Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Hanka (Po, 22. 10. 2018 - 20:10)

Jste prostě vegetativne labilní jedinci, vnímáte každý pichnuti, skubnuti..Prehnane reagujete na podněty, které většina lidí neřeší. Máte předraždene reakce na cokoliv a větší sklon k depresím a úzkostem. Řešte psychiku, nic jiného. To ostatní se upraví, až budete mít uklidněne nervy. Toť vše. Nehledejte v tom smrtelné onemocnění, jen důsledek stresu... Nevím, proč si prostě nepřipustíte, že máte nervy v pr.... a že je potřeba řešit tohle. To fakt radši věříte tomu, že máte ALS?

Petr (Po, 22. 10. 2018 - 10:10)

Mate s tim nekdo zkusenost?

Andrea (Po, 22. 10. 2018 - 09:10)

No to pochybujem že je kŕč...Mám to v průběhu celého dne velmi často, každou chvilku

Petr (Po, 22. 10. 2018 - 09:10)

Dobry den, fascikulace mam jiz 3-4 rokem vcetne jazyka. Taky pocituju obcasne pichnuti ve svalu a jakoby napnuti v danem miste. Je to zacatech onech kreci?

Andrea (Po, 22. 10. 2018 - 09:10)

No to pochybujem že je kŕč...Už měsíc necvicim, svalová únava a ty bolesti mi to nedovolí

Maty (Po, 22. 10. 2018 - 09:10)

Paní PH,můžete prosím sdílet zkušenosti s přípravkem cu-atsm? Měl u Vašeho manžela nějaké vedlejší účinky? Nebo nezabíral ani po delší době užívání? Děkuji

Ramon (Po, 22. 10. 2018 - 09:10)

Ne silná křeč ze bych se...No to pochybujem že je kŕč .. pri krčí sa sval stiahne cítite ako stvrdne môže to trvať aj niekoľko minút ak sval povolí miesto je bolestivé aj 2 dni... to co opisujete mávam aj ja časti na stehnách a predlaktiach ak cvičíte je to jednoznačne ja to mám u cvičenia...

Andrea (Po, 22. 10. 2018 - 09:10)

Ne silná křeč ze bych se chytla za nohu, nebo mezi žebry to není. Je to bolest jako když nabíhá křeč ale nikdy nedosáhne maxima.

Ramon (Po, 22. 10. 2018 - 08:10)

Pane T., když jsem procitala...Otázka je ci naozaj mate kŕče , kontrakcia svalu je dosť bolestivá nakoľko sa stiahne sval ako celok ... keď mate kŕče v medzirebrovych svaloch sú bolestivé až sa prehynate , takisto pri kŕčoch končatín sa automaticky chytíte za miesto kontrakcie lebo bolesť je intenzívna ... ak mate popichavanie v svaloch ktoré pociťujete ako bodanie respektíve bolesť v bodoch ti bude tetanickeho pôvodu to ma veľa ľudí...

Ramon (Po, 22. 10. 2018 - 08:10)

Muzete sem dat video jak vam...Akože nAozaj nemam chuť keď bežať s telefónom k zrkadlu keď mo zasklbe v jazyku a točiť si to a znova magorit ako pred rokom... normálna klasická fascikulacia na malom ohraničenom mieste .. choďte na YouTube hoďte tam Tongue fascikulation a mate tam videá pri MND aj benigne milión krat to tu bolo opísané sko zo vyzerá pri MND a pri benignych..

Andrea (Po, 22. 10. 2018 - 07:10)

Pane T., když jsem procitala diskuzi, tak jste několikrát zmiňoval křeče jako další z příznaků, které mohou o měsíce předejít slabost končetin. Psal jste o silné křeči jako takové, nebo i o slabých krecovych bolestech? Mám je na rukach i nohách.Už celý měsíc. Fascikulace celého těla me snad netrapi tolik jako ty bolesti.

Pro Ramona (Po, 22. 10. 2018 - 07:10)

Muzete sem dat video jak vam skube jazyk? Link

PH (Ne, 21. 10. 2018 - 22:10)

Pane T. co si myslíte o Ropinirolu? Studie vypadá slibně a v zahraničí již někteří skouší. U nás je tedy problém, že nejspíš nikdo nepredepíše a budu muset někde draho koupit, ale myslím že celkem není co ztratit?Někdo z pacientů, má zkušenost? Děkuji

j. (Ne, 21. 10. 2018 - 17:10)

Prečo by mal na 100% byť na...AD proto,źe tetanie m?ze byt zapříčiněna stresem a ten zpusobi zvýšenou nitrosvalovou dráždivost.Ve stresových situacich se měni koncentrace minerál? v mezibuněčné tekutině a dojde treba i k velkému ubytku magnezia a ten ovlivni normalni fungovani nervoveho systému.Takźe souhlasim s Ramonem,źe jsou na míst?.

Ramon (Ne, 21. 10. 2018 - 16:10)

Prečo by mal na 100% byť na...A myslim v podstate to je jedno na toto fórum toto nepatrí ...

Ramon (Ne, 21. 10. 2018 - 16:10)

Prečo by mal na 100% byť na...No preto že tam asi bude súbeh z uzkostnou poruchou a ak nabehne chronická uzkost bez AD to bohužiaľ nejde...

... (Ne, 21. 10. 2018 - 16:10)

Nuž vidíš myslim že...Prečo by mal na 100% byť na AD? U mňa tetania osem rokov a žiadne AD

Ramon (Ne, 21. 10. 2018 - 14:10)

Dobry den,Napriek Ramonovym...Nuž vidíš myslim že neurológ ti to povedal jasne a presne..ty si jasný prípad tetania so súbehom úzkostnej poruchy... tetanicky test ti vyjde pozitivny a začne sa kolotoč testovanii co ti začne zaberať ale na 100% skoncis na antidepresivach... ale ani ti to nebude stačiť a stále budeš rozmyslAt ci nebudeš mat als :-) pošlem ti číslo úctu a posli mi aspoň 20 EUR za vestenie :-)

W (Ne, 21. 10. 2018 - 13:10)

Dobry den,Napriek Ramonovym ubezpeceniam by som rad poznal nazor pana T na moje problemy zo 17.10. 2018.Bol som medzicasom na neurologii odkial ma poslali na EMG, ale len na tetaniu a psychiatriu s podozrenim na uzkostnu poruchu a panicku porochu.DskujemW.

Radovan (Ne, 21. 10. 2018 - 11:10)

Radovane poceni dlani a...Ďakujem za názor. Vypytam si nejaké antidepresíva a uvidím či to nejak pomôže.

Reklama

Přidat komentář