Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

LOL (Po, 18. 5. 2020 - 06:05)

To je pěkné s tou sněhurkou :-).
Dnes se hodně mluví o vztahu s Bohem ale on "vztah s Bohem" v Bibli to není takto pojmenováno, nenašla jsem to tam, vztahy máme s bližníma a Boha svého milovati celým svým..
Ja mám Boha živých Hospodinku:-)

luci (Ne, 17. 5. 2020 - 23:05)

U mne to místo vyplnil pan farář a někdy přispěl i kostelník .

Jirka (Ne, 17. 5. 2020 - 22:05)

Já jenom nevím, kde katolíci vzali ten seznam všech těch lidí co už jsou údajně v nebi. Když Písmo v Janově evangeliu 3.kap. 13.verš říká, že - Nikdo nevstoupil na nebesa, leč ten, který sestoupil z nebes, Syn člověka. [EP] ----- Nebo žádný nevstoupil v nebe, než ten, jenž sstoupil s nebe, Syn člověka, kterýž jest v nebi. [KP] -----A nikdo nevstoupil na nebe, leda Ten, který s nebe sestoupil, Syn člověka [který je v nebi]. [SP].

Velvyslanec (Ne, 17. 5. 2020 - 21:05)

I Ty můžeš mít živý vztah s Bohem, tak jako s druhým člověkem ovšem v tomto případě se stvořitelem všeho a všech :). Existuje k Němu pouze jediná cesta a to skrze Ježíše Krista. Ježíš o sobě říká: ,, Ja jsem ta cesta, pravda i život, NIKDO nepřichází k Bohu Otci než-li skrze mne" na dalším místě v Bibli stojí ,,Nebot tak Bih miloval svět ze dal Syna svého jednorozeneho aby žádný kdo v Něj věří nezahynul ale měl zivot věčný"...dss mu možnost ? Poslal Ho na zem zemřít i za Tebe, za každého člověka. Každý z nás má v sobě uvnitř hluboko místo které dokáže vyplnit pouze Bůh sám. Většina lidi si myslí kdyz budu mít tolik a tolik peněz tak budu konečně šťastný, když dosahnu takove a takové kariery, sportovních úspěchů nebo čehokoliv jineho tak že konečně dosáhnou toho že to místo uvnitř bude konečně zaplněné, ovšem omyl je pravdou, nikdo nikdy těmahle cestama trvale spokojeností, štěstí, vnitřního naplnění dosáhne pouze s Bohem skrze Krista, protože takto nás Bůh stvořil. Stačí kdyz poprosis Ježíše aby se Ti dal poznat jako živý Bůh odpustil Ti každý hřích a přišel i do Tvého života, a On to udělá. Ke mě osobně přišel více než před 15 lety, zachránil me tehdy z okultizmu, dal mi do života zpět radost kterou jsem nezažil snad od dětství. Dáš mu možnost i Ty ? Nacházíme se v těžkém období, svět je zasažen pandemii a dodnes nikdo nedokáže říct zda je to postupně za námi nebo se všechno ještě zhorší. Mrkni do Žalmů do Starého zákona na 91 žalm. Nemusíš mít strach z ničeho, Buh se o Tebe vždy postará za každých okolností ;) ...

Jinak (Ne, 17. 5. 2020 - 19:05)

s nahrazováním ukřižovaných Ježíšů ukřižovanými Husáky by bylo nejvhodnější začít v klášteře svaté Kateřiny na Sinaji a v jeho bezprostředním okolí. Odtam by se daná praxe nejrychleji rozšířila do Jeruzaléma, a posléze i Říma a celého dosud křesťanského světa.

tak to je (Ne, 17. 5. 2020 - 09:05)

Jo, souhlasím s tím, že komunisti měli a mají svoje komunistické vyznání jako alternativu pro náboženské vyznání. Komunismus má mnohem více společných prvků s náboženstvím než s ateismem. Komunisti sice tvrdili proklamace o ateismu, ale ve skutečnosti dělali to samé, co pobožní. Pořádali svoje prvomájové a VŘSR poutě - což bylo to samé jako náboženské procesí. Komunisti měli svoje svatá místa. Mělo svoje svaté osoby - mauzoleum apod. Uctívali lidi. Přisuzovali jim neobvyklé až nadpřirozené schopnosti. Je to přímo kult. Třeba jako v KLDR, tam i obyčejní severokorejci věří, rod Kimů má božský původ. Prostě komunismus je takový zvláštní mix materialismu a theologie. Ale to samé nacismus. Taky zbožštění vůdce a taky podobné kecy o vyvolenosti apod. Toto všechno má společné prvky s náboženstvím. Ateismus a věda toto vůbec nevyučuje. Věda a ateismus tvrdí, že není nikdo vyvolený, ale že jsme všichni pouze příslušníci rodu homo sapiens, nic víc. Věda a ateismus je strohý, popisuje jen fakta, není tam nic nadpřirozeného. Proto mají pobožní raději komunisty než čisté ateisty. Čistý ateista je prakticky nezevangelizovatelný. Chce důkazy, fakta, nezajímají ho emoce. Proti tomu komunista je ze stejného těsta jako pobožný, rád se nadchne pro nějakou utopistickou myšlenku, fakta ho nezajímají. Komunistu zevangelizovat křesťana jde. Stejně jako jde na křesťana dobře zevangelizovat esoterika, okultistu. Ti taky věří kdejaké píčovině, takže jen jednu píčovinu vymění za jinou.

