Reklama

revmatoidní artritida

Jirka111 (Po, 20. 4. 2020 - 15:04)

Tak to se Viano nedivím, že Ti je krásně, to mě bylo s 8mg také :-)
Jinak vás děvčata zdravím v novém týdnu, zahajuji opět prací z domova.
Víkend byl fajn, sobotní výlet se vydařil, byli jsme na Slapech - Albertov. Pěšina podél skal, krásné vyhlídky, všude rozkvetlé bílé kvítky, vše vonělo, pozorovali jsme zelené ještěrky....celkem 14km.... no stálo mi to a i za ty bolesti, co jsem měl celou neděli :-)
Opatrujte se. J

Viana (Ne, 19. 4. 2020 - 17:04)

Míšo,prosím tě napiš mi jak dlouho jsi ten Medrol 20 mg tehdy brala a jak ti pomohl? Díky ,,pa

Viana (Pá, 17. 4. 2020 - 17:04)

Ahojte)))
Jirko tys mě pěkně pobavil s tím potůčkem. Nahraj si to na disk a pak si sedni na balkon zavři oči no a jsi tak trochu v přírodě,,,to má být žert.))Koukám že jsi co se týče pohybu hodně aktivní,ale pokud je ti dobře jen schvaluji. Já zase blbnu na zahrádce s kvítkama,zeleninou a tak se večer jenom plížím domů a dnes mi dvakrát pěkně ruplo v zádech,tak se modlím ať se to nezhorší. Cítím se úplně suprově,tak dobře už mi fakt dlouho nebylo,ale vím žeje to tím medrolem,ale i tak si to užívám. Jen mívám někdy výčitky svědomí co holky v práci,ale když já nesimuluji,prostě už jsem to bolestí nezvládala.)))
Míšo,užívej si to na chalupě,zapomeň na okolní svět a prostě nabírej síly . K té zácloně,já jsem si tak před měsícem koupila krátké do kuchyně na okna mám tam dvě ,ale ty na tu tyčku a dala jsem si tam i bílé závěsy,ale jenom jako okrasné,pak za okno dám po zmrzlících muškátky z venku (mám tam takovou zahrádku udělanou) a budu taky spokojená. Je to moc pěkné a takové prostorné a čisté. No prostě si musíme udělat radost. Já jsem pošuk na kvítka. Doma mám úplnou botanickou zahradu. Manžel už před lety rezignoval, ví že jakýkoliv odpor by byl zbytečný a tak jenom platí za vodu když začnu zalévat. No prostě každý máme to svoje...pa a užijte si krásných dnů.

Jirka111 (Pá, 17. 4. 2020 - 09:04)

Ahojda, tak na kole bylo včera moc fajn. S elektropohonem se moc nenadřu a ujedu toho spoustu, můžu jen doporučit :-) Na zítra zase naplánuji nějaký pěškovýlet, ale tentokrát si dám opravdu pozor, aby to bylo jen tak 12km...nechci znovu zažít ty následky :-)
JJ, taky se snažím být od jara do podzimu co nejvíc venku, aspoň dřepnu na balkon, ale i když máme k bytu 3 balkony a můžu si vybrat, tak to není ono.... zahrádka a nejlépe k tomu potůček, to by se mi líbilo... :-)
Holky, opatrujte se a užijte víkend. J

Míša (Čt, 16. 4. 2020 - 20:04)

Ahojky, tak mám konečně tu šňůru za sebou! Já to mám přesně tak jak by jste si přáli - v zimě v bytě a od jara do podzimu skoro pořád venku a je to paráda. Domek by byl super, ale taky se bojím, že bych to nezvládla, protože s blížícím se podzimem začínám mít vždycky obtíže a bolesti a to pak ta práce stojí za prd. To je ale ještě naštěstí daleko a tak se teď těším na volný víkend skoro bez roušky! Držte se a také přeji pohodový víkend!!!!!!! M.

