Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Steve (Út, 19. 5. 2020 - 18:05)

Jiří ... Ty si myslíš že rozumíš Bibli ... ale opak je pravdou. Promiň, ale hádat se s tebou nebudu, protože to nemá vůbec žádný smysl - stejně si tady budš mlet neustále ty svoje bláboly urputně pořád dokola dál a dál. Proč tady teda píšeš ty otázky když všemu tak skvěle rozumíš? Nerozumíš, protože pak z tebe tady vypadne vždycky nějakej nesmysl. A že nevěříš lidem študovaným je smutný ... Sám na ně nemáš ani ze 70%, protože to tady jasně vidím ... Tak se netvař že jsi mistr světa na křest'anskou nauku. Tonyho tady moc nezmiňuj, ten byl vyvrhel ze študií ... to určitě není jenom kvůli těm jeho nesmyslným obřízkám a předkožkám. OK? :-)

Jirka (St, 20. 5. 2020 - 18:05)

Steve, ty asi vůbec nečteš co píšu, že si vedeš pořád svou. Čteš vůbec komentáře na které reaguješ, anebo si chceš jenom vydupat poslední slovo? Nikde jsem nenapsal, že bych nevěřil teologům, naopak jim věřím, evangeličtí teologové jsou odborníci na Písmo svaté, a proto také mohli dobře posoudit a rozlišit, jaká doktrína je biblickâ s jaká už ne. Ve skutečnosti to jsi ty, kdo jim nevěří, protože já jsem s nimi zcela ve shodě, což ty jsi vůbec nepochopil. Ty někdy píšeš věci, že by jeden pochyboval, zda ti vůbec dali občanku, a chtěl bys posuzovat, co je dobře a co ne? Vždyť ses ukázal, jako bys nepochopil z Bible jediné slovo. Jestli ještě na mě zareaguješ, že píšu nějakej nesmysl, blábol apod. musíš konkrétně vyjmenovat, o co se jedná, protože takhle je to jenom výkřik do tmy, úplně zbytečný a bezvýznamný. Chceš se dohadovat a nemáš vůbec čím podepřít, to co tvrdíš. Já Bibli rozumím, řekl bych dobře na to, abych věděl, co je evangelium. Ty jsi ohledně Bible zcela mimo mísu. A jak se ukázalo, tak dokonce nechápeš ani katolickou nauku, protože jí vůbec nedokážeš obhájit. Pokusil ses jenom papouškovat faráře, ale nic neumíš zdůvodnit. Odkazy na katolicismus sem dávat nemusíš, dneska si to.každý může najít. Osobně jsem o katolictví přečetl toho více, že o tom vím možná víc než ty, ačkoliv vedený od mala, když vidím jaký diletant ohledně katolicismu jsi, o křesťanství vůbec nemluvě, tam nemáš, ani vzdálenou představu o čem je. --- Tony je znovuzrozený, a proto chápal, co je v katolicismu nebiblické, kdežto ty znovuzrozený nejsi, a tak to chápat nemůžeš. Dokonce jsi ani nepochopil důvod, proč se Tony angažoval proti obřízce. U tebe není překvapením, že co sám nechápeš a čemu nerozumíš, to je u tebe nesmysl. Teď možná zase na pár dní zalezeš a pak sem nejspíš napíšeš znovu, že píšu nesmysly a bláboly. Když to udeláš, nezapomeň být už konečně konkrétní a vyjmenuj věci, v kterých se mylím, aby to nebylo jenom falešné obvinění. Dál taky napiš, co tě vede k přesvědčení, že jsi větším odborníkem na výklad Bible a církevní nauku, než třeba teolog doktor Martin Luther. -----.PS: Svoje obvinění musíš podložit pádnými argumenty, ukazovat jenom na někoho prstem, to nestačí. U soudu by se ti s tímhle vysmáli. Zapotřebí jsou důkazy, tak je předlož.

