Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 21:05)

to je ovšem tvůj názor.Já mám zkušenost a názor jiný.

Jirka (Po, 25. 5. 2020 - 21:05)

To neznamená, že když má někdo nějakou zkušenost, že nemůže být oklamaný. --- Abych ti to vysvětlil, nejedná se jenom o můj můj názor, ale praktikování podobných věcí jsou proti Bibli. Jestli chceš, vysvětlím ti proč tomu tak je.

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 21:05)

Stejně tak můžeš být oklamaný ty. Ne, určitě nevysvětluj ani já ti nebudu vysvětlovat. Víc čti.

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 04:05)

Čím bych měl být prosímtě oklamaný, vycházím z Bible a vůbec teologické literatury, a ty jógu principiálně odmítají. Mohu ti to vysvětlit, abys pochopil proč. Nenajdeš křesťana, který by akceptoval podobné praktiky. Jóga totiž není jenom o tělu, ale hlavně je o duchu a v tom je ten problém. Pokud má někdo na mysli jenom nějaké "tělesné protahování", jak tady zaznělo, nevím co ho vedlo k tomu, nazvat to jógou. Je potřeba, abyste si vyjasnili pojmy. Já ti tvou jógu neberu, ale nespojuj jí s křesťanstvím, protože to k sobě opravdu nejde. Kdybys totiž chápal podstatu křesťanství, nic takového by tě ani nenapadlo dávat dohromady.

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 11:05)

Jo a ještě větší svinstvo než bible byly letniční knížky. Ty sice byly odvozené z bible, ale vybíraly tu echt těžkou duchařinu. Příklad: "Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti nadzemským duchům zla." Efezskym 6

D (Po, 25. 5. 2020 - 13:05)

A co je právě na tomto blábolu tak extra svinské? Snad ještě svinštější než třeba biblické vylíčení zápasu Jakuba s andělem?

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 11:05)

Ono dost záleží na výchozí pozici. Já jsem před tzv. znovuzrozením (obrácením) byl v naprosté fyzické, mentální a sociální pohodě. Měl jsem práci, měl jsem bydlení, měl jsem spoustu koníčků. Sport, muziku aktivně apod. Měl jsem spoustu různých sociálních vazeb. Zkrátka měl jsem vysokou kvalitu života. Ale pak se naše rodina připletla do letničního hnutí. Já jsem taky spadl do letniční víry. A mně se tím kvalita života výrazně snížila. Omezil jsem sociální vazby, začal jsem se bát poslouchat různé druhy hudby, prý tam je nečisté pozadí ( Mike Oldfield, Enya, Vangelis). Furt jsem se jen modlil, četl bibli, uzavřel jsem se a chodil jen na shromko. A k tomu se občas postil, dělal pokání, vymítali ze mě démony. To trvalo asi 2 -3 roky. Bylo mi něco přes 20. Je mi líto toho ztraceného času. Dá se říct, že mi náboženství ukradlo pár let života v době, kdy je člověk nejatraktivnější a zdravý a mohl by užívat života. Místo abych si našel vztah a normálně žil, tak jsem se takto nesmyslně trápil. Takže mně náboženství - hlavně ta ideologie kazilo život. Přitom samotní křesťané ne. Ti byli milí. Jako lidé byli většinou v poho. Na lidi - křesťany vzpomínám rád. Ale ta nauka, bible - to je pravé peklo a svinstvo. To ničí psychiku člověka. To je ten mor. -------- No nicméně jsou lidi, co zažili opak. Tedy třeba fetovali, chlastali, měli problémy a náboženství je vytáhlo ze dna nahoru a zvýšilo jim kvalitu života. To jsem viděl taky. Čili záleží jak komu. Záleží na výchozí pozici. Řekl bych, že toho, kdo je na tom dobře, náboženství srazí dolů a ublíží mu. Toho, kdo vede nezřízený život (automaty, drogy, atd), toho náboženská víra může ochránit před totálním kolapsem.