Viana (Čt, 16. 4. 2020 - 17:04)

Ahojte)))Jsem moc ráda,že jsme se tu sešli zase bezva lidičky. Já si myslím,že to revma lidi spojuje, ty stejné potíže,bolesti a vlastně když čtu Jirku,přesně jako by mě kopíroval.V zimě si lebedím v bytečku , ale na jaře zatoužím po domečku. Ovšem bydlím v cihlové bytovce a k tomu mám dva byty odkoupené a k tomu krásnou a celkem velkou zahradu s bazénem a hlavně nikdo mi tam nečučí a neotravuje. Takže taky někdy když je mi ouvej tak si říkám zlatý byt . Bydlím na náměstí a všechno mám po ruce ,takže na stáří super...))
Míšo , tentokrát jsem přesvědčená že to s tím Medrolem dotáhnu do konce ,opravdu to chci zničit a udělám pro to maximum. Zatím žádné vedlejší příznaky nemám jen se trochu více potím,ale to se dá vydržet. K tomu držím bramborovou dietu abych po něm tolik nepřibrala. Takže super měsíc. V práci to stejně utíká,holky začínají marodit,buď jsou přepracované nebo se bojí Covitu - 19. No taky si říkám,snad to ve zdraví přežijeme...))) Krásný víkend vám přeji pa.

Jirka111 (Čt, 16. 4. 2020 - 10:04)

Ahojky holky,
tak včera na prochajdě bolela noha, dnes zkusím radši kolo :-)
S rouškou je to fakt, nedovedu si představit, že bych v ní musel být 12h nebo dokonce v celém obleku, jak vidím některé zdravotníky v televizi. Stačí mi to na pár hodin a už se těším, jak jí sundám.
Jinak si rovněž myslím, že jak se uvolní opatření, ekonomika se opět rychle rozběhne. I tak se nám špatně nedaří. Vždy, když nastane jaro, popadne mě touha bydlet v domě a ne v bytě, a nebo mít aspoň chatu. Ale musím říci, že jsem poněkud vyděšenej, co bude dál s RA. Představa, že mám dům a nejsem schopen dělat na zahradě nebo se dřevem a další věci...no to by bylo zlé. V bytě je vše přeci jenom snažší.
Opatrujte se, myslím na vás. J

Míša (St, 15. 4. 2020 - 23:04)

Jsem tu! Ahojky! Ano Vian máš pravdu makám, jako šroub, celé Velikonoce noční a teď mám zase denní. Před velikonocemi jsem dělala doma jarní generální úklid, protože od jara do podzimu většinou pendluju mezi prací a chalupou a tak byt jen tak lehce udržuji. Mám novou záclonu v ložnici a je krátká, o víkendu jsem pekla jehněčí, měl to být sváteční oběd, ale maso i po třech hodinách, jak žvýkačka, pak mi v lednici v šuplíku zmrzla mrkev a hlíva, no daří se mi! Asi jako Jirkův povedený výlet, ale já nemusela ani vytáhnout paty...…. Jinak ještě pořád lítám s tím zubem, pořád je tam zánět a tak ani po dvou důkladných hodinových čištěních mi ho ještě nezavřela a to jsou načaté další dva. Když dají pokoj klouby, tak zase tohle. K tomu Medrolu, já brala na začátku 20mg a pak jsem teprve postupně snižovala a myslím si Vian, že jsi udělala dobře, že jsi zůstala na neschopence a když ten Medrol vydržíš brát poctivě, bude to lepší a lepší! Jirko nemyslím si, že by si nás zrovna ve zdravotnictví hýčkali, nemáme ani pořádné roušky a v těch, co máme 12 hodin nevydržíš! Jen výplata chodí každý měsíc, to je pravda, že nemusím řešit situaci, jako teď tvoje žena. Ale bude zase lépe, každé peklo musí jednou skončit, nebo néé a jsem moc velký optimista? Teď na nás hodně myslí lidičky, pořád něco posílají, jako poděkování, až to všechno skončí budu, jak koule a to se mi v březnu podařilo konečně 2 kila sundat, no tak je má zpátky a možná i něco navíc. O víkendu mám konečně volno a jedu na chalupu, už se těším, potřebujeme udělat novou střechu na pergole-loni už se propadla. Doufám, že vyjde počásko a bude svítit sluníčko, abych si to volno taky užila! Jdu do sprchy, spolknout MTX a do hajan, ráno zase v 5 vstávám. Mějte se bezbolestně a ikdyž nepíšu, myslím na vás!!!!!!!!! pa M.