Návštěvník (Ne, 17. 5. 2020 - 15:05)

Raději komunista, než vulgární ateista.

Jirka (Ne, 17. 5. 2020 - 00:05)

Tak jistě opakovat doktrínu po někom a neumět jí sám vysvětlit, to je papouškování, viz třeba včera Steve. Ale citovat Písmo už je něco jiného. Ono zase zpochybňovat všechno, na co si nemůžeme sáhnout, to má do racionálního uvažování daleko. A s vírou to ani souviset nemusí. Takovýdle tmářské názory na svět by ani ve vědě žádný pokroky neudělaly:-) Ono to na světě tak černobíle nechodí.

Tak (So, 16. 5. 2020 - 22:05)

ještě ohledně Husáka místo Ježíše. Husák se jistě těšil daleko vyššímu vzdělání i životní úrovni než Ježíš Nazaretský, pokud někdo takový vůbec existoval. Další důvod k odstřelování Ježíšů z křížů, a přibíjení Husáků na jejich místo.

Návštěvník (Ne, 17. 5. 2020 - 05:05)

Husák byl silně věřící, patřil do církve komunistické. I když se těšil vzděláním, našel si svého Boha, Lenin věčně živý, byl pro něho vzor, obětoval na jeho oltáři národ, rodinu, přátelé. Nakonec zemřel v zapomnění. Nikdo na jeho hrob nenosí kytky, neslaví jeho zrození ani smrt.

mima (So, 16. 5. 2020 - 21:05)

Tak ještě ohledně Marie. Budu citovat Skutky 1 kap......Tehdy se vrátili do Jeruzaléma od Olivetské hory ležící poblíž města na vzdálenost sobotní cesty. Když přišli, vystoupili do horní místností domu, kde pobývali: Petr, Jakub, Jan, Ondřej, Filip, Tomáš, Bartoloměj, Matouš, Jakub, Šimon a Juda. Ti všichni svorně setrvavali v modlitbách společně s ženami i s Ježíšovou matkou Marií a s jeho sourozenci..............tady je jasně napsáno, že Marie matka Ježíšova musela tak jak všichni ostatní očekávat na zaslíbení Ducha Svatého (....... Jan křtil vodou, ale vy budete brzy pokřtění Duchem Svatým......) To znamená, že to nebyla žádná světice.........a jak už jsem minulé psala, že historie se jen opakuje, královnu nebes uctívali i ve Starém Zákoně. Jeremiáš 7. kap.16......Co pak sám nevidíš, co páchají v judských městech a na jeruzalémských ulicích? Děti sbírají dříví, otcové zapalují oheň a ženy zadělávaji těsto na koláče pro Královnu nebes...... Urážejí tím ale mě? praví Hospodin. Neurážejí spíš sami sebe k vlastní ostudě?.........

luci (So, 16. 5. 2020 - 23:05)

Ono také vždycky není pravda to co je napsáno , ať už omylem , nebo úmyslem . Nikdo z nás to nemůže posoudit . Rozumní lidé si kladou otázky a hledají racionální odpovědi . Velmi kulantně řečeno , lidé neschopní racionálně uvažovat jen papouškují dogmata , která jsou mnohdy na více způsobů vykládána . Takže například dobrý rétor přesvědčí šejka , aby si od něho koupil písek z pouště .

Jirka (Ne, 17. 5. 2020 - 00:05)

Luci, zas tu smolíš ty svoje švejkoviny, koukam :-)

Návštěvník (So, 16. 5. 2020 - 19:05)

Na tom grafu je, kdo by vám vadil

Návštěvník (So, 16. 5. 2020 - 19:05)

Koho byste nechtěli mít za souseda? Lidi nejvíce nesnášejí feťáky..... zajímavé

https://mags.nkcdn.cz/magazin/0/0/2/4/8/L_24829_Jv7Oc5JX.jpg

Pokorný hlas (So, 16. 5. 2020 - 17:05)

Svatá Barbora Mučednice byla surově bita svým otcem, a když ji tento později přivedl k soudci, byla před ním i bičována, aby jí byly rány bičem následně nařezávány skelnými střepy. Nakonec jí její vlastní otec sťal hlavu.

Návštěvník (Ne, 17. 5. 2020 - 14:05)

Od jména svaté Barbory je odvozen i název pro barbituráty,

A (Ne, 17. 5. 2020 - 17:05)

co takové panenky Barbie nebo Klaus Barbie Altmann?

D (dv) (So, 16. 5. 2020 - 17:05)

Jezája...

Návštěvník (So, 16. 5. 2020 - 15:05)

Kdyby existoval nějaký stvořitel vesmíru, tak je všecko (celý vesmír) v takovém stavu, v jakém to chce mít. A pokud chce změnu, tak si ji kdykoli udělá. Určitě nepíše nějaké stupidní knížky plné chyb, pověr a blábolů. Vaše náboženství nedává žádný smysl. Takový bůh, jak ho zde popisujete, takový je vymyšlený a nepravděpodobný. Nic nenasvědčuje, že by jakékoli náboženství vědělo něco více než nevěřící lidi. Všechna náboženství jsou matoucí a spíše je to vyhraněná ideologie pro politické cíle nějaké lidské skupiny.

Reklama

Přidat komentář