Apoštol (Po, 25. 5. 2020 - 11:05)

Didusi, jak můžeš něco takového tvrdit, že Ježíš nikdy neexistoval? Nejsi ty náhodou antikrist. Boha sice nikdo neviděl. Blahoslavení ,kteří neviděli, a přesto uvěřili.

Jirka (Po, 25. 5. 2020 - 18:05)

Čti vlákno komentářů. Didus sem nepíše už jakou dobu.

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 11:05)

soustřeď se, D není Didus. a nepomůže ani to, že mají první písmeno svých nicků stejná

D (Po, 25. 5. 2020 - 09:05)

Jo - a jinak není důležité, zda víra v Jezáju "JezuKrista" Pomazance pomáhá od alkoholismu, nebo naopak do blázince. Důležité je, že takový Jezája, jak jeho život popisují jakákoli evangelia, nikdy neexistoval.

D (Po, 25. 5. 2020 - 09:05)

Přál bych si též, aby zde nezapadla lahůdka, kterou jsem dnes ráno postnul na vlákno o Olze Hepnarové ze své kapacity Mordhausera Ignáta Aureoly-Podlomského, kterého na daném vláknu ztvárňuji: https://diskuse.doktorka.cz/opratka-osm-mrtvych-olga-hepnarova?page=175

D (Po, 25. 5. 2020 - 09:05)

Muži též zpravidla lépe přijímají smrt z rukou kata než ženy. Proto bývá poprava muže zpravidla elegantnější než poprava ženy. Snad i to je jeden z řady důvodů, proč bývají muži častěji než ženy odsuzováni k smrti a popravováni.

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 09:05)

Mužné sportovní tělo je lepší, výkonnější, hezčí. Obličeje mají ale pohlednější ženy. V průměru. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Stačí se podívat na předělávky. Když se předělá žena v muže (přeoperuje bere mužské hormony), tak je výsledek skoro vždycky velice solidní, někdy až výborný. Viděl jsem několik takových předělaných žen a nepoznal bych to, kdybych to tam nepsali. Ten dotyčný člověk není žádná karikatura. Ale proti tomu, když udělají z muže ženu, tak je to vždycky poznat, vypadá do děsně, má to stále mužský ohryzek, je to velké, rukaté, nohaté, je vidět, že tomu rostly nebo stále rostou vousy, ale má to ženské šminky v obličeji a ženské šaty. Působí to stejně jen jako transvestit. Na mě to působí jako degradace toho člověka. Vždycky. Kdežto přeměna ženy v muže degradace není. To je zajímavé.

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 00:05)

To, že někdo přestal chlastat kvůli tomu, že uvěřil na biblického Ježíše, není důkaz toho Ježíše. Je to jen důkaz toho, že víra funguje. A víra funguje sama o sobě. Objekt víry nemusí být reálný. Pochopitelně když uvěřil na biblického Ježíše, tak to s sebou nese, že uvěřil i na standardy chování. A nezřízený život se s biblí vylučuje. Takže většina křesťanů (kromě Tondy, který to nebral vážně) svůj život po tzv. obrácení sama dá do pořádku. Tedy ty nejkřiklavější věci. Viděl jsem to mockrát. Není to ovšem důkaz boha. Ani ostatní uzdravování v církvi. To jsou jen proklamace bez důkazů. Ti lidi chodí dopředu a něco tam tvrdí, že jim prý Ježíš udělal. Ale to nemá žádnou vypovídací hodnotu. To bych mohl jít dopředu a říct, že mi to udělal Manittou nebo Sněhurka. Třeba že jsem byl nemocný a pak jsem se uzdravil. Uzdravování se ale děje i ateistům. Uzdravení není důkaz boha. Uzdravení je přírodní proces, nic nadpřirozeného. Nadpřirozené by bylo. kdyby měl někdo jen pahýl končetiny a ta by mu dorostla. Nebo chybějící oko. Ale to se nikdy nestalo. Kdyby byl bůh, tak by toto uměl. Ale toto nikdy žádný pobožný nedokázal. Nikdy nikdo. Byl jsem všude a viděl všechno. Je to jen buď přirozené uzdravování nebo autosugesce lidí. Nebo divadlo. Bůh pravděpodobně není. A pokud je, tak rozhodně nevyznává žádné náboženství. Bible je výhradně lidské dílo. Nikdo jiný nemá na bibli podíl, než pouze zcela konkrétní lidé.