Viana (St, 15. 4. 2020 - 14:04)

Ahojte))) Jirko tak to je špatné s tím platem tvojí ženy. Když jsou malé děti peníze jsou potřeba,ale zase si vem ,že nejste asi sami,protože toto postihne opravdu hodně zaměstnanců a nebo dokonce můžou dostat i padáka,což by bylo ještě horší. Já si myslím ,že jak se to trochu vrátí do normálu a ekonom. situace se uklidní a zvedne,zase to půjde nahoru. Ve zdravotnictví to zatím asi nehrozí i když ani tady není nic jisté,ale zase se stále setkáváš s nemocnými a to ti na psychice taky nepřidá. Užívejte si s manželkou zdraví a dětí a toho že už jste si něco vybudovali a hlavně ať se vám ta potvora coronavirusu hodně velkým obloukem vyhne.)))
Jinak dnes jsem byla na ko. CRP a huráááááá jde dolů mám 9,5. Cítím se dobře bez prášků od bolesti a zatím s tím navýšeným medrolem necítím žádné vedlejší příznaky. Tak doufám že to tak zůstane a já to těch 6 týdnů vydržím. Jsem stále na neschopence tak odpočívám.
Míša asi maká,počkáme až se ozve,,,pa

Viana (St, 15. 4. 2020 - 14:04)

Ahojte))) Jirko tak to je špatné s tím platem tvojí ženy. Když jsou malé děti peníze jsou potřeba,ale zase si vem ,že nejste asi sami,protože toto postihne opravdu hodně zaměstnanců a nebo dokonce můžou dostat i padáka,což by bylo ještě horší. Já si myslím ,že jak se to trochu vrátí do normálu a ekonom. situace se uklidní a zvedne,zase to půjde nahoru. Ve zdravotnictví to zatím asi nehrozí i když ani tady není nic jisté,ale zase se stále setkáváš s nemocnými a to ti na psychice taky nepřidá. Užívejte si s manželkou zdraví a dětí a toho že už jste si něco vybudovali a hlavně ať se vám ta potvora coronavirusu hodně velkým obloukem vyhne.)))
Jinak dnes jsem byla na ko. CRP a huráááááá jde dolů mám 9,5. Cítím se dobře bez prášků od bolesti a zatím s tím navýšeným medrolem necítím žádné vedlejší příznaky. Tak doufám že to tak zůstane a já to těch 6 týdnů vydržím. Jsem stále na neschopence tak odpočívám.
Míša asi maká,počkáme až se ozve,,,pa

Jirka111 (St, 15. 4. 2020 - 10:04)

Ahoj Vi,
Slatinice neznám, ale třeba mě nějaké lázně s touhle chorobou taky brzy potkají :-)
Já jsem s Medrolem podle instrukcí doktorky začal na 4mg, ale to bylo málo, bylo mi děsně, tak jsem si hned navýšil na 8mg a to zafungovalo krásně, během pár dní se jsem začal hýbat oběma rameny a i dobře chodit. Po 6ti týdnech jsem začal snižovat. Už je Ti po něm líp ?
Tak mojí ženě snížili plat o 20%, nejsou zakázky, ber nebo jdi. Fuj. To ve zdravotnictví si vás určitě hýčkají :-)
Poslední 2 dny jsem dost odpočíval, odpolko se snad oteplí, tak půjdu někam na prochajdu.
J.

Viana (Út, 14. 4. 2020 - 13:04)

Ahojte, Jirko docela jsem se zasmála jak jsi popisoval váš výlet do přírody. Tak přesně toto se mi stalo když jsem byla v lázních. Přijel za ,mnou manžel a že půjdeme lesem ve Slatinicích ( jestli to tam znáš) n arozhlednu. Je to asi 5km a jde se po takové úzké cestičce a když po ní jdeš tak máš nohy skřivené jak je ta cestička propadlá. Cesta tam šla pěkně,taky jsme zabloudili ,ale cesta zpátky byla nekonečná. Došla jsem na pokoj a na večeři jsem nebyla schopná už ani dojít. Druhý den jsem měla oba kotníky zafačované a bolesti byly ještě týden. Ale super zážitek...))
Jinak jdu zítra k dr. obvodní na ko. a rozhodla jsem se že budu ještě doma,protože mi dr. z porady revm. artritídy poradil zvýšit medrol na 12 mg na měsíc,pak ještě 14 dní nechat a potom postupně vysazovat, jinak se prý toho zánětu nezbavím a nechat ruku v klidu. Což rozhodlo o mém úsilí jít do práce. Ovšem 12mg si nedovedu ani představit co to se mnou udělá. Dnes jsem to vzala poprvé a zatím nic.
Jirko ty jsi taky bral větší dávku,že? Kolik jsi toho bral a jak jsi to bral a jak dlouho, Nechce se mi to dozadu hledat. Budu vás postupně informovat jak to snáším. Ovšem te´d se cítím dobře a ani neberu nisc od bolesti.))
Zdravím taky Míšu a petru ,která se zatím neozvala. Pa,,

