Reklama

revmatoidní artritida

Míša (Po, 16. 3. 2020 - 17:03)

Tak jsem si to bohužel myslela správně....to je mi líto, ale vy to tam zvládnete a zase bude lépe!!! Ty opatření jsou potřeba, aby se to fakt nešířilo, ale bohužel je stále spousta lidí co je nedodržuje, zlehčuje a podceňuje! Tak se tam držte a myslím na vás!!!!!!

Viana (Po, 16. 3. 2020 - 12:03)

Zdravím vás)))
Jirko,taky mi dnes nebylo zrovna na dvakrát,ale zapoměla jsem si večer slupnout aulin a to pak nefunfuji)))
Míšo ano jsem od Uničova takže nás úplně odřízli od světa. Já jsem stejně v karanténě ,odvolali mě z noční služby protože můj syn co sice bydlí v jednom domě s náma,ale má zvlášť byt se dostal v Uničově s koro.virem a tak sedí taky v karanténě. Čekám že pošlou respirátory do DD a pak bych prý podle hygieničky mohla do práce. Prostě tady je to totálně zamořené,ale my moraváci se fakt nedáme toto nás neporazí. V obchodech taky hrůza někde pouští po čtyřech někde je zase plno lidí takže si nevybereš. Já teda nikam nechodím jsem důsledná,ale můj muž musel vylézt protože musel něco nakoupit a obchod mám hned naproti ,takže se chytal za hlavu. No doufejmě,že to brzy skončí. Přeji vám všem aby se vám to vyhlo.))))
Jirko ,ještě k těm rouškám,pozor tebe to nechrání jen to chrání aby jsi eventuálně ty něco neroznesl kdybys náhodou něco měl a hlavně je pouze na dvě hodiny,tak často měnit....pa

Míša (Po, 16. 3. 2020 - 11:03)

Ahojky, tak mám za sebou i druhou čelist a budu mít zase na chvilku pokoj. Měla jsem docela štěstí, od zítra zavírají ordinaci. Vian nebydlíš někde tam na olomoucku, co všechno zavřeli? Nebo to byla Petra a pletu si to? Situace se moc dobře nevyvíjí, ale můžeme si hodně za to sami, lidi nedodržují karanténu a ještě lžou a zatajují informace o tom s kým se setkali-zavřela bych je!!! Včera jsem byla v obchodě si koupit něco tekutého a tam na mě čekaly jen prázdné regály, dneska to bylo už trochu lepší. A zase přání ať se nám to vyhýbá!!!!! Paaa M.

Jirka111 (Ne, 15. 3. 2020 - 16:03)

Dávku mám možná super, ale moc nefunguje, třetí den nateklý, nepohyblivý a bolavý zápěstí. A chodidla taky žádná hitparáda. Byli jsme teď ale na výletě, možná na dlouho poslední, jestli skutečně vyhlásí celost. karanténu. Holky, opatrujte se, protože s naší nemocí a v týhle situaci....
Se snižováním imunity jsem to myslel tak, že zrovna teď se asi moc nehodí mít jí nízkou :-(
Kluk od někud dotáh roušku, tak jsem si jí zkusil, a jak mám brýle, tak za chvíli nic nevidím, protože se mi rosí. Tak jsem zvědav, jak jí budu nosit :-)
Mějte se co nejlépe. J

Viana (So, 14. 3. 2020 - 16:03)

Ahojte)))
Jirko super máš dobrou dávku ,vlastně tu nejnižší tak pokud jsi bez bolesti,nebo je máš minimální tak toto ti nijak neuškodí. Hlavně VYDRŽAŤ CHLAPČE VYDRŽAŤ!!!
Míšo ,taky chodím z práce úplně zničená. Taky do nás pořád něco klavírují co a jak se chovat,na co sahat a na co ne a taky vydržet 12 hodin pracovat v roušce tak to taky stojí za to. Dnes jsem na chodbě potkala sousedovic malého Filípka jsou mi 3 roky takový moc šikovný chlapeček a tak jsem ho podrbala na čepici jak kolem mě procházel a hned jsem si uvědomila ,že bych na něho vůbec neměla sahat abych ho třeba nějak neinfikovala i když se kolem mě zatím nic neděje. Je to hrozné lidi kolem sebe chodí a nedej bože se jeden druhého dotknout. Doufám že to dlouho nepotrvá.)))pa

