Reklama

Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

Solomon (St, 20. 8. 2008 - 11:08)

Jen z ní nedělejte mučednici, chtěla se prostě pomstít lidem, chtěla, aby se o té pomstě z její strany vědělo. Vždyť je tolik týraných a zneužívaných lidí...Všichni to řeší náklaďákem? Jakápak schíza?

Kop. (St, 20. 8. 2008 - 10:08)

Je to hrůza.Taková hezká holka to byla.Jsou jedinci co se dokáží jednou vyrovnat i s týráním i s nezájmem rodičů.Nemůže se dávat většina viny rodičům.Kdybych já se navyrovnala s tím jak se na mě podepsali moje rodiče i nevlastní byla bych vrah a zloděj.Jsem také celkem slaboch,ale nikdy bych nedokázala tohle udělat ze msty rodičům.Trest si zasloužila.....můj názor

Kde se dá (St, 20. 8. 2008 - 10:08)

ta kniha objednat ?

Marie (St, 20. 8. 2008 - 10:08)

Neznala jsem přímo rodinu, jen její matku, jako mou ošetřující lékařku, zubní ve Vršovicích. Byla to studená, vážná, zamračená ženská bez emocí. Kolikrát jsem si říkala, jak tahle ženská může mít děti, připadala mi strašně chladná a bez citu. Víc nevím, ale ona i nevšímavost a nezájem vůči dětem je týrání. Nechci pomlouvat víc nevím. To výše napsané jsou mé pocity z této paní.

Tereza (St, 20. 8. 2008 - 10:08)

Marie, tys tu jejich rodinu znala? Myslíš, že jí nějak psychicky týrali?

Marie (St, 20. 8. 2008 - 10:08)

Myslím, že se na ní hodně podepsala rodina, jak bylo všude prezentováno. Intelektuální prostředí, ale bez lásky. K její matce jsem léta chodila k zubařce (jen proto, že tenkrát nešlo si jen tak vybrat zubaře). Studenější a zvláštnější ženskou jsem už nikdy nepotkala. Těžko soudit.

Pěknej nářez (St, 20. 8. 2008 - 01:08)

http://www.policie-cr.cz/14-olga-hepnarova-tragedie-na-zastavce.html

I takovíhle kre (St, 20. 8. 2008 - 01:08)

http://profil.lide.cz/profile.fcgi?akce=profile&auth=&user=Olga.Hepnarova

R. (St, 20. 8. 2008 - 01:08)

Chtěl bych se zeptat všech, kterých se nějakým způsobem dotknul nebo dotýká případ Olgy Hepnarové, co si myslíte o nápadu umístit na dům, před nímž se ta tragická událost odehrála, pamětní desku. Pokud by ta deska měla skutečně vzniknout, jaký by měla podle vás obsahovat text?

Inconnue (St, 20. 8. 2008 - 01:08)

http://inconnue.blog.cz/0612/olga-hepnarova

Ryba (St, 20. 8. 2008 - 01:08)

No vida, Koňáček agitátor! Politika tu chyběla.

Koňáček (St, 20. 8. 2008 - 01:08)

Tak teda nevím, akce Maršínů se odehrály v jiném čase, jako protest proti uchopení moci Gottwaldovským proletariátem a nezákonným vyzbrojením dělnických milicí. To, že přitom použili násilí se mi také příčí, ale oni pokládali osoby jim, které jim v jejich odboji bránily za stoupence státu, tedy nepřítele. nesmyslný masakr Olgy Hepnarové neměl s odbojem a politikou nic společného a byla to pomsta duševně ujeté nenávisti zaslepené ženské na obyčejných občanech. Dnes by se to z hlediska postupu dalo částečně shodovalo s postupem sekretářky pana Čunka, až na ty mrtvé. Kdo ví, možná i to ještě přijde. Je faktem, že pisatel článku popis případu staví do jiného světla snad proto, aby upoutal čtenáře.