Steve (Čt, 21. 5. 2020 - 18:05)

Jiří - my co jsme ve víře vychováni, tak nestudujeme Bibli fanaticky jako jiní kteří Bibli uviděli teprve ve vyšším věku a nyní se cítí býti světci nebo co. Jsou to fanatici ... To je známo, nic nového. Já fanatikem nejsem, jsem pouze ve víře volně vyrůstal ... Bible a vše kolem se znalo tak nějak z kostela či jiných mládežnických setkáních. Tvůj život ve víře ti neberu, ale máš v tom chaos a je to křečovité šílenství ... I kdybys znal Bibli nazpamět, ba i pozpátku, tak to není náplní křest'anského života ... Ale to je asi škoda slov pro studenty fanatiky. Jinak ty bláboly jsem ti dříve psal ... stačí když si to vyhledáš a znovu pročteš. Nebudu to tu psát přeci znovu. Takže potom kdo je tou trubkou, že ... ? Jinak Tony byl protiobřízkový aktivista, to přeci víme všichni ... tak tu nedělej ze mne blba. Jinak já se o M.Luthera nezajímám ... nemám proč bych se měl o něj zajímat. To samé jiní obrozenci či napravovači katolické církve ... jako J.Hus apod. Jsou to vesměs všichni odpadlíci ... to samé ti přiblblí Angláni.

Jirka (Čt, 21. 5. 2020 - 19:05)

Jenomže ty Steve nevěříš ani některým věcem od vás s katolicismu, jak jsi zde kdysi psal. Že se dle tebe dítě rodí čisté a bez viny, že není poskvrněna vinou předků, že, jak jsi sám uvedl, že nevěříš na dědičný hřích, že je to u tebe blábol. Ale katolická nauka dědičný hřích uznává, což je biblické. Od doby, kdy došlo k prvnímu hříchu, se nic samo neopravilo, naopak se hřích rozšířil jako kořeny, tak, že se dědí z generace na generaci. Ježíš nezemřel zbytečně, bylo to naopak nezbytné! Kdyby lidé hřích nedědili, nebyli by očištěni Kristovou obětí na kříži, ale hřích by se smazal pouhou smrtí. Což víme, že není pravda.

Jirka (Čt, 21. 5. 2020 - 19:05)

Výkupní obětí Ježíše Krista, přesněji Jeho převzácnou a drahocenou krví.

Jirka (Čt, 21. 5. 2020 - 19:05)

A já přece tobě ani žádnému jinému katolíku neberu vaše vyznání, vaší nauku, jenom reaguju na to, co se dá Biblí podpořit a co už ne. Nejsem sám, kdo má tento názor, jsou totiž evangelicky zaměření lidé. Je na to více pohledů, jak se to dá chápat, ale nemělo by se si k tomu něco vymýšlet podle fantazie. Diskutuju o tom jinde, kde je více katolíků a dalších vyznání, tady už skoro nikdo nechodí, Snad ale se sem zase začne psát. Nemám na mysli anonymní spamování.

Jirka (Čt, 21. 5. 2020 - 18:05)

To jsem nikde nepsal, že znát Bibli nazpaměť někomu pomůže. Určitě ne, když bude chápat text jako literu. A nesmysly a bláboly jsi nepojmenoval, ale jestli máš na mysli biblicitu růžence, tak ten je naopak nebiblický. Luther nebyl žádný odpadlík, ale dobře věděl, co dělá a proč to dělá. Zkus si prostudovat jeho 95 tezí. A Hus taky nebyl žádný odpadlík, je dobře známo, proč dostal nálepku kacíře. Slovo "kacíř " (heretik, bludař) se zneužívalo kdykoli a kdekoli se to hodilo, v případě Husa rovněž, on vystupoval proti mravnímu úpadku církve. Hereze mu byla přišita aby byl zdiskreditován před lidem, který k Bibli přístup neměl, protože málokdo z lidu uměl latinsky, jazyku učenců tehdejší doby. Existují dobová svědectví nezávislých svědků, kteří měli možnost rozpoznat, o co šlo. Husa prostě potřebovali umlčet, protože kritizoval praktiky a stav katolické církve, kázal lidem chtít znát a milovat pravdu a usiloval o to, aby měli k Písmu přístup i obyčejní lidé. I dnes katolíci uznávají, že nehlásal žádné věroučné bludy, ale jen byl v rozporu s představiti církve, kvůli zneužívání autority. Dalo by se říct, že mnohokrát byla církev jako instituce, zneužita k osobním a politickým cílům jednotlivců. Máme mnoho historických pramenů, aby nás to jakkoliv mělo překvapovat.

