude se zlepšovat citlivost. Přestanou bolet klouby.
To samé dělám s nohama. Podle zapařeni chodidla poznáte jaké orgány jsou zanesene. Pod prsty plice, pata střeva, atd. Budete mít více energie.
Správně i po obkladu by nemělo dojít k zapareni, ale k tomu se dopracujete až po delší době.
Aby se zdravotni stav zlepšoval je velmi dobré jist hodně ovoce , zeleniny, maso nejlépe krátce restovane, příloha nejlépe rýže, naklicenou čočku, mungo. V současné době jím před každým jidlem meloun. Pročistí nám krev, tim pádem i orgány. Výborné jsou meruňky. Nejim pečivo a nic pečené, žádné pizzy, bagety, nemám mikrovlku. Piju co nejmekci vodu.
Neměl jsem fascikulace, ale každou noc jsem se vzbudil a měl několik hodin bezvládne paže od ramen. Bylo mi jasné, že musim něco radikálně změnit šel jsem do hladovky s destilovanou vodou. Už se mi to neopakovalo a nyní v 70 letech jsem ve výborném zdravotním stavu. Třeba moje zkušenost někomu z vás pomůže. Pokud byste měli křeče nebo.jiné projevy doporučuji ty masáže. Uzdravte se jako já, to vám opravdu moc přeji.

Pane T. (Čt, 9. 7. 2020 - 16:07)

Nemusíte reagovat, slovem hlazeni komentovali mí klienti masáže u jiných masérů, masérek. U mne prý to je opravdu masáž. Ano, nepopírám Jirka ano, Dalibor ne. Můj vnuk (5 let) prý bude pomáhat lidem, je pravda, že mi pomáhá při masírování své maminky. Musí převzít mé zkušenosti. Jmenuje se Jirka., tak jsem použil jeho jméno. Nejde o jména , ale o pomoc lidem.
Také mám jiné osobni zkušenosti s křečovými žílami. Před asi 25 lety jsem je měl a byl jsem objednán na operaci. Tu jsem zrušil, začal pit destilovanou vodu, dával obklady, které podle Vás nemají smysl a při tom masiroval 8 hodin, takže jsem stál na místě. Mohu ukázat, třeba Vám osobně, že je nemám. Pokud pije tvrdou vodu celá rodina, tak si vytvoří k té dědičnosti podmínky. Stejně když budete dávat tvrdou vodu do chladiče, tak se Vám zanese, praskne a můžete zničit motor.
Já se Vám nepletu do vyšetření, to není
můj obor.
Možná naše diskuse některým lidem naznačila co by mohli pro své zdraví udělat a věřím, že jim to
pomůže. Já se nebráním žádnému popovídání, vždy to něco člověku přinese. Uvidím, zda někdo využije moji nabidku, za pokus by to stálo, kontakt je. Pokud by to lidem dělalo dobře. Chtěl bych poučit člena rodiny jak masáž provádět a jaké hmaty jsou účinné a nejvhodnější, takže jeho přítomnost je velmi žádoucí. Pokud se osvědčí účinnost masáže mohou je provádět členové rodiny. Mohou se dostavit lidé i ze vzdálenějších míst, musíme se domluvit. Pokud už je postižení velké, tak už by moje snaha asi byla marná. Takže asi nečekat.
Všem přeji hodně zdraví, uzdravení, pohodu, neuražejme se, tu nemoc chceme všichni porazit

T. (Čt, 9. 7. 2020 - 14:07)

Pro pana masére: nikdo nezpochybňuje vaši snahu, pouze jsem napsal svůj názor na vaší prezentaci. Slovo "hlazení" mi jaksi k masážím opravdu nesedí, to, že jste primárně oslovil ženy s bezplatnou nabídkou, také ne. Můj názor je, že to nedoporučuji, a z pohledu neurologie to nemůže mít trvalý efekt, stejně jako by to nemělo ublížit.

