Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Přemek č. budějky (Pá, 19. 6. 2020 - 17:06)

Alešku, prdelko naše, ses nám nějak odmlčel. Že ženský nesnášíš berem, ale nám se stýská, plyšáčku.Tak piš.

Návštěvník (Pá, 19. 6. 2020 - 12:06)

Nejste někdo vytopený?

Miluna (Čt, 18. 6. 2020 - 16:06)

Čtenáři Peterkové nevěřim.Přijdou mi jak zblblý konspiračníma teoriema.A jinak díky Sany.Odesílala sem na školy zápisový lístky a četla emaily od nových škol kolik toho budu muset vytisknout,vyplnit,aktivovat,no a tak sem zjistila že ani nezávidim kancelářskym,taky to neni sranda pracovat hlavou.No a já sem za pár dní opět bez práce a Sergej pořád je doma taky.V srpnu se ukáže jestli se dá spolehnout na firmu co mu slibuje místo.Jestli to pořád budou natahovat tak už jim přestanu věřit a nevim co jinak bude dělat.A co vy jak je? Miu už sem dlouho neviděla.

a (Čt, 18. 6. 2020 - 17:06)

co ty si představuješ jako kancelářský? Co dělá a jaké má vzdělání?

Miluna (Čt, 18. 6. 2020 - 18:06)

Nerozumim otázce,kdo co dělá a jaké má vzdělání- na koho se ptáš? Kancelářský myslim že nebude lehký cokoliv tam nějaká administrativa nebo cokoliv kde se pořád musí přemýšlet.Mě stačí když musim přemýšlet víc nad těma papírama ze škol a abych vše správně vyplnila a mam pocit pak že sem psychicky vyfluslá,jako když se zavařuje mozek.A to sem si myslela že je to jednoduší pracovat hlavou.NENI - je to vyčerpávající jinak.

Sany11 (Čt, 18. 6. 2020 - 07:06)

Krasny den Fernando a vsichni, i kdyz u nas zrovna prsi.

Priznam se, ze si momentalne nevzpominam, oc bezelo, ( kriticke nazory na vychovu deti) ale potesilo me presto, zes chtel vyjadrit velky souhlas. :)To bose behani je opravdu uzasne, ten travnik je navic na dost mistech prorostly mechem, z cehoz samozrejme radost nemam, ale na chozeni bosky je to krasne. A kdyz to prostridam s prohratou dlazbou, je to take pekne.

Fernando (Čt, 18. 6. 2020 - 02:06)

Kačo neblbni, přece bys úplně neodešla; máš tady stálé místo. Díky za to, že mám tvoje sympatie :). Sany, nedávno jsem ti chtěl napsat velký souhlas, když se tady probíraly kritické názory na výchovu dětí, ale diskuse tady běžela velmi rychle a dnes se to už jaksi nehodí (chvála a úspěchy u přijímaček), tak snad jindy. Potěšilo mě, jak jsi objevila "nádherný pocit" bosého běhání. Já jsem tomu propadl už od dětství a v těchto teplotách chodím bos pořád a všude. Přeju všem dobrou noc a krásné příští dny.

Sany11 (St, 17. 6. 2020 - 14:06)

Milco, gratuluji k detem, jsou sikovne, zvlast Zdenka a jeste moc hezka. :)
Ja dnes posekala travnik, jeste mi kousek zbyva, ale musela jsem si oddychnout, prece jen je to ho dost. Lallo, porad to jeste delam sama.:D Ale radeji jsem venku, nez doma. :D
Behala jsem celou dobu po te trave bosa, je to nadherny pocit, Milco. ;) Ale tebe by asi kleplo, vid?

Lalla (St, 17. 6. 2020 - 16:06)

A to jsem ti ještě neřekla, že po autu nám během dvou dnů odešla televize u velkého pokoje a sekačka ((a le tráva je takhle taky nádherná, plná jetele...a voní....

Sany11 (St, 17. 6. 2020 - 17:06)

Lallo, kdyz se to s.re, tak se to s.re, jak se rika. Aneb do tretice vseho dobreho a zleho. ;)
Ja si ted sedim na terase a uz nic nedelam, tak jsem mela v trave ostruvky jetele, bileho i cerveneho, tak jsem to vzdycky objela (ten jetel, aby nevznikla mylka :D), bylo mi lito to posekat.