Návštěvník (Út, 19. 5. 2020 - 18:05)

Ano, náboženství je jako parazit. Samo o sobě nedokáže žít. Potřebuje hostitele. Když hostitel není, tak zdechne. Když najde hostitele, tak pak hostitele ovládne, nutí ho k rozmnožování pobožných keců, tisknutí biblí apod. Stejně jako když virus ovládne tělo a nutí buňky, aby ho replikovaly a chrlily do okolí. ------------------- Vy, co jste pobožní, nemáte svoji identitu, ale máte částečně cizí identitu, vaše chování je ovládáno tím virem. A vy sami dokonce jste v takovém stavu, že potřebujete sami sobě ten virus do hlavy doplňovat, číst bibli atd.

Návštěvník (Út, 19. 5. 2020 - 18:05)

Nemáte žádného boha. Nemáte boží moc. Kristus nikdy nepřijde. Vaše křesťanství je mrtvé. Je mrtvé 2000 let a bude mrtvé dál. Žije jen jako virus ve vašich hlavách. Je to jen lidmi vymyšlená ideologie stejně jako islám, komunismus, atd. Jehova/Jahve/Hospodin je lidský výmysl. Alláh je lidský výmysl. Mannitou je lidský výmysl. Zeus je lidský výmysl. Bible není žádné slovo boží, ale kniha fake fantasy sraček. Plus semtam nějaká lidová moudrost a přísloví ze života. Většina obsahu bible je ale nepoužitelná. Nepoužitelné je i to, co hlásal údajný Kristus (který je spíše jen legenda).

luci (Út, 19. 5. 2020 - 22:05)

Teď jsi tu podstatu božství a náboženství uctívačům bohů vysvětlil . Jenomže oni ti lidé ve všech civilizacích ty bohy potřebovaly , proto je ve svých myslích stvořily a uctívaly je . Je to prostě o těch blahoslavených chudých duchem . Bohové přicházejí a odcházejí , hloupost lidi neopouští .

Jirka (St, 20. 5. 2020 - 01:05)

Ty jsi všude - od penisů až po Ježíše.

luci (St, 20. 5. 2020 - 23:05)

A Ježíš ho snad neměl ? Podle katolické věrouky zřejmě ne .

Jirka (Čt, 21. 5. 2020 - 10:05)

To je dobrá poznámka. Paleček nahoru.

Jirka (Čt, 21. 5. 2020 - 16:05)

Tohle jsem taky nepsal já. Žádné palečky ani nepíšu.

Jirka (St, 20. 5. 2020 - 18:05)

A to platí i pro komentář tento. Byť souhlas, že luci, tak trochu po vzoru Steva, se snaží vyjadřovat k tématům, o kterých toho moc neví.

Návštěvník (Út, 19. 5. 2020 - 18:05)

Mimo, zesměšňuješ leda sama sebe, ale je to tvoje věc. Věř si, čemu chceš. Pokud už si bible odporuje na samém začátku a Genesis 1 odporuje Genesis 2, tak je jasné, že ty pohádky ani nikdo neredigoval, když je skládal dokupy. Tzn. že autorem Genesis 1 je jen člověk, žádný bůh. A autorem Genesis 2 je taky člověk, jiný člověk. A tito dva rozdílní lidi napsali každý svoji vlastní představu stvoření světa. Kdyby tam byl ještě třetí tajdrdlík, tak máte v bibli Genesis 3 s další variantou. Jsou to prostě vymyšlené sračky. Většina obsahu bible jsou fake fantasy sračky.