PS: Křečové žíly absolutně nesouvisí s tvrdou vodu, ale s geneticky danou méněcenností žilní stěny (dokonce známe genetický defekt, a i proto jsou velmi často dědičně). Teď když čtu vaše rady o vodě, mi došlo, že to jste opět vy, který pod různými nicky (Dalibor, Jiří..) tyto bludy píše všude možně.
No, nebudu na vás dále reagovat.

Pane T. (Čt, 9. 7. 2020 - 05:07)

Uvedl jste, že nevíte o nikom, komu by masáže pomohly. 10.června Vám psala Kristýna, že při masáži nemá ani brnění ani zaškuby a že ji to připadá zvláštní.
A abych upřesnl Vaši představu o práci maséra. Není to jen hlazeni, ale také vysvětlování , co je příčinou potíží. Pokud mají lidé křeče v nohách, tak jim vysvětlím, že více jsou v běžném životě zatěžovany svaly na přední straně stehen( pro Vás m.quadriceps femoris,m.rectus femoris , m.sartorius) než na zadní (m.biceps femoris,m.popliteus) ,kde je více svalstva a kde protéká více krve. Aby se bolestí zbavili, je třeba vice je procvičovat a uvolňovat. Třeba tzv zakopavanim.
Tělo je stavěno k pohybu, ne k několika hodinovém sezení, to má za následek horší prokrvení a problémy , o kterých lidé píší. Pokud vidim, že mají lidé křečove žíly , pijí hodně tvrdou vodu. Pokud jim atrofuje ruka, má špatné prokrvení a je třeba ho zlepšit. Stejné to je pokud jsou ruce a nohy studené.
Takže dobrý masér by měl lidem dát i rady jak se o své tělo starat. Je pravda, že mi říkají, že byli na masáži a že to bylo jen hlazeni. Já to nedělám jen pro peníze. Asi takový můj pohled, co by měl masér dělat. Váš pohled je asi jiný.

Návštěvník (St, 8. 7. 2020 - 21:07)

Ještě dodám, že to nefunguje tak, že si lidé jen nelehnou a já je hladim. Jak jsem uvedl, často stačí je jen natřít určitou emulzi, a problémové místo zrudne. Nebo to citem v rukách poznám a pak se tomu mistu vice věnuji. Lidé chodí ke mně s tim, že je problémů zbavim. A to je můj úkol. Tak to beru a udělám pro to všechno. Tak by to mělo být i u lékařů, zbavit je nemoci. Když jsem přečetl starší příspěvek myslím, že Jakuba, který uvedl, že během masáže němel vůbec žádné fascikulace, tak by určitě stálo za to to vyzkoušet. A myslím, že tam byl určitě ještě další. Stejně se to týká brnění nohou nebo rukou, nebo bolestí nohou, kloubů. Pokud má masér cit v rukách a zkušenosti, tak to vnímá a ví jak by to mělo být a k tomu směřuje svými hmaty.

Pane T. (St, 8. 7. 2020 - 20:07)

Chtěl bych Vás požádat o to, abyste nezpochybňoval mou snahu lidem pomoci, asi bych neměl tak veliký zájem ze strany mých klientů. Za ty roky jsem měl jen pochvaly a vděčnost za to, že jsem je zbavil problémů. Většina ke mně chodi každý týden roky. Některým byla doporučována lékaři operace zad, nebyla potřeba. Přestávají bolesti hlavy, atd. Není problém ,aby byli přítomni členové rodiny, dokonce bych to uvítal, aby si případně mohli provádět masáž sami v rodině.

T. (St, 8. 7. 2020 - 18:07)

Linda: nemáte zač, vámi popisované potíže určitě nevypadají jako možná ALS, tím bych se uklidnil v první řadě. Zkuste klasickou cestu minerálních doplňků, méně stresu (snadno se to řekne, vím) a nějaký čas.
Jak tu pán inzeruje masáže, nedoporučil bych to (mimojiné i proto, že cíleně zmínil ženy a služby nabízí bezplatně, což mi přijde trochu podezřelé, ale je to jen můj názor).

Lindo (St, 8. 7. 2020 - 17:07)

napište mi. prosím, na [email protected]

Reklama

Přidat komentář