Reklama

Jak se o sebe postaráte, když zestárnete?

To Lenka Šturmo (Pá, 7. 3. 2008 - 16:03)

Jestli ta pani může ten svůj byt pronajímat, tak s temi 6,5 tis. důchodu jí to na ten penzión stačí.
Tak v čem je problém.

norm (Pá, 7. 3. 2008 - 16:03)

oprava: fyzický...pardon

normálka (Pá, 7. 3. 2008 - 15:03)

Mno, tak také přidám troškou do mlýna.
Jsem v nejproduktivnějším věku a ideály mne pomalu, ale jistě opouštějí a vidina krásné budouctnosti také.:-)
Co si sám neuděláš-nemáš, průměrný plat nestačí na měsíc, natož si šetřit na posraný důchod, dětičky jsou hezká věc, ale spoléhat se, že se postarají o nemocnou, stárnoucí a prozivnou "babiznu"..:-) nemůžu a nechci, budu ráda, když se postarají sami o sebe a dobře, vychovala jsem je jak jsem uměla a nyní záleží už na nich.
Díky za své rodiče, kteří se postarali o zázemí a střechu nad hlavou.
Takže prevence-zdraví, to je nejdůležitější-být dlouho fit a vitální, díry v zákonech ještě stále jsou a nápady také-utrhnout ještě co se dá, mít znamé na správných místech a umět s nimi vycházet a také jim něco nabídnout, mít čas na sebe a své koníčky, stres a hoňka za penězi to je přijít o rozum, makat se mi rukama také moc nechce a ve stáří být fizicky servaná to také ne.
Žiji přítomností a občas se podívat do budoucna neuškodí a kolem sebe jak vypadá stáří už dnes.

Jakub (Pá, 7. 3. 2008 - 14:03)

A co Jana závidí??? Jsem nějak mimo. Paní, co je Vám 51 let, Vám opravdu není co závidět.

Zmetek člověk ( (Pá, 7. 3. 2008 - 14:03)

:-))Sama sis odpověděla. Tvá úroveň projevu o něčem svědčí. Takže opakuji, raději nic neplánovat.
P.S. Jak se mění státní za družstevní??? :-))

to Jana (Pá, 7. 3. 2008 - 14:03)

text

Jana (Pá, 7. 3. 2008 - 10:03)

To 51 let: No máš to hezky naplánované. Máš velký byt v OV, určitě jsi ho dostal za věrné služby straně zadarmo, pak jsi ho za pakatel zprivatizoval.....To si fandíš...Jedině soběstačnost, píšeš. Vždy't Tě může ranit mrtvice, úraz cokoli a už Ti budou utírat zadek cizí lidi.... Raději nic neplánovat..

51 let (Pá, 7. 3. 2008 - 10:03)

Mám to vymyšlené takhle: Mám naštěstí velký byt v OV.
Ve velkém městě. Až zestárnu a nebudu pracovat, koupím si menší. Finanční zisk z toho, to je mé spoření. Na spoření jinak nespoléhám, bude euro a kdovíjaký kurs.Ve spořce mi nikdo není schopen říct, jaký ten kurs bude, no bylo by šílené spořit.
Už dávno žiju celkem zdravě,a až přijde ta poslední choroba, umřu.Do domova nepůjdu nikdy.Jedině soběstačnost.

kulík (Čt, 6. 3. 2008 - 20:03)

Domov důchodců u nás 10 000 měsíčně. Bohužel důchod poněkud nižší :-(

Quido (Čt, 6. 3. 2008 - 18:03)

No, Zdravotníku, tím to teda vyřešíš!!!

Zdravotník (Po, 11. 2. 2008 - 17:02)

Pokud jde o úroveň poskytované péče v LDN, pak platí stejné zákony jako pro nemocnici. Nejste-li spokojení s úrovni, podejte stížnost zdavotní pojišťovně a ta by měla sjednat nápravu.

A.D. (Po, 11. 2. 2008 - 17:02)

Dobrý den,naše příbuzná byla umístěna do léčebny dlohodobě nemocných (LDN). Vzhledem k námi pozorované péči a problematické komunikaci s lékaři, hledám informace ohledně standardů péče o dlouhodobě nemocné. Existuje takovýto dokument? Případně lze se obrátit na nějakou organizaci specializující se na poradu příbuzným ohledně jejich práv?
Děkuji.

Muflonius (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

To SURMOVA.LENKA (seznam.cz)...tak se o tu paní postarej ty! Sem tam jí dojdi nakoupit,ukliď,ustel,vyluxuj a nepiš tu věci, na který ti tu nikdo nedá odpověď. tady je to HARD CORE CHAT

Muflonius (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

To SURMOVA.LENKA (seznam.cz)...tak se o tu paní postarej ty! Sem tam jí dojdi nakoupit,ukliď,ustel,vyluxuj a nepiš tu věci, na který ti tu nikdo nedá odpověď. tady je to HARD CORE CHAT

Péče o seniory (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

Vidíte všichni, jak je krásná naše země?Horníci půjdou do důchodu osm let po smrti. To nemá chybu. Vivat Topol a Nečas!!!

Hurikán Dick (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

Vy mladí, poděkujte rodičům, kteří poskakovali v 89 s klíčema po náměstích jak nadržená banda opičáků. Nemáte kde bydlet, každý den se zdražuje a do důchodu půjdete v 90 letech. Rodiče se vám teda postarali o krásnou budoucnost.

LENKA ŠTURMOVÁ (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

ZNÁM PANÍ, KTERÉ JE 82LET. PŘES 40 LET PRACOVALA A TEĎ MÁ PENZI 6 500. ONEMOCNĚLA STAŘ.DEMENCÍ,ŽIJE V BYTĚ, NEMÁ SE O NÍ KDO STARAT A NA NĚJAKÝ PENZION S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU JÍ CHYBÍ PENÍZE. NEJLEVNĚJŠÍ STOJÍ 8000KČ. VĚTŠINOU O SOBĚ NEVÍ A SOUSEDÉ SE NEMŮŽOU DOVOLAT POMOCI. FUJ VLÁDO. TO ŘEŠTE!!!

Stanislav (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

Mě by zajímalo, jak a čím chce vláda uživit lidi, když určuje důchod až 65letech, vždyť každého kdo má 50let a více, vyhazují, co mají tihle lidé dělat? Dělám strážného, vandalové jsou zatím ti ...náctiletí, po podobné důchodové reformě budou dělat lumpárny i důchodci, např. vloupašky do obchodů, aby se nejedli...

Dana (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

Lenko, jsi statečná, ale já si pořád myslím, že naši rodiče by si nepřáli, aby jejich dítě za to, že jim pomáhá, přišlo o rodinu, práci, duševní zdraví...Tohle naše mámy a tátové určitě nikdy nechtěli.

Viktor (Po, 11. 2. 2008 - 16:02)

Radko, dneska zrovna prošel návrh, aby se do důchodu chodilo až od pětašedesáti. To je možná taková první vlaštovka, ony se totiž ty hranice možná posunou tak, že se důchodu nikdo nedožije...

Reklama

Přidat komentář