Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

D (Pá, 22. 5. 2020 - 21:05)

Jinak i když se neví, zda Antonín Vlas zemřel, musím připustit, že je plausibilní, že pokud žije, tak má nějaký vážný problém. Ano, opravdu může být ve v permanentním vegetativním stavu, ochrnutý po nějaké mrtvici, nebo držený v nějakém ústavu bez přístupu na internet.

Jenže (Pá, 22. 5. 2020 - 17:05)

Jenže Tonda o žádnou Boží milost nestál. On se smál Pánu Bohu do oken. Bůh mu seslal varování. To s tou rozbitou ledvinou bylo varování, aby toho chlastu nechal. Ale pro Tondu byla láska k alkoholu větší než láska k Bohu. To je pak těžké....

Apoštol (Pá, 22. 5. 2020 - 16:05)

Jirko, víš, to je těžké říct. Tony měl kladný vztah k alkoholu. A jak je jasně napsáno v Bibli, tak opilci do Království Božího jistě nevejdou, ani ten, kdo se rouhá. Možná, že měl Tony vztah ke Kristu, ale velmi pokřivený. Opilství a obžerství je jeden ze 7. hlavních a smrtelných hříchů.

Jirka (Pá, 22. 5. 2020 - 20:05)

A pokud je podle tebe Tonda mrtev, tak proč jsi mu tyto věci neřekl/nenapsal když ještě žil, než teď hodnotit zesnulého život jako kdybys znal všechny jeho okolností, souvislosti, důvody, motivace, sklony apod.

Jirka (Pá, 22. 5. 2020 - 16:05)

Co ty víš o Boží milosti, ty zákoníku.

Návštěvník (Pá, 22. 5. 2020 - 16:05)

Tonda už zřejmě nežije. Nebo je ve vegetativním stavu apod. Prostě se mu něco stalo, páč on byl závislák na netu, takže psal i z nemocničního pokoje, když si rozbil tu ledvinu, jak chlastal. Psal i z hospod. Psal odkud to šlo a kde byl signál. Když nepíše přes dva měsíce, telefony jsou stále nedostupné, tak znamená, že nekomunikuje vůbec nijak. ------------------ Leda by se přestěhoval na jiný konec světa. Ale s jeho zavedenými zvyklostmi je to málo pravděpodobné.

Návštěvník (Pá, 22. 5. 2020 - 16:05)

V bibli o žádném vztahu není ani slovo.

D (Pá, 22. 5. 2020 - 16:05)

Tak jasně - kdo by nechtěl akceptovat něčí smrt, ten by nepřijal jako důkaz této smrti žádná parta, žádné fotky mrtvého těla, žádná agenturní prohlášení, žádné ofoceniny úmrtních listů, žádné snímky náhrobku atp. Já bych ale podobné věci jako důkaz smrti dotyčného akceptoval. A považoval bych dokonce za hodnověrné, i kdyby jeho smrt potvrdili například jen sousedé, kolegové, nebo dokonce jenom nějací spolubojovníci proti mužské obřízce. Nějaké nezávazné kecy o jeho zdravotních nebo mentálních problémech však za důkaz jeho smrti nepovažuju, byť jsou třebas i doloženy jakýmsi důkazem o jeho tělesné hmotnosti.

Návštěvník (Pá, 22. 5. 2020 - 15:05)

To není důkaz smrti. Tonda je zatím pouze nezvěstný. Kdo jsme ho znali léta z psaní, tak bychom nebyli překvapeni, kdybychom se dozvěděli, že jeho tělo ukončilo provoz.