Lalla (St, 17. 6. 2020 - 15:06)

A to jsem ti ještě neřekla, že po autu nám během dvou dnů odešla televize u velkého pokoje a sekačka ((a le tráva je takhle taky nádherná, plná jetele...a voní....

čtenář (St, 17. 6. 2020 - 13:06)

Aleši,Miluno koukáte ještě na Peterkovou na Fb? Jaký máte názor na to co píše?

Miluna (Út, 16. 6. 2020 - 18:06)

Gympl ne Di, to nakonec nechtěli ani jeden z nich.Anonyme máš pravdu že to tak bylo.Ono totiž tenkrát klukovo táta odletěl do Indie a mě to vadilo že mi tu s nim malim nechal a bylo vše nejistý,měl problemy a já se šla z toho opít a bílej kluk mě uklidňoval a já prostě jak sem se cítila opuštěná tak sem se od něj nechala zlákat a zůstala mi z něho Zdena.No a pak se vrátil a přijal situaci jaká byla i když to nebylo snadný.V 18ti sem si ho vzala a byla s nim vdaná pár let ale neklapalo nám to.Ale on neni šťastnej ani teď.Má teď Indku a včera v telefonu mi říkal že se často hádaji že už má život na hovno.On chce vidět kluka tak pořád chce přijet ale nejhorší je že on má pořád chutě si kluka odvézt a nastěhovat si ho k němu by nejradši ale to bych nechtěla.

di (Út, 16. 6. 2020 - 17:06)

Miluno to máš šikovné děti. A na jaké školy je přijali, gympl?

Miluna (Út, 16. 6. 2020 - 17:06)

Tak na druhý škole kluka přijali akorát ale tu školu už nemá tady ve městě ale bude muset jezdit vlakem.Tak si musim zvyknout na pocit že každýho z nich budu mít někde jinde.Do teď byli jako dvojčátka pořád spolu a teď nebudou.No a sem nějak najednou citově rozladěná,už i z těch výsledků přijímaček.Často na to od včera koukam i u jiných oborů,říkam si že podkaždym tim číslem je nějaký takový dítě a slzim nad těma jak tam maji nepřijat že si říkam chudáci,taky se snažili a škoda že se nejde dovědět jak budou na tom dál.A jinak Zdenča měla 135 bodů a Ríšan 107 bodů..Alešku mam tu přecitlivělost teď,nevim jak se toho zbavit,nějak to na mě sedlo a otravuje mi to jako tebe.

Miluna (Po, 15. 6. 2020 - 22:06)

Bianko dík ale mojí radost zase srazil smutek.Kluk má na první škole napsáno Nepřijat..a na druhý škole výsledky ještě nejsou.Tak já nevim:'(

bianka (Po, 15. 6. 2020 - 20:06)

Káčo?
Skrytá "láska"? Tak jo, beru. Možná by byl i nějaký pokec. :-) Jen tady už jen sleduji a jsem ráda i za dobré maličkosti, které u Miluny nečasto jsou. Teď třeba věřím, že se těší se Zdenkou. Přeji jim to oběma.

bianka (Po, 15. 6. 2020 - 20:06)

Milu, přidávám se i když pozdě k blahopřání k narozkám, přeji hlavně zdraví a slunce i v duši.:-) Byla jsem delší dobu tam, kde nepršelo a bylo fajn. Dcerku máš šikovnou, kup Zdence aspoň bonbošku. Neboj kluk to dá také.

dotaz (Ne, 14. 6. 2020 - 20:06)

A proč pořád chcete jen Milču?

odpověď (Ne, 14. 6. 2020 - 21:06)

páč je to hezká bílá holka, která se nepředstavitelně nadchla snědou romskou kůží, až málem skončila v chatrči v lese. A nejen to. Její život je jako horská dráha, kdyby někdo napsal knihu s jejím příběhem, bylo by to považováno za výplod bujné fantazie. Ale tady je zaznamenáno vše, co se kolem Miluny mihne - podivné, odpudivé a nepochopitelné, poetické i politické okénko, sociální nepokoje, generační útoky, obdiv k menšinám, vysvětlování, domlouvání, pláč, skřípění zubů, pohoda klídek tabáček ( nad dvacet stupňů ) .... knihu si musíš koupit, do kina zaplatit vstupenku a tady? Neřeš, nepřepínej :)

Reklama

Přidat komentář