Reklama

Ve škole naboso

Miro (So, 4. 7. 2020 - 10:07)

Neviem čo by robili keby si si poranil nohu. Lebo ešte po tráve by to šlo veď bosý chodím aj ja po tráve ale po asfalte na zemi kde hocičo môže byť a v ponožkách chodiť. Vo vnútri je to samozrejme iné, tam predsa upratujú, takže v ponožkách behať po chodbách sa dá ale vonku tak to neviem ako toto vôbec škola môže dopustiť. V prezuvaní čo som už aj spomínal vidím najlepší zmysel ak je mokro alebo sneh v zime. Akonáhle je sucho už by to malo byť dobrovoľné. Ale zažil som, že ma triedna poslala prezuť sa aj zo sandalov, takže asi všeličo je možné.

Peter (Pá, 3. 7. 2020 - 08:07)

No já bych v žádném případě bosky necvičil, bylo dost zima a já jsem nechtěl prochladnout. A to, že jsem si ušpinil ponožky (které se daly téměř dokonale vyprat) byla jen moje vlastní chyba ne chyba učitele. Zapomněl jsem si cvičky tak jsem musel hold cvičit v ponožkách jako blbeček.

Miro (Pá, 3. 7. 2020 - 15:07)

My sme mali tiež dvojhodinovku telocvik za sebou a cvičil som bosý jedine v prípade, že sme cvičili gymnastiku alebo mali hodinu v posilňovni. Tam to šlo lebo ak sme mali loptové hry v telocvični alebo vonku na ihrisku to by som si nevedel predstaviť. V takom prípade keď by som nemal boty cvičím jedine v ponožkách lebo potom si neviem predstaviť zvyšok dňa strávený v škole a zvlášť v teplejšom období keď som mal obuté sandale bez ponožiek. To by som sa pekne hanbil chodiť s takými nohami po chodbách a byť takto v triede.

Jendo (Čt, 2. 7. 2020 - 21:07)

Na našem gymnáziu se nemusíme přezouvat. Ale co mě rozčiluje, že do učebny informatiky nemůžeme jít v botách. A taktéž i do tělocvičny pokud necvičím, můžeme vstupovat pouze v botách na tělocvik nebo v ponožkách. Já nechci chodit v ponožkách po studené podlaze a pokud mě učitel nepošle zout tak tam jdu normálně v botách z venku. Někteří trapkovia z naší třídy to dodržují, ale já nehodlám chodit v ponožkách jako blbec.

Janka (Čt, 2. 7. 2020 - 19:07)

Ale krásně ná všem pak smrděly nožky.

Peter (Čt, 2. 7. 2020 - 10:07)

Nebudu chodit po studené podlaze bosky. Když už nemohu být v botách na ven na budu raději v ponožkách.

Peter (St, 1. 7. 2020 - 15:07)

Je podle Vás normální, že mě uklízečka pošle se zout do ponožek, když si zapomenu přezůvky a já musím vytírat celý den chodby v ponožkách a když v ten den prší tak i vodu z bot učitelů a žáků, kterým se podaří vyhnout kontrole přezůvek u vchodu .

adam77 (Čt, 2. 7. 2020 - 02:07)

Ano, to že tě pošle uklízečka vyzout mi přijde naprosto normální, má tě poslat domů, nebo co? Co mi ale normální nepřijde je, že chodíš potom ve škole v ponožkách. Když se ve škole musím vyzout, tak přece snad sundám i ponožky a chodím ve škole bosky.

Miro (Čt, 2. 7. 2020 - 18:07)

Ja som si napríklad pri prezúvaní na strednej občas vyzúval aj ponožky a nikto ma do toho nenútil :) ale keby som sa mal úplne vyzuť tak určite dám dole ponožky automaticky, veď je to aj lepšie pre nohy a v teplejších dňoch zvlášť.

školník (St, 1. 7. 2020 - 19:07)

Jasně, je to ok. Proč by měli být školy špinavý od nepřezutých žáků? Já bych tě poslal taky a ponožky zout taky!!

Peter (St, 1. 7. 2020 - 20:07)

Já se ráno spěchám na autobus, tak se mi stává, že v tom spěchu zapomenu přezůvky. Nejvíce 2-3 krát za měsíc. Pak být celý den ve škole v ponožkách je mi nepříjemné a ponižující. Hlavně, když mě učitelka vyvolá k tabuli. Zajímalo by mě, zda takové pravidla platí i na jiných středních školách.

Miro (Čt, 2. 7. 2020 - 19:07)

Neviem aké prezúvky používaš ale ako som spomínal kebyže sa mám vyzuť tak určite aj s ponožkami. Keď pamätám na strednú tak s prezúvaním sme to mali tiež povinné, ten kto nemal prezúvky sa síce vyzuť nemusel ale bol z toho hneď zápis. V prezúvaní som videl zmysel ak bolo vonku mokro alebo v zime sneh. Ale v teplejšom a suchom období už neviem, no musel som sa prezuť aj keď som mal na nohách sandale a to mi už pripadalo nenormálne.