Návštěvník (Ne, 24. 5. 2020 - 23:05)

Lidská sexualita je škála. Všechny škatulky jsou k ničemu. Já jsem dneska viděl film, kde hrála tak hezká herečka, že se mi líbila více, než všichni chlapi, co tam byli. Nebyl tam ani jeden chlap, který by ji trumfnul. A to jsem na chlapy. Ale ona byla hezčí. Prostě měla sex-appeal. Každý to pozná. Všichni lidi jsme stejní. Uvědomujeme si moc dobře atraktivitu/neatraktivitu druhých lidí. Náš mozek to dělá automaticky a pořád. Je to "evoluční výdobytek". Příroda to tak nastavila. Stejně jako mozek neustále vyhodnocuje bezpečí/nebezpečí, kdekoli se člověk nachází. Je to taky nutné z hlediska přežití. A atraktivita/sympatie/spojenectví byly taky vždycky nutné pro přežití. Tady jde ale spíše o gesta, mimiku, vystupování. To je na několikahodinovou přednášku. Tonda Vlas gay nebyl, ale byl někde mezi. Psychicky byl někde uprostřed. Většina lidí si psychicky rozumí spíše s příslušníky svého pohlaví. Ženy jsou ještě více empatické pro jiné ženy, prakticky většina žen je psychobisexuální. Viděl jsem to ve škole. Holky pubošky se navzájem dotýkají, nemají ostych. Neznamená to, že jsou lesby, znamení to, že lidi jsou od přírody psychohomosexuální. Jak říkám, to je na dlouhou přednášku. I heterákovi se můžou líbit penisy. Nebo je částečně bisexuální. Já jsem na chlapy/kluky, ale líbí se mi velice ženské tváře. Některé ženy mě zcela uhranou. Ale to dělá obličej. Ženské tělo mně až tak atraktivní nepřijde. Mužné sportovní je lepší, výkonnější, hezčí. Obličeje mají ale pohlednější ženy. V průměru. A taky je to dost individuální. Jak říkám, bylo by to na hodinové debaty.

Touha (Ne, 24. 5. 2020 - 23:05)

Snad by Didus napsal...

luci (Po, 25. 5. 2020 - 01:05)

A máš na Diduse kontakt? Diduše byl plný net, ale kontakt jsem nenašel.

luci (Ne, 24. 5. 2020 - 23:05)

Kurva to tady nikdo nemáte kontakt na Diduse ? Ten by veděl , co je s Tonym .

Návštěvník (Ne, 24. 5. 2020 - 23:05)

Tak pokud Apoštol přestal chlastat kvůli náboženské víře, tak to je dobře. A taky je dobře, že to přestal dělat i Jirka. Jirka kromě toho přestal i brát drogy a přestal hrát automaty. Dalo by se říct, že vám náboženská víra zlepšila kvalitu života. A to je důvod, proč nikdy nepůjdu proti pobožným. Navíc se s nimi spíše politicky shodnu než s jinými skupinami. Na druhé straně jsou lidi, kterým náboženství poškodilo život. Mně poškodilo náboženství život. Ale uvědomuji si, že někomu jinému může zase pomoci. Je to těžké říct dopředu, jaký to bude mít efekt na život člověka, nedá se to odhadnout. Jsou třeba lidi, co kvůli tzv. znovuzrození skončili na psychiatrii na několik měsíců. Není to můj případ, ale znám podobné případy z různých církví, zejména těch obrozeneckých.

Reklama

Přidat komentář