Míša (So, 14. 3. 2020 - 13:03)

Ahojky, je to fakt masakr, co se teď v práci děje, chodím domů úplně vyřízená a ještě dlouho to nebude mít konec.... Jak se nehezky říká-vůl aby to vydržel.... S chaloupkou máš pravdu, je to pro mě oáza, ikdyž práce je tam nad hlavu, těším se na příští víkend až tam konečně po zimě zase vypadnu, nejraději bych tam už zůstala, mimo tohle dění, ale to nevím podle toho co čtu, jestli na mě zbyde v obchodech ještě něco k jídlu! Jinak k té imunitě, sice si připadám jako úplný laik, ale podle toho, co jsem četla, je pro nás dobré mít imunitu na minimu, protože v některých případech se chová stejně, možná ještě agresivněji, než u naší nemoci. Tak nevím, přiznám se, že vím toho docela dost, ale v tomhle docela tápu....na začátku dubna bych měla jít na kontrolu na revmatologii, tak se na to zeptám, jestli bude paní doktorka sdílnější. Páčko M.

Jirka111 (Pá, 13. 3. 2020 - 21:03)

No uff, vy jak jste ve zdravotnictví, tak to vám teď nezávidím, bude to pořádný nápor. Budu na vás obzvlášť myslet. Ale závidím Míše chatičku, to může být oáza klidu :-)
Jak jsi, se Viano, ptala, beru teď 4mg Medrolu a 10mg MTX. Pokud to půjde vydržet, nebudu si radši imunitu dál snižovat, než se epidemie uklidní. Papa J

Míša (Pá, 13. 3. 2020 - 15:03)

Tak to je taky pěkné Vianko, že jste museli něco takového podepsat, snad to bude v pohodě a nedojde k tomu! Budeme si to přát!!! Jinak se zubama mě nestrašíš, vím co mě jednou čeká, tak se to operacemi snažím oddálit, aby to přišlo co nejpozději.. Stojí to spoustu peněz a utrpení, ale zatím to už víc jak 10 let funguje! Horší je, že moje zubařka už je dávno důchodového věku a co bude potom, co to zabalí raději nechci vědět.. Zatím pa a držte se!!! M.

Viana (Pá, 13. 3. 2020 - 13:03)

Ahojte))) Míšo tak to je mi líto že tak trpíš. Jasně zuby dovedou hodně potrápit. Já teda paradentózu nemám,ale měla ji moje ségra a už má horní zuby nasazovací. To tě nechci strašit moje ségra je o dost starší než ty. Já mám naštěstí zuby pěkné a můžu říct i zdravé ,zubař mě pokaždé pochválí,ale to se může klidně rychle změnit,že?))
Co se týče jara,tak to už cítím vždy v únoru,každý si klepe na čelo,ale já to prostě ve vzduchu cítím i když je zima. Vzduch je jiný a ptáčci nám to taky dokazují.
Jirko ,taky mě bolí ruce. Včera zápěstí na pravé ruce a pak to přešlo do lokte a po aulinu to přelezlo do rána do levé. Je to fakt počasím. Ovšem to jsou jenom nesrovnatelné maličkosti s tím když to plně udeří.)))
Pořád straší s tím koro.virem,včera jsme měli návštěvu z kraje,máme zamluvených 1 000 respirátorů a už musíme chodit v rouškách,ovšem jsou pouze na dvě hodiny,takže spotřeba děsná. Ke všemu jsme někteří podepsali to ,že v případě výskytu u nás zůstaneme v domově v karanténě a budeme se o klienty starat nepřetržitě a nikam by jsme nesměli. Chápu ty co mají malé děti,že to nepodepsali tak se jenom modlím ať se nám to vyhne. )))Mějte se ,pa.