D (Pá, 22. 5. 2020 - 14:05)

Jako důkaz smrti by se spíše hodilo uvedení jeho jména v kremační či pohřební rubrice nějakého lokálního plátku či pohřební služby. Nebo fotka jeho úmrtního oznámení.

chceš fakta, máš je (Pá, 22. 5. 2020 - 13:05)

Tady je Tondův profil na gay seznamce. Má název jako alkohol - GIN
https://www.nakluky.cz/gin/

Návštěvník (Pá, 22. 5. 2020 - 12:05)

Fakta je to, co Tony sám o sobě psal. A psal, že trpí nespavostí, na svém profilu na gay seznamce měl uvedeno 120 kilo hmotnost. A tady mu Jirka psal, že má problémy s vírou, že se nemodlí a nečte bibli a na to mu Ton odpověděl, že mu nemůže pomoct, že celý víkend prochlastal. Všichni si to pamatujeme. A fake to nebylo. Bylo to z registrovaného nicku - žlutý panáček a jméno Tonda Vlas.

D (Pá, 22. 5. 2020 - 12:05)

Samé kecy a žádná fakta...

Nona (Pá, 22. 5. 2020 - 12:05)

Jj, takové to když tě hodnotí anonym, který tě zná jen z internetu

Apoštol (Pá, 22. 5. 2020 - 11:05)

Tony byl zřejmě i bez opravdových přátel. Zajímat se obřízky penisů u chlapců, možná se zajímal o náboženství Židů. Ale to nejde. Zahánět depresi jídlem a alkoholem? Tím si hodně zkrátil život.
U morbidní obezity, společně s alkoholem, nemohl dostávat od psychiatrů ani žádná antidepresiva.
Jednak se na ně nesmí pít žádný alkohol, jednak většinou podporují ještě větší chuť k jídlu a přibírání na váze. Do kostela zřejmě asi nechodil, že? Ale modleme se za spásu jeho duše!

tak to je (Pá, 22. 5. 2020 - 10:05)

Tony byl hlavně nemocný psychicky. Z psychické nemoci pak pramení alkoholismus. To musela být deprese. Depresi vyháněl alkoholem. A deprese pramenilo i jeho přejídání. Obžerství má původ vždycky v depresi. Ten člověk má úzkost, depresi a tu řeší něčím, co mu ten stav zmírňuje. A to je jídlo, sex, alkohol, apod. To dělá spousta lidí. Když nemohl mít sex kvůli své tloušťce, tak o to více jídlo a alkohol. A že byl Tony v depresi, ukazuje i jeho nespavost. Psal příspěvky třeba ve dvě, ve tři v noci. Někdy i do čtyř. Nemohl spát. A když byl takto psychicky ničený - neměl partnerku, nadváha, nezvládání alkoholu, neměl reálné kamarády, tak byl naštvaný na svůj život. Je to dlouhodobá deprivace. Myslel, že mu náboženská víra pomůže, ale nestalo se tak. Náboženství mu jeho smutek vyléčit nepodařilo. Proto ke konci života už dost silně pochyboval a měl dny, kdy se cítil spíše jako dekonvertita. Inaktivismus měl jako koníček, jako místo, kde se cítil potřebný. Že může radit chlapcům s jejich penisy. Tony nebyl gay, ale jelikož kvůli svému vzhledu zažil nesčetněkrát odmítnutí od žen, tak na ženy rezignoval. Navazoval virtuální přátelství s mladými chlapci přes internet, kde jim radil, co se zúžením předkožky a dalšími problémy. I když se mu vždycky líbily obřezané penisy - sám přiznával, že je cimkurfetišista, tak ze zdravotních důvodů varoval před unáhlenou obřízkou. Celý život Tonyho byl de facto smutný příběh plný frustrace, deprivace. Bohužel ta se projevovala i v jeho zlostnosti, útočnosti, jedovatosti. A když člověk v tomto stavu žije léta, tak se odrovná. Když místo toho, aby uprostřed noci spal, tak psal příspěvky plné zloby, tak jeho tělo nikdy dostalo potřebnou regeneraci, uvolnění. Tak pak spadl do období, kdy třeba celý víkend prochlastal. Myslím, že nejvíce mu scházela rodina, partnerka, někdo, kdo by ho z toho vytáhl a přivedl ho na jiné myšlenky. Mít jako koníček alkohol, psaní do diskusí na netu a penisy - to je málo pro život. Je třeba mít rád přírodu, chodit na procházky, mít třeba nějaké zvíře, psa apod.. věnovat se sportu, mít nějakého reálného kamaráda, stavět třeba něco z lega, opravovat barák, zahradu, mít motorku, auto, zkrátka mít těch věcí více. O tom však Tony nikdy nemluvil a nebavilo ho to. Měl život redukovaný fakt jen na to jídlo, alkohol, penisy a psaní na net.