Jirka111 (Po, 13. 4. 2020 - 16:04)

Zdravím, tak a je po Velikonocích, ale bylo to fajn až na zápěstí.
Výlet jsem perfektně naplánoval, ale jaksi jsem se spletl a z bodu A jsem zavelel jít po červené (takhle mi to viselo v hlavě) a ne po zelené. Následně jsem musel improvizovat a hledat možnost zkrácení, protože i tak jsme si zašli a bylo to celkem 16km, navíc pořád nahoru a dolů, rodinka mi nadávala a já hlavně myslel, že fakt nedojdu. Celý večer jsem pak ležel s bolestma, druhý den dopoledne to samé, až odpoledne jsem se začal lepšit.
Jinak to bylo v lese fajn, počasí perfektní. Akorát je vidět, že akce promoření už začala a spousta lidí ty roušky přestává nosit :-(
Zítra budu ještě pracovat z domova a pak nám dají vědět, jak to bude dál.
Opatrujte se. J

Viana (So, 11. 4. 2020 - 17:04)

Ahojte))
Jirko tak co jak bylo na výletě? Dnes bylo super počasí strávila jsem ho na zahradě a docela jsem lenošila. Díky za recept určitě to udělám,mám ovesné vločky moc ráda,takže obohatím svůj jídelníček.
Míša asi maká v práci a když přijde domů musí být úplně vyplivnutá. Psychicky i fyzicky je toto povolání náročné a hlavně v tuto dobu kovidu. Já pořád řeším otázku zdy jít po velikonocích do práce nebo ještě zůstat doma. Mám pořád pocit,že jsem tam ty holky nechala a že ještě makají za mě i když jsem fakt nebyla schopná s tím ramenem dělat. Babičku bych s tím na posteli neotočila. Už je mi lépe , ale vím že je to po tom medrolu. Ach jo, všichni mi radí zůstat ještě doma, ale já fakt nevím. Říkám si co má být to bude...))Pa

Jirka111 (So, 11. 4. 2020 - 08:04)

Ahojky, tak s těmi karbanátky je to snadné. 300g vloček jsem zalil horkou vodou a nechal odstát. Pak jsem přidal 1 vejce, sůl, pepř, majoránku, cibuli, česnek (hodně), koření na mletá masa, lžíci hořčice a strouhanku, udělal karboše a obalil ve strouhance a usmažil. Starší kluk mě chválil, že ho překvapilo, jak je to dobrý. Dal si je k obědu a stejný den i k večeři :-)
Je fajn, že Ti je fajn, Viano :-) Medrol je stejně nejlepší, škoda těch jeho vedl. účinků...
Dnes půjdeme na výlet, naplánoval jsem ca. 12km okruh, docela se těším.
Od bolesti se snažím nic nebrat, ale teď už je to hraniční.
Lék Arcoxia neznám.
Míšo, jak jsi na tom ty? Jak trávíš Velikonoce?
U nás se včera celý den peklo, protože jsem sehnal droždí v místní pekárně :-)
Mějte se, pak napíšu, jak bylo na výletě :-)
J

Viana (St, 8. 4. 2020 - 19:04)

Ahojte))) Jirko pošli recept na ty karbanátky a vločkové to neznám. Vločky já mám moc ráda. S tím kolem taky uvažuji že si ho koupím. Ségra je s ním velice spokojená. Jirko bereš k tomu medrolu ještě něco od bolesti, Já být tebou tak bych medrol zatím nezvyšovala počkej si na výsledky CRP spíš bych si zobla něco od bolesti , ale nevím víš jak ty moje experimenty dopadají. Stejně si myslím že se toho medrolu zbytečně bojíme. Nebereme žádné mega dávky a tak co,myslím si že je lepší ho užívat než mít zánět v těle a mít bolesti.)) Jinak je mi úplně suprově,nic mě nebolí a vůbec nemám výčitky svědomí že jsem doma. Nikdy zbytečně nemarodím spíš všechno přecházím a tak si ten luxus taky jednou můžu dovolit. Ovšem až snížím ten medrol v sobotu tak se bojím že to peklo zase začne. Ovšem tak mi to mudr. naordinovala.
Pak dám vědět jestli ve středu trochu to CRP kleslo. Hele měli jste někdo tablety od bolesti Arcoxia 60 mg. Je to nějaká novinka a vyplázla jsem za ně 600 kč na měsíc a půl.)))Pa

Jirka111 (St, 8. 4. 2020 - 11:04)