Míša (Pá, 13. 3. 2020 - 11:03)

JJJ máš pravdu nejlépe by bylo někam zalézt a nevylézat!!! vůbec by mi to nedělalo problém, odjela bych na chalupu, kterou se chystám už příští víkend odzimovat a tam by mě ani koronavirus nenašel! Bohužel by to ale bez peněz nešlo, takže večer zase do rachoty a pevné nervy.... Vám hezký víkend M.

Jirka111 (Pá, 13. 3. 2020 - 09:03)

Ahojky,
tak jasně, že je mi nesrovnatelně lépe než třeba o Vánocích, ale ke zdraví to má taky daleko. Levé zápěstí se zlepšilo a šup, moc nehnu pro změnu s tím pravým. Mě se dnes zdálo o jaru, krásně rozkvetlé stromy a tak....takže docela fajn :-)
S tím virem se to nehezky rozjelo, nejlepší pro nás by bylo něka zalízt a pár měsíců jen hibernovat, než se to přežene. Nejhůř je na tom zatím ten pražský taxikář, věkem kolem 40 a s chronickým (sic !) onemocněním.
V práci se to také utahuje, vše jen telefonem a počítačem, žádné služebky....ještě čekám, kdy zavřou jídelnu, vedlejší firma to už udělala.
Opatrujte se a užijte víkend. J

Míša (St, 11. 3. 2020 - 18:03)

Ahojte, tak ty dva dny v práci mě fakt odrovnaly!!! To byl masakr, musím říct, že se mi o koronaviru už i zdá.... Dneska jsem byla u zubaře na takové nekrvavé operaci laserem, mám parodontózu, tak teď jsem pěkně bolavá, dneska nic moc nedělám, papám pudinky a v pondělí mě čeká druhá čelist, musí se to dělat postupně, je to dost velký zákrok. To abych toho neměla málo. Počasí fakt děs a to jaro nějak pořád nepřichází, ale když jsem šla teď ráno do práce, ptáčci už vyzpěvovali a dneska jsem koukala, že už pučí zlatý déšť, tak to snad bude veselejší alespoň po téhle stránce!!!! M.

Viana (St, 11. 3. 2020 - 15:03)

Ahojte)))
Jirko,to nám nikdo dopředu neřekne jak to s náma zatočí. Už je těch případů fakt hodně,počítám,že to dostane valná většina obyvatelstva u nás.úúú
Jirko, já taky cítím na sobě výkyvy počasí. Sice nemám nějaké bolesti díky tomu medrolu,ale tak nějak se to odvíjí počasím. Kolik bereš te´d toho medrolu? Říkal jsi že to snížíš,ale nějak si nemůžu vybavit jestli na 8 nebo na 4mg? Ještě pořád asi nemá tu správnou sílu MTX ,který ti trochu sníží imunitu a tím bys měl mít menší bolesti kloubů. Ale každopádně je to lepší než na začátku ,ne?)))
Ostatní zdravím a pište...)

Jirka111 (St, 11. 3. 2020 - 08:03)

Pěkný den spolubojovnice,
taky jsem poslouchal diskuzi o viru, kam se dovolala paní, léta na Medrolu a MTX s obavou, co bude. No a hovořící lékař tak nějak vyhýbavě....hlavně aby se RA nerozjela....to je zásadní....rizika pro nás moc nevysvětlil. Jinak já bojuji se zápěstíma chodidly, jinak to docela jde. Počasí na nic, to mi zrovna nepřidává. Dětičky jsou ode dneška doma, nechci vidět, jak to tam vypadá :-) Mějte se a těšte se a jaro. J

Viana (Po, 9. 3. 2020 - 16:03)