No jo (Út, 19. 5. 2020 - 16:05)

Na pravdivost bible může věřit jen cocot

Návštěvník (Út, 19. 5. 2020 - 16:05)

V Genesis 2 se píše, že nejdříve Hospodin stvořil muže. Pak jako druhou věc stvořil vegetaci, rostliny. Jako třetí věc stvořil živočichy. A vybídl prvního člověka - muže, aby ta zvířata pojmenoval a z nich si vybral pomoc jemu rovnou. Jenže prvnímu muži se mezi zvířaty partnera najít nepodařilo. Tak Hospodin nakonec toho muže uspal, vzal mu kousek z jeho těla a z toho kousku udělal jako poslední věc dalšího člověka. Tentokrát s vagínou. Byl to klon muže. První žena byla klonem muže. Čili Adam měl sex se svým klonem. S buňkami, které nesly tutéž genetic. informaci. Čili to bylo více než incest. To Bohovi nevadilo, že Adam souloží s klonem. A zajímavé, že Bůh chtěl, ať si první muž najde partnera mezi zvířaty. A až když to nevyšlo, tak mu udělal ženu klona. A měl první muž vůbec penis a varlata? Pokud ano, tak k čemu? Na čurání je nepotřeboval. Žena tehdy ještě nebyla. Mimochodem mezi prvním mužem a první ženou je největší časová vzdálenost. Muž je první stvoření, žena je až poslední stvoření. Asi proto se dost hádají. Každý jsou z jiné doby :-)

mima (Út, 19. 5. 2020 - 17:05)

Přečti si nejdříve první kapitolu a tam se dozvíš správnou posloupnost, jak Bůh tvořil svět. Samozřejmě netvořil ho mávnutím proutkem jak si někteří obyčejní lidé myslí, ale tvořil ho všemi přírodními zákony, které tady jsou po celou existenci země a vše co na teto zemí se nachází. Člověk by taky mohl zapojit v 21 století svůj mozek, který obdržel do vínku. Zamyslet se, že všeho podstata na zemí je semeno. Co je semeno, jak vypadá co se v něm ukrývá, jaké podmínky potřebuje k životu...... každý má možnost zjistit v době internetu... ...Když už tady bylo všechno semeno, tak přichází druhá fáze, druhá kapitola Genesis. Musí nastat podmínky, aby semeno mohlo vyklíčit a obléct se do své podoby. A to se stalo v té druhé fázi........ A je mi smutnou z tvých příspěvků, nejenže sám sebe zesměšňuješ, ale ještě ukazujes jak jsi chudý duchem. Tolik let žiješ na světě a nevíš ani základní věc, že ke zrození člověka je potřeba mužské semeno. Ani jeden člověk na svět nemůže přijít bez podílu muže. Musí z něho být něco vyňaté, aby se narodila žena, nebo muž...... každá dcera nese, každý syn nese DNA od svého otce. Je to kost z jeho kostí a tělo z jeho těla......Nebyla jsem u toho jak tvořil Bůh Evu a nemusím to ani vědět, ale dle toho jak přichází člověk na svět, jak je počát dle všech přírodních zákonů mi to hodně napovi.....

Genesis 2 (Út, 19. 5. 2020 - 16:05)

I vytvořil Hospodin Bůh člověka, prach ze země, a vdechl mu v chřípí dech života. Tak se stal člověk živým tvorem. Hospodin Bůh dal vyrůst ze země všemu stromoví žádoucímu na pohled, s plody dobrými k jídlu. I řekl Hospodin Bůh: „Není dobré, aby člověk byl sám. Učiním mu pomoc jemu rovnou.“ Když vytvořil Hospodin Bůh ze země všechnu polní zvěř a všechno nebeské ptactvo, přivedl je k člověku, aby viděl, jak je nazve. Každý živý tvor se měl jmenovat podle toho, jak jej nazve. Člověk tedy pojmenoval všechna zvířata a nebeské ptactvo i všechnu polní zvěř. Ale pro člověka se nenašla pomoc jemu rovná. I uvedl Hospodin Bůh na člověka mrákotu, až usnul. Vzal jedno z jeho žeber a uzavřel to místo masem. A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu. Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“ ---------------------------------- Takže posloupnost (pořadí) stvoření byla: 1. muž, 2. vegetace, 3. fauna, 4. mužena.

Reklama

Přidat komentář