Ahojky, ten Aulin myslím nijak nesnižuje účinnost MTX, ale může dělat neplechu s žaludkem, ostatně jako všechny MTX.
CRP 38 je dost, dej pak vědět, jestli Ti zabralo 6mg Medrolu, také zvažuji zvýšení, protože zápěstí jsou děsná. Včera jsem doma upekl koláč a uvařil oběd, vločkové karbanátky s bramborem. Jenom to loupání brambor mi zabralo dost času kvůli bolesti a pak se to rozjelo, dnes bych už v kuchyni nic neudělal.
K doktorce jsem objednaný na zač. května, myslím, že zvýšení MTX mě nemine.
Počasí je mooc fajn, ale že by se to nějak pozitivně odrazilo na bolestech, to tedy ne.
Ale slunce mám rád, jestli udržím v ruce řídítka, vyrazil bych odpoledne na kolo, mám elektrokolo a je to zábava.
Opatrujte se. J

Míša (Po, 6. 4. 2020 - 20:04)

Ahojky, Jirko Medrol beru přesně tak, jak ti napsala Vian a s těma nateklýma rukama to se mi stávalo vždycky a ještě daleko předtím, než jsem byla nemocná. Myslím, že je to normální, když to pak zase samovolně splaskne. Vianko-Ivanko to jsem nevěděla, tak dodatečně všechno nej a hlavně zdravíčko!!!!!!! Jinak je dobře, že osud rozhodl a jsi doma na neschopence, já bych ti jí stejně poradila a to nemuselo ani přijít rameno. Vím, že jsi zodpovědná a nechceš nechat staroušky na holičkách, ale zdraví máš taky jenom jedno a nejsi tam sama. Tak ať je ti brzy lépe a už toho experimentování opravdu nech, není čas na hrdinství!!!! Já byla o víkendu konečně poprvé po zimě na chalupě, bylo tam nádherně, ptáci zpěváčkovali, ticho, klid, vůně zahrady a jara, no prostě balzám na nervy a mojí pracovní vyčerpanost...… Jen trochu dost zima a navíc jarní práce-všechny klouby, záda apod. mám bolavé a namožené, ale to zase odezní. Ode dneška už zase makám, ale hned bych se tam vrátila, no musím počkat, teď hodně sloužím. Užívejte sluníčka, jak to jde, hodně pomáhá páčko M.

Viana (Po, 6. 4. 2020 - 18:04)

Ahojte,,,tak osud rozhodl sám. Marodím s ramenem a vůbec nesimuluji. Večer jsem si nevzala aulin zapoměla jsem a v noci se ozvala ruka a bolest ráno děsná,tak jsem mazala k lékařce a ta mi napsala neschopenku. Ovšem poprosila jsem ji aby mi udělala CRP a podržte se 38. Masakr zvýšila mi medrol na 6mg do pátku a místo aulinu mi napsala meloxicom mylan 15 mg,protože prý Aulin se moc nemusí s MTX. Proto se toho zánětu nějak nemůžu zbavit.
A přesně jak jsem už tady řekla budu doktorku na slovo poslouchat,protože to moje experimentování a ubírání léků asi není moc dobré.)))
Jirko,taky se mi to stalo když jsem byla v lázních, po procházkách do kopce. Je to takové jako by odkrvení rukou nebo tak nějak .Kdybys je měl v kapse tak by se to asi nestalo,ale jak je máš podél těla tak se to stává ovšem to by se ti zase špatně šlo. Taky mám radost z toho že začíná být pěkně,ale na velikonoce jako vždy se má trochu ochladit.
Míšo a co ty? Asi makáš,že? Myslím na vás,,pa.

Jirka111 (Po, 6. 4. 2020 - 09:04)

Tedy Viano, netroufnu si poradit. Čistě statisticky je úmrtnost do 60ti nízká a vyloženě že by zmiňovali někoho s revmatismem si nevybavím. Ale pravda je, že průběh nemoci bychom měli těžší, fuj to taky nechci :-(
Těžké rozhodování....
Včera jsme byli na výletě a jak bylo teplo a zahřál jsem se cestou do kopce, natekly mi obě ruce, hlavně zápěstí a některé prsty. Večer to zase splasklo.
Máte s tím zkušenost a pomohlo vám na to něco?
Teď nás čeká nádherný týden tak jsem zvědav, jestli se stabilita počasí příznivě projeví i na bolestech.
Moc vás zatím zdravím. J

Reklama

Přidat komentář