Ahojte lyžaři))))
Teda já jsem už nestála na lyžích nepamatuji. Já jsem spíše na letní sport jako plavání. Je dobře že jste pěkně zdravě odpočatí a teď se hezky připravíte na to očekávané jaro. Dnes jsem prohlásila,že už ho je venku cítit i když do rána bylo pod nulou ,ale už je za rohem.))
U mě není nic moc nového. Z práce do práce ,dnes na noční ale cítím se dobře. Co se týče revmy jím tu půlku medrolu a k tomu denně aulin,ale snížila jsem si MTX na 12,5 mg protože mám ten medrol tak uvidím co se bude dít. Páni já na sobě tak expertuji,že se divím revmatoložce že se mnou nevyrazí dveře. Ovšem jdu až v tom květnu na ko. jako Jirka tak uvidím co do té doby bude.
Míšo máš pravdu ,že se koromavirus rychle šíří ,vůbec nevím co si mám o něm myslet. Četla jsem na poradně dotaz jestli se my revmatici toho máme bát,jako jestli jsme my ta oslabená skupina na imunitu bát a odpověděli že pokud jíme zdravě a jsme zaléčení nemusíme se ho bát,tak snad se nám to vyhne. Přeji vám hodně energie,,,V.

Míša (Ne, 8. 3. 2020 - 22:03)

Ahojky, tak už píšu ten příspěvek, dnes jsem se vrátila z hor, byla jsem ještě na tom Klínovci, jak jsem psala, počasí stálo za prd, takže lyžovačka jen dnes, ale horský vzduch taky dobrý. Ukončila jsem zimní sezonu, teď dám vše vyprat a vyčistit a uklidím a zase příští rok, pokud mi zdraví dovolí. bylo to letos super, ale na mě už moc dlouhé, jsem unavená. Tak a teď už budu vyhlížet jen to jaro!!! Na Monínci jsem taky letos byla, ale jen na večerním lyžování a bylo to taky fajn. A zítra do práce, už se tam těším, protože koronavirus se šíří...… Hezký začátek týdne a páčko M.

Jirka111 (Ne, 8. 3. 2020 - 16:03)

Ahoj děvčata, jak se vede, kde jsou nějaké příspěvky ? :-)
Tak jsem místo lyžování v Rakousku vzal děti na večerní na Monínci a bylo to fajn, lidí minimum, sníh rychlej, užili jsem si to i tak.....no a teď už by mohlo propuknout jaro v plné parádě.
Ovšem nožky nic moc, hlavně chodidla, byli jsme dnes na vycházce a po pár km jsem vyhlížel parkoviště s autem. Zdravím J.

Míša (St, 4. 3. 2020 - 16:03)

To si piš, že jsi v těch nejlepších rukách, akorát ty ruce někdy nefungují..... Máš taky tu kontrolu po dost dlouhé době, to já mám asi pečlivější doktorku, když mi nasadila MTX tak jsem tam asi půl roku lítala každý měsíc i s odběry. Za chvilku jdu makat, tak zatím M.

Jirka111 (St, 4. 3. 2020 - 09:03)

Ahojky, co jsem se dočetl v diskuzi, tak spousta lidí popisuje, že když mají dobré hodnoty krve, je jim pocitově hůř, než naopak. Je to to zvláštní.
Já mám kontrolu v květnu, při potížích by to šlo asi dříve.
Jinak jsem rád, že jsem tu ve společnosti zdravotní setřičky a profesionální pečovatelky, takž jsem v nejlepších rukou :-) J

Míša (Út, 3. 3. 2020 - 18:03)

To máš tu kontrolu po dost dlouhé době, jak už jsem psala, mám kontrolu po 3 měsících, když se jí něco nelíbí tak i po měsíci. Byla jsem teď v práci na preventivní prohlídce a doktorka hned, že mám jet určitě do lázní na bahno, že je prý na naše onemocnění nejlepší, tak to zvážím a asi bych tam příští rok(letos už je bohužel dovolená napsaná a naplánovaná) jela alespoň na týden, místo dovči, je to dost drahé, jak jsem koukala. A jak ty Vianko, pojedeš letos zase do lázní, když ti to minulý rok nevyšlo??? Asi by jsi měla jet ať máš zase na chvilku pokoj. Hezký večer M.

Reklama

Přidat komentář