Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

D (Čt, 13. 12. 2018 - 09:12)

tady je dlouhy seznam pripravku, ktere lidi berou, ktere nemoc obcas zpomaluji:
http://alstuttu.org/wiki/index.php?title=Information_on_nutritional_supplements_people_with_ALS_have_been_taking
Nazvy jsou v anglictine stejne ... pozor na interakce ... pouzijte google translator

Radovan1 (Čt, 8. 11. 2018 - 07:11)

No to není moc pozitívna skupina teda. Šak áno máte pravdu že neviem skutočný dôvod. Ale aj tak si myslím že na na začiatku skupiny si tu veľa ľudí radilo možno sa to tu dostane do starych koľají a ľudia si tu budú casom radiť aj naďalej keď sa budú fascikulacie rozoberať na druhej diskusii.

Radovan1 (Čt, 8. 11. 2018 - 05:11)

Áno áno presne na ten príspevok od pani PH som aj ja myslel. Ona dala otázku a hneď za ňou bolo asi 20 otázok o zasklboch tak možno si to ani niektori ľudia nevšimli čo sa vlastne pýtala. Áno no je to neoficiálna diskusia ale na SK alebo CZ není nič podobného či je?

Anonym (Čt, 8. 11. 2018 - 06:11)

Jenže nevíte, jestli zrovna toto byl ten důvod, proč pan T neodpověděl. Prostě to je takový fakt, že je v této nemoci stále více otázek, než odpovědí. A v dnešní době komunikací na sociálních sítích je běžné neodpovídat vůbec namísto odpovědi "Nevím", nebo "Nemám informace".

Anonym :-) (Čt, 8. 11. 2018 - 06:11)

Je jeste diskuse na Facebooku, ale tam se udajne resi pry jen kdo kdy prohral ten boj

Anonym :-) (St, 7. 11. 2018 - 20:11)

S tím naprosto souhlasím, že se tyto dvě diskuse rozdělily. V tom ale není ten problém.
Problém je spíše v tom, že tato diskuse je anonymní a neoficiální. Takže pokud se tu na cokoliv zeptáte, tak nikdo nemá povinnost Vám odpovídat. A bohužel ty otázky, které zajímaly více pacienty s diagnźou, zůstávaly často nezodpovězené. Viz například dotaz od paní PH na ten Ropinirol.

Radovan1 (St, 7. 11. 2018 - 17:11)

Ja si myslím že je lepšie aby táto skupina zostala pre ľudí ktorí majú ALS aby si tu zasa dávali rady a skúsenosti v tejto chorobe. A ty čo majú "len" fascikulacie nech si dávajú rady a skusenosti na fóre o fascikulaciach. Myslím že veľa ľudí odradilo z tohoto fóra to že sa tu riešia len fascikulacie.

-> ? (St, 7. 11. 2018 - 12:11)

Ted nevime, jestli se dikutujici vytratili s novym vzhledem, nebo jsou vsichni v diskusi o fascikulacich

? (Čt, 1. 11. 2018 - 08:11)

Diskuse má nový vzhled...?

Johan (So, 27. 10. 2018 - 12:10)

Proč by to nemělo být...Pán T zdravím Vás Môže byt pri ALS prítomná bolesť svalov konkretne na DK spolu s globálnymi fascikulaciami

Radovan (Pá, 26. 10. 2018 - 20:10)

Takže kto má "len" fascikulacie je tu nová diskusia s názvom fascikulace.http://diskuse.doktorka.cz/fascikulace

Lea (Pá, 26. 10. 2018 - 18:10)

Lea ja to mám podobne ako vy...Skvělý nápad, ale nevim jak

Radovan (Pá, 26. 10. 2018 - 17:10)

Lea ja to mám podobne ako vy tiež každú chvíľu mi sklbe nejaký sval niekedy aj viac súčasne. Už to mám nejak 8 mesiacov. Jazyk mi sklbe teda také dlhšie sklbanie že pár sekúnd možno 2,3 krát tyzdenne neviem nedá sa to poriadne spocitat. Ale určite mi sklbne pár krát denne len to necítim.A ani to nechcem vidieť. Inak mohlo by sa spraviť fórum iba o sklbani svalov aby sa tuna neriešili takéto veci. Lebo ľudia ktorí majú diagnostikovanu ALS sem chodia po rady a nič iné len sklbanie tu nevidia.Mohol by také niečo niekto vytvoriť? Ja neviem ako sa to robí.

Pro Lea (Pá, 26. 10. 2018 - 16:10)

Jak casto je mate na jazyku?

Lea (Pá, 26. 10. 2018 - 12:10)

Ano Leo, mohou. Takových...Díky Hanko. Cítím k tomu ještě velkou svalovou unavu. Stres mám takový mírný, práce, dvě menší děti. A teď mám tedy spíš strach o co se jedna...není chvilky kdy by mi v těle necukal nějaký sval

Hanka (Pá, 26. 10. 2018 - 11:10)

Ano Leo, mohou. Takových lidí jsou mraky.Stačí sem chvíli chodit. Nebo raději nechodit.Zkus magnesium a zamyslet se, jestli jsi náhodou v době, kdy to začalo nebyla ve stresu.

Lea (Pá, 26. 10. 2018 - 10:10)

Dobrý den, také me trápí fascikulace po celém těle, ruce, nohy, jazyk a malé svaly na dlaních (obou). Co me zneklidnuje je to, ze je mám často, vlastě skoro porad na nějakém místě v těle.Trvá to 2 měsíce.Mohou byt velmi časté fascikulace benigní? (Stovky denně)

T. (Čt, 25. 10. 2018 - 14:10)

Proč by to nemělo být možné? Vidíte ty, které jsou na povrchu.

Adam (Čt, 25. 10. 2018 - 14:10)

To už se opravdu moc...Je tedy možné, ze jsou některé fascikulace cítit, ale nejsou vidět? Děkuji za odpověď

T. (Čt, 25. 10. 2018 - 14:10)

To už se opravdu moc opakujeme...naposledy: fibrilace cítit nelze, ani vidět okem. Dokonce ani v jazyku ne, ačkoli se dříve předpokládalo, že to je možné.

Reklama

Přidat komentář