Hucinak (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/1999/9902/2hepnar.html

PanePavekJanech (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

No ne ze bych to chtel zpatky, ale s necim si soudruzi vedeli rady, totiz kterak se zbavit tech opravdu nejnebezpecnejsich kriminalnich zivlu a psychopatu. Dneska by pani Olga skoncila v Bohnicich, tam by ji dobre varili, cejchy by ji vymenovali, nocnik vynaseli a za rok a pul uz by Olga zase ridila nakladak.

Karlík (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

Pokud jde o metodu se stolem na lámání vazu, velmi podobně je popsána ve výše uvedené knize Zatím dobrý...až na to, že se jednalo o stůl ze dvou desek a odsouzenému se trhlo za nohy...Jinak výkon trestu byl hájen státním tajemstvím a pochybuju, že by o tom psali v Zápisníku z roku 1964... Dokument, o kterém mluvím se vysílal někdy v roce 1992, komentář četl Ladislav Frej a popraviště tam bylo poprvé ukázáno - o žádném stole už nebyla řeč, vše bylo tak, jak je vidět dneska na fotografiích...Nicméně teď už je to jedno.

Lojza (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

Oprava : popravčí komora

Lojza (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

nesmíte věřit všemu, na pankráci je ještě ta popravší komora s normální oprátkou...

Betman2006 (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

Siganlizace boucháním na zeď??!! Já jsem četl o technice věšení z 50. let... Mám to ze dvou nezávislých pramenů (1. časopis Zápisník v r. 1964, 2. ČS.rozhlas v r. 1990) V popravčí cele bylo lože, na které kat připoutal za chodidla odsouzeného. Na krk mu nasadil oprátku, upoutanou druhým koncem na hřídeli elektromotoru. Signálním el. zvonkem oznámil, že je hotov. Na chodbě nastoupilo 10 příslušníků SNV k 10-ti tlačítkům, jedno z nich bylo propojeno losovacím kontaktem. Na povel všichni zmačkli tlačítko - motůrek cuknul... princip jako u klasické šibenice, jen vaz strhával motor.

Betman2006 (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

Pokud jde o samotný výkon trestu, doporučuju si přečíst knihu Zatím dobrý, kapitola Strangulario - tam je popsáno, jak se popravovalo v padesátých letech...Někdy v šedesátých letech se způsob změnil, odsouzeného přivedli do sklepa pankrácké věznice, tam byla místnost za zvukotěsnýma dveřma, v ní stůl s bílým ubrusem (?), tam odsouzenému přečetli rozsudek, pak ho odvedli do vedlejší místnosti, kde byl ve zdi šroub s oprátkou, utažením se provaz napnul, za zdí byla páka ovládající pojistku poklopu, na kterém odsouzený stál, u ní kat. Když byl provaz napnutý, tak pomocník zabouchal třikrát na zeď, kat zatáhl za páku, poklop se otevřel a byl konec...tak to aspoň bylo popsáno v jednom dokumentu, který vysílala ČT...

Irish Stout (St, 20. 8. 2008 - 00:08)

Tenhle případ si pamatujua shodou okolností před nedávnem jsem prošel řadu odkazů na netu. Není pochyb o tom, že jde o obludný a neospravedlnitelný čin a trest má logiku. Nicméně stanoviska odborníků nejsou zcela jednotná. Ta dívka zřejmě nebyla duševně zdráva.Její případ je zajímavý i tím, že nešlo o primitiva, jak by se z povahy hromadné vraždy mohlo zdát. Znala klasickou německou literaturu (v jednom místě výpovědi říká, že byla vždycky "prügelknabe", tj. otloukánek... atd.Ne že by to nějak umenšovalo hrůznost jejího činu, ale i když byla pouze nedoučenou knihařkou a posléze řidičkou náklaďáku, pohnutky k činu leží evidentně v intelektuální rovině.Škoda, že se takhle pomátla. Byla to mimochodem docela hezká ženská. Škoda.

Reklama

Přidat komentář