Peter (Čt, 2. 7. 2020 - 21:07)

My dostáváme zápis pouze pokud nás učitel během vyučování přichytí v botách. Pokud se vzorně sundáme boty a jdeme do ponožek u vchodu a celé vyučování sedíme v ponožkách, tak to nikomu nevadí.

Miro (Čt, 2. 7. 2020 - 21:07)

A keď je teplejšie tak chodí niekto u vás v triede aj naboso?

Peter (Čt, 2. 7. 2020 - 21:07)

Nikdo, pokud někdo nemá přezůvky tak většinou musí jít hold do ponožek nebo vyzkouší risk a jde v botách. Naboso nechodí nikdo.

Tomáš Valach (Čt, 2. 7. 2020 - 23:07)

Určitě bych neříkal, že nikdo. Rozhodně to není moc časté, ale občas se někdo, kdo chodí ve škole bos, najde... Já jsem třeba měl na základce spolužáka, který ve škole chodil bosky celoročně. Ve škole ani vůbec neměl přezůvky nebo cvičky, ráno vždy jen zul tenisky, sundal ponožky a šel. Dnes jsme každý na jiné střední a jestli v tom pokračuje i tam vůbec nevím, od té doby jsem ho zatím ještě neviděl.
Osobně jsem teda ale zouvání také neměl rád, naštěstí jsem si přezůvky a cvičky nechával většinou ve škole, takže do ponožek jsem musel snad jen jednou, vícekrát jsem zapomínal cvičky, to jsme ale potom museli na tělocvik jít bosky úplně. Jediná záchrana byla půjčit si boty od někoho kdo necvičil (ti mohli do tělocvičny i v ponožkách nebo přezůvkách) a nebo doufat, že půjdeme na venkovní hřiště, kde se přezutí nekontrolovalo. I tak jsem ale myslím dvakrát nebo třikrát opravdu musel do tělocvičny bos, což jsem nesnášel a cítil jsem se mezi obutými spolužáky hrozně poníženě a trapně. Teď na střední se naštěstí přezouvání vůbec nekontroluje, ačkoliv bychom se přezouvat měli, tak reálně se přezouvá zhruba 60% a kdo přezuvky zapomene, tak jde normálně v botech.

Peter (Čt, 2. 7. 2020 - 23:07)

My jsme práveže, když jsme si zapomněli cvičky tak jsme musíme zůstat v ponožkách a to i na vnějším hřišti. Tělocvikář tvrdí, když si umažeme ponožky, tak příště si cvičky už nezapomeneme. My míváme tělocvik dvě hodiny za sebou a naposledy, když jsem si zapomněl cvičky jsme akorát běhali po škvárové hřišti a po hodině jsem měl mé světle šedé ponožky celkem černé.

Návštěvník (Pá, 3. 7. 2020 - 00:07)

Tak to bych si šel po tělocviku okamžitě stěžovat do ředitelny a chtěl bych, aby mi škola zničené ponožky zaplatila, protože já jsem chtěl jít cvičit bos a učitel mi to zakázal, takže za zničené ponožky může rozhodně on. Navíc by mě zajímalo, jak vy učitel vysvětloval, proč jsem musel cvičit v ponožkách...

Miro (Po, 1. 6. 2020 - 17:06)

Tak dnes to prebehlo okej, len som sa trochu obával, lebo nikdy som ešte neskúšal naboso pri 12 stupňoch. Väčšinou tak od 15 stupňov a vyššie. Ale poobede keď som išiel z práce domov už bolo výborne 20 stupňov. Jedine ráno som sa nevyhol zopár zvedavým pohľadom, keďže cestujem mestskou verejnou dopravou a určite som bol jediný čo mal dnes sandale na nohách, tak niektorí ľudia hodili pohľad na moje nohy, ale som už na to zvyknutý a nevadí mi to. Takže bolo to fajn a vyskúšam postupne aj pri nižších teplotách. Len to treba dávkovať pomaly. Teraz už snáď príde len teplejšie letné počasie, ale na jeseň ak pôjdu teploty dolu by som chcel skúsiť naboso aj pod 10 stupňov. No neviem, prípadne napíšte tí, čo s tým máte už skúsenosti alebo takto chodíte bežne. Len aby som vedel ako to znášate. Pozdravujem.

Ja som tiež (St, 1. 7. 2020 - 19:07)

chodil naboso v šľapkách a sandáloch naboso hoci aj pri -10 stupňoch. rReakcie boli rôzne. Od obdivu až po krik... Mám veľa príbehov.

Reklama

Přidat komentář