Apoštol (Pá, 22. 5. 2020 - 09:05)

Steve znal Tonyho, tak by mohl vědět, jak to s ním je? Zda je po smrti? Psal na diskuze velice často. Už dlouho sem nechodí. Vím, že se zajímal o obřízku a že byl kvartální alkoholik! jezdil za prací do Německa, pokud vím. O léčení neměl valný zájem. Taky se vymlouval,že léčebna pomůže jenom 4% lidí. Zřejmě nechtěl pomoct. MUDr.Karla Nešpora z PL léčebny odsuzoval, jako okultistu. Obávám se, že Tony neměl vztah k Ježíši Kristu. Neměl ani kladný vztah ke zdravotníkům, kteří mu chtěli pomoct, nejspíš ani sám ke svému zdraví. Chyběla mu pokora k životu.

Steve (Pá, 22. 5. 2020 - 17:05)

Ne, netuším vůbec kam se Tony vytratil a co s ním je ... Osobně jsme se neznali, pouze tady diskutovali tak jako vy všichni zde. Spojovala nás pouze stejná Katolická církev, nic víc. Jinak já taky teda nežiju křest'ansky a zbožně ... už jsem rezignoval - nechci být nějakou loutkou a ovcí nějaké církve která si vymýšlí nějaké povinnosti či nutnosti. Pouze těžím z dětství a své výchovy. Řeknu to tady na rovinu - nechci být otrokem žádné z církví (vír), není to můj styl, ani záliba a totálně mě to dusí v životě - jen samé náboženské povinnosti. NE, chci klid a chci žít svobodný a volný život. Jak se mám chovat a žít z nauky znám ... tím se tak nějak +- řídím. Vším ale né. Chci být pouze solidní slušnej člověk - nic víc. K tomu študování Biblí či jiných literatur fakt nepotřebuji. Užijte si to vy, kdo chcete ... :-) Trošku jsem z vlastní zvědavosti poznal nauku Mormonů a Svědků - ale ti jsou fakt totálně mimo. Taková víra je úplně k hovnu když to řeknu vulgárně lidově. K čemu je špatná víra a jí zasvětit celý život? Úplně zbytečně strávený čas o ničem a k ničemu. To je jako jet cestou která vede špatným směrem ... Ač to vypadá chválihodně, je to úplně NULA. Jinak pro znalejší - já mám za ssebou i biřmování cca v 95.- 6. roce. (Štramberk) Takže taky bych se tady mohl ohánět že je ve mne Duch boží síla apod. ale toto nedělám. Druhé jméno mám František. (dle toho svatého z Assisi) Byl mi fajn vztahem k přírodě a zvířátkům.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_z_Assisi

Jirka (Pá, 22. 5. 2020 - 19:05)

Duch Boží - Duch svatý. Katolíci také vyznávají Trojici - Otec, Syn a Duch svatý. František měl rád zvířátka, ano, a taky rozdal svůj majetek chudým a stal se jedním z nich. Nepocházel z chudé rodiny. Říkal to nějak tak, že "nemám nic, ale jsem tuze bohat."

Jirka (Pá, 22. 5. 2020 - 16:05)

Škoda, že nevidíme chyby svoje. Kdybysme je viděli, tak by nás ani na chvíli nenapadlo ukazovat na chyby druhých. A z čeho usuzuješ, že Tony neměl vztah ke Kristu?

Reklama

